Orijinal ve Unutulmaz Evlilik Teklifi Önerileri

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 11 Ocak 2021
  • 456 okunma

Hepimiz biliyoruz ki; her genç kızın rüyası beyaz atlı prensini bulmak ve O’nunla bir ömür boyu mutlu olmaktır. Tabi bulunan prensin kurbağa çıkma ihtimali de her zaman var J Ama biz yine de  konuya olumlu tarafından bakalım! Prens bulunduktan sonra da belirli bir zaman sonunda evlilik hayalleri kurulmaya başlanır. Peki ya prenslar onların canı yok mu! Sevgili beyler, eğer Siz de aradığınız prensesi bulduğunuzu düşünüyorsanız ve O’nu her gördüğünüzde kalbinizin ritmi değişiyor, midenizde kelebekler uçuşuyor ve  işte çocuklarımın annesi diyorsanız elinizi çabuk tutun derim. Zira insan hayatı boyunca bir ya da iki kez gerçek aşkla karşılaşıyor. Hayat yolculuğunuzda size eşlik edecek ruhu bulduğunuzu hissediyorsanız bu şansı iyi kullanın, sakın kaçırmayın!

Evlilik Teklifinizi Ömür Boyu Hatırlanacak Bir Anıya Dönüştürün

Evlilik Teklifinizi Ömür Boyu Hatırlanacak Bir Anıya Dönüştürün

Masalımızın prens ve prensesi zor olanı başarıp bu koca dünyada birbirlerini bulduklarına göre, onlara bir yastıkta kocasınlar diyelim ve gelelim bu mutlu son için en önemli konuya! Beyler bu kısmı sizin farklı bakış açınıza, hayal gücünüze ve gerekirse bu konuda özel bir hizmet almak için yapacağınız detaylı bir  araştırmaya bağlı. En az bir sınav hazırlığı, iş mülakatı veya okul bitirme tarzı kadar önemsemenizi ve bu konuda titizlikle çalışmanızı öneririm. Çünkü inanın prensesiniz için alacağı ‘evlilik teklifi’nin eşsiz, benzersiz ,hatta dünyada kimsenin yaşamadığı kadar orijinal olması sandığınızdan çok daha önemli! Dost acı söyler; yapacağınız sıradan bir evlilik teklifinin size evliliğiniz boyunca hatırlatılacağını hatta deyim yerindeyse kafanıza vurulacağını, sakın aklınızdan çıkarmayın.

Sizin için Unutulmaz Bir Deneyim Hazırlıyorlar

Sizin için Unutulmaz Bir Deneyim Hazırlıyorlar

Teklif sürecinde ve aslında isteriz ki hayat boyu olsun lütfen biraz romantik ve yaratıcı olmaya çalışın, baktınız olamıyorsunuz, durumu riske atmayıp bu konuda profesyonel destek alın derim. Aslında çok romantik olabilirim  ve farklı fikirlerin adamıyım ama iş hayatım o kadar yoğun ki, vaktim olmuyor diyen beylerdenseniz de bu seçenek yine sizler için de çok uygun.. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırmayla ‘evlilik teklifi organizasyonları’ yapan profesyonel etkinlik firmalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz 1-2 tanesinin daha önceki organizasyonlarına bakıp, size fikirleri daha orijinal geleni seçip, sizin evlilik teklifiniz için de unutulmaz bir içerik hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Sizin ve müstakbel eşinizin zevk aldığı konuları şirket yetkilileriyle paylaşmanız ve fiyat tekliflerini istemeniz yeterli olacaktır. Siz işinize gücünüze odaklanın, bırakın evlenme teklifinizi benzersiz bir deneyime dönüştürsünler !

Evlilik Teklifim Bana Özeldir ve Organizasyonu Ben Yaparım Diyenlerden misiniz?

