Ailece Keyifle İzlenebilecek Yüksek Puanlı 17 Film

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 25 Aralık 2020
  • 5.367 okunma

Ailece film izlemeyi seviyorsanız ya da böyle bir alışkanlık kazanmak istiyorsanız ve ne izlesem diye düşünüyorsanız bu liste tam da size göre. Hep beraber bir arada izleyebileceğiniz dram,  komedi, macera, fantastik her türde filmi dahil ettiğimiz birbirinden güzel film listesini hazırladık. Ayrıca ailece izlenebilecek en iyi diziler yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte en iyi ailece izlenebilecek filmler;

1. Christopher Robin – 2018

Christopher Robin

Imdb: 7.3

Tür: Aile, Macera, Komedi, Dram

Oyuncular: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Bronte Carmichael

Artık büyümüş ve yetişkin olmuş olan Christopher Robin, 100 Hektar Ormanı’ndaki maceralarından çok uzaklardadır. Artık çalışan ve kendi ailesini kurmuş bir bireydir. İş ve aile dengesini korumakta zorlanan Christopher, iş sebebiyle bir aile yolculuğunu kaçırınca sevimli dostu Winnie the Pooh tarafından ziyaret edilir. Sevimli ayının yardıma ihtiyacı vardır. Christopher Robin 100 Hektar Ormanı’ndaki arkadaşlarına yardımcı olacak mı merak ediyorsanız filmi izlemelisiniz.

2. Dolitte – 2020

Dolitte

Imdb: 5.6

Tür: Çocuk, Macera

Oyuncular: Robert Downey Jr., Tom Holland, Rami Malek

Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktoru ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile tüm ilişkisini bitiren Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince tekrar kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder. Macera dolu yolculukta yaşananları izlemelisiniz.

3. Oyunbozan (Game Plan) – 2007

Oyunbozan

Imdb: 6.1

Tür: Komedi, Aile, Spor

Oyuncular: Dwayne Johnson, Kyra Sedgwick, Madison Pettis

Zengin, popüler ve kendine güveni tam olan Joe Kingman, Amerikan Futbolunun ünlü isimlerinden biridir ve takımıyla birlikte şampiyonluk maçına hazırlanmaktadır. Müzmin bekar Joe tam da bu yoğun günlerde, varlığından haberi olmadığı bir kız çocuğunun babası olduğunu öğrenir. 8 yaşındaki Peyton hayatına girince yaşamı değişir ve kendisini çocuk partilerinde, bale gösterilerinde bulur ve artık o kızına uyuması için kitap okuyan bir baba olurken ve evinin her köşesinde de oyuncak bebekler bulundurmaya başlar. Ancak çocuğuyla ilgilendiği bu günlerde şampiyonluk maçına da sayılı günler kalmıştır. En iyi ailece izlenebilecek filmler arasındadır.

4. Köpek Adası (Isle of Dogs) – 2018

Köpek Adası

Imdb: 7.9

Tür: Animasyon, Macera

Seslendirme: Bryan Cranston, Edward Norton, Scarlett Johansson, Liev Schreiber, Bill Murray, Bob Balaban, Jeff Goldblum, Tilda Swinton

Bir gün Megasaki City'deki bütün köpeklerin şehirden uzaklaştırılmasına karar verilir. Evcil olan olmayan bütün köpekler, devasa çöp döküm alanına sürülür. Bu köpeklerin içinde 12 yaşındaki Atari Kobayashi'nin koruma köpeği Spots da vardır. Minyatür uçağına atlayan Atari, tek başına nehrin karşı tarafına geçer ve köpeğini aramaya koyulur.

5. Terabithia Köprüsü (Bridge to Terabithia) – 2007

Terabithia Köprüsü

Imdb: 7.1

Tür: Fantastik, Macera

Oyuncular: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel

Yaşamın tatsız ve soğuk gerçekliklerine uzak, kendi dünyalarında yarattıkları enteresan gerçek üstü maceraları konu edinen bu filmde, okulun en farklı çocuklarından Jesse, aynı sınıfa düşen yeni öğrenci Leslie’nin de en az kendisi kadar tuhaf ve hayal gücü kuvvetli biri olduğunu keşfeder. Yaşadıkları yere çok yakın olan bir ormanda sadece kendilerinin bildiği ve görebildiği, içinde devler, cinler, periler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar. Üstelik bu dünyada önemli bir konumları da vardır. Artık onlar Terabithia’nın kral ve kraliçeleri olmuşlardır.

