Sevgilinize Ellerinizle Yapabileceğiniz Hediye Fİkirleri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 2 Ocak 2021
  • 1.556 okunma

Sevgilinize kolaylıkla bir internet sitesinden ya da mağazadan hediye alarak ona verebilirsiniz. Ama kendinizin yaptığı el emeği hediyeler daha anlamlı olduğu için çok daha mutlu olurlar. Çünkü siz sevgiliniz için vaktinizi harcayarak onun mutlu olması için kendi el emeğinizle bir hediye yapmış olursunuz. Bunu düşünerek sizi daha da çok sevdiğini dile getirir. Peki el yapımı neler yapılabilir ve nasıl yapılabilir?

Ayrıca kız arkadaşa alınabilecek en iyi hediye fikirleri ve erkek arkadaşa alınabilecek en iyi hediye fikirleri için linklerdeki yazılarımıza göz atabilirsiniz. Sevgilinize yılbaşına özgü bir hediye arıyorsanız, bu fikirleri derlediğimiz yazımız da tam size göre..

1- Fotoğraflarınızın Olduğu Anı Çerçevesi

Fotoğraflarınızın Olduğu Anı Çerçevesi

Güzel anıları fotoğraflarla ölümsüzleştiririz. Siz de ölümsüzleştirdiğiniz bu güzel fotoğraflarla güzel bir anı çerçevesi oluşturabilirsiniz. Bunun için de ahşap bir çerçeve, ahşap mandal ve sicim ipi gereklidir. Eskitilmiş ahşap çerçevenin içerisine her iki yandan çamaşır ipi gibi sicim ip geçirin ve üzerine de yine ahşap mandallarla fotoğrafları tutturun. Hediyeniz hazır.

2- Ahşap Dondurma Çubukları ile Resimli Puzzle

Ahşap Dondurma Çubukları ile Resimli Puzzle

Yediğiniz dondurmaların çubuklarını kullanarak güzel bir hediye yapabilirsiniz. İlk olarak düz yüzeye sahip olan tahta dondurma çubuklarını yan yana dizin. İkinci aşama olarak ise yazıcıdan sevgilinizle birlikte çektirmiş olduğunuz güzel ya da anlamı olan bir fotoğrafınızın çıktısını alın. Ancak kullanacağınız tahta çubukları birleştirdikten sonra ölçün ve o ölçüde bir fotoğrafın yazıcıdan çıktısını alın. Son olarak da fotoğrafı ahşap üzerine yapıştırın. Maket bıçağı ile bu hazırladığınız fotoğrafınızı yaptırdığınız tahta çubukları ayırın. Ve kendi ellerinizle hazırladığınız puzzle hazır. Şık bir kutuya koyarak hediye edebilirsiniz.

3- Sizin Fotoğraflarınızla Sevgilinize Duygularınızı Anlatın

Sizin Fotoğraflarınızla Sevgilinize Duygularınızı Anlatın

Sevgilinize, fotoğraflarınızla unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz. Mesela iyi ki doğdun ya da seni seviyorum yazarken her kağıda bir harf yazın. Sonra bu kağıtlarla tek tek fotoğraf çektirin. Sırada fotoğrafların boyutunu ayarlamak ve onları birleştirmek var. Yapabiliyorsanız kendiniz yapamıyorsanız bir arkadaşınız ya da fotoğrafçıda fotoğrafların boyutunu aynı eş ölçülerde ayarlayarak birleştirin. Birleştirdiğiniz ve mesaj içeren tek fotoğrafınız hazır.

4- Kavanoz İçinde 365 Tane Aşk Mesajı

Kavanoz İçinde 365 Tane Aşk Mesajı

Bir başka tatlı hediye de güzel aşk dolu mesajların olduğu bir kavanoz. Gerekli olan malzemeler tatlı bir reçel kavanozu, rengarenk kağıtlar ve rengarenk kalemler. Şimdi ilk yapmanız gereken aynı boyutlarda ve kırmızı renk baskın olmak kaydıyla rengarenk kalp şeklinde kağıtları kesin. İsterseniz hazır olarak da satın alabilirsiniz. Bu kağıtlar 365 tane olmalıdır. Şimdi bu kağıtların üzerine isterseniz sadece güzel sözler isterseniz güzel sözlerin yanında ona nasıl aşık olduğunuzu, nelerini sevdiğinizi, komik, duygusal, romantik anılarınızı ya da varsa aklınıza gelen farklı şeyleri de ekleyerek yazın. Yazdığınız bu kalpli mesajları kavanozun içerisine koyun. Artık sıra kavanozu süslemede. Kavanozu istediğiniz gibi süsleyin. Keçe kağıdıyla sarabilirsiniz. Özel cam boylarıyla boyayarak şekiller çizebilirsiniz. Artık size kalmış. Kavanozu da süsledikten sonra el emeği ve uğraştırıcı olan bu hediyeniz sevgilinize verilmek üzere hazır.

5- Romantik Notlar Yazılı Uçan Balonlar

Romantik Notlar Yazılı Uçan Balonlar

Her kız arkadaşın kesinlikle sevdiği şeylerden biri uçan balonlar. Kız arkadaşınıza uçan balonlarla sürpriz yapabilirsiniz. Tabi kuru kuru olmaz. Uçan balonların uçlarına notlar yazmalısınız. Küçük rengarenk kağıtların üzerine güzel sevgi sözcükleri, şiirlerden alıntılar hatta yazabiliyorsanız sizin şiirinizi yazarak bağlayın. Bunları sevgiliniz olmadan evine götürün. Sevgiliniz eve geldiğinde bu balonları gördüğünde çok mutlu olurken notları okudukça duygusal anlar yaşayacak.

6- El Yapımı Kalpli Cupcake

El Yapımı Kalpli Cupcake

Tatlı yapmayı biliyorsanız güzel, kalpli cupcake yapabilirsiniz. Hele ki yemek ve tatlı meraklısı bir erkek arkadaşınız varsa ya da kız arkadaşınıza tatlı yapma yeteneğinizi göstermek istiyorsanız en güzel tercih tabi ki de cupcake. Cupcake yapmakla da olmaz. Onu güzel süslemeniz lazım. Erkek arkadaşınızın ya da kız arkadaşınızın sevdiği meyvelerle süsleyerek ya da önce krem şanti sonra meyveler koyabilirsiniz. Ama unutmadan en üstüne kalpte koymalısınız.

7- El Yapımı Kalpli Pizza

El Yapımı Kalpli Pizza

Tatlı değil de yemek de yapabilirsiniz. Mesela pizza. Pizzanın hamuruna kalp şekli verin ve üzerine sevgilinizin sevdiği malzemelerle donatın. Hatta büyük bir tek pizza yerine küçük küçük kalpli pizzalarda hazırlayabilirsiniz. Fırında piştikten sonra pizzanız hazır. Sevgiliniz yemek yemeyi çok seven ya da pizza aşığı birisiyse kendi ellerinizle hazırladığınız pizzalar onu çok mutlu edecek.

8- Yaşadığınız Şehirleri Birleştirdiğiniz Kalpli Tablo

Yaşadığınız Şehirleri Birleştirdiğiniz Kalpli Tablo

Sevgilinizle farklı şehirlerde yaşıyorsanız farklı bir el yapımı hediye de yaşadığınız şehirlerin haritasını birleştirip kalp şeklinde bir tablo yapmak. Herhangi bir haritadan yaşadığınız şehir ile, sevgilinizin yaşadığı şehri gösteren kısımları kesin. Sonra ortası kalp şeklinde kesilmiş beyaz bir kağıdın arasına bunları geçirin. Daha sonra ise beyaz kağıdın alt kısmına aklınızdan geçen ama kalbinizin sesi olan güzel ve aşk dolu cümleler yazın. Yazdıktan sonra bunu çerçeveletin. Ve hediyeniz hazır.

9- Mini Romantik Şişe

Mini Romantik Şişe

Yapımı bir başka kolay olan ve çok da anlamlı bir hediye olarak da mini romantik şişe hediyesini sevgiliniz için hazırlayabilirsiniz. Şişenin içerisine mini not kağıdı koyabileceğiniz nostaljik mini şişe için malzemeler oldukça basit. Gerekli olan malzemeler her yerden kolaylıkla bulabileceğiniz ağzı mantar tıpalı şişe, içerisine biraz deniz kumu ve şişe içerisine sığdırabileceğiniz ölçüde mini bir not kağıdı. Bu malzemeleri edindikten sonra ilk olarak mantar tıpalı mini şişenin içerisine mini boyutlarda dekoratif süsler yerleştirebilirsiniz. Bu sizin isteğinize kalmış. Sonra not kağıdına isterseniz güzel bir şiir (isterseniz siz bir şiir yazabilirsiniz) ya da sevgilinize karşı romantik hislerinizi yazın. Sonra bu not kağıdını sarın ve güzel bir ip ile sarın. Şişenin içerisine kumu koyun sonra not kağıdını koyun. Şişeyi kapatın. Ellerinizle hazırladığınız hediyeniz hazır.