Evlilik Teklifim Bana Özeldir ve Organizasyonu Ben Yaparım

Bu kararınız için Sizinle gurur duyduk doğrusu! Hayatınızın en önemli teklifini kendi emeğinizle hazırlamanız, inanın sevgiliniz için çok değerli ve hiç unutamayacağı duygusal bir anı olacaktır. Kendi hayal gücünüz ve sevginizi katarak hazırlayacağınız bir organizasyonda, sevgilinizin boynunuza atlaması, hatta gözlerinin dolmasıyla beraber muhteşem bir öpücükle sizi kucaklaması bizce garanti! Madem kendiniz organize etmeye karar verdiniz, biz de elimizden geldiğince Size fikir vererek yardımcı olmaya çalışalım.

Ayrıca askere giden sevgiliye alınabilecek hediye fikirleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Sevgilinizin Hayallerini ve Kişisel İlgi Alanlarını Dikkate Alın

Sevgilinizin Hayallerini ve Kişisel İlgi Alanlarını

Evlilik teklifinizin içeriğini düşünürken sevgilinizin hayallerini, kişisel ilgi alanlarını değerlendirmeniz ve bu genel çerçeveyi orijinal fikirler ve romantizmle desteklemeniz yeterli olacaktır. Sevgiliniz nasıl bir kişiliğe sahip? Duygusal mı? gerçekçi mi? Sportif bir maceracı mı yoksa sosyal bir parti kızı mı? Entelektüel bir araştırmacı ve okuyucu mu? Ya da mütevazi ve geleneklere önem veren bir yapı da mı? Sizin sevgiliniz bu kişiliklerden hangisi veya hangileri? Müzik dinlemeyi sever mi mesela? Sinema ve tiyatro önemli midir hayatında? Peki seyahatleri ve yeni yerler keşfetmeyi? Yoksa iflah olmaz bir gurme ve aynı zamanda iyi bir aşçı mı? Tatillerde sıcak ve kızgın kumları mı tercih eder mesela Bodrum, Marmaris belki İbiza, yoksa sonbahar esintisinde bir Gündeydoğu şehrini mi, Mardin’i mi görmek hayalidir Paris sokaklarını mı mesela?

Küçük Bir Not Defteri Kullanın

evlilik teklifinde Not Defteri Kullanın

Sevgilinizin özelliklerini ve zevklerini düşünüp, küçük bir not defterine alt alta not almanızı öneririz. Yazdığın her özelliği veya hayali Size ayrı bir yaratıcı fikir verecektir. Belki bulduğunuz birkaç fikri birleştirerek, çok daha havalı, romantizm dozu yüksek ve etkili bir evlenme teklifi yapabilirsiniz. Bu not defterini, teklif içeriğini düşündüğünüz ve araştırdığınız süre boyunca yanınızda taşıyın ve her aklınıza gelen ve bulduğun ilginç gelen fikirleri muhakkak bu deftere not alın. Birkaç gün sonra sevdiğiniz ve sakin bir yerde oturup, bu defteri okuyun ve evlilik teklifinizin tüm detaylarına karar verin. Böyle bir hazırlık süreci yaşamak, farkında olmadan günlük akış içerisinde beyninizin bir köşesinde sürekli bu konuyu düşünmenizi ve daha yaratıcı olmanızı sağlayarak, doğru sonuca daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Entelektüel Bir Sevgiliye Evlenme Teklifi

Entelektüel Bir Sevgiliye Evlenme Teklifi

Eğer sevgiliniz tam bir kitap kurduysa; okumakta olduğu kitapta vardığı son sayfanın içine romantik bir notla evlilik yüzüğünü iliştirmek sade ve şık bir teklif seçeneği olabilir. Tıpkı bir kitap ayracı gibi! Anlayacağın kitap ayracı kullanıyorsa işin daha da kolay. Şık veya doğal bir ucuna yüzüğü bağlayabilir, ipi sayfanın iki tarafından halka gibi aşağı doğru geçirerek yüzüklü bir ayraç yaratabilirsin. Kendi el yazınla yazdığın notu ve yüzüğü kitabın içerisine yerleştirme aşamasında evdeki aile bireylerinden yardım alabilirsin. Böyle mutlu bir olay için seninle severek iş birliği yapacaklardır.

