Van Gölü Ekspresi Hangi İllerden Geçiyor? Kaç Saat Sürüyor?

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 2 Kasım 2023
  • 52 okunma

Van Gölü Ekspresi, kış aylarının yaklaşması ile birlikte bir kez daha başta sosyal medya olmak üzere gündeme gelmeye başladı. Yoğun talep gören söz konusu ekspres hakkında araştırmalar devam ediyor. Vatandaşlar Van Gölü Ekspresi’nin hangi güzergahta, hangi illerden geçtiğini merak ederken, seferlerin kaç saat sürdüğü de merak konusu olmuş durumda. Peki Van Gölü Ekspresi hangi illerden geçiyor ve kaç saat sürüyor?

Van Gölü Ekspresi, yerli ve yabancı yolculara, benzersiz manzara güzellikleri eşliğinde seyahat imkanı sunuyor. Ankara - Tatvan seferi yapan söz konusu ekspres, TCDD Taşımacılık tarafından haftada 2 gün işleyen pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan anahat treni olarak yolculara hizmet veriyor. Özellikle kış aylarının yaklaşması ile birlikte yeniden gündeme gelen bu ekspres ile ilgili araştırmalar devam ediyor. İşte Van Gölü Ekspresi ile ilgili bilgiler ve detaylar…

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE MANZARA EŞLİĞİNDE YOLCULUK

2023/11/post-1698923110-1124-van-ekspres.webp

Van Gölü Ekspresi, Ankara - Tatvan güzergahında seferler düzenliyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu ekspres, dağların yamaçlarından ve doğal manzara güzellikleri içinden adeta süzülerek bir seyahat deneyimi sunuyor. Yerli ve yabancı yolcuların yoğun ilgi gösterdiği bu seyahat fırsatında birçok il de güzergahta yer alıyor.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ HANGİ İLLERDEN GEÇİYOR?

Ankara - Tatvan güzergahında seyahat imkanı sağlayan Van Gölü Ekspresi; Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş güzergahlarından geçerek, Bitlis’in Tatvan ilçesine ulaşıyor. Ekspres, kentin ekonomisine ve turizmine de önemli katkılar sağlıyor.

8 vagon ve 320 yolcu kapasitesine sahip olan Van Gölü Ekspresi, doğa ile iç içe bir seyahat imkanı sağlıyor. Kentlerin yerleşim yerlerinin de zaman zaman manzaraya dahil olduğu bu seyahat sürecinde yolcular doğa güzelliklerinin fotoğraflarını çekmeyi de ihmal etmiyor.