Güzelliğinizi Ön Plana Çıkaracak En İyi 13 Maskara Çeşidi

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 8 Eylül 2020
  • 1.999 okunma

Kadın güzelliği ve bakımı için çok önemli olan en iyi maskara çeşitleri ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Daha iri kirpikler, daha güzel gözler ve daha çekici bir görünüm ile maskara ya da rimel çeşitleri her zaman en iyi görünümü sunmayı sağlayacaklardır. Kıvrımlı, dolgun, hacimli ve uzun kirpikler olarak farklı görünümlere sebep olan maskara çeşitleri pratik yapıları sayesinde de kadın güzelliği açısından önem taşıyorlar.

TOO FACED Better Than Sex Mascara

too faced better than sex

Dalgalı fırçası sayesinde kirpiklerin çok pratik bir şekilde uzun görünmesini sağlayan ürün, bu sayede uzun kirpiğe sahip olmak isteyenlere pratik bir çözüm sunuyor. Aynı zamanda doğal görünüm de kazandıran ürün, bu sayede yüz görünümüne ayrı bir canlılık sağlıyor. Tamamen siyah yapıdaki fırçası kirpiklerde dolgunluk, uzunluk ve hacim açısından en iyi sonuçlar sağlayarak özellikle kirpikleri kısa olan kimselerde harika bir kullanım imkânı yaratıyor. Gün içerisinde sertleşen yapısının da olmaması sayesinde her zaman doğal görünümünü koruyan ürün aynı zamanda topaklanma sorunu yapmaması nedeniyle en iyi sonuçlar veren maskaralar arasında kendisine özgü bir yer ediniyor.

MAC in Extreme Dimension Lash Maskara

mac in extreme dimension lash

Kullanım açısından sunduğu kolaylık sayesinde öne çıkan ürünün fırçası ince ve kısa yapıda bulunuyor. Kirpikleri tek tek ayırma özelliğine sahip olması sayesinde daha hacimli bir görünüm sunabiliyor. Kısa kirpiklerin ayrıca uzun görünmesine de etki eden ürün, pratik kullanımı sayesinde tercih edilebilir maskara modelleri arasında yer buluyor. Verdiği siyahlık ve kirpikleri kıvırması açısından son derece kullanılabilir özellikler gösteren model, uzun ve kıvrık kirpik isteyenlere hitap ediyor.

Clarins Supra Volume Maskara

clarins supra volume maskara

En iyi maskara modelleri arasında kendisine yer bulan ürün, kirpiklerin hacmini arttırması yani dolgun göstermesi ile öne çıkıyor. Aynı zamanda özel içeriği sayesinde kirpiklerin dökülmesini de engelleyen yapısı kirpikleri besleyici özellikler taşıyor. Maskaranın bir diğer öne çıkan özelliği çok kolay bir şekilde temizleniyor olması ve aynı zamanda içinde barındırdığı mimoza çiçeği ile karnauba balmumu özü çok daha doğal bir kullanım sunuyor. Kullanıma bağlı olarak gün içinde sertleşme de yapmayan model böylece herhangi bir sertliğe neden olmazken gün boyunca rahat kullanım sunuyor.

BENEFİT They’re Real Maskara

benefit theyre real maskara

Birçok kadının severek kullandığı model olan maskara temel olarak kirpiklerine hacim, uzunluk ve kıvrım isteyenler için ideal. Uzun fırçası sayesinde kirpikleri çok güzel ve özenli bir şekilde ayıran ürün, aynı zamanda uzun görünmelerine de etki ediyor. Fırçasının yumuşak olması da daha kolay sürülmesini sağlıyor ve tek tek kirpiklerin ayrılmasına etki ederek hem dolgun hem de uzun görünmelerine ekstra katkıda bulunuyor. Ürün hakkında her ne kadar zor temizleniyor iddiaları bulunsa da diğer ürünlere eş değer bir temizlik özelliğine sahip.

MAC Haute & Naughty Lash Mascara

mac haute naughty lash maskara

İki fırçaya sahip olması ile birlikte iki kat yoğunlukla uygulama imkânı veren ürün, bir tarafında kirpikleri özenle tarıyor diğer tarafı ile hacim ve uzunluk veriyor. Ürünün kirpikler üzerinde dolgunlaştırıcı etkisi de bulunduğu için kirpiklerini dolgun göstermek isteyenler tarafından tercih edilen yapısı bulunuyor. Aynı zamanda çok kolay bir şekilde temizlenmesi ve günlük kullanım sırasında sertleşme sunmaması da öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Maybelline Totaltemptation Black Noir Mascara

maybelline totaltemptation black noir

Kadınların en sık kullandıkları maskara çeşitleri arasında yer alan ürün, dolgun kirpiklere sahip olmak isteyenlere hitap ediyor. Özel tasarım fırçası sayesinde kirpikleri öncelikle tarayarak daha sonra dolgun görünüm veren maskara, tüm bu özellikleri ile birlikte kullanıcılar tarafından büyük beğeni topluyor. Kolay temizlenebilir olması sayesinde de kullanım sonrasında herhangi bir güçlük yaratmayarak çok daha kolay bir şekilde temizlenebiliyor.

