Heyecanı Zirveye Taşıyan En İyi 10 Disney Plus Filmi

  • Tugba yazdı.
  • 10 Kasım 2022
  • 237 okunma

Heyecanı zirveye taşıyan en iyi 10 Disney Plus filmi, size keyifli bir şekilde vakit geçirme imkânı verir. Disney Plus her ne kadar yeni bir platform olsa da 200 milyonun üzerinde üyeye ulaşmayı başarmıştır. Eski yapımların yanı sıra platforma özel pek çok yapım sayesinde siz de Disney Plus'ta olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Heyecanı zirveye taşıyan en iyi 10 Disney Plus filmi arasından size hitap edenleri tercih edebilirsiniz. Fantastik unsurlar barındıran ya da farklı konuları kapsayan filmlerin her biri izlemeye değerdir.

Disney Plus içeriklerine ulaşabilmek için ilk önce platforma üye olmanız gerekir. Ardından tüm içerikleri akıllı cihazlarınızdan izleyebilirsiniz. Platformda yabancı filmlerin yanı sıra yerli yapımları da bulmanız mümkün.

1. The Night House

The Night House

The Night House, korkuseverlere hitap eden filmlerden biri. Filmde kocasının ölümüyle yalnız kalan Beth'in hayatı anlatılıyor. Beth, kocası tarafından inşa edilen ve göl kenarında bulunan evde birtakım garip olaylar yaşamaya başlıyor. Ona huzursuzluk veren bir varlık evin içinde dolaşıyor. Bu durumun nedenini merak eden Beth, kocasının eşyalarını bir cevap bulmak amacıyla karıştırıyor. Bu araştırma sonucunda bazı sırlar açığa çıkıyor. Filmde Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Evan Jonigkeit gibi oyuncular rol alıyor.

2. Star Wars Orijinal Üçleme

star wars

Star Wars Orijinal Üçleme, serinin ilk filmlerinden oluşuyor. Serinin ilk filmi 1977 yılında çekiliyor. Diğer filmler ise 1983'e kadar tamamlanıyor. Filmlerde geçen esas konu Asi Birliği'nin galaksiyi kurtarma çabası. Bunun için Asi Birliği, Galaktik İmparatorluk ile mücadele ediyor. Asi Birliği'ne Darth Vader ile yapılacak yüzleşme sırasında Luke Skywalker eşlik ediyor. Fimlerde Harrison Ford, Kenny Baker, Carrie Fisher ve Mark Hamill gibi değerli oyuncular yer alıyor. Tam bir efsane olan bu filmin ilk serisini bitirdikten sonra diğer serilerini de izleyebilirsiniz.

3. Venom: Zehirli Öfke

Venom: Zehirli Öfke

Venom: Zehirli Öfke, fantastik yaratıklardan hoşlananlar için ideal bir film. İşinde oldukça başarılı bir muhabir olan Eddie Brock, bir araştırma firmasının peşine düşer. Üstelik bu araştırma firmasında sevgilisi de çalışmaktadır. Firma sahibi, araştırma adı altında kendi kötü emellerini gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Eddis, sonunda firmada nasıl işler çevrildiğini öğrenir. Öğrendiği bilgi ise oldukça korkutucudur. Keşfedilen bir uzaylı mikrorganizmanın insan ırkıyla birleştirilmesi için deneyler yapıldığını öğrenen Eddie, kendini büyük bir tehlikenin içinde bulur. Bu organizma ona da ulaşır ve kahramanımız özel güçleri olan bir yaratığa dönüşür. Filmde; Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed rol alıyor.

4. Cruella

cruella

Cruella, yenekle dolandırıcılığı birleştiren bir film. Moda tasarımı yapan ve bu tasarımları tanıtmaya çalışan Estella, iki hırsızla tanışarak hayatına farklı bir yön çizer. Üstelik bu iki hırsız, onun haylaz yapısına bir hayli uygun. Estella, iki hırsız arkadaşıyla beraber Londra sokaklarında yeni bir haata başlar. Estella'nın yolu hırsız arkadaşlardan sonra Barones von Hellman ile kesişiyor. Bir moda efsanesi olan Barones von Hellman, Estella'yı kötü yanlarıyla benimsiyor. Bu benimseme ise Estella'nın artık Cruella olmasını sağlıyor.

5. Iron Man

Iron Man

Iron Man filmi, bir mühendisin bir süper güce dönüşme hikâyesidir. Tony Stark, yüksek bir dehadır. Son teknoloji füzeler ve silahlar üreten Tony Stark, Afganistan'dayken kaçırılır. Onu kaçıran kişilerin bir isteği vardır. Yüksek mühendislik dehası nedeniyle Stark'ı kaçıranlar, ondan bir füze ister. Ancak Stark, adamların elinde olduğu sürece bir zırhlı kıyafet yapar. Bu kıyafet sayesinde adamların elinden kurtulan Tony Stark, artık farklı bir hayat yaşamaya başlar. Robert Downet Jr., Terrence Howard ve Gwyneth Paltrow gibi oyuncuların yer aldığı film, oldukça sürükleyici.