10- El Yapımı Romantik Kupa

El Yapımı Romantik Kupa

Sevgilinize kendi el yazınızla romantik mesajlar yazabileceğiniz kupa bardaklar da hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli malzeme herhangi bir mağazadan alabileceğiniz beyaz renkte 2 kupa ve kırtasiyeden alabileceğiniz boyası çıkmayan istediğiniz renkte bir kalem. Aldığınız beyaz kupa bardak üzerine sevgilinize özel mesajlar yazarken, çizim yeteneğiniz varsa sevgilinize benzeyen bir yüz çizebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra ve şık bir hediye paketi koyduktan sonra hediyeniz hazır.   

11- El Yapımı Fotoğraf Albümü

El Yapımı Fotoğraf Albümü

İster sevgilinizle birlikte olduğunuz güzel ve komik anıları, ister sevgilinizden küçüklüğünden beri çektirdiği fotoğrafları kullanarak güzel bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz. Hatta cep boy şeklinde yaparak daha farklı bir görünüm kazanabilir.

12- El Yapımı Kalp Çorap

El Yapımı Kalp Çorap

Soğuk kış günlerinde kız arkadaşınız ya da erkek arkadaşınız için ellerinizle kalpli çorap hazırlayabilirsiniz. Bunun için de gerekli malzemeler ister siyah, isterseniz de beyaz renk çorap, kırmızı renk keçe kumaş. İlk olarak kırmızı keçe kumaşın üzerine kalp çizin ve kesin. Şimdi de aldığınız siyah ya da beyaz çorabın üzerine bu kalbi dikin. Diktikten sonra çorap hazır.

13- El Yapımı Kinder Sürpriz Yumurta

El Yapımı Kinder Sürpriz Yumurta

Sevgilinize el yapımı kinder sürpriz yumurta yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler en az 3 – 4 adet yumurta, sulu boya, iğne, kalem, kağıt ve kare şeklinde küçük kraft kutu. Bu malzemeleri edindikten sonra yumurtanın sivri tepesindeki kabuğunu iğne ile delin (içerisine sürpriz notunuzu rulo yerleştirebileceğiniz genişlikte). Şimdi yumurtanın içindeki akını ve sarısını bir kaba boşaltın. Sonra  saç kurutma makinesini yumurtanın delik açtığınız kısmına tutun ve yumurta kabuğunun tamamen kurumasını sağlayın. Kuruduktan sonra sulu boya ile yumurta kabuğunun üzerini istediğiniz renklerle boyayı, şekiller verin ya da figürler çizin. Son olarak ince kesilmiş renkli bir kağıdın üzerine sevgilinize karşı hislerinizi, sevginizi yazın ve kağıdı ince bir şekilde kıvırın. Kıvırdığınız kağıdı delikten yumurtanın içine atın. Hediyenizi güzel bir kutunun içine koyarak paket yapın. Hediyeniz hazır. Not: Birden fazla yumurta yazmamızın nedeni yumurtayı delerken çatlatıp kırma ihtimaliniz olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Güzel anılarınızın olduğu fotoğraflarla çok güzel hediyeler yapabilirsiniz. Örneğin anı çerçevesi. Bunu yapmanız da oldukça kolaydır. Eskitilmiş ahşam çerçeve, ip ve mandal gerekiyor. Ahşap çerçeveye ipleri bağlayın. Üzerine mandallarla fotoğraflarınızı asın. Sadece bu kadar. İsterseniz kendi ellerinizle fotoğraf albümü oluşturabilir ya da dondurma çubuklarıyla puzzle da hazırlayabilirsiniz.

Farklı tarzda hediye hazırlamak zor değildir. Kendi elinizle hazırlayabileceğiniz bir kupa yapabilirsiniz ya da yine kendinizin hazırlayacağı kinder sürpriz yumurta da yapabilirsiniz.