Askere Giden Sevgiliye Alınabilecek Hediye Fikirleri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 9 Ocak 2021
  • 488 okunma

Askere giden sevgiliye veya mesleği asker olan bir eşe sahip olmak, vatansever bir bayan için gurur verici olduğu kadar duygusal açıdan taşıması zor ve bir o kadar da güçlü olmayı gerektiren bir durum.Bu yüzden bayanlar, hediye seçiminde bu sürecin tüm aşamalarını dikkatlice düşünmenizi ve sevgilinizi/eşinizi duygusal açıdan motive edebilecek şekilde hareket etmenizi öneririz.

Ayrıca erkek sevgiliye alınabilecek hediye fikirleri yazımızı da inceleyerek, daha farklı seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

1.Askere Giden Sevgiliye Duygusal Destek Olabilmek

Askere Giden Sevgiliye Duygusal Destek Olabilmek

Hayatta her konuda olduğu gibi ‘vatani görev’ gibi kutsal bir hizmet öncesinde de gerekli olan desteği verebilmek için öncelikle sizin duygusal olarak güçlü olmanız ve sevginizi her zamankinden daha özel ifade etmeniz gerekiyor.Bizce bu süreci bir şölene dönüştürebilir, sevgilimizin her zaman desteğe hazır erkek arkadaşlarını, hatta annelerini bile gölgede bırakacak bir hazırlık yapabilirsiniz.Tabi şaka bir tarafa erkek arkadaşları ve anneleri yaptığınız organizasyonlara dahil etmeyi sakın unutmayın! Aman ha! :)

2.Askere Gitme Haberini Şık Bir Motivasyon Organizasyonuyla Kutlama

Askere Gitme Haberini Şık Bir Motivasyon Organizasyonuyla Kutlama

Askere giden sevgili için öncelikle sadece ikinizin olacağı özel bir yemek veya küçük bir hafta sonu kaçamağı öneririz.Bu kutsal hizmet öncesinde motivasyon önemli demiştik! Eğer yemekleri kendiniz hazırlayıp, O’nun zevkinize göre bir yemek masası hazırlarsanız, muhteşem bir moral akşamı olacaktır.  Ya da pandemi günlerine ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarına  uygun olarak; keşfedilmemiş, şehir dışında butik bir otelde keyifli bir hafta sonu ikinize de iyi gelecektir.Eğer bu önerimizden birini dikkate alırsanız, sevgilinize ilk özel askerlik hediyesini bu yemekte veya hafta sonu tatilinde verebilirsiniz.

3.Motivasyon Organizasyonunu Kişiye Özel Bir Hediye ile Tamamlamak

Motivasyon Organizasyonunu Kişiye Özel Bir Hediye ile Tamamlamak

Üzerinde sizin ve onun adınız yazılı ( hatta size özel bir sevgi sözcüğü eklenebilir ya da size özel bir tarih ) şık bir askeri künye yaptırabilir, askeri konseptli bu hediyeyi bütçenize göre şık bir saat, özel taşlardan yapılmış bir tespih, belki bir bileklik, şık bir çakmak, ya da sevgilinizin zevkine göre kullanmak isteyeceği bir atkı ve bere takımı ile bile tamamlayabilirsiniz.Önemli olan bu motivasyon yemeğini ve/veya tatilini unutulmaz kılmak. Peki üzerinde asker üniformalı karikatürize resmi olan özel bir pastaya ne dersiniz? Yemeğin sonuna renk katacaktır.Mumlar ve parıltı maytaplarla süslü bir pastayı beraber üflemek ve askerliği kutlamak, o anları fotoğraflamak da ayrı bir keyif ve duygusallık yaşatacaktır.Hatta baştan itibaren çekeceğiniz fotoğrafları bir araya getirerek, O’nu güzel bir fotoğraf  albümüyle de askere uğurlayabilirsiniz.Tek başına bu albüm bile çok anlamlı bir hediye olacaktır.

4.Askerlik Sürecinin Tüm Aşamalarını Renklendirmek

Askerlik Sürecinin Tüm Aşamalarını Renklendirmek

İlk motivasyon organizasyonunu tamamladıktan sonra sıra daha işlevsel hediyeleri planlamaya geldi! Daha asker ocağına teslim olana kadar bunun asker uğurlaması var, yolculuğu var, sonrasında askerdeki zorlu günler var..Daha çok hediye alternatifi bulacağız, dert etmeyin ! Tüm bu aşamalara özel hediyeler planlanabilir ve sevgiliye adeta unutamayacağı bir askerlik keyfi yaşatılabilir.

5.Askerde İhtiyaç Duyacağı Temel Malzemelere Odaklanın

Askerde İhtiyaç Duyacağı Temel Malzemelere Odaklanın

Bu sefer askerlik döneminde kullanabileceği faydalı eşyaları düşünerek, askerlik yaparken işine yarayacak güzel bir hediye sepeti önerisiyle devam edelim. Çünkü bildiğiniz gibi asker ocağına aklınıza gelen her şeyi götüremiyorsunuz.Mecburen izin verilen eşyalar üzerinden bir hediye paketi oluşturmak en mantıklı seçim gibi gözüküyor. Bu hediye paketini kendi ellerinizle keyifle hazırlayabileceğiniz gibi internette askerlere özel hazırlanan paketlerden de satın alabilirsiniz.Bu seçim tamamen size ait! Hatta bu hediye paketlerinin içerisine kendi el yazınızla yazacağınız bir not ve hatta umut dolu bir mektup, bu hediyeyi daha da anlamlı hale getirecektir.

