Netflix'te uykuları kaçıran en yüksek puanlara sahip 3 korku filmi!

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 31 Ekim 2023
  • 325 okunma

Film severler, çoğu zaman uygun bir filmi bulmak için çeşitli internet sayfalarında dakikalarca hatta saatlerce vakit harcayabiliyor. En uygun ve en güzel filmleri bulmak adına vakit harcayan izleyiciler için, korku filmi alanında dikkat çeken yapımlar öne çıkıyor. Netflix platformunda “en korkunç filmler” listesinin tepesinde yer alan 3 filme birlikte göz atalım…

Söz konusu listede yer alan filmlerin, izlediğiniz zaman uykularınızı kaçırma olasılığı oldukça yüksek. “Ben korku filmlerinden korkmam” diyenlerin dahi gerildiği ve korktuğu bu filmler, Netflix’in en popüler korku filmleri listesinde yer alıyor. Bunun dışında bazı yapımların platforma dönemsel olarak eklendiğini hatırlatmakta fayda var. İşte o liste ve filmler…

3. SCREAM (1996) - 7,4

SCREAM

Klasik bir korku filmi serisi olarak öne çıkan Scream (Çığlık) filmi, aynı zamanda sıkı bir toplum eleştirisi de içeriyor. Bir dizi korkunç suçları kimin işlediğini bulmak üzere doğduğu şehre geri dönen bir kadının hikayesini konu olarak ele alan bu filmde, 25 yıl önce korkunç cinayetler ile sarsılan Woodsboro kasabasında ortaya çıkan yeni bir seri katil anlatılıyor.

İkonik hayalet maskesini takan bu katil, kasabanın geçmişine ait bazı sırları yeniden canlandırmak için harekete geçerek bir grup gencin peşine düşünüyor. Sinema tarihinin kült korku filmleri arasında yer alan bu film, uykularınızı kaçırabilir.

2. SAW (2004) - 7,6

SAW

Bir diğer korku film serisi klasiği olan ve modern korku filmleri arasında kült bir yapım olarak ele alınan Saw (Testere), kendisinden sonra gelen birçok korku filmine de ilham vermeyi başardı.

Filmde, kimsenin alışık olmadığı sıra dışı bir seri katilin, kurbanlarına hayatın anlamını ve değerini anlatmak gibi bir derdi var. Kurbanlarına ölümcül oyunlar oynayarak onlara hayatta kalma şansı tanıyan katil, onlara imkanların dışında seçimler sunuyor. Burada katil, kurbanların neleri feda edebileceklerini görmek istiyor.

1. GET OUT (2017) - 7,7

GET OUT

2017 yılında Oscar’larda En İyi Film ödülünü kazanan Get Out (Kapan), Jordan Peele’in bir başyapıtı olarak gösteriliyor. Modern korku klasikleri arasındaki yerini alan bu film de uykularınızı kaçırmaya aday.

Chris isimli siyahi genç, mutlu bir ilişki içinde olduğu Rose’un daveti üzerine Rose’un ailesinin mülküne gider. Rose’un Avrupalı Amerikalı ailesinin evinde bir tuhaflık olduğunu anlayan Chris, bir süre içinde mülkte kalan siyahi kişilerin kaybolduğunu fark eder. Başka bir siyahi adamın kendisini mülkten gitmesi için uyarması üzerine Chris, artık oradan kurtulmak için çabalamaya başlar.

İlgili Yazılar