Bu teklif şekli okumakta olduğu bir kitaba, dergiye, paylaştığınız ders notları arasına, kullanıyor ise günlüğü vb. kitap ve defter şeklindeki her türlü objeye uygun uyarlanabilir. İçine yazdığınız notu daha da özelleştirerek, söz konusu kitap veya dergi sayfasının büyüklüğünde, kullanılan kağıdın benzeri bir kağıda tam sayfa yazmanız ve kitabın olağan bir sayfasıymış gibi yapıştırmanız, bu kitabın ölümsüz bir anı haline dönüşmesini sağlayacaktır.

Cümle Alem Duysun Bu Kız Bende Teklif

herkes duysun evlilik Teklif

Evlenme teklifini sevgilinin mahallesinde hem de tam evinin önünde yapmaya ne dersin? Eski zamanlardan kalma bu romantik gelenek unutulmaz bir anıya dönüşürken, mahallenin tüm meraklı teyzelerini de aynı anda bir çırpıda bilgilendirmiş olursun! Bu fırsatı kaçırma derim. Nasıl mı yapacaksın? Şöyle ki; bu teklif için  20 adet düz renk şemsiye ve 20 kişiye (bu topluluk kendi arkadaş çevrenizden ve aile üyelerinden oluşursa süper bir kutlamaya da dönüşür)  ihtiyacın olacak. Şemsiyelerin üzerine, ‘Benimle Evlenir misin?’ yazısını  yazarak veya yazdırarak önce kendiliğinden şık bir teklif pankartı hazırlamış olacaksın. Tüm arkadaşlarınız yan yana uygun şekilde dizilip, şemsileri açacak ve sevgilin camdan baktığında teklifini görmüş olacak. Sevgilini arayarak veya zili çalarak camdan bakmasını sağlayabilirsin. Bu organizasyonu gece gerçekleştirmek istersen led ışıklarla veya sokakta yakacağınız büyük ve renkli mumlarla olayı daha da renkli hale getirebilirsin.

Bu teklifin diğer bir versiyonu ise; yere benzin dökerek yazdığın ‘benimle evlenir misin? yazısını ateşe vererek, tam bir şölen haline getirmektir. Gece yapılması ve her ihtimale karşı arkadaşların elinde yangın söndürme tüplerinin de hazır bulundurulması önerilir.

Hafta sonu Tatilinde Sevimli Bir Teklif

Hafta sonu Tatilinde Sevimli Bir Teklif

Hafta sonu için şehre yakın bir tatil bölgesinde, bir butik otel tatili organize edeceksiniz. Böylece baş başa geçireceğiniz romantik 2 günü, evlilik teklifi sonrası geleceğinize dair ortak hayallerinizi ve hayatınızı konuşarak romantik bir şölene dönüştürebilirsiniz. Özellikle sevgilinizin görmek istediği, yaşadığınız şehirde veya yakın bir bölgede bulunan bir oteli tercih edin, ulaşım için fazla uğraşmayın ve ekstra yorgunluk olmasın.

Bölgeye gitmeden önce küçük bir araştırma yapın ve  bir sokak karikatüristiyle anlaşın. Bu tarz etkinlikler için konaklayacağınız oteller de sizlere yardımcı olmakta ve gerekli bağlantıları sağlamaktadır. Sokakta dolaşırken, tesadüfen karşılaşmış gibi yapacağınız karikatüristten çift olarak beraber karikatürünüzü çizmesini isteyin. Önceden gönderdiğiniz fotoğraflarınızla özel olarak hazırlanmış karikatür, o anda kadife bir perde aniden kaldırılarak size ve sevgilinize gösterilebilir. Normalden daha büyük bir boyutta çizilmesi, konsepte uygun ve müstakbel eşine tek taş bir yüzük verdiğin an çizilerek hazırlanan bir karikatürle evlilik teklif edebilirsin. Bu karikatürü nikah davetiyesi olarak bastırabilir, ayrıca evinizin bir duvarına çerçeveletip asabilirsiniz.

