Sevgilinize Duygusal Anlar Yaşatacak 14 Şubat Sevgililer Günü Sözleri

 • Cahil Uzman yazdı.
 • 14 Şubat 2022
 • 509 okunma

Her yılın en telaşlı zamanlarından biri 14 Şubat Sevgililer Günü’dür. Bu özel güne yaklaştıkça hediye arayışları başlar. En zor kısmı uygun hediyeyi bulmak olsa da ne yazık ki bununla da bitmez. Verilen hediye paketi içerisine koyulacak kartlar ya da sevgiliye atılacak mesajlar da ayrı önem taşır. Zira yılın en romantik zamanı olan Sevgililer Günü, sevdiğiniz kişiye sizin için ne anlama geldiğini göstermek için en güzel gündür ve bunu sadece hediyeyle yapmak hayli zordur. Tam da bu sebeple, eşinize ya da sevgilinize mana dolu, eğlenceli ya da görsel içerikli sevgililer günü mesajları hazırlamak gerekir. Tabii duygularını en güzel kelimelerle ifade etmek konusunda herkes aynı şekilde başarılı olmayabilir. Böyle zamanlarda ufak yardımlar almak gerekebilir, üstelik hiç de ayıp değildir. Önemli olan sevgilinizin sizin onunla ilgili ne hissettiğinizi anlamasıdır. O halde hazırlayacağınız güzel jestlere destek olarak derlediğimiz 14 Şubat Sevgililer Günü sözlerini sıralıyor ve size ilham olmasını umuyoruz…

Romantik Sevgililer Günü Mesajları

Romantik Sevgililer Günü Mesajları

Eğer sevgilinize daha duygu dolu, romantik ve özel mesajlar vermek istiyorsanız sizin için en uygun seçenek romantik sevgililer günü mesajlarıdır. Örneklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Beni sevdiğin ve seni sevmeme müsaade ettiğin için teşekkürler sevgilim. Benim olduğun için dünyanın en şanslı insanıyım. Sevgililer günümüz kutlu olsun!
 • Hayatı en güzel şekilde yaşamak için yapabileceğim en kolay şeylerden biri seni sevmek… Seni seviyorum. Benim için vazgeçilmezsin ve seni asla bırakmak istemiyorum. Her Sevgililer Günübizim olsun…
 • Ne kadar muhteşem olduğunu duymayı yılın her günü hak ediyorsun. Ama özellikle bugüne aşkımızın destanını kazımak istiyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun canım!
 • Her güne senin gibi birini hak etmek için ne yaptığımı sorarak uyanıyorum. Sevgilim, Sevgililer Günün kutlu olsun!
 • Seninle tanışana dek hayatımın dört dörtlük olduğunu düşünürdüm. Senin gibi bir adam/kadın olmadan bunun mümkün olamayacağını bana gösterdin. Seni daima seveceğim. Sevgililer Günümüz kutlu olsun!

Eşlere Sevgililer Günü Mesajları

Eşlere Sevgililer Günü Mesajları

Kişinin hayat arkadaşı, eşi sevgililiğini yitirmez elbette… Ancak birbirini seven iki insan hayatını birleştirdiğinde özel günlerde daha derin duygular ifade etmek gerekebilir. Bu durumda en uygun seçenek eşlere sevgililer günü mesajlarıdır. Örnekleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Sen benimsin, ben senin… Kalbim hep seninle dolup taşacak. Hayatımın geri kalanını seninle geçireceğime söz veriyorum. Sevgililer Günümüz kutlu olsun kocacığım/ karıcığım!
 • Dünyanın hiçbir dilinde hiçbir kelime sana olan sevgimi layığıyla anlatamaz. Her zaman yanımda ol istiyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun sevgili karım/ kocam!
 • Sana her baktığımda hayatımda ve kalbimde kapladığın yere inanamıyorum... Sana her baktığımda Tanrı’nın beni ne kadar çok sevdiğini anlıyorum… Sen bana verilen en güzel hediyesin. Seni çok seviyorum, Sevgililer Günümüz kutlu olsun!
 • Beni ve çocuklarımızı sevdiğin için teşekkürler sevgilim. Sana olan sevgimi ve şükranımı her gün gösteremiyor olabilirim. Ama her zaman kalbimde olacağına eminim. Sevgililer Günün kutlu olsun!
 • Sen hayatıma girmeden önce sanki yersiz, yönsüz, yurtsuzmuşum. Benim umudum, güneşim, ışığım, şu anım ve geleceğim sensin. Seni çok seviyorum. Sevgililer Günümüz kutlu olsun karıcığım/ kocacığım!

