Netflix'ten sonunda müjdeli haber! Bölümleri art arda izleyenler çok sevinecek

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 3 Kasım 2023
  • 44 okunma

Dünyanın en fazla abonesine sahip dijital yayın platformlarından olan Netflix, yıllardır dizi, film, belgesel ve şov yapımlarıyla geniş kitlelere hitap ediyor. Özellikle pandemi döneminde kullanıcı sayısında patlama yaşayan ve Türkiye’de de abone sayısını ciddi ölçüde artıran Netflix, son dönemlerde Türkiye’deki kullanıcıları için zam haberleriyle peş peşe gündeme gelmişti. Ancak Netflix, arka arkaya gelen bu zam haberlerinin ardından bu kez de kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir güncelleme haberi ile gündeme geldi.

Netflix platformu, arka arkaya uygulanan zamların ardından sonunda gündemde ses getirecek bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Bir gecede bir sezonu bitirmek, bu güncelleme ile artık daha keyifli hale gelecek. Netflix, bölümleri art arda izleyen kullanıcıları için güzel haberini duyurdu. Platformdan gelen güncelleme haberine göre yılbaşından itibaren Netflix, art arda 3 bölüm izlendikten sonra bir bölümü reklamsız olarak yayınlayacak. İşte detaylar…

NETFLİX’TEN MÜJDELİ HABER

Netflix, daha önce gelen açıklamalarda, kullanıcılarını koltuklarında bağlı tutmanın önemine değinmişti. Şirket, geçtiğimiz yıl arka arkaya yayın modelinin, kullanıcıları arasında önemli bir etkileşim arttırma aracı olabileceğini düşündüğünü açıklamıştı. Bu açıklamalar ile aslında Netflix, söz konusu güncellemenin ilk sinyallerini de vermişti. Şimdi ise Netflix, kullanıcıları ekran başında tutmanın bir yolu olarak gördüğü güncellemesini açıkladı.

Netflix kullanıcıları, art arda izleme güncellemesi ile birlikte, içerikleri kapatmak yerine artık durmaksızın izlemeye devam edebilecek. Buna ek olarak şirket, reklam destekli planının lansmanını takip eden yılda da artık aylık 15 milyon aktif kullanıcıyı çektiğini de bildirdi.

Platform, Mayıs ayında reklam yayınlayan aylık 5 milyon aktif kullanıcı olduğunu duyurdu. Bu da reklam katmanının büyümeye devam ettiğini gösterdi.

SON ZAMLAR STRATEJİK BİR HAMLE MİYDİ?

Birçok kullanıcı, son dönemlerde peş peşe gelen zam haberlerinin ardından platformu bırakmayı düşündü. Birçok kullanıcı ise halihazırda üye olduğu paketlerden vazgeçerek daha uygun paketlere geçiş yaptı. Aslında şirket son zamlar ile birçok kullanıcısını, uygun fiyatla reklamlı pakete yönlendirmiş oldu. Zira reklam destekli paketler Netflix için daha kazançlı bir seçenek. Ancak bu seçenekte de kullanıcılara sevindiren bir güncelleme haberi gelmiş oldu.

İlgili Yazılar