6.Kendi Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz Alternatifli Hediye Paketleri

Kendi Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz Alternatifli Hediye Paketleri

Bu pakette neler mi olabilir? En çok kullanacağı iç çamaşırı setleriyle (fanila – don - boxer – çorap ) başlayabiliriz. Sadece bu ürünlerden oluşan örneğin  6’lı, 10’lu paketlerden oluşan bir hediye inanın çok kullanışlı olacaktır.Peki başka hangi eşyalar sevgilimin işine yarar derseniz, boynuna asabileceği bir asker cüzdanı çok şık ve kullanışlı bir tercih olabilir.Hatta biraz el beceriniz var ise; bu ürünü kendiniz bile yapabilirsiniz. Örneğin askerlikte en çok hırpalanan bölge ayaklar olduğu için mevsime göre yazlık veya kışlık askeri bir bot hediye edebilirsiniz.İnternette çok şık ve kolaylıkla bulabileceğiniz modeller mevcut.İnanın sevgiliniz bu hassasiyetinize hayran kalacaktır. Böyle bir hediyeyi terlik,  tabanlık, bot boyası, parlatıcı bot süngeri, ayak kokusu önleyici bir ürün gibi yan ürünlerle bir set haline getirip, şık bir sırt çantasıyla da hediye edebilirsiniz. Kalabalık bir grup insanı bir arada düşündüğümüzde kişisel bakım daha da önemli hale geliyor.Tıraş seti ( traş bıçağı, traş köpüğü, kan taşı ) ve çantası, sabun ve sabun kutusu, tırnak makası, cımbız,yara bandı gibi bir kişisel bakım paketi de hazırlayabilirsiniz. Peki başka neler lazım olabilir? Dikiş seti, çengelli iğne, tel askı, kirli-temiz çamaşır torbası, çamaşır torbası ve tabi ki unutulmaması gereken olmazsa olmaz kulak tıkacı :) Sanırım en gerekli malzeme kulak tıkacı ! :P Bir de kilitleri unutmayın, neme lazım çanta ve bot kilidi alıp, hediyelerinizi garantiye alın! Ayrıca şık bir pijama veya eşofman takım da kullanabileceği rahat bir hediye seçeneği olacaktır. Ayrıca sevgilinize kendi yapabileceğiniz hediye fikirleri yazımızda da orijinal seçenekler bulabilirsiniz!

7.En Önemli İhtiyaçlardan Biri İletişim

En Önemli İhtiyaçlardan Biri İletişim

Bence askerler için en önemli konulardan biri istedikleri zaman sevdikleriyle iletişim kurabilmek.Askeri birliğe teslim olurken telefon vb. iletişim araçlarını yanınıza alamıyorsunuz.Fakat çok uygulanan bir taktiği sizlerle paylaşmak isterim.Boyuna asılabilen küçük bir kap çanta ve içerisine konulacak küçük ve pratik bir cep telefonu da çok kıymetli ve düşünceli bir hediye olacaktır.Tercih edeceğiniz telefon model olarak geçmiş yıllara ait, akıllı olmayan, sadece telefonla konuşma ihtiyacını giderecek ve kolay saklanabilecek :) ufak bir model olmalıdır.Hasretlik zor, aşk bazen kuralları yok sayar!

8.Asker Uğurlama Ritüeli ve Yolda Geçecek Zamanları da Unutmayın!

Asker Uğurlama Ritüeli ve Yolda Geçecek Zamanları da Unutmayın!

İşte size pek çok ürün alternatifi, istediğiniz ürünleri alarak şık hediye paketleri veya çantaları hazırlayabilirsiniz.İçine beraber çektirdiğiniz fotoğrafların albümünü de küçük bir notla eklemeyi unutmayın derim! Bir de unutmadan asker uğurlaması ve yolculuğu da hatırlayın derim! Yakın arkadaşlarla yenecek kamuflajlı bir asker pastası şık bir fikir olabilir! Yakın arkadaşlarından toplayacağınız mesajları bir sweat-shirt veya t-shirt üzerine bastırıp, yolda giymesi için hediye edebilirsiniz. Küçük sportif bir sırt çantasına günlük olarak kullanabileceği bir not defteri ve kalem setiyle, sevdiği tarzda birkaç yeni kitap veya çizgi roman da ekleyebilirsiniz. Bu da farklı bir hediye seti olabilir. Sevgiliye hediye edilebilecek kitap fikirleri için linkteki yazımızı inceleyebilirsiniz.

9.En Önemli Hediye

En Önemli Hediye

Hangi hediyeyi alırsanız alın ama O’na sevdiğinizi ve bekleyeceğinizi söylemeyi sakın unutmayın!

Sıkça Sorulan Sorular

On-line alışveriş sitelerinde pek çok farklı ürün alternatifi bulmanız mümkün. Zaten heyecanlıyım, elim ayağıma dolaşıyor, bu hediye işiyle kendim uğraşmayayım, profesyonelce hazırlanmış şık bir paket bana ulaşsın derseniz, internette yapacağın kısa bir araştırmayla beğendiğiniz hediyeleri kapınıza kadar getirtmeniz de mümkün.

Bayanlar en önemli püf noktalarından biri sevgilinizin hangi ile ve hangi mevsimde askere gideceğidir. Aman bölgesel sıcaklık farklılıklarını, sevgilinizin bünyesini yani genelde terler mi yoksa çabuk üşüyen bir kişi midir bu detayları atlamayın sakın. Hediye içeriklerini belirlerken öncelikli olarak sevgilinizin konforunu ve rahatlığını göz önünde bulundurun.

İlgili Yazılar