En İyi 55 Minimal Kuş Dövmesi Tasarımı ve Anlamları

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 15 Eylül 2020
  • 5.452 okunma

Kuşlar her zaman özgürlüğü temsil etmeleriyle insanların ilgisini çekmiştir. Genel olarak kuşlar, ruhsal olarak özgür ve mutlu bir hayat yaşama arzumuzu temsil ederler. Hatta bazı kültürlerde kuşlar cennet ve cehennemin birbirine bağlantısı ve sonsuz yaşamın temsili olarak anlamlandırılırlar. Sayısız kuş türü vardır ve her birinin sembolize ettiği farklı anlamlar vardır. Minimal çiçek dövmesi tasarımlarına bakmak isterseniz, linke tıklayabilirsiniz.

Farklı kuş dövmesi tasarımlarını incelemeden önce, anlamlarına bir göz gezdirelim.

1- Kardinal Kuşu Dövmesi

Kardinal Kuşu

Kardinal dövmeler Alman kültüründen gelmektedir. Kardinalin parlak kırmızı kanatları yaşam için tutkuyu temsil ediyor ve kardinalin kendisi gençliği ve mutluluğu temsil eder.

2- Güvercin Dövmesi

Güvercin

Güvercin dövmeleri barışı ve sevgiyi temsil eder ve aynı zamanda masumiyete değer verdikleri bilinmektedir.

3- Kuzgun Dövmesi

Kuzgun

Kuzgunlar muhtemelen kuşların en gizemlileridir, bu yüzden bu dövmeler bilgeliği ve zekayı sembolize eder. Bir kuzgun dövmesi aynı zamanda olumsuz yönde karanlık ve ölümün gizemini temsil eder. Sonuçta olarak kuzgun dövmesi sihri, sırları, gizemi ve zekayı temsil eder. 

4- Baykuş Dövmesi

Baykuş

Kuzgun gibi baykuşlar da bilgeliği ve bilgiyi temsil eder, ancak sembolizmleri biraz farklıdır. Baykuş dövmesi Mısır, Kelt ve Hindu'da son derece popüler olmuştur. Bu kültürler, baykuşun korumayı temsil ettiğine ve ölümün koruyucusu olduğuna inandıkları için baykuşa "Ölüm Meleği" deniyordu. Yerli Amerikalılar baykuşların kutsal bilginin koruyucusu olduğunu düşünüyordu ve bir baykuş görmek, sevilen birinin ahirette korunduğu anlamına geliyordu.

5- Karatavuk (Blackbird) Dövmesi

Karatavuk

Karatavuk dövmeleri, daha yüksek bir ideal duygusu, düşünceler ve zeka söz konusu olduğunda potansiyeli sembolize eder.  Simyacılar öbür dünyaya göçerken daha yüksek bilgiye değer verdikleri için simyada çok popülerdirler. Dönüşümün ve daha yüksek enerjinin sembolüdürler.

6- Mavi Kuş (Bluebird) Dövmesi

Mavi Kuş

Mavi kuşlar mutluluğu ve şansı temsil eder. Şans ve iyi talihle yakın gelecekte refah ve neşe olacağının hatırlatıcısıdır. Bu kuş dövmesi, karanlık bir sembolizmi veya anlamı olmayan tek kuşlardan biridir.

7- Kartal Dövmesi

Kartal

Kartal dövmesi gücü temsil eder. Kartal dövmeleri Amerikan kültüründe en popüler olanıdır, çünkü kel kartal sadece bu gücü sembolize etmekle kalmaz, aynı zamanda Amerikan vatanseverliğini ve ülkelerine bağlılığını da sembolize eder.

8- Şahin Dövmesi

Şahin

Şahin dövmeleri onuru temsil eder. Şahinler, avlarını avlamak için içgüdüsel yetenekleriyle bilinir. Bu nedenle bir savaş durumunda cesareti ve korumayı simgeliyor.

9- Papağan Dövmesi

Papağan

Papağanlar, kuş ailesinin rengarenk, cıvıl cıvıl ve en konuşkanlarıdır. Konuşmayı öğrenebildileri için, bir papağan dövmesi iletişimi ve arkadaşlığı temsil eder. Bu dövmeler, en çok değer verdiğiniz şeye uyacak şekilde daha da kişiselleştirmek için herhangi bir renk kombinasyonunda yapılabilir.

