Cinsiyet Öğrenme Partisi İçin En Yaratıcı Fikirler

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 11 Eylül 2020
  • 5.340 okunma

Heyecan içinde dünyaya gelecek olan bebeğinizin cinsiyetini öğreneceğiniz günü bekliyorsunuz. Peki bunu son zamanların popüler organizasyonu cinsiyet öğrenme partisi ile öğrenmeye ya da yakınlarınıza ve sevdiklerinize duyurmaya ne dersiniz? Kulağa hoş ve eğlenceli geliyor değil mi? O zaman cinsiyet öğrenmek için kullanabileceğiniz yaratıcı fikirler için doğru adrestesiniz. En iyi 13 cinsiyet öğrenme fikrini sizler için derledik.. Cinsiyet öğrenme partisi için pasta tasarımları arıyorsanız, linke tık tık..

1-Kek Topları

Bu toplar dışarıdan cinsiyet hakkında sel veriyor sır vermiyor. Fakat ısırdığınızda süpriiiz! İçinden mavi ya da pembe renk çıkarak bebişin cinsiyetini ele veriyor :)

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Kek Topları

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Kek Topları

2-Konfeti

Bebeğin cinsiyetini konfeti içine gizleyebilirsiniz. Anne ve baba adayı konfetiyi patlattığında pembe ya da mavi renk çıkacak, cinsiyeti öğrenmenin sevinci ve konfeti ile birlikte bir bayram havası yaşanacak :)

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Konfeti

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Konfeti Patlatma

3-Balon Patlatma Oyunu

Bu oyunda balonlar konfeti ile doldurulmuş durumda. Büyük kısmında beyaz konfeti, bazılarında alakasız bir renk, 3 tanesinde ise doğru renk konfeti var. Anne ve baba davetlilerle birlikte dart atarak balonları patlatıyor ve doğru renk konfetiyi bulup cinsiyeti öğrenene kadar oyun devam ediyor :)

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Balon Dart Patlatma

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Balon Patlatma Oyunu

4-Kutuda Balonlar

Büyük bir kutuyu cinsiyeti belirten helyumla şişirilmiş balonlarla doldurmak ve kutu açılınca balonların havaya uçarak müjdeyi vermesi de klasik ama güzel bir seçenek..

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Hediye Kutusu

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Kutuda Balonlar

5-Boya

Bir kutu pembe ya da mavi boyayı partide açabilir ve eğlenceli bir boyama aktivitesi yapabilirsiniz. Ya da su tabancalarını boya ile doldurup, anne ve baba adayına ateş ederek, çıkan renkten cinsiyeti öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Boya

6-Ateş dumanı

Bir ateş yakarak herkesi etrafında toplayabilir ve daha sonra ateşe rengini değiştiren bir kimyasal atarak, çıkan dumandan cinsiyeti öğrenebilirsiniz.

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Ateş

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Ateş Renklendirme

7-Sis Bombası

Bebeğin cinsiyetini belirten renkte bir sis bombası kullanarak, farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Sis Bombası

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Pembe Mavi Sis Bombası

8-Havai-fişek

Eğer uygun ortamınız varsa, bebeğin cinsiyetini belirten renkte havi-fişek atmak, çok görkemli bir parti yaratacaktır..

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Havai-Fişek

9-Ok ve Yay

Bir balonu bebeğin cinsiyetini belirten boya ile doldurup, boş bir tablonun önüne asıyorsunuz. Dana sonra anne ya da baba adayı ok atarak balonu vurmaya çalışıyor, başarılı olunca da boya kanvasa sıçrayarak cinsiyeti ele veriyor. Arkada oluşan tablo, sonrasında çocuğunuza göstermek için harika bir hatıra değil mi, ne dersiniz?

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Ok ve Yay

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Ok ve Yay

10-Balon Düşürme

Yine bir kutunun içine pembe ya da mavi balonları dolduruyorsunuz. Kutunun kapaklarını açacak şekilde bir sürü ip bağlıyorsunuz. Daha sonra kutuyu ters şekilde yüksek bir yere asıyorsunuz. Hep birlikte ipleri çekince yere düşen balonlardan cinsiyet belli oluyor.

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Balon Düşürme

11-Pasta

Parti için hazırlanan pastanın içini pembe ya da mavi malzemeyle doldurup, pasta kesilince cinsiyetin öğrenilmesini sağlayabilirsiniz.

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Pasta

12- Kazı Öğren Kartları

Kazı-kazan kartlarının cinsiyet öğrenmek için biraz değiştirilmiş bir versiyonu. Cinsiyet öğrenmek için özel hazırlanmış kartları kazıyarak, mutlu ona erişebilirsiniz.

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Kazı Öğren

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Kazı Öğren Kartları

13-Konfeti Balonları

Uçan büyük bir balonu cinsiyeti belirten renkte konfeti ile doldurup, daha sonra balonu havada patlatarak oluşacak konfeti yağmuru ile birlikte cinsiyeti öğrenmek harika bir fikir!

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Konfeti Balonu

Cinsiyet Öğrenme Fikirleri Konfeti Balonları

İlgili Yazılar