Aşkınız Sinema Filmi Tadında Gösterimde

Aşkınız Sinema Filmi Tadında Gösterimde

Sinema ikiniz içinde vazgeçilmez bir keyif ise; tanıştığınız günden günümüze kronolojik olarak gelen bir film hazırlayabilirsiniz. Müstakbel eşinize evlenme teklif etmeye karar verdiğiniz günden itibaren, günlük aktivitelerinizi çektiğiniz video kayıtları yaparak, her günün görüntüleri üzerine ‘benimle evlenir misin? notunu yazın. Belirlediğiniz süre boyunca; her gün yapacağınız bu çekimlerle sevgiliniz günlük yaşantınızda yaptıklarınızla ilgili sizi daha da detaylı olarak tanıyacaktır.

Kendinizi hazır hissettiğinizde (1 ay, 6 ay, 1 yıl bile olabilir) bu çekimleri birleştirerek güzel bir film haline getirebilirsiniz. Ama hazırlayacağınız filmin sonunda evlilik teklifinizi sesli tekrarlamayı unutmayın. Bu filmi bir sinema salonuyla anlaşıp, filmden önce ya da film arasında özel bir gösterim olarak yayınlatabilirsiniz. Filmin sonunda cebinizden çıkaracağınız yüzükle sevgilinize evlenme teklif edebilirsiniz.

Sahneden Sevgiliye Yıldızlı Teklif

Sahneden Sevgiliye Yıldızlı Teklif

Eğer bütçene uygun ise; O’nu çok sevdiği bir sanatçının konserine götürüp , bu konser sırasında sahneye çıkarak yapacağın bir evlilik teklifi çok etkileyici olacaktır. Organizatör ve sanatçıyla anlaşıp sahnede teklifi yapabilmek biraz emek ve bütçe gerektirse de inanın bu uğraşa değer! Aynı anda sahnedeki sanatçının sizin şarkınızı seslendirmesi ve sevgilinizin şarkı çalarken evet demesi çok romantik olacaktır. Konsere katılan kalabalığın alkışları da cabası!

Can Dostunuzla Beraber Bizimle Evlen Bakışı

Can Dostunuzla Beraber Bizimle Evlen Bakışı

Dostlarımızdan izin almak iyi olurdu ama eğer kediniz veya köpeğiniz varsa bu tatlı canlardan bir kereliğine  güzel bir olay için faydalanabilirsiniz. Kedinizin veya köpeğinizin tasmasına ‘benimle evlenir misin?’ notunun yazılı olduğu minik bir tabela asarak, üzerine tek taş bir yüzük iliştirebilirsiniz. Size ve bu tatlı dostlara evet dememek mümkün mü? Evinizde beraber keyifli vakit geçirdiğiniz bir günde sevgili can dostunuzu müstakbel eşinize doğru yürütüp, beraber teklifinizi yapabilirsiniz. Büyük ihtimalle teklifinize ‘evet’ cevabı almanın yanı sıra can dostunuzun keyifli yalamalarına da maruz kalacaksınız.

Maceracı Sevgiliye Sualtında Evlenme Teklifi

su altı evlilik teklifi

Sevgilinizin su altında kalkmaktan korkmadığını bildiğinizi varsayarsak;  en ekstrem, en zor evlilik teklifi seçeneklerinden birini gerçekleştirmek için beraber tüplü bir dalış organize etmeniz gerekiyor. Teklif için evlenme teklifinin yazılı olduğu bir tabela / afiş ve tek taş bir yüzük işinizi görecektir. Yer altında size eşlik edecek dalış ekibiyle anlık fotoğraf çekimi için de önceden organize olmanız gerekiyor. Dalış sonrası tekneye çıktığınızda kutlamak için sembolik bir kutlama içkisi yudumlamak veya şampanya patlatmak çok şık tamamlayıcı bir hareket olacaktır.