10- Kuğu Dövmesi

Kuğu

Kuğu dövmeleri güzelliği, zarafeti, sadakati ve sevgiyi sembolize eder. Astrolojide, kuğular Venüs gezegeni tarafından yönetilir ve Venüs'ün astrolojik anlamı güzellik gezegenidir. Mitolojide bir kuğu bir aşk tanrıçasını sembolize eder.

11- Kırlangıç Dövmesi

Kırlangıç

Kırlangıç ​​dövmeleri çoğunlukla denizciler tarafından güvenli bir yolculuğun ve ruhun korunmasının bir sembolü olarak değerlendirilirdi. Kırlangıç ​​dövmeleri barışı, anneliği ve güvenliği temsil eder.

12- Küçük Kuş Dövmesi

Küçük Kuş

Küçük bir kuşun dövmesi, her gün imkansız olduğunu düşündüğümüz şeyi başarmak için ilhamı temsil eder; başka bir deyişle, özgür ve engelsiz bir yaşam sürdürmek için başarısızlıklarımızı ve şüphelerimizi yenmemizi hatırlatır.

13- Uçan Kuş Dövmesi

Uçan Kuş

Uçan bir kuş, iyimserliği, kolaylığı ve aile değerini sembolize eder. Uçan kuş dövmeleri en yaygın olarak numerolojideki üç numarasının anlamından türetilen üç kuş kümesinde görülür. Uçan kuş dövmesi Aztekler tarafından da kullanılırdı ve "tanrıların gücünü" sembolize ederdi. İnançlarına göre, uçan kuşlar Tanrı'nın elçileriydi ve kutsamak ve tüm dünyaya pozitiflik ve iyimserlik yaymak için gönderildiler.

14- Kuş Dövmesi Tasarımı Örnekleri

Kuş Dövmesi Tasarımı 1

Kuş Dövmesi Tasarımı 2

Kuş Dövmesi Tasarımı 3

Kuş Dövmesi Tasarımı 4

Kuş Dövmesi Tasarımı 5

Kuş Dövmesi Tasarımı 6

Kuş Dövmesi Tasarımı 7

Kuş Dövmesi Tasarımı 8

Kuş Dövmesi Tasarımı 9

Kuş Dövmesi Tasarımı 10

Kuş Dövmesi Tasarımı 11

Kuş Dövmesi Tasarımı 12

Kuş Dövmesi Tasarımı 13

Kuş Dövmesi Tasarımı 14

Kuş Dövmesi Tasarımı 15

Kuş Dövmesi Tasarımı 16

Kuş Dövmesi Tasarımı 17

Kuş Dövmesi Tasarımı 18

Kuş Dövmesi Tasarımı 19

Kuş Dövmesi Tasarımı 20

Kuş Dövmesi Tasarımı 21

Kuş Dövmesi Tasarımı 22

Kuş Dövmesi Tasarımı 23

Kuş Dövmesi Tasarımı 24

Kuş Dövmesi Tasarımı 25

Kuş Dövmesi Tasarımı 26

Kuş Dövmesi Tasarımı 27

Kuş Dövmesi Tasarımı 28

Kuş Dövmesi Tasarımı 29

Kuş Dövmesi Tasarımı 30

Kuş Dövmesi Tasarımı 31

Kuş Dövmesi Tasarımı 32

Kuş Dövmesi Tasarımı 33

Kuş Dövmesi Tasarımı 34

Kuş Dövmesi Tasarımı 35

Kuş Dövmesi Tasarımı 36

Kuş Dövmesi Tasarımı 38

Kuş Dövmesi Tasarımı 39

Kuş Dövmesi Tasarımı 40

Kuş Dövmesi Tasarımı 41

Kuş Dövmesi Tasarımı 42

Kuş Dövmesi Tasarımı 43

Kuş Dövmesi Tasarımı 44

Kuş Dövmesi Tasarımı 45

Kuş Dövmesi Tasarımı 46

Kuş Dövmesi Tasarımı 47

Kuş Dövmesi Tasarımı 48

Kuş Dövmesi Tasarımı 49

Kuş Dövmesi Tasarımı 50

Kuş Dövmesi Tasarımı 51

Kuş Dövmesi Tasarımı 52

Kuş Dövmesi Tasarımı 53

Kuş Dövmesi Tasarımı 54

Kuş Dövmesi Tasarımı 55

Kuş Dövmesi Tasarımı 37

İlgili Yazılar