Komik Sevgililer Günü Mesajları

Komik Sevgililer Günü Mesajları

Komik mizacınız ve sevgilinizle olan eğlenceli ilişkinize yaraşır sözler arıyorsanız sizin için en ideal tercih komik sevgililer günü mesajları olacaktır. 14 Şubat Sevgililer Günü sözlerinden derlediğimiz örnekleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Bütün kalbim, karaciğerim, akciğerim ve dalağım ile Sevgililer Gününü kutluyorum canım sevgilim!
 • Eğer başarabilseydim, kalbimdeki tüm sevgiyi toplayıp senin için hediye kutusuna doldururdum. Ama dünya üzerine bu kadar büyük kutu olduğunu sanmıyorum! Sevgililer Günümüz kutlu olsun…
 • Sana söz! BuSevgililer Günü’nden itibaren, Facebook’ta ilişki durumumuz yeniden ‘’karmaşık’’ olmayacak… Sevgililer Günün kutlu olsun aşkım!
 • Twitter’dan bulduğum romantik sözlerden birini sana yazmak yerine doğrudan konuya giriyorum: Sevgililer Günümüz kutlu olsun bebeğim!

Uzun Sevgililer Günü Mesajları

Uzun Sevgililer Günü Mesajları

Benim aşkımı anlatmaya karakterler yetmez diyorsanız, size sonu gelmeyen mesajlar ve tükenmeyen kağıtlar diliyor; sizin için en uygun uzun sevgililer günü mesajlarını şu şekilde sıralıyoruz:

 • Sana olan aşkım her gün daha da artıyor. Seni görmek için gözlerimi açmama gerek bile yok. Aşkımızı daima kalbimin en derininde hissedebiliyorum. Seni her hücremle seviyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun, biricik sevgilim!
 • Birinin gözlerinde kaybolmak ya da sebepsiz yere gülümsemek, seninle tanışmadan önce anlayabildiğim şeyler değildi. Hayatta kalmak için ihtiyacım olan tek şey, senin aşkın. Sen bu hayatta başıma gelen en güzel şeysin aşkım. Sevgililer Günümüz kutlu olsun!
 • Canımın içi, her güne dünyanın en mutlu insanı gibi hissederek başlamama sebep olduğun için teşekkür ederim. Seninle her günüm daha değerli… Bu hayatta sana rastladığım için çok şanslıyım. Bugün sana göndereceğim çikolatalar senin tatlığın yanında tatsız kalır, Sevgililer Günün kutlu olsun!
 • Sevgililer Günü için ne istediğimi sormuştun. Ne demet demet çiçek isterim ne de pahalı mücevherler… Sıcak tebessümün ve yumuşak öpücüğün beni dünyanın en mutlu kadını yapabilir. Seni çok seviyorum bebeğim, Sevgililer Günümüz kutlu olsun!
 • Senden önce gerçek aşkın yalnızca kitaplarda ya da filmlerde olabileceğine inanırdım. Hayatıma girdiğin anda yanıldığımı anladım. Umarım kitaplardaki gibi mutlu ama sonsuz aşkımız olur. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Anlamlı Sevgililer Günü Mesajları

Anlamlı Sevgililer Günü Mesajları

Benim göndereceğim 14 Şubat Sevgililer Günü sözü mana dolu olmalı, ben öyle düz mesajları sevmem diyenlerdenseniz sanıyoruz ki sizin için en uygun tercih anlamlı sevgililer günü mesajlarından yana olacaktır. Örnekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sevgililer Günün kutlu olsun aşkım! Gerçek aşkın ne olduğunu bana her gün hatırlattığın için teşekkürler. Seni sonsuza kadar seveceğim!
 • Sen olmasaydın ben olmazdım. Bu kadar net! Tüm kalbimle seni seviyorum. Sevgililer Günümüz kutlu olsun bebeğim!
 • Senin yanındayken kalbim, ılık bahar gününde uçuşan kelebekler kadar hafif ve kaygısız hisseder. Sevgililer Günün kutlu olsun canım!
 • Biri hayatına girene ve ona anlam katana dek ‘’aşk’’ yalnızca üç harfli kelimedir… Senin aşkın hayatımı değiştirdi, bu yüzden sana minnet duyuyorum. Sevgililer Günümüz kutlu olsun!
 • Özlemeden yaşamak, sevmeden özlemek ve sen olmadan sevmek imkansız… Sevgililer Günün kutlu olsun!
 • Aklıma her geldiğinde kalbime bir yıldız daha çiziyorum. Sayende kalbim artık bir gökyüzü! Sevgililer Günümüz kutlu olsun sevgilim…

Sıkça Sorulan Sorular

Tarihi belgeler romantik ilişkiler ve Aziz Valentine arasındaki ilişkiden bahsetmez, hatta bazı tarihçiler bunun yalnızca efsane olduğundan bahseder. Aziz Valentine’nin onuruna atfedilen 14 Şubat ise, 496 senesinde Papa Gelasius tarafından ilan edilir.

Her sene 14 Şubat’ın Sevgililer Günü olarak kutlanması geleneği, Amerikalı sanatçı ve iş kadını Esther Howland’ın 1800’lü yıllarda ilk kez Sevgililer Günü kartı göndermesiyle başlamıştır.

İlgili Yazılar