6. Muhteşem Üçlü (Secondhand Lions) – 2003

Muhteşem Üçlü

Imdb: 7.5

Tür: Dram, Komedi, Aile

Oyuncular: Haley Joel Osment, Michael Caine, Robert Duvall

3 yaşındaki Walter yaz tatilini geçirmek üzere annesi tarafından dayılarının yanına bırakılır. Dayıları bir çiftlik evine yaşıyorlardır ve ilk başlarda günler dayılarının tavrı nedeniyle sıkıntılı geçer. Ancak dayılarının anlattığı hikayelerle günler gittikçe yaşantısı daha ilginç bir hal almaya başlar.

7. Fantastik Canavarlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them) – 2016

Fantastik Canavarlar

Imdb: 7.3

Tür: Fantastik, Macera

Oyuncular: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler

Gellert Grindelwald hapisten kaçmış ve büyücüleri büyü yeteneği olmayan her şeyin üstüne çıkarmak için yandaş toplamaya başlamıştır. Onu durdurabilecek tek kişi vardır ve o da bir zamanlar en yakın arkadaşı olarak gördüğü büyücü Albus Dumbledore'dur. Ancak Dumbledore'un, daha önce Grindelwald'a engel olan eski öğrencisi Newt Scamander'dan yardım alması gerekecektir. Bu macera Newt ile Amerikalı dostları Tina, Queenie ve Jacob'ı yeniden bir araya getirir. Newt'un görevi, giderek tehlikeli ve bölünmüş bir hâl alan büyücülük dünyasında yeni tehlikelerle karşılaşacak olan dostlarının bağlılıklarını test edecektir.

8. Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) – 2017

Güzel ve Çirkin

Imdb: 7.1

Tür: Fantastik, Müzikal, Aile

Oyuncular: Emma Watson, Dan Stevens

Kendisine yapılan bir büyü sonucunda korkunç bir yaratığa dönüşen prens, konuşan eşyalara dönüştürülmüş uşaklarıyla tek başına şatoda yaşamaktadır. Eğer 10 yıl içinde hiçbir kadın ona aşık olmazsa sonsuza dek canavar olarak kalacaktır. Şatosuna izinsiz girdiği için tutsak aldığı yaşlı bir adamın kızı olan Belle, babasının özgürlüğü için şatoda tutsak olmayı kabul eder. Zamanla şatodaki eşyalarla ve canavarla arkadaş olmaya başlayan Belle, canavarın korkutucu görüntüsünün altında ne kadar iyi biri yattığını zamanla görür ve beklenmedik bir aşkın ortasına düşer. Bu sırada Belle'e aşık olan avcı Gaston, Canavar'ı öldürüp Belle ile evlenebilmek için her şeyi yapacaktır.

9. Malefiz (Maleficent) – 2014

Malefiz

Imdb: 7.0

Tür: Macera, Aile

Oyuncular: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley

Güzel, saf ve genç bir kadın olan Malefiz, huzur ve barış içindeki orman krallığında büyümüştür. Fakat bir zamanlar inanıp güvendiği Stephan, Malefiz’in topraklarını tehdit eder ve bu ihanetin sonucunda Malefiz’in saf kalbi taşa dönüşür. İçi o kadar çok kin ile dolmuştur ki, çektiği acılar sonucunda Aurora’yı lanetler. Fakat Aurora büyüdükçe, Malefiz onun gerçek barışı sağlayabilecek tek anahtar olduğunu fark edecektir.

10. Aladdin – 2019

Aladdin

Imdb: 7.0

Tür: Macera, Fantastik, Aile

Oyuncular: Will Smith

Agrabah pazarlarından yiyecek çalarak geçinmesine rağmen altın gibi bir kalbi olan Aladdin'in hayatını konu alan bu filmde Aladdin’in hayatı, Harikalar Mağarası'nda bulacağı sihirli lamba ve 3 dileğini gerçekleştirecek olan lamba cini ile tamamen değişecektir. Konusu ile dikkat çeken film ailece izlenebilecek filmler içerisindedir.

11. Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland) – 2010

Alice Harikalar Diyarında

Imdb: 6.4

Tür: Fantastik, Macera, Aile

Oyuncular: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter

17 yaşındaki Alice'in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulur. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretidir fakat o hatırlamıyordur.

12. Moana – 2016

Moana

Imdb: 76

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Seslendirme: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House

Antik Polenezya’da yaşayan Moana bir kabilenin şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korkusuz Moana doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak yarı tanrı Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui tanrıça Te Whiti'nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye çok kararlıdır. Güney Pasifik'ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona çaldığı şeyi iade ettirmektir.