Forma Aşkıyla Bir Ömür Boyu

Forma Aşkıyla Bir Ömür Boyu

Son dönemde klasikleşmeye doğru gitse de eğer ikiniz de aynı takıma gönülden bağlıysanız ve beraber maça gitmeyi seviyorsanız bu teklifin sonu kesin mutlu son olacaktır. Maçın devre arasında evlilik teklifinizi skorborddan yansıtabilir ve kulüple ilişkileriniz iyiyse de anonsla da bu evlilik teklifini taçlandırabilirsiniz.

Adrenalin Tutkusuyla Aşkın Mükemmel Uyumu

Adrenalin Tutkusuyla Aşkın Mükemmel Uyumu

Eğer yükseklerde olmak ikiniz için de sorun değilse, yükseklik korkunuz yok ise bu durumu avantaja çevirebilirsiniz. Eşsiz  Kapadokya manzarasında, gökyüzünde giderek yükselen bir balonun içerisinde ‘benimle evlenir misin? ‘ demek çok hoş olabilir! Fakat bildiğiniz gibi balon turları sabah çok erken saatlerde uçuşa başladığı için umarım sevgiliniz uyku mahmurluğu ile size hayır demez, unutmayın bazıları için uyku her şeyden önce gelir! Aman dikkat!

Popüler Kültürü Seviyorsa Sosyal Medyayı da Unutmayın

Popüler Kültürü Seviyorsa Sosyal Medyayı da Unutmayın

İnternet kullanımı yaygınlaştığından beri basılı gazete veya dergi alıp okumak unutulmaya başladıysa da, her zaman klasik olanın daha güzel olduğunu unutmayalım. Sürekli okuduğunuz ve sevdiğiniz bir gazete - derginin arka kapağına yayımlatacağınız güzel sözlerle, şiirlerle ya da onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir yazıyla evlenme teklif edebilirsiniz .Ömür boyu akıllardan çıkmayacak ve kalıcı bir evlilik teklifi olacağı kesin olmakla beraber sadece biraz maliyetli olacaktır! Ya da böyle bir bütçe harcamadan, basılmış bir gazeteyi alıp, evlilik teklifinizi ve beraber fotoğraflarınızı ekleteceğiniz yeni bir tam sayfa tasarımı yaptırarak, gazeteye ek sayfa olarak ekleyebilirsiniz. Bu organizasyonu bir matbaa veya ozalit firmasından destek alarak, kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hazırladığınız bu gazeteyi ve size özel teklif sayfasını ‘Flaş Haber’ manşetiyle sosyal medyanızda, sevgilinizi ve arkadaşlarınızı etiketleyerek de paylaşabilirsiniz. Aynı anda kapısına gidecek şık bir kırmızı gül buketi de teklifinizi daha da renklendirecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bizce önemli olan sizin ve eşinizin hayallerinizi süsleyen bir ülkeyi görmek ve böyle bir ülkede balayına gitmek unutulmaz olacaktır.Popüler önerilere tabi ki bakın ama hayalinize odaklanın! Paris, Venedik, İbiza, Karayipler, Yunan Adaları Turu, Budapeşte, Sen Petersburg, Sidney, Morocco ve Türkiye’de ise Mardin ilk aklımıza gelenler..

Hazır satılan gelinlikler, özellikle kaliteli gelinlik markaları size çok çeşitli alternatifler sunabilirler.Muhakkak hayalinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz.Fakat iyi bir moda eviniz veya terziniz var ise hayatınızda bir kez giyeceğiniz gelinliği kendi vücudunuza ve zevkinize ve hayallerinize uygun olarak sadece ‘size özel’ houte coture olarak diktirmenizi öneririm.Böylelikle gelinliğiniz de tek ve benzersiz olacaktır.

İlgili Yazılar