Aşk Konulu En İyi 10 Anime

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 23 Temmuz 2020
  • 4.832 okunma

Aşkı yeniden görmenize ve anlamanıza yardımcı olacak aşk konulu en iyi 10 anime sayesinde duygu dolu anlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda anime izlemeyi de daha keyifli bir hale getirecek olan bu özel animeler, romantik anlarınızda ya da duygulanmak istediğiniz anlarda size yardımcı olacak.

1 - Soredemo Sekai wa Utsukushii

soredemo sekai

İlginç konusu ile aşk konulu animeler arasında öne çıkan filmde, Yağmur Düklüğü’nde yağmur çağırma yeteneğine sahip olan dört prensesinden en küçüğü olan Nike’nin kendi rızası olmadan, zorla Güneş Kralı Livius ile evlendirilmesi konu edinmektedir. Nike, evlendirilmek için krallığa gönderildiğinde, dünyayı sadece üç yılda fetheden kralın küçük bir çocuk olduğunu görür. Livius ise Nike’ye sürekli eziyet etmekte ve olur olmadık bir şekilde her zaman yağmur çağırmasını istemektedir. Nike, dışarıdan bakıldığında sadece şımarık bir çocuk olan Livius’un iyi kalpli bir insan olduğunu zaman içinde keşfedecek ve ona karşı hisleri değişime uğrayacaktır.

2 - Akatsuki no Yona

akatsuki no yona

Prenses Yona, çok rahat ve kaygısızca bir yaşam içindedir. Konumu itibarıyla dünyada kolay kolay herkesin sahip olamayacağı bir rahatlığı bulunmaktadır. Ayrıca sevgi dolu bir babaya, en iyi giysilere ve en lezzetli yemeklere de sahiptir. Ama babasının öldürülmesi ile birlikte bu mutluluk tablosu paramparça olur ve tahta kötü kalpli kuzenin geçmesinin yolu açılır. Son Hak isminde birisi ise Yona’nın öldürülmesini son anda engeller ve böylece o günden itibaren ikili kaçak bir yaşam sürmeye başlar. Yona, mutluluğunun bozulup kaçak yaşantısı sürmeye ilk başlarda alışamaz ama Son Hak’ın onun yanında olması sayesinde eski yaşamından çok daha büyük mutluluklar duyacaktır.

3 - Kaichou Wa Maid-Sama!

kaichou wa maid

Daha gerçekçi konusu ile öne çıkan film, sadece erkeklere eğitim veren Seiga Lisesi’ni konu ediniyor. Ancak lisede yakın zamanda karma eğitime geçilmiş ve kızlar da liseye gelmeye başlamışlardır. Erkeklerin çoğunluğunun kaba saba olmaları ise okula yeni gelen kızları ürkütmekte ve zor durumda bırakmaktadır. Bu durumu değiştirmek için ise Misaki öğrenci konseyi başkanı seçilir ve erkeklere düşmanca sergilediği tavırlar ile tüm erkeklerin korktuğu bir isim haline gelir. Esasında yoksul bir aileden gelen Misaki, okul masraflarını karşılamak için de bir kafede çalışmaktadır. Okuldaki popüler oluşunu korumak isteyen Misaki, bir gün okulun popüler öğrencilerinden birisi olan Usaki’ye yakalandığında yaşamı değişmek zorunda kalacaktır.

4 - Akagami no Shirayuki-hime

akagami no shirayuk

Kan kırmızı eşsiz güzellikte olan saçlar ile doğmuş olan Shriyakui, günün birinde budala ve ne yaptığını bilmeyen bir prens olan Raji’ye rastlar. Raji, saçları yüzünden Shirayuki’ye hemen aşık olur ve onun metresi olmasını ister. Fakat Shriyakui bu teklifi kabul etmez ve gizli bir şekilde komşu ülkeye kaçmakta çare bulur. Yolda ise Zen isminde bir genç ile tanışır ve onunla birlikte ayrı bir dünyanın kapılarını aralar.

5 - Vampire Knight

vampire knight

Aşk konulu en iyi animeler arasında özel konusu ile öne çıkan Vampire Knight, küçük bir kız iken vampirlerin saldırısına uğrayarak vampire dönüşen Yuuki’nin öyküsünü anlatıyor. Kaname isimli safkan bir vampir tarafından kurtarılmış olan Yuuki hem vampirlerin hem de insanların gittiği Cross Akademisi’ne yerleştirilmiştir. Yuuki, çocukluk arkadaşı Zero ile beraber akademide koruma yapmaktadır. Yuuki’nin geçmişi gün yüzüne çıkması sırasında ise vampirlerden ölesiye nefrey eden Zero ve vampir lideri Kaname arasında tercih yapmak zorunda kalacaktır.

