Sarışın Tenliler İçin Giyim Tüyoları

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 1 Aralık 2020
  • 470 okunma

Bu yazıyı tüm sarışınlar için hazırladık. Saçlarını daha ön planda tutmak, kendinize tarz yaratmak ve girdiğiniz ortamda gözleri kendinize çevirmek istiyorsanız kesinlikle bu yazıyı okumalısınız. Sarışın olup farklı tene sahip olan kişilerde aynı giyim tarzı maalesef yakışmamakta. Sadece saçlarınız değil ten renginizi de dikkate almanız gereklidir. Bu yüzden saç renginizi ve ten renginizi dikkate alarak  sizlere yakışacak renkleri sizler için örnek kombinler ile sıraladık. Eğer minyon yapılı iseniz, minyon bayanlar için giyim ipuçları yazımızı da incelemenizi öneririz.

1- Açık Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar

Açık tenli sarışınların tercih edebileceği renkler arasında ilk sırada kırmızı gelir. Kırmızı renk kıyafetleri kesinlikle dolabınızdan eksik etmemelisiniz. Bu rengi yaz kış tercih edebilirsiniz. Kışın kırmızı boğazlı kazak tercih edebilir ya da dışarıda kırmızı kaşe kaban tercih edebilirsiniz. Bu renk tercihlerinizle saçlarınız çok daha canlı göstererek herkesin dikkatini çekebilirsiniz. Ayrıca özel günlerde de kırmızı bir elbiseyle çok asil gözükürsünüz. Kırmızı kombinlerinizde ruj tercihinizi de kırmızıdan yana yaparsanız kesinlikle herkes size hayran kalacaktır.

Açık Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Kırmızı

Koyu renkleri daha çok seviyorsanız siyah, bordo, lacivert, koyu gri renklerini tercih edebilirsiniz. Özellikle siyah sarışınları çok şık gösteren ve dikkat çekici yapan bir renktir. Örneğin, iş dünyasında yer alan sarışın kadınlar kesinlikle siyah giyinerek tarzlarını yaratabilirler. Siyahı isterseniz baştan aşağı yapabilirsiniz. Ya da siyahı başka renklerle tercih edebilirsiniz. Bu konu da siyah her çeşit renkle yakışır. Daha spor tarz isteyenler siyah süet ceketler ya da siyah deri ceketlerle de kombinler yapabilirsiniz.

Açık Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Siyah

Açık tenli sarışınlar bu renklerin dışında pembe rengi de tercih edebilirler. Yaz aylarında tatlı pembe tonlarında uzun günlük elbiseler ile kombin yapabilirler. Ya da kış aylarında koyu pembe kazaklar, pembe gömlekler tercih edebilir. Pembe renk çok daha sevimli gösterir.

Açık Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Pembe

Giyiminizi tamamlayıp doğru ve cildinize uygun makyajı yaptıktan sonra sıra aksesuarda. Açık tenli sarışınlar için en doğru aksesuar gümüştür. Gümüş bileklik, kolye veya küpeler ile tarzlarını çok iyi yansıtırlar. Saçlarınızı giyiminize göre dağıtabilir ya da toplayabilirsiniz.

Açık Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Takı

2- Buğday Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar

Buğday tenli sarışınlar her rengi çok iyi taşırlar. Ama onları daha da şık gösteren renkler arasında bej tonlarını gösterebiliriz. Bej tonlar hem sarı saçlarını hem de tenleriyle büyük bir uyum sağlar. Bej rengi kombinlemek isteyenler örneğin kiremit rengi bir pantolon veya etek ile bej tonlarında bir kazak kombini yaparak şık olabilir.

Buğday Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Bej

Buğday tenli sarışınlara en çok yakışan renklerden biri de toprak tonlarıdır. Bu ton saç rengini çok güzel ortaya çıkarır. Bu tonları günlük tarzınız da çok güzel kombinleyebilirsiniz. Kahve ve koyu turuncu ya da hardal rengini bir arada kullanarak çok güzel günlük spor tarzlar ya da daha açık toprak tonlarda ceket pantolon ile iş hayatınızda şıklığı yakalarsınız.

Buğday Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Toprak

Buğday tenli sarışınlar pembe, pudra gibi yumuşak tonlarla da tarz sahibi olurlar. Bu renkleri kombinleyerek göz alıcı bir tarz yakalayabilirler.

Buğday Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Pembe

Deve tüyü genel olarak vazgeçilmez bir renktir. Özellikle kabanlar sarı saçlarınızla bir araya geldiğinde muhteşem bir uyum yakalanır. Kesinlikle dolaplarınız da bu renkte bir kaban bulundurmalısınız.

Siyah da buğday tenlilerin kullanabileceği bir renktir. Ancak bu ten rengine sahipseniz baştan aşağı siyah yapmamak iyidir. Siyah bir kazağı ya da gömleği koyu olmayan tonlarda kot pantolon ile kombinleyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz kazağa göre çok şık ya da spor bir tarz elde edersiniz.

Koyu tonları tercih ederseniz saçlarınızı toplamak yüzünüzün de güzelliğini ortaya çıkarır. Takı olarak da kıyafetinizde tercih ettiğiniz renge göre renkli takılar ya da gümüş takılar tercih etmelisiniz. Siyah çerçeveli gözlükler de size çok yakışacaktır.

3- Esmer Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar

Esmer tenli sarışınsanız kesinlikle ilk tercihiniz beyaz olmalı. Beyaz sizi aynı siyah renk kadar asil ve zarif gösterecek. İsterseniz baştan aşağı beyaz giyinebilirsiniz. Bu renk saçlarınızı doğalmış gibi çok iyi gösterir. Özel günlerde beyaz bir elbise ile muhteşem bir sarı saç ve ten uyumu yakalarsınız. Girdiğiniz ortamda gözler ilk size odaklanır. Günlük tarz olarak beyaz bir askılı bluz ve şık bir pantolon tercih ederek de günlük hayatınızda tarzı yakalarsınız.

Esmer Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Beyaz

Taba renkler de esmer tenli sarışınlara yakışan renklerden biridir. Taba rengini sokak giyim tarzınızda çok rahat kullanabilirsiniz.

Esmer Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Taba

Yaz aylarında açık renkler tercih ederken hardal sarı turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tonlarda elbise tercih ederseniz açık kahve ya da sütlü kahve tonlarında sandaletleri kullanabilir yine bu renklerde yazlık şapkalarla uyum yakalayabilirsiniz. Minimal altın kolyeler, renkli bileklikler ya da halhallar ile tarzı yakalayabilirsiniz.

Esmer Tenli Sarışınlar İçin Tüyolar Hardal

İlgili Yazılar