Kadınlar İçin En Kullanışlı 10 Yürüyüş Sandaleti

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 4 Aralık 2020
  • 542 okunma
  • 1 beğeni

Başka bir yazımızda kadınlar için en iyi spor ayakkabı modellerini incelemiştik. Fakat doğa yürüyüşleri yaparken illa ki spor ayakkabı giymek zorunda değilsiniz. Özellikle yaz aylarında spor ayakkabı yerine yürüyüş sandaletlerini tercih edebilirsiniz. Yürüyüş sandaletleri sayesinde yürüyüşleriniz daha sağlıklı olur ve vücudunuz daha iyi çalışır. Tabi böyle sağlıklı, kaliteli ve eğlenceli yürüyüşler yapabilmeniz için doğru sandalet seçip almalısınız. Peki doğru yürüyüş sandaleti alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bir sandaletin kayışları ayarlanabilir olmalıdır. Ayarlanabilir kayışlar sayesinde sandaleti ayağınıza uygun bir şekle getirebilirsiniz ve yürüyüşleriniz esnasında ayaklarınız rahatsız olmaz. EVA (Etilen Vinil Asetat) bileşenli tabanlara veya köpüklü orta tabana sahip yüksek darbe emici özelliği bulunan yürüyüş sandaletleri alırsanız, engebeli arazilerde ayaklarınız zarar görmez ve konforlu bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Sulak çevrelerde rahat yürüyüş yapabilmek için suya dayanıklı yürüyüş sandaletleri seçmelisiniz. Yürüyüşlerde kaygan zeminlerle de karşılaşabileceğiniz için ayağınızı iyi kavrayan ve kauçuk tabanlı ya da çeşitli sentetik malzemelerden yapılmış yürüyüş sandaletleri tercih etmelisiniz.  

Bu özellikleri taşıyan birbirinden kaliteli, kullanışlı ve şık 10 yürüyüş sandaleti nelerdir?

1- QUECHUA - NH110

QUECHUA - NH110

Sıcak ve kuru havalar için uygun olan bu sandalet yürüyüşleriniz için çok idealdir. Yapacağınız doğa yürüyüşlerinde her türlü doğal zemine uygun tabanıyla güvenle kullanabilirsiniz. EVA çift tabanıyla tüm doğal arazilerde güvenle kullanabilirsiniz.  Buralarda alacağı darbelere karşı çok dayanıklıdır. Ancak asfalt zeminlerde bir süre sonra tabanı aşınma yapabilir.  Rahat ve dayanıklı yapısıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Yer tutuş ve kaymazlık sağlayan özel bir kauçuk formülü kullanılmıştır. Kavrama sağlayan ek toka ile ayağınızı tamamen kavrar. 2 tane cırt cırtlı yeri sayesinde ayağınıza uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede yürüyüşlerinizi güvenli ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Hafif yapısıyla kendinizi özgürce dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Dış tabanı %70 kauçuk ve sentetik, %30 Etilen Vinil Asetattır. Üstü %70 poliüretan, %30 etilen vinil asetattır.

2- Nike Canyon Kadın Siyah Spor Sandalet 

Nike Canyon Kadın Siyah Spor Sandalet 

Bu muhteşem sağlamlıkta olan Nike Canyon spor sandalet ile yürüyüşleriniz özgüvenli olacak. İç yapısının çift yoğunlukta köpük oluşuyla ayaklarınız gün boyu çok rahat eder. Silüet kalın dış tabaıyla ayaklarınız darbelere karşı çok iyi korunur. Şehirde, sahilde, doğa da güvenle kullanabilirsiniz. Engebeli arazilerde ayaklarınızı daima destekler. Topuk ve ayak kısmındaki ayarlanabilir bantlar sayesinde ayaklarınıza en uygun şekle getirebilirsiniz. Burun ve topuktaki kauçuk kullanılmasıyla tutuş ve dayanıklılık kazandırır. Tabanı bastığını her yeri sıkıca tutar. Güvenle adımlarınızı atabilirsiniz.

3- Keen Whisper Kadın Sandalet

Keen Whisper Kadın Sandalet

Sıcak yaz aylarında keyifle kullanacağınız bu sandaletle şehirde ya da doğada, yürüyüş yapabilir, denize girilebilir, çoraplı ya da çorapsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Lastikli bağcık sistemlidir. Mikroplara karşı siper görevi gören hidrofobik file astar ile ayaklarınız her zaman sağlıklı kalacaktır. Zemini sıkı kavrayan ve kaymaz taban özelliği sayesinde çok daha rahat adımlar atarsınız. Terleme ve mantar oluşumuna karşı anti-mikrobiyal malzeme ve ayak kokusunu önleyici anti-odor malzeme ile ayaklarınız her zaman sağlıklı ve temiz kalır. Patentli Keen Protect burun koruma sistemi sayesinde parmaklarınız her kullanımda güvendedir. Bu ayakkabının hafifliği (250 gr) sayesinde enerjiniz düşmeden özgür adımlarla yürüyüşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

4- Skechers D'lites - Fresh Catch

Skechers - D'lites - Fresh Catch

Tam spor tarzı olan bu sandaletle yürüyüşleriniz çok daha tarz hale getirebilirsiniz. Tabanı EVA malzemesinden üretilmiştir. Alt darbelere karşı dayanıklıdır. İç malzeme için Yoga Foam ve dışı için Microfiber kullanılmıştır. Ortopedik yapısı sayesinde ayaklarınız çok daha rahat eder, yürüyüşlerinizde ayaklarınız asla enerjisini yitirmez. Cırt cırtlı oluşuyla ayaklarınıza uygun şekilde ayarlayarak, gönül rahatlığıyla yürüyüşlerinizi yapabilirsiniz.

5- QUECHUA - ARPENAZ 120 Günübirlik Doğa Yürüyüşü Sandaleti

QUECHUA - ARPENAZ 120 GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ SANDALETİ

Bu sandalet doğa yürüyüşleri için üretilmiştir. Yaz aylarında engebeli arazilerde güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca gövde ve tabandaki deri bileşeni sayesinde mükemmel hijyen sağlar. Tabanı Crosscontact’tır. Yeri iyi tutan yapısı sayesinde adımlarınızı güvenle atabilirsiniz. 3 tane cırt cırtı vardır. Buralardan ayağınıza en uygun olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Hafif yapısıyla adımlarınızı özgürce atarsınız. EVA taban yapısıyla ayakkabınızı ve ayaklarınızı darbelere karşı çok iyi korur. Tokası sayesinde çok daha rahat giyebilir ve çıkartabilirsiniz. Dış tabanı %70 kauçuk ve sentetik, %30 etilen vinil asetattır. Üstü %100 deri, sığır, yarmadır.

6- Nike Owaysis

Nