TRT yeni dizisini duyurdu! Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi geliyor

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 1 Kasım 2023
  • 50 okunma

Birçok kanal eylül ayına yeni dizi projeleri ile giriş yaparken bazı kanallar da geçtiğimiz yıların aksine yeni projelerini sene sonuna doğru duyurmaya başladı. Bu kapsamda bir gelişme de Uğur Güneş tarafında yaşandı. “Bir Zamanlar Çukurova” isimli dizide sergilediği başarılı oyunculuğu ile büyük bir çıkış yakalayan Güneş’in bu kez bir dönem dizisi ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon aksiyon içerikli “Al Sancak” isimli TRT dizisi ile gönülleri fetheden Uğur Güneş, son olarak yeni projesi ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Güneş bu sezonu da pas geçmeyecek ve yine TRT’de yayınlanacak olan bir dönem dizisinde rol alacak.

YENİ DİZİSİNİN TANITIMI YAYINLANDI

Son zamanlarda dönem dizileri ile izleyicilerin dikkatlerini çeken TRT, yeni bir projenin daha tanıtımını yaptı. Başarılı oyuncu Uğur Güneş’in başrolünde olduğu “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” isimli dizinin ilk fragmanı yayınlandı. Güneş’in hayranları dizinin ilk bölümünün ne zaman yayınlanacağını araştırmaya başladı.

“ÇOK SES GETİRECEK”

Uğur Güneş’in başrolünde olduğu Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi projesi, şimdiden geniş yankı uyandırdı. İsrail- Hamas çatışmalarının gündemden düşmediği şu günlerde hem Türkiye’de hem de diğer Müslüman ülkelerinde izleyiciler tarafından yoğun bir ilgi ile takip edileceği tahmin edilen dizi, Akli Film’in yapımcılığında ekranlara gelecek. Proje tasarımı Emre Konuk tarafından yapılan dizide, Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs’ü fethetmek için çıktığı yolculuk süreci işlenecek.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin yönetmen koltuğunda Sedat İnci otururken senaryosu ise Serdar Özalan tarafından kaleme alındı. Yakın zamanda ilk bölümü yayınlanacak olan yeni dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şu şekilde:

  • Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Erdinç Gülener, Kaan Çakır, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Ece Özdikici, Sezgin Erdemir, Seda Yıldız.