Netflix Türkiye'de haftanın en çok izlenen filmleri belli oldu!

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 1 Kasım 2023
  • 74 okunma

Netflix platformunda yer alan dizi, film, belgesel ve reality show yapımları her hafta yüksek izlenme sayıları ile öne çıkıyor. Netflix de ülkelere göre bu yapımlar arasında haftalık olarak en çok izlenenleri sıralıyor. Bu hafta Türkiye’de en çok neler izlendi?

Netflix Türkiye, 23-29 Ekim 2023 haftasında izleyicilerin en çok ilgi gösterdiği, izlediği yapımları izlenme sürelerine göre sıraladı. Peki Netflix Türkiye bu hafta Top 10 listesinde hangi yapımlar var? İşte detaylar…

10. HAVA MUHALEFETİ

Bir hafta sonu kaçamağına hazırlanan ancak uçakta kendilerini hiç beklenmedik olayların içinde bulan milletvekili adayı Cemil ile sevgilisi Gözde’nin başından geçenler ele alınıyor.

9. KETENPERE

Bir cast şirketinde çalışan, zaman zaman dizi ve filmlerde küçük rollerde yer alan Kalender, bir gün bir akrabası yüzünden mali suçlar nedeniyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa ile tanışan Kalender, cezaevinden çıktıktan sonra hayalini gerçekleştirmek için çabalar.

8. KARANLIK GECE

Küçük bir dağ kasabasından çıkmış, gezgin bir müzisyen olan İshak, toplu bir öfkenin parçası haline gelir ve Anadolu’da küçük bir köyde vicdanı ile başa çıkmaya çalışır. Filmde, toplu sessizliğin ortaya çıkardığı şiddetle mücadele ele alınıyor.

7. DO NOT DİSTURB

Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler 2 Arada bölümünün ana karakteri olan Ayzek’in, pandemi nedeniyle işten çıkarılması ve ardından bir otelde iş bulması üzerine başlayan bir hikaye. Ayzek’in ilk iş gününde, gece vardiyasında başına hiç beklenmedik olaylar gelir.

6. NOWHERE

Gelecekteki İspanya distopyasında geçen filmde İspanya hükümeti, kaynak yetersizliği nedeniyle çocukları, yaşlıları ve hamile kadınları ortadan kaldırmayı planlar. Hamile olan Mia da ülkeden kaçmak için bir konteynerde saklanır. Ancak saklandığı konteyner okyanusa sürüklenir.

5. RAHİBE ÖLÜM

Mucizelerle dolu bir çocukluğun ardından rahibe olan Narcisa, rahatsız ve huzursuz edici bir varlığın dolaştığı eski bir manastırda, kızlara öğretmenlik yapmaya başlar.

4. AMCALAR

Oldukça huysuz, orta yaşlı bir adam ve iki yakın dostu, yeni nesilden CEO’ların ve güçlü okul müdürlerinin giderek değişen dünyasına uyum sağlayamadıklarını fark eder.

3. ACI REÇETE

Beş parasız kalan ancak bir o kadar da hırslı olan bir anne, bir ilaç şirketinde oldukça kazançlı bir iş bulur. Ancak yeni üretilmiş güçlü bir ağrı kesici ile başarıyı yakalamak için çok ileri gitmesi gerekebilir.

2. MÜŞTERİ LİSTESİ

Kocası çalışamadığı için ailesine destek olma amacıyla bir masaj salonunda işe giren genç bir kadının hayatı, işe başladıktan kısa bir süre sonra kontrolden çıkmaya başlar.

1. İYİ Kİ ALDATILMIŞIM

Sue Hacker’ın romanından uyarlanan filmde genç bir muhasebeci, nişanlısının kendisini aldatması ile birlikte kendi cinselliğini keşfetmeye başlar. Ancak bu keşif onun başını belaya sokar.

İlgili Yazılar