Clinique High Lenghts Mascara

clinique high lenghts maskara

Özel olarak geliştirilmiş fırçası ile dikkat çeken ürün ilk bakışta yeşil fırçası ile göze çarpıyor. Yeşil rengi sadece estetik olarak değil aynı zamanda doğallığına da vurgu yapıyor. Çünkü içerik olarak kirpiklere asla zarar vermeyecek bileşenlerden oluşuyor. İnce fırçası aynı zamanda kirpiklerin tek tek taranmasını sağlarken, bir taraftan da uzun görünmelerine yardımcı oluyor. Bu bakımdan kısa kirpikleri olanların ideal bir şekilde kullanabilecekleri bir ürün olarak öne çıkıyor.

Estee Lauder Sumptuos Maskara

estee lauder sumptuos maskara

Dumanlı gözlerden hoşlanan kimseler için geliştirilmiş olan ürün çekici gözler vaat ediyor. Özellikle şık görünmek gereken yerlerde, özel davetlerde ya da benzeri anlarda kirpiklerinizin harika bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacak maskaranın fırçası her kirpiği ayrı ayrı yakalayarak hepsinin uzun ve çekici bir görünümde olmasına neden oluyor. Sertleşmeyen yapısı sayesinde gün içerisinde uzun süreli kullanımlar için de uygun olan ürün, aynı zamanda kolay temizlenebilir yapısı nedeniyle de tercih ediliyor.

Maybeline Colossal Volum' Express Maskara

maybeline colossal volum

Şişkin fırçalı rimellerden hoşlananlar için geliştirilmiş olan maskara dolgun kirpikler ve kolay kullanım sunuyor. Kirpikleri tek tek ayırmada başarılı olan ürün aynı zamanda hafif uzunluk da sağlıyor. Özellikle yumuşak kirpiklere sahip olanlar için ideal olan maskara, sert kirpiklerde de yine üstün performans gösterebiliyor. Kirpikleri özenle kavrayan fırçası sayesinde hem ayırdığı hem de dolgun görünüm kazandırdığı için ekstra düzelticiler ile uğraşmanıza gerek bırakmıyor. Kokusu sayesinde de ferahlık sunan ürün bu sayede güzelliğine özen gösteren kadınların tercihleri arasında bulunuyor.

Max Factor 2000 Calorie

max factor 2000 calorie

Ok gibi kirpiklere sahip olmak isteyenler için ideal olan ürün tek tek ayrılmış ve uzun, ok gibi sert kirpikler yapmakta son derece başarılı. Bu bakımdan görünümleri ya da kıyafetleri ile uyumlu olacak sert kirpik isteyenlere hitap eden ürün, hafif yapısı sayesinde de kolayca kirpiklerinizi kavrıyor ve başarılı sonuçlar alabilmenize olanak tanıyor.

Dior Show Maskara

dior show maskara

Uzunluk, hacim ve dolgunluk için tercih edilen ürün, çok iyi bir şekilde hacim vererek kirpiklerin dolgun görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda kıl fırça yapısı sayesinde daha fazla hacim vererek kullanım kolaylığı da sunuyor. Böylece hacim kazandırmak için kullanım sırasında ekstra uğraşmanıza gerek kalmıyor. Kaşık yapısı sayesinde kirpikleri dengeli ve ideal bir şekilde kavrayan ürün böylece düz kirpiklere sahip  olanları tamamıyla mutlu ediyor.

Essetntial Waterproof Volume Maskara

essetntial waterproof volume maskara

Suya dayanıklı yapısı ile öne çıkan marka, bu bakımdan gün içinde tazeleme yapmaya gerek kalmadan kullanım imkânı yaratıyor. Rahatlıkla yüz yıkama, yağmur ya da benzeri ıslaklıklar için koruma sunan ürün böylece daha rahat bir kullanım sağladığı için tercih ediliyor. Kirpikleri en ideal şekilde kıvıran ve gün boyunca aşağı düşmemelerine neden olan modelde önemli nokta ise hızlı uygulama ve tek kat uygulama yönteminden geçiyor. Uzunluk isteyenler için kirpiklerine dolgun ve uzun bir görünüm de verebilen maskara bu özellikleri ile birlikte öne çıkıyor.

Definitive Volum Lenght

definitive volum lenght

Kıl silikon fırçası ile hem kirpikleri uzun gösteren hem de hafif volüm veren fırça bu bakımdan farklı fonksiyonları bir arada barındırıyor. Nazik bir şekilde uygulandığında dahi en iyi sonuçların alınmasına yardımcı olan fırça pratik yapısı ile gün boyunca kirpiklerinizin canlı ve hacimli görünmesine neden olarak en iyi maskaralar arasında kendisine yer buluyor.

İlgili Yazılar