13. Hıçkırık (Hickhi) – 2018

Hıçkırık

Imdb: 7.5

Tür: Komedi, Dram

Oyuncular: Rohit Saraf, Rani Mukerji, Neeraj Kabi

Naina Mathur, sürekli tıkanıklık, kekemelik yaşadığı Tourette sendromunda bir hastalığı vardır. İlerde bir öğretmen olmak istemektedir ancak çevresindeki insanlar, rahatsızlığı nedeniyle başka meslek seçmeleri gerektiğini söylemektedir. Ancak o hedefini gerçekleştirir ve öğretmen olur. Ancak yaşadığı problemden ötürü hem ailesine hem de okuldakilere kendini ispatlamak için birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır.

14. Kutup Ekspresi (The Polar Express)  – 2004

Kutup Ekspresi

Imdb: 6.6

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Seslendirme: Tom Hanks, Eddie Deezen, Nona Gaye

Geçirdiği Noel'ler nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı olmasa daaynı şey trenin içi söylenemez. Trenin içi çok heyecan doludur. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba'nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu'na doğru yol almaktadır.

15. The Princess Switch – 2018

The Princess Switch

Imdb: 5.3

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: John Jack, Vanessa Hudgens, Sam Palladio

Chicago’da pastacılık yapan Stacy, Noel’den bir hafta önce kendisine tıpatıp benzeyen güzeller güzeli Montenaro Düşesi Margaret ile karşılaşır. İkisi oldukça şaşkındır. Kısa bir süre sonra ikili birkaç günlüğüne birbirlerinin yerine geçmeye karar verir. Bu küçük değişim sırasında Margaret Stacy’nin yakışıklı iş arkadaşına, Stacy ise Margaret’ın nişanlısı olan Prens’e aşık olur.

16. Spiderwick Günceleri (The Spiderwick Chronicles) - 2008

Spiderwick Günceleri

Imdb: 6.5

Tür: Fantastik, Macera

Oyuncular: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Sarah Bolger

Simon, Jared ve Mallory kardeşler, anneleriyle birlikte harabe bir eve taşınırlar. Simon çok asabi bir çocuktur ve taşındıkları için annesine öfke duyar. Ancak bir gün burada tesadüfen eline geçen bir günlüğün kapağını açar açmaz tüm yaşamı değişecektir. Çünkü fantastik bir evrenin kapısını aralamışlardır. Bu sıradışı dünyanın girdaplarına diğer kardeşleriyle beraber kapılır ve kendilerini tuhaf mahluklarla dolu yeni bir dünyada bulurlar.

17. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap – 2005

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap

Imdb: 6.9

Tür: Fantastik, Aile

Oyuncular: William Moseley, Anna Popplewell, Skandar Keynes, Georgie Henley, Tilda Swinton, James McAvoy, Liam Neeson

Pevensie ailesi, savaş nedeni ile güvende olmadıkları ülkelerini tahliye edilirler. Dört kardeş, bir profesörün yanında yaşamaya başlarlar. Bu sırada saklambaç oynayan en küçük kardeş Lucy, bir dolaba saklanır ve bu dolap Narnia topraklarına giden gizli bir geçittir. Karlar altındaki Narnia çok tuhaf ama eşsiz yaratıklarla doludur. Lucy kardeşlerini ikna eder ve dolabın içine girer ve onlara da bu eşsiz dünyayı gösterir. Yalnız bu dünya Beyaz Cadı Jadis tarafından da gözlenmektedir.  Hayvanların konuştuğu bu dünyanın yöneticisi Aslanı bulmaları ve Cadıyı da etkisiz hale getirmeleri gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Küçük çocuklarla beraber ailecek izleyebileceğiniz çok fazla fantastik film vardır. Bunlardan biri Terabithia Köprüsü’dür. İlginç bir konusu olan bu film çocuklarınız için çok eğlenceli ve heyecan dolu olacaktır. Bunun yanında Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap’ta çok güzel bir filmdir ve C.S. Lewis'in fantastik Narnia serisinin ikinci kitabıdır. Bu filmi çocuklarınızla beğenirseniz ikinci film olan Narnia Günlükleri: Prens Caspian filmini de izleyebilirsiniz. Hatta kitap serisini da okumanızı tavsiye ederiz.

Animasyon türünde çok güzel filmler bulunuyor. Bunlar arasında farklı ve ailece izleyebileceğiniz Kutup Ekspresini sizlere tavsiye edebiliriz.

İlgili Yazılar