Netflix'ten Telefona ve Bilgisayara Film İndirme Nasıl Yapılır?

 • Cahil Uzman yazdı.
 • 14 Ocak 2022
 • 347 okunma

1997’de sektöre ilk adımını DVD satış ve kiralama hizmeti vermeye başlayarak atan Netflix, takvimler 2007’yi gösterdiğinde çağa ayak uydurarak hizmetlerini dijitale aktarmıştır. Bu tarihten beri en popüler dijital platformlardan biri olarak macerasına devam eden şirketin arşivinde milyonlarca film, dizi ve belgesel vardır. Netflix kullanıcıları akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve televizyonlarından internet bağlantısı aracılığıyla bu içeriklere rahatlıkla ulaşabiliyor. Yani internet bağlantısı bu tarz platformlar için olmazsa olmaz. Ancak kimi zaman internetimizin olmadığı zamanlarda, özellikle seyahatlerde dizi veya film izlemek isteyebiliyoruz.  Akıllı telefonlarımızın internetiyle bu imkansız gibi görünse de Netflix’in indirme özelliği sayesinde mümkün olabiliyor. Tablet, telefon ve bilgisayarlar için ayrı yollar izlenmesi gereken Netflix’ten film indirme işleminin tüm detaylarını sizler için derledik. İşte Netflix’ten telefona ve bilgisayara film indirme yolları…

1. Netflix’ten Telefona Film İndirme Nasıl Yapılır?

Netflix’ten Telefona Film İndirme Nasıl Yapılır?

Hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlere Netflix üzerinden film ve dizi indirmek mümkündür. Bu amaçla atılacak ilk adım eğer cihazınızda yoksa, Google Play ya da App Store üzerinden Netflix uygulamasını indirmekolmalıdır. Uygulamayı yükledikten sonra mevcut hesap bilgilerinizle giriş yapmalısınız. Artık sırada Netflix’ten telefona film indirme adımları var:

 • Netflix uygulamasını açtığınızda öncelikle film indirmek istediğiniz kullanıcı hesabını seçin çünkü daha sonra filmi yine aynı hesaptan görebileceksiniz.
 • İndirmeyi düşündüğünüz filmi ya da diziyi uygulama içinde bulun.
 • İçeriğe ulaştığınızda aşağı doğru ok işaretiyle ifade edilen "İndir" butonuna tıklayın.
 • İndirmek istediğiniz içerik diziyse her bölüm için ayrı ayrı indirme komutu vermeniz gerektiğini unutmayın. Filmlerde ise bir kez tıklamak yeterlidir.
 • Mevcut internetinizin hızı, cihazınızın depolama alanının boşluğuna veya içeriğin uzunluğuna göre işlem süresi değişebilir.
 • Sağ alt köşede yer alan ‘’İndirilenler’’ kısmından işlemin hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Bu kısımdan indirme işlemini iptal edebileceğiniz gibi daha sonra içeriğe ulaşmak istediğinizde yine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Netflix İndirme Kalitesi Nasıl Ayarlanır?

Netflix İndirme Kalitesi Nasıl Ayarlanır?

Uygulama üzerinden telefon veya tabletinize dizi/film indirirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri görüntü kalitesidir. Üyelik planınız ne olursa olsun, Netflix mobil uygulamasından içeriklerin kalitesini seçebilirsiniz. Kalitesi ayarlanmayan ve düşük kalitede inen içeriklerin görüntüsünden memnun kalmayabilirsiniz. Netflix indirme kalitesini ayarlamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Netflix uygulamasına girin.
 • Sağ üst köşede yer alan profil sembolüne tıklayın.
 • Açılan yeni ekranda çıkan ‘’Uygulama Ayarları’’ bölümüne gidin.
 • Daha sonra ‘’Video kalitesi’’ butonuna tıklayın.
 • ‘’Daha yüksek’’ ve ‘’Standart’’ şeklinde sıralanan fonksiyonlardan dilediğinizi seçin.
 • Bu işlemden sonra yaptığınız Netflix film indirme işlemleri talep ettiğiniz görüntü kalitesinde yapılacaktır.

3. Netflix Akıllı İndirme Nedir?

Netflix Akıllı İndirme Nedir?

Netflix’in telefon ve tabletler için elverişli uygulamasına ‘’Akıllı İndirme’’ olarak isimlendirilen işlevi bulunur. Bu özellik sayesinde cihazınızdaki depolama alanından tasarruf edebilirsiniz. Diğer deyişle, akıllı indirme indirdiğiniz dizi bölümlerini siz izledikçe otomatik olarak siler ve hemen ardından kaldığınız bölümü indirmeye başlar. Böylece eski ve izlenmiş bölümler boşuna cihazınızda yer kaplamaz, yeni bölümler siz uğraşmadan kaydedilir. Öte yandan otomatik olarak eski bölümlerin silinip yeni bölümlerin indirilmesini istemiyorsanız uygulama ayarlarından akıllı indirme özelliğini kapatabilirsiniz.