6 - Kamisama Hajimemashita

kamisama hajimemashita

Namani’nin babası son derece sorumsuzdur ve kendinden başka kimsesi olmayan kızını, büyük bir borç altında bırakarak evden kaçmıştır. Borcu ödeyemediği için de Nanami kendisini sokakta bulacaktır. Gidecek hiçbir yeri olmayan genç kızın yardımına ise bir yabancı yetişecektir. Parkta durumuna üzüldüğü için yardım etmek isteyen bu yabancı, karşılığında da Nanami’ye kendi evini de vereceğinden bahseder. Kandırılma riski ile şüphelenen ve başına bir şey gelmesinden dolayı çekinen Nanami ise adamın tarif ettiği eve gider ve perili gibi görünen bir yerde kendisini bulur. Nanami’nin bilmediği burasının gerçekten perili olduğudur ancak bu periler daha önce anlatılanlara hiç benzememektedir.

7 - Nodame Cantabile

nodame cantabile

Etkili bir aşk öyküsü olan Nodame Cantabile’de, Chiaki ve Nodame’nin öyküsü izleyiciyi göz yaşlarına boğmaktadır. Chiaki, ünlü bir piyanistin oğludur ve bu yüzden çok iyi piyano ve keman çalmaktadır. Müzik akademisinin en başarılı öğrencilerinden birisi olan Chiaki, küçükken Vieira isimli bir şefin yönettiği bir operayı izleyerek bundan çok etkilenmiş ve o günden beri de orkestra şefi olmayı hayal etmiştir. Bunun için ise yurt dışında eğitim almak istemektedir. Fakat Chiaki, küçükken yaşadığı kötü bir kazadan dolayı uçaklardan çok korkmaktadır. Japonya’dan bir türlü çıkamayan Chiaki, arkadaşları birer birer dışarıya giderken sadece onları izlemek zorunda kalır. İsteklerinden vazgeçmek istediği sırada ise Nodame ile tanışacaktır. Nota okumayı bile bilmeyen Nodame, nota olmadan çaldığı piyano eserlerinde gerçekten kusursuz bir iş çıkarmaktadır. Başına buyruk hareketleri ve çocuksu davranışları ile yaşamı hiç ciddiye almayan Nodame’yi sık sık Chiaki eleştirse de ondan çok büyük bir şeyi öğrenecektir.

8 - Dance in the Vampire Bund

dance in the vampire

Aşk konulu animeler arasında ilgin. Kurgusu ile öne çıkan Dance in the Vampire Bund, vampir prenses Mina Tepes’in öyküsünü anlatıyor. Tepes, antik dönemlerden beri gizli yaşamak zorunda kalan halkına güven vermek istemektedir ve bu yüzden Japonya’da bir yer satın alarak vampirlerin bu özerk bölgeye yerleşmesini sağlar. Fakat vampirlerin varlığını dünyaya açıklaması sandığı kadar kolay olmayacaktır. Vampirler ve insanlar arasındaki dengeyi tutturmanın çok zor olduğu bu durumda, en büyük destekçisi Akira olacaktır ve Tepes’i hayatı pahasına korumaya çalışacaktır.

9 - Shigatsu wa Kimi no Uso

shigatsu wa kimi no

Çocukken katıldığı çocuk müzisyenler yarışmasını kazanarak piyano dâhisi olarak anılan Kousei, annesinin ölmesi sonucunda zihinsel ve duygusal anlamda tam bir çöküş yaşamaya başlar. Kousei, öylesine zor bir durumdadır ki artık piyano sesini dahi işitemez bir haldedir. Yaşamakta olduğu travmanın ardından piyanoya elini sürmeyen ve sürmek de istemeyen Kousei’nin yaşamı, son derece savruk birisi olan kemancı Kaori ile tanıştığında değişecektir. Kaori’nin ilk bakıştaki havai tutumundan rahatsız olsa da onu yakından tanıyınca Kousei özel duygular hissedecektir.

10 - Golden Time

golden time

Aşk konulu en iyi 10 anime arasında gerçekçi anlatımı ile öne çıkan Golden Time, Tada Banri isimli bir gencin öyküsü üzerine odaklanıyor. Banri, liseden mezun olduğu gün köprüden düşer ve yaralanır. Ancak bu olaydan sonra hafızasını yitirir. Banri’nin sevdiklerini ve geçmişini hatırlaması hiç de kolay olmayacaktır.

İlgili Yazılar