Çocuğunuz İçin En İyi 15 Karne Hediyesi Fikri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 17 Şubat 2021
  • 416 okunma

Ebeveyn olmak, yorucu olduğu kadar insana güzel hissettiren bir duygu olarak bilinir. Aile yaşamının koruyucusu ve rehberi olan ebeveynler, aslında çocukların da ilk öğretmenleri olarak hayata hazırlayanı olarak bilinirler. Başarının günümüzde çeşitli değerlendirme yolları var. Fakat şu da bir gerçek ki bir çocuğun belli bir alanda zayıflığı onun başarısızlığı değil en fazla eksikliği olabilir. Belki çocuklar ve ergenler için öncelikle kullanacağımız ifadeler onun kişiliğinde özgüven oluşturarak gelişiminde önemli yollar açacaktır. Bu yüzden okul hayatı boyunca bir çocuğun hangi alanda iyi olduğunu ortaya koyan karneler, zeka göstergesinden ziyade, çocuğun becerisinin yatkın olduğu ilgi alanlarını göstermesi için verilir. Ayrıca eğitim hayatında varlık gösterememiş ama sonrasında kendini gösterebilmiş çok sayıda insan mevcuttur. Güzel bir karne de emeğin bir göstergesi olarak hak edilmiş bir başarının sembolü olarak verilir. Önemli olan bu karnenin veliye değil de öğrenciye verildiğinin unutulmaması. Bu yazımızda ise karne sevinciyle karşınıza çıkacak çocuğunuz veya bir yakınınıza nasıl bir hediye verilebilir, fikirlerimizi paylaşacağız. Başarı daima sizinle olsun dileğimizle, en iyi karne hediyesi fikirleri yazımıza geçiyoruz.

1. Bisiklet

Bisiklet

Gelişme çağında bir çocuğun sporu da sevmesini sağlayan belki en gözde hediyelerden biri bisiklet. Modası hiçbir zaman geçmeyen, hatta pek çok kişinin rüyasını süsleyen bisiklet, çocuk, genç ve yetişkin için her zaman revaçta olan keyifli bir aktivitenin aracıdır. Sahiplenme duygusunun en güzel örneklerinden biri olan bu hediye, iyi bir karneyle gelen sürprize ne kadar da uyumlu değil mi?

2. Müzik Aleti

Müzik Aleti

Kuşkusuz küçük yaşlardan bu yana müziğe eğilimi olan günümüzde çocuk, genç birçok insan var. Fakat yeteneğini sorgulamaya çekinen bir çocuk varsa karşınızda ve siz onun esasında meraklı olduğuna inanıyorsanız çocuğunuza bir müzik aleti hediye edebilir, onu eğitim için kurslara yazdırabilirsiniz. Boş vaktinde bir çabaya yönelme ihtiyacını da görebiliyorsanız, çocuğunuza güzel bir karne hediyesi olacaktır.

3. Tablet

Tablet

Tabletin, normal bir PC ve akıllı telefona göre çok daha az radyasyon etkisi olduğu bilinir. Eğer akıllı telefon ve tablet arasında bir seçim yapmanız gerekiyorsa önerimiz tablet olacaktır. Günümüz teknoloji çağında oyun ve filmlerden çocukları uzak tutmak zordur. Fakat yaşına uygun hediyeler düşünmek çocuk için daha aşamalı ve geliştirici olacaktır. Tabii tablet seçiminde şarj süresi uzun kaliteli tabletler her zaman daha avantajlıdır.

4. Oyuncak Mutfak Seti

Oyuncak Mutfak Seti

Anaokulu düzeyinde bulunan kız çocuklarının severek oynadığı evcilik oyunu aksesuarlarından olan oyuncak ev araç ve gereçlerini kapsayan setler de ilgi görmektedir. Özellikle mutfakta sizi izlemeyi seven küçük bir çocuğunuz varsa, oyuncak mutfak seti alarak, hayal dünyasını tebessümle izlemeyi düşünebilirsiniz.

5. Uzaktan Kumandalı Araba

Uzaktan Kumandalı Araba

Uzaktan kumandalı yarış arabaları, uçak, helikopter veya polis arabaları da ilköğretimin başlarında olan erkek çocukları için fikir sayabileceğimiz karne hediyelerinden.

6. Üç Boyutlu Lamba

Üç Boyutlu Lamba

Karne hediyesi fikirleri yazımızda önerebileceğimiz bir diğer fikir, üç boyutlu lamba. Farklı renk ve şekillerde bulabileceğiniz çeşitler içinde aydınlatıcı LED ışığı ile çocuğun odasında yansıyacak görüntü zamanını keyifli geçirmesini sağlayabilir. Günümüzün popüler çocuk odası eşyalarından olan 3D lambanın dışında küre, sevgi yazılı olan ve futbol topu şeklinde olan türleri de mevcuttur.

