Minyon Bayanlar İçin Giyim İpuçları

 • Fikir Mühendisi yazdı.
 • 27 Ağustos 2020
 • 1.096 okunma
 • 1 beğeni

Her daim sevimli ve sempatik, olduğu yaştan daima genç gösteren minyon kadınlar burada mı? Dürüst olmak gerekirse kısa boyunlu kadınlar genelde daha uzun görünmek isterler ve bunun için çaba harcarlar. Sanırım hep kendimizde olmayanı arıyoruz, değil mi? Minyon bayanlar, vücut tipinize göre giyinme fikirleri, moda ipuçları ve yapılması ve yapılmaması gerekenler için tüyolar arıyorsanız bu yazı sizler için. 

Eğer esmer bir tene sahipseniz, esmer tenliler için giyim tüyoları yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Minyon kadınlar, altın kurallar için bir özeti şuraya iliştiriyorum👇

 • Minyon kadınlar için ilk tüyo 2/3 - 1/3 kuralıdır. Giysinizle vücudunuzu ikiye bölmek yerine, vücudunuzun 2/3'ünü alt giyim ve 1/3'ünü üst giyim kaplayacak şekilde tercih etmelisiniz.
 • Giyimde katmanlar yaratmak, görünümünüzü güzelleştirmenin en iyi yoludur, ancak aşırıya kaçmayın ve abartılı hale getirmeyin.
 • Baldır bölgesinde duran elbiseleri seçmeyin; ya dizlere kadar kısa ya da ayak bileğine kadar uzun tutun.
 • Giyside omuzların nerede oturduğuna dikkat edin; çok sıkı ya da gevşek olmamaları gerekir.
 • Aynı şey kollarınız için de geçerlidir; kollarınızın uzunluğu en fazla bilek bitimine kadar düşmelidir. Daha kısa olabilirler ama daha uzun olamazlar.
 • Monokromlar yani tek renk kombini en iyi arkadaşınız olmalıdır.
 • Fazla kare şekilli kıyafetlerden uzak durun; vücut tipinize uymuyor.
 • Dikey vurgular tercih edin. Kıyafetinizdeki dikey çizgiler veya tek bir çizgi daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Aynısı çapraz çizgiler için de geçerli olacaktır. Düğmeler gibi dikey olarak yerleştirilmiş giysilerinizin detaylandırılması da aynı şekilde işe yarayacaktır. Uzun atkılar, kıyafetinizde dikey bir çizgi oluşturmanın başka bir yoludur.
 • Topuklu ayakkabılar giyin, daha uzun görünmenin en bariz yolu.
 • Aksesuarlar ve kemerler geniş ve hacimli değil, her zaman ince ve zarif tutulmalıdır. Baskılara benzer şekilde, cesur ve büyük kolyeler, küpeler ve cüzdanlara dikkat ediyoruz. Büyük çantalar (özellikle yumuşak ve şekilsiz) sizi sadece kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha da genişletir.
 • Kıyafetinizde güçlü yatay çizgiler oluşturmayın. Üst ve altınız arasında belirgin bir renk farkı olduğunda, sizi görsel olarak keserek daha kısa ve geniş görünmenizi sağlar, bu nedenle benzer veya birbirine yakın renkleri tercih edin. Örneğin yazın beyaz ve açık mavi, kışın gri ve mavi veya siyah. Parmağınızdan daha geniş olan yatay çizgiler için aynı kuralı kullanın.
 • Büyük baskılardan kaçının. Minyon kızlar, cesur ve ölçekli baskılarla dikkatli olmalıdır. Üstünüzdeki kocaman çiçeklere kıyasla vücudunuz daha da küçük görünür. Güvenli seçenek düz renklerdir. Bununla birlikte, küçük baskılar da giyebilirsiniz.

1- Yüksek Bel

İster kot pantolon, ister etek ya da başka bir alt giyimde yüksek bel tercih ederseniz, üst gövdeniz daha kısa görünecek ve bacak boyunuz olduğundan uzun görünecektir.

Minyon Giyim İpuçları Yüksek Bel

2- Dikey Çizgiler

Uzun bir silüet oluşturmak için çok doğru bir seçimdir.

Minyon Giyim İpuçları Dikey Çizgiler

3-Crop Toplar

Crop top kullanmak her zaman işe yarayacaktır fakat özellikle dış giyim ceketlerde kullanırsanız, 2/3 kuralını uygulamanızı sağlayacaktır.

Minyon Giyim İpuçları Crop Toplar

4- Monokrom Kombinler

Aynı rengin farklı tonlarında giyinmek minyon bayanlar için her zaman kurtarıcıdır.

Minyon Giyim İpuçları Monokrom

5- Yüksek Topuklar

Çok az da olsa topuklu bir ayakkabı giymenin etkisini hafife almayın! Sizi olduğunuzdan uzun gösterecek ve bacaklarınız daha şekilli duracaktır.

Minyon Giyim İpuçları Yüksek Topuk

6-Boru Paça Jeanler

Kot pantolonunuzu düz ya da dar paça tercih edin. İnce ve zarif bir görüntü yaratmak için zincirlerden, büyük ve hacimli ceplerden ve pileden uzak durun.

Minyon Giyim İpuçları Jeans

7-İnce Kemerler

Her zaman ince ve zarif kemerler tercih edin. Kıyafetinize kontrast oluşturacak tonlarda tercih yapmayın çünkü bu tarz kemerler bedeni ikiye bölerek dikey illüzyonu bozarlar.

Minyon Giyim İpuçları Kemerler

8- V-Yaka

V şeklinde veya U şeklinde yakalı üstleri ve ceketleri seçin. Bu yaka stilleri, yükseklik yanılsaması yaratmaya yardımcı olur.

Minyon Giyim İpuçları V-Yaka

9- Vücuda Oturan Giysiler

Giysilerinizi vücuda oturan modellerden tercih edin. Hatlarınızı daha çok ortaya çıkaracak ve olduğunuzdan uzun gösterecektir.

Minyon Giyim İpuçları Elbise

10- Büyük Çantalar

Çok büyük çantalardan uzak durun. Daha zarif ve minik modelleri tercih edin ki vücut proporsiyonunuzla daha uyumlu bir görüntü oluşsun.

Minyon Giyim İpuçları Çanta

11- Uzun Paltolar ve Ceketler

Uzun palto ve ceketler, uzun görünme illüzyonu yaratacaktır ve daha şık duracaktır.

Minyon Giyim İpuçları Uzun Ceket

12- Ayakkabılar

Dizinizin hemen altında duran çizmeleri seçin ve bacaklarınızın orta kısmında biten botlardan kaçının. Şeritleri olan ve bacağınızı kesen ayakkabılardan kaçının.

Minyon Giyim İpuçları Ayakkabı

Diğer bir ipucu ise ya bacaklarınız çıplak ise ten renginde nötr ayakkabılar giymek ya da botlarınızı ya da ayakkabılarınızı taytlarınıza ya da pantolonunuza uydurmaktır. Bu, uzun gösteren bir etki yaratacaktır.

Minyon Giyim İpuçları Ayakkabı

13- Tek parçalar

Minyonsanız elbiseler ve tulumlar en iyi arkadaşınızdır çünkü tek renkli bir kıyafet giymek olduğunuzdan uzun gösteren bir etki yaratır.

Minyon Giyim İpuçları Elbise

İlgili Yazılar