4. Netflix’ten Bilgisayara Film İndirme Nasıl Yapılır?

Netflix’ten Bilgisayara Film İndirme Nasıl Yapılır?

Netflix bilgisayara film indirmek için yalnızca Premium plan kullanıcılarına imkan sağlar. Ancak bununla ilgili bazı sınırlamalar vardır:

 • Netflix Premium planına sahip olsa da, bir cihaza en fazla 100 farklı içerik indirilebilir. Netlfix destek sayfası, bir kullanıcının herhangi bir zamanda tek cihazından 100 taneye kadar içerik indirebileceğini belirtir. Limite ulaştığınız takdirde bu size bildirilir.
 • Netflix film indirme anlamında cihaz sayısını da sınırlar. Abonelik planınızla paralel doğrultuda dizi ve filmleri 1, 2 ya da 4 farklı cihaza indirebilirsiniz.
 • İndirdiğiniz tüm Netflix içerikleri bilgisayarınızda şifrelense de bunları yalnızca Netflix uygulaması üzerinden izleyebilirsiniz. Başka herhangi bir medya oynatıcıdan açılmayacaklardır.
 • Tüm içeriklerin sona erme süresi bulunur. Fakat bu süreler içerikten içeriğe değiştiği için uygulamadan film indirmeden önce son kullanma tarihine dikkat etmelisiniz. Yine de Netflix son kullanma tarihi yaklaşırken sizi uyaracaktır.
 • Platformdaki bütün filmler indirilebilir değildir.Netflix’in orijinal içeriklerin hepsi indirilebilir olsa da orijinal olmayan film ve dizilerin kullanım süresi yayın haklarının bitişine kadardır. Örneğin 31 Ocak 2022’de Netflix’in How I Met Your Mother’ı yayınlama hakkı bitiyorsa, 30 Ocak 2022’de bu dizinin bölümlerini indirmeniz işe yaramayacaktır.
 • Netflix’ten bilgisayara film indirme hizmeti ne yazık ki Mac ile uyumlu değildir. Dolayısıyla eğer Mac sahibiyseniz Netflix’ten film/dizi izlemenin tek yolu internet bağlantısına sahip olmaktır.
 • Belirtilen kısıtlamalara dikkat edildiği ve Premium plan kullanıldığı sürece Netflix içeriklerini aşağıda sıralanan adımları izleyerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz:
 1. Öncelikle bilgisayara film indirmek için yine Netflix uygulamasına ihtiyacınız olacak, web sitesi üzerinde film indirme hizmeti mevcut değildir. Uygulama ise yalnızca Windows 8 ve üst sürümleriyle uyumludur.
 2. Uygulamayı edindikten sonra hesap bilgilerinizi girerek çevrimdışı izlemek istediğiniz içeriği bulun. Direkt olarak menüde bulunan ‘’İndirilebilir’’ kısmındaki içeriklere de göz atabilirsiniz.
 3. Dizi veya filmi bulduktan sonra telefon ve tablet uygulamalarında olduğu gibi ‘’İndir’’ butonuna tıklayın.
 4. Daha önce de belirttiğimiz gibi görüntü kalitesi ayarı yaparsanız içeriğiniz bu ayara göre indirilecektir. ‘’Standart’’ ve ‘’Yüksek’’ olmak üzere iki düzey bulunur; ilki cihazda daha az alan kaplasa da 720p ve 1080p arasında kaliteyi sağlayan ikincisidir.
 5. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, indirilenler bölümüne giderek internet bağlantısı olmadan içeriği izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dizi/film izlerken seçilen kalite ayarına göre Netflix’in harcadığı internet değişmektedir. En düşük kalite ayarında dakika başına 5 MB ya da saat başına 300 MB; orta kalite ayarında dakika başına 9 MB ya da saat başına 450 MB; yüksek kalitede ise dakika başına 17 MB ya da saat başına 1020 MB harcadığı söylenebilir.

Eğer takip ettiğiniz dizi veya film gelecek ay içerisinde platformdan kaldırılacaksa Netflix birkaç yerde uyarılarını gösterir. Bu uyarılar genelde dizi veya filmin ‘’Ayrıntılar’’ ekranında ya da içeriği oynattığınızda birkaç saniye süresinde ekranın üst kısmında görünebilir.

İlgili Yazılar