Portatif Mangal ve Barbekü Önerileri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 8 Aralık 2020
  • 552 okunma
  • 1 beğeni

Ailemizle, arkadaşlarımızla ve akrabalarımızla mangal yapmayı çok seven bir milletiz. Havalar ısınmaya başladığında hep beraber toplanır, mangal yapmaya gider ve orada eğlenceli vakitler geçirip birbirinden leziz ızgaralar yeriz. Ama hem lezzetli hem de sağlıklı bir ızgara yemek için doğru mangal seçmemiz gerekir. En ideal mangal tarzı taşınabilir olanlardır ve oldukça kullanışlıdır. Mangal ve barbekü seçerken kalitesine de bakılmalıdır. Yanlış bir kaliteden yapılan mangal, sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Kaliteli, sağlıklı ve kullanışlı olan mangal ve barbeküler arasından 10 tane seçerek hepsini kısaca tanıttık.

Simline - Cam Fırınlı Tüplü Mangal

Simline  Tüplü Mangal

Kömür ve elektrik ile çalışan diğer mangallara göre oldukça ekonomik olan bu mangal piknik tüpü ile kullanılır. Fırın bölmesine de sahiptir ve bu bölmede domates, patlıcan, soğan, sarımsak, biber gibi garnitürleri közleyebilirsiniz. Çevreci yapısıyla piknik yaparken orman yangınına kesinlikle sebebiyet vermez. Izgaranız direk piknik tüpünün ateşine maruz kalmaz. Izgaranın altına yerleştirilen lav taşları tüple ısınır ve ızgarayı ısıtarak pişirme sağlar. Bu özelliğiyle ızgaralarınızı sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ürünü açık havalarda ve balkonunuzda kullanılabilirsiniz.

Prado - Tekerlekli Lav Taşlı Tüplü Mangal Barbekü

Prado Tekerlekli Lav Taşlı Tüplü Mangal

Bu mangal da kömür ve elektrik gibi çalışan mangallara göre çok daha ekonomiktir. Oldukça lezzetli ızgaralar yapılır. Altında ve yanında ahşap raflar vardır ve tekerlekleri sayesinde kolaylıkla taşıyabilir, istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. İsterseniz de bu tekerlekleri çıkarabilirsiniz. Izgaranın altına yerleştirilen lav taşları, mangala bağladığınız tüple ısınır ve ısınan bu lav taşları da ızgarayı ısıtarak pişirme sağlanır. Yiyecekler tüpe maruz kalmadığı için oldukça sağlıklıdır. Izgara bölümü hafif eğimlidir. Bunun sebebi yiyeceklerden çıkan yağların ön tarafa birikip hem mangalı kolaylıkla temizlemeniz için hem de daha sağlıklı bir şekilde yemeniz içindir. Üzerinde yemek ısıtabilir, çay demleyebilirsiniz. Prado mangal orman yangınına asla sebebiyet vermez. Açık hava dışında balkonlarda da kullanılabilirsiniz.

Aniva Taşınabilir Pratik Mangal

Aniva Taşınabilir Mangal

Taşıması ve kullanması oldukça kolay olan bu mangalın dış görünüşü küçük bir valizi anımsatır. Kullanım için oldukça fonksiyoneldir. Katlanabilir ayaklara sahiptir. 2,65kg ağırlığı sayesinde kolaylıkla taşıyabilir, kullandıktan sonra kolaylıkla hiç uğraştırmadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca saklaması da kolaydır. Renkli seçenekleri ve görünüşüyle oldukça tarz da bir üründür. İki farklı pişirme yüzeyi sayesinde tatlar birbirine karışmadan aynı anda farklı ürünler pişirebilirsiniz. Kömür ile kullanılır ve oldukça da kaliteli bir üründür.

Cemre C14 Lüx Katlanır Portatif Mangal

Cemre C14 Mangal

Pratik tarzıyla katlanabilir bu mangalı arabanızın bagajına, balkonunuzun kenarına, varsa kilerinize rahatlıkla koyabileceğiniz bir üründür. Elinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Sadece 5 saniyede çok kolay bir şekilde açılıp kapanır ve oldukça az yer kaplar. Kömür ile kullanılan bu ızgarada oldukça lezzetli et, balık, tavuk yapabilir, sebze közleyebilirsiniz.

Seçkin Portatif Ayaklı Pratik Mangal

Seçkin Ayaklı Mangal

Bu ayaklı mangal oldukça kullanışlı ve kullanımı da çok kolaydır. Kurulumu sadece 5 dakikanızı alır ve bu sayede ızgara yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Mangalın altındaki bölüme mangal eşyalarınızı koyabilirsiniz ya da patates gibi sebzeleri koyarak ateşe maruz bırakmadan pişmesini bile sağlayabilirsiniz. Kömür ile yaptığınız için oldukça lezzetli yiyecekler yiyebileceksiniz.

Rekor Emaye Kapaklı Tekerlekli Mangal Bahçe Mangalı Barbekü

Rekor Emaye Tekerlekli Mangal

Tekerlekli oluşu sayesinde kolaylıkla sürerek istediğiniz alana taşıyabilirsiniz. Ayrıca bıraktığınız alanda tekerleklerin hareket etmemesi için sabitleme de mevcuttur. Kolay temizlenebilen ızgarasıyla, mangal keyfinden sonra uğraştırıcı olmadan kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Üzerinde bulunan kapağı ısının mangal içinde eşit dağılması ve kalmasını sağlar. Kapaktaki pencereler ile mangalın içerisindeki ısı daima kontrol altındadır. Altındaki hazne sayesinde küller birikir ve temiz bir kullanım sağlanır.

Mizan Katlanır Mangal

Mizan Katlanır Mangal

Mizan Katlanabilir Mangalın ızgarası 430 krom çelikten üretilmiştir. Kesinlikle emaye, krom kaplama bulunmaz. Pratik bir şekilde katlanabilir ve açılabilir sayesinde mangal yapmaya anında başlayabilirsiniz. Ayrıca katlanınca küçüldüğü için araba bagajına ya da evinizde görünmez bir köşeye koyabilirsiniz.

Simline Portatif Katlanır Mangal

Simline Portatif Katlanır Mangal

Yer kaplamayan oldukça pratik açılıp kapanan bu mangal ile ızgara keyfinizi sonuna kadar yaşarsınız. Birbirinden lezzetli ızgaralar yapacağınız bu mangal dkp sactan imal edilmiştir.

NRNA Pratik Portatif Katlanabilir Bagaj Tipi Kamp ve Piknik Mangalı

NRNA Pratik Portatif Mangal

Pikniğe gitmeden önce kolayca katlayarak bagajınıza koyabileceğiniz ve küçük bir yer kaplayacak olan bu mangal ile lezzetli ızgaralar yiyeceksiniz. Katlanabilir portatif barbekü mangal, üzerinde bulunan ızgarası sayesinde kendi yağında pişen etleriniz daha lezzetli ve sağlıklı olur.

Çevre Portatif Barbekü Mangal Telli

Çevre Portatif Barbekü Mangal Telli

Listedeki en uygun fiyatlı bu portatif mangal, klasik tarzda mangal isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür. Bu mangalda oldukça lezzetli ızgaralar yaparak, mangalda ailenizle ya da arkadaşlarınızla oldukça güzel vakitler geçirirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Birçok kaliteli mangal ve barbeküler vardır. Tercih edebileceğiniz Aniva taşınabilir pratik mangal, Prado tekerlekli tüplü mangal, Rekor kapaklı tekerlekli mangal barbekü gibi mangal ve barbeküler oldukça kalitelidir.

Bir mangal ve barbekü seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta kalitesidir. Sonra kullanımının pratik olması yani taşınabilir olmasına bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar