En İyi 10 Erkek Koşu Ayakkabısı Önerisi ve Özellikleri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 2 Aralık 2020
  • 1.307 okunma

Dışarıda rahat koşabilmek, egzersiz yapabilmek için sağlıklı ve ayaklarımızı dış etkilere karşı çok iyi koruyan koşu ayakkabılarına ihtiyacımız vardır. Bunun için de en iyi ayakkabıları araştırmak gerekli. Bu yüzden biz de erkekler için birbirinden şık, tarz, renkli, klasik, pahalı, uygun fiyatlı her çeşit özellikte ayakkabıları özellikleriyle beraber bu yazıda derledik.

1- UA HOVR™ Phantom 2 RUNANYWR, Under Armour

UA HOVR™ Phantom 2 RUNANYWR, Under Armour

İyi bir koşucunun kesinlikle tercih etmesi gereken bir ayakkabı. Koşarken harcadığınız enerjiyi Under Armour HOVR™ teknolojisi ile geri kazandırır. Yani koşarken ayaklarınızın yorgunluğunu hissetmezsiniz. Yumuşak taban desteği ve yumuşak iç yapısı sayesinde sporunuzu daha özgür ve rahat yaparsınız. Şık tasarımıyla da günlük tarzınızla da kullanabilirsiniz.

2- Nike React Infinity Run Flyknit A.I.R.

Nike React Infinity Run Flyknit A.I.R.

Nike’ın bu ayakkabı modeli koşmayı sevenlerin gönül rahatlığıyla kullanacağı bir tarz. Nike React Infinity Run Flyknit, sakatlıkları azaltmaya yardımcı olması adına üretilmiş bu ayakkabılar tarz bir görünüme sahip. Sanatçı A. Savage tarafından tasarlanan renk kombinasyonu, ülke bayrakları ve milli kostümlerden ilham alınarak yapılmış. Bu renk kombinasyonu, dünyayı sanat ve sporla bağlayan, herkese açık kurgusal bir ülkeye olan bağlılığı sembolize ediyor. Hafif ve esnek model olmasına rağmen diğer Flyknit model spor ayakkabılardan daha güçlü bir yapıya sahip. Yumuşak iç yapısıyla da her adımı rahatça atabileceğiniz bir ayakkabı. Renklerine ve modeline hayran olurken ayakkabının ipine de kesinlikle hayran olacaksınız. Bu harika bir erkek koşu ayakkabısıdır.

Ayrıca bu ayakkabının sakatlığı azalttığını gösteren bir test de yapılmış. Bu testte Nike Air Zoom Structure 22 ile kıyaslanmış ve sakatlık oranı %52’ye kadar düşmüş.

3- ULTRARIDE, Puma

ULTRARIDE, Puma

Puma’nın koşu ayakkabıları modellerinden Ultraride'ın, 3 farklı renginden beğendiğiniz birini alabilirsiniz. Ayaklarınızdaki yükü alarak spor sonrası yorgunluk hissetmemenizi sağlar. Ayrıca sadece sporda değil günlük de tercih edilebilir çünkü bu koşu ayakkabısını hafif yapısı sayesinde ayaklarınızda hissetmezsiniz. Klasik bir spor ayakkabısı görüntüsüne sahip bu ayakkabı her tarza uyar.

 4- Nike Zoom Winflo 6

Nike Zoom Winflo 6

Nike Zoom Winflo 6 modeli şık ve zarif duruşuyla koşularınızın vazgeçilmezi olabilir. Orta tabanda yumuşak ve esnek yastıklama yapısıyla ayaklarınız için ideal rahatlığı sağlar. Kısmi batik yapısıyla da ayaklarınızı sımsıkı sarar. Hafif oluşu sayesinde koşularınızı çok daha hızlı yapabilirsiniz.

5- Gel-nimbus 22 Platinum Erkek Koşu Ayakkabısı, Asics & Onitsuka Tiger

Gel-nimbus 22 Platinum Erkek Koşu Ayakkabısı, Asics & Onitsuka Tiger

En yüksek performansla ve rahat bir şekilde koşmanızı sağlar. Uzun mesafe koşuları için çok idealdir. Hafif tasarımlı örgü saya, ayaklarınızın daha iyi nefes almasını sağlayarak destekleyici ve uyumlu bir kalıp sunar. Sert darbe şiddetini azaltmak için orta tabanda daha fazla köpüğe sahiptir. Böylece ayaklarınız güvendedir.

6- Erkek Siyah Koşu Ayakkabısı 90s Valasion, Adidas

Erkek Siyah Koşu Ayakkabısı 90s Valasion, Adidas

Gün boyu rahatlık hissi verecek olan bu ayakkabıyı tercih ederek kendiniz için en doğru şeyi yapabilirsiniz. Sadece spor yaparken değil günlük kullanımlar için de çok uyundur. Nefes alır file üst yapısıyla ayaklarınız çok rahat eder.

7- ULTİMASHOW Ayakkabı, Adidas

ULTİMASHOW Ayakkabı, Adidas

Hem bağcıklı ve beyaz renk severler hem de klasik bir koşu ayakkabı isteyenler için en ideal ayakkabıdır. Hafif ve yastıklamalı model ile ayaklarınız hiç beklemediğiniz kadar rahattır. Dengeli yapısıyla koşarken kendinizi güvende hissedersiniz.

8- Nike Air Zoom Pegasus 37

Nike Air Zoom Pegasus 37

Muhteşem yastıklama sistemiyle ayaklarınız artık çok rahat eder ve yapacağınız koşularınız sizi asla yormaz. Üst kısmının hafif fileli olmasıyla ayaklarınız rahat nefes alır. Bu koşu ayakkabısının ayağınızı çok iyi kavradığı için koşarken denge sorunu bile yaşamazsınız. Bu spor ayakkabısıyla koşularınız hem çok rahat hem de çok güvenli olacak.

9- Energylux 2.0, Reebok

Energylux 2.0, Reebok

Rebook’un bu muhteşem ayakkabısıyla üst kısmının filesinin hafif oluşuyla ayaklarınız çok daha rahat nefes alırken hafif yapısıyla da koşularınız çok daha enerjik ve hızlı olur. 

10- Nike Pegasus Trail 2

Nike Pegasus Trail 2

Nike daha zorlu yollarda koşu yapmayı sevenler için Pegasus Trail 2 modelini çıkardı. Bu ayakkabı ile koşularınız bu zorlu yollara rağmen çok hızlı ve güvenli. Yumuşak iç yapısı ve hafifliği sayesinde saatlerce çok enerjik, yorulmadan koşma imkanı sağlar. Renkli yapısıyla size muhteşem bir tarz katar.

İlgili Yazılar