6. Avatar

avatar

Avatar, fantastik karakterlerden hoşlananlar için uygun filmlerden biri. Jake Sully, yakın zamanda ağabeyini kaybeden yarı felçli bir adamdır. Pandora gezegeninde araştırmalara başlayan bir şirket, orada bulunan kaynakları ele geçirmeyi amaçlar. Bunun için orada bulunan Na'vi isimli halkla mücadele etmeleri gerekecektir. Na'vi halkının kendine özgü bir yaşayış biçimi vardır. Görünüşleri de bir hayli farklıdır. Jake Sully, araştırma yapan şirketle beraber Pandora gezegenine gider. Yarı Na'vi yarı insana dönüştürülen Sully, Na'vi halkıyla adeta bütünleşir. Ve işin sonunda araştırmacıların karşısına geçerek gezegeni onlardan korumaya karar verir. Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Wever gibi oyuncuları buluşturan film, mutlaka izlemeniz gereken türden. Avatar filmi 9 dalda Oscar'a aday gösterilmiş ve 3 dalda Oscar almıştır.

7. Karayip Korsanları

Karayip Korsanları

Karayip Korsanları, beş filmden oluşan bir seridir. Seride yer alan filmler şu şekilde sıralanabilir:

  • Siyah İnci'nin Laneti
  • Ölü Adamın Sandığı
  • Dünya'nın Sonu
  • Gizemli Denizlerde
  • Salazar'ın İntikamı

İlk filmde Aztek altınını elinde bulunduran Jamaika valisinin kızı kaçırılır. Kaptan Will Turner ise aşık olduğu Elizabeth Swann'ı kurtarmak için planlar yapar. Bunun için hapiste olan Kaptan Jack Sparrow'u kaçıran Will Turner, Elizabeth'i kurtarmaya gider. İkinci film olan Ölü Adamın Sandığı'nda bu sandığa sahip olma mücadelesini izleyebilirsiniz. Üçüncü film olan Dünyanın Sonu'nda ise korsan yaşamının geleceği için bir mücadele sergilenir. Gizemli Denizlerde filminde korsanlarımız, deniz kızı avlarken son filmde Kaptan Sparrow, kendisini öldürmeyi planlayan korsanlardan kaçmaktadır.

8. Eternals

Eternals

Eternals, Marvel filmlerinden biri. Yıldızların ötesinde bulunan kahramanlar, var olduğu günden beri dünyayı korumaya devam ediyor. Bu koruma son zamanlarda Deviant adlı bir grubun ortaya çıkmasıyla daha önemli hale geliyor. Canavar şeklinde olan bu yaratıklara karşı Eternal'lar insanları korumayı amaçlıyor. Gemma Chan, Richard Madden,  Kumail Nanjiani gibi oyuncuları buluşturan film, izlemekten son derece keyif alacağınız türden.

9. Yenilmezler

Yenilmezler

Yenilmezler, barış örgütü lideri olan Nick Fury'nin güçlü bir düşmanla karşılaşmasını konu alıyor. Ancak Fury, dünyayı bu düşmana karşı korumak için bir ekibe ihtiyaç duyuyor. Filmde Robert Downey Jr., Samuel L. Jckson, Scarlett Johansson ve Chris Evans gibi değerli oyuncular rol alıyor. Değerli oyuncular, en sevilen süper kahramanları canlandırıyor. Hulk, Iron Man, Kara Dul, Thor gibi kahramanları bir arada görmek istiyorsanız bu filmi kaçırmamalısınız.

10. Malefiz

malefiz

Malefiz, saf ve genç bir kadının kalbini taşlaştırma hikayesini anlatıyor. Malefiz, inandığı adamın ihanetiyle kötü bir kişiliğe bürünüyor. Topraklarını koruması için bunu yapması gereken Malefiz, Aurora'yı da 100 yıl sürecek bir ölüme mahkum ediyor. Aslında bunların hepsi Malefiz'in yaşadığı acıların bir sonucu. Malefiz rolünde Angelina Jolie'yi izliyoruz. Elle Fanning, Sharlto Copley ve Miranda Richardson ise filmin diğer oyuncuları. Filmde Perenses Aurora'nın küçüklüğünü ise Angelina Jolie'nin kızı Vivienne oynuyor. Bu durumun önemli bir nedeninin oyuncu olarak seçilen çocukların Jolie'den korkması olduğu söyleniyor.

 

Heyecanı zirveye taşıyan en iyi 10 Disney Plus filmi olarak size sunduğumuz seçenekleri beğendiyseniz hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Kendinize bir liste oluşturup her gün bu filmlerden birini izleyebilirsiniz. Tüm gün film izlemek istiyorsanız arka arkaya en sevdiklerinizi seyredebilirsiniz.Her anı heyecan dolu filmlerin bazıları çocuklarınızla izlemeniz için de uygundur. Filmlerin hitap ettiği yaş grubunu öğrenerek ailecek akşamlarınızı keyifli kılabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Malefiz, Yenilmezler, Karayip Korsanları gibi pek çok eser, en heyecanlı Disney Plus yapımları arasında yer alır.

Disney Plus platformuna abone olarak filmleri izleyebilirsiniz.

Disney Plus'ta yerli ve yabancı pek çok yapımı bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar