Esmer Tenliler İçin Giyim Tüyoları

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 29 Kasım 2020
  • 616 okunma

Bazen ne kadar tarz ve şık kombinler yapılsa da istenilen güzellik yakalanamayabilir. Bunun en önemli sebebi tenimize göre doğru renklerle beraber kombinler yapılmadığı içindir. Bu yüzden biz de esmer tenliler için en doğru giyim tüyoları vermek istedik.

Eğer minyon bir vücut yapısına sahipseniz, minyon bayanlar için giyim ipuçlarını linke tıklayarak incelemeden geçmeyin😊..

Öncelikle esmer ten deyip geçmemek lazım. Bu ten de kendi arasında ayrılıyor. Hatta birine yakışan renk diğerine yakışmıyor da. Açık tenli esmerler için farklı, buğday tenli esmerler farklı, koyu tene sahip esmerlere farklı renkler ve kombinler yakışıyor. Öncelikle hangi esmer ten grubundasınız onu bilmelisiniz. Bunu bildikten sonra aşağıda yazdığımız tüyoları dikkate alabilirsiniz.

1- Açık Tenli Esmerler için Tüyolar

Açık esmer tenliler için en ideal renkler kırmızı ve siyahtır. Kırmızı ve tonları esmer tenli olanları çekici kılar. Kırmızın tonlarında kombin yaparsanız çok şık ve tarz sahibi biri olursunuz. Özellikle açık tenli esmerler koyu kahve, açık kahve, kestane gibi saç renklerine sahipse kırmızı ve tonlarında bir giyimle her ortamda şıklığı ve asil duruşuyla göz alıcı olur.

Açık Tenli Esmerler Kırmızı

Siyah çok asil ve çekici bir renktir. Bu renk açık tenli esmerler için çok idealdir. Giyim tarzınızı simsiyah yaparak muhteşem bir ten uyumu yakalayabilirsiniz. Böylece dışarıdan çok havalı bir görünüm elde edersiniz.

Açık Tenli Esmerler Siyah

Daha açık renklerle kombin yapmak isterseniz de beyaz ve gri tonları size çok yakışacaktır. Beyaz ile çok asil ve zarifliği yakalayacaksınız. Beyaz gömlekler, yaz aylarında beyaz uçuşan elbiseler ile şıklığı yakalar, insanları kendinize hayran bırakırsınız.

Açık Tenli Esmerler Gri

Bu renklerde yaptığınız kombinlerinizi gümüş takılarla tamamlamalısınız. Böylece kesinlikle tarzı yakalamış olursunuz.

2- Buğday Tenli Esmerler için Tüyolar

Buğday tenli esmerler için en ideal renkler toprak tonları ve bej renkler. Bu tonlar ile ister sade ve şık bir kombin isterse daha tarz ve şık bir kombin yapabilirsiniz.

Buğday Tenli Esmerler Bej

Daha koyu tonları seven buğday tenli esmerlere kesinlikle lacivert tonları ve kiremit rengi çok yakışıyor. Bu tonları tercih ederek kombin oluşturabilirler. Hatta lacivert ve kiremit rengini bir araya getirerek çok şık bir tarz oluşturabilirsiniz.

Buğday Tenli Esmerler Lacivert

Toprak tonları ve bej renkleri tercih etmek isteyenler yaptıkları kombini kahverengi tonlarında gözlüklerle, hasır tarzda çantalarla ya da takılarla tamamlayabilirsiniz.

Buğday Tenli Esmerler Bej Gözlük

Bu tene sahip olanlar sıcak pembe rengi de çok yakışır. Özel günlerde sıcak pembenin tonlarında elbiselerle çok şık olabilirsiniz.

Buğday Tenli Esmerler Pembe

Buğday tenli esmerler gri metal saat ya da gri rose karışımı takılar da tercih ederek şık bir kombin oluşturabilir.

3- Koyu Tenli Esmerler için Tüyolar

Koyu esmer tenlere genel olarak çoğu renk yakışıyor. Ancak tarz sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken durumlar da vardır.

Koyu tenli esmerlerin düşünmeden tercih etmesi geren ilk renk beyazdır. Beyaz renk bu tene sahip kadınları çok asil gösterir. Özellikle tamamen baştan aşağı beyaz giyindiğinde girdiği her ortamda tarzıyla dikkat çeker.

Koyu Esmer Tenliler Beyaz

Esmer tenliler ayrıca capcanlı renkleri tercih etmelidir. Turuncu, mor gibi renklerle havalı tarzlar oluşturabilirler. Hatta parlak renkli bluzlar ile çok şık kombinleri ortaya çıkarabilirler.

Koyu Esmer Tenliler Turuncu

Ancak bu kombinleri yaparken abartmamak gerekir. Abartı olursa ten ile ne kadar renk uyumu olursa olsun şıklığı yakalayamazsınız. Bu yüzden dengeli olmak gerekir. Bu dengeyi takılarla sağlayabilirsiniz. Örneğin canlı bir tarzda daha sade takılar tercih edebilirsiniz. Ya da bembeyaz yaptığınız giyim tarzında havalı takılar, yüz hattınıza yakışacak büyüklükte siyah gözlükler ile tarzınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

Koyu Esmer Tenliler Beyaz Takı

Koyu esmerlerin tercih etmemesi gereken renk gridir. Bu renkte ne kadar tarz ya da şık kıyafetler giyerseniz giyin sizde maalesef öyle durmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Gri renk koyu renkli esmerlerinin tercih etmemesi gereken renklerin başında gelir. Kıyafet ne kadar şık olursa olsun, gri ve koyu esmer uyumsuzluğundan ötürü kendini göstermeyecektir.

Toprak ve bej tonları buğday tenli esmerlere giyimde en çok yakışan renklerdendir. Spor ya da klasik bir stil olması farketmez, bu tonlar her zaman buğday teni tamamlar ve güzel gösterir.

İlgili Yazılar