7. Zeka Oyunları Seti

Zeka Oyunları Seti

Zeka oyunları, hem zekayı geliştiren hem de eğlenceli yanıyla aile içi de oynayabileceğiniz oyunlar arasında. Karne hediyesi olarak da oldukça rağbet gören zeka oyunları içinde satranç takımı, scrabble, solo test, tetris ve hafıza kartlarının yer aldığı setler, karne hediyesi düşünenler için önereceklerimiz arasında.

Ailece oynanabilecek kutu oyunları önerileri için linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

8. Scooter

Scooter

Hem çocuk hem de gençler için önerebileceğimiz bir diğer eğlenceli hediye scooter. Çocuklar ve gençlerin enerjisini atmak için hem de güzel vakit geçirmek için yaşına uygun ebatlara sahip, farklı renk ve çeşitlerde scooter aracıyla tatillerde onların stres atmasını sağlayabilirsiniz.

9. Cep Telefonu

Cep Telefonu

Günümüzde cep telefonu kullanımı artık belli bir yaştan itibaren ciddi bir gereklilik halini aldı. Uzaktan eğitim ve haberleşme anlamında çağın gereklerinden olan laptop veya cep telefonu da karne hediyesi fikirleri arasında yer almaktadır.

10. Dijital Kol Saati

Dijital Kol Saati

Dijital, renkli, ışıklı özelliğe sahip kol saatleri sadece çocuklarda değil gençlerde bile ilgi çekmeye devam etmektedir. Tasarımı hoş, mikro ekrana sahip gençlerin ilgi duyduğu saatlerin yanı sıra, çocuklar için de sevdiği bir çizgi kahramanın üzerinde yer aldığı kol saati ilgi çekici olacaktır.

11. Bilgisayar Oyunu

Bilgisayar Oyunu

Günümüzde ebeveynlerin yakındığı bir konu olsa da çocuğunuzun zamanını tamamen almayacak şiddet içermeyen oyunlar da hediye olarak önerilebilir. Ücrete tabi olan bilgisayar oyunlarından çocuğunuzun ilgi duyduğu oyunu çaktırmadan öğrenebilir. Ona bir karne sürprizi yapabilirsiniz.

12. Profesyonel Kaykay

Profesyonel Kaykay

Spor yapmaktan keyif alanlar için bir tatil hediyesi olarak önerebileceğimiz profesyonel kaykay ile kaymak, zaman içinde ilgi duydukça çocuğunuzun keyif alabileceği ve uzmanlaşabileceği spor aktivitelerinden biri olacaktır.

13. Playstation

Playstation

Eskilerin atari salonlarında oynanan erkek kız herkesin severek oynadığı playstation, ev ortamında, aile içinde oynamak isteyen gençler için de vazgeçilmez bir tutku. İmkanınız varsa playstation önerebileceğimiz karne hediyesi fikirleri arasında.

14. Müzik CD’si

Müzik CD’si

Müzik birçok genç için bir tutku, her ne kadar gençler internet ortamında sevdiği sanatçıları takip etse de hayranı olduğu sanatçıya ait bir albümün hediye edilmesi onu daha mutlu edecek ve kendisini değerli hissettirecektir.

15. Tarzına Uygun Kıyafet

Tarzına Uygun Kıyafet

Gençler görünümüne sosyal hayatın gereği olarak fazlasıyla önem vermektedir. Bu zamana kadar belki stili hakkında fazla karar vermeden bazı hediyeler almış olabilirsiniz. Ama ilgi duyduğu tarzı takip ederek veya beğendiğini söylediği ama gözünüzden kaçan bir giysi veya aksesuarı karne hediyesi olarak almanızı tavsiye ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karne hediyesi alma işlemi, hassas, üzerinde önceden düşünülmesi ve araştırılması gereken bir durumdur. Hediye almak için çocuğunuzun fikrine danışabileceğiniz gibi, onun zevk ve beklentisine uygun sorularak yönelterek fikir edinebilirsiniz. Özellikle gelişme çağının hassas olduğu dönemler 3-7 yas grubu için geliştirici, şiddet ögesi taşımayan hediyeler tercih edilmelidir.

Karne hediyesi kuşkusuz çocuğun başarısını taçlandıran bir unsur. Fakat kendini başarılı hissedemeyen bir öğrenciye alınan bir hediye bile onda motive edici etki yaratacaktır. Hediyenin yanında iliştireceğiniz sevgi dolu küçük bir not belki hediyenizden çok daha anlamlı gelecek ve onu mutlu etmeye yetecektir.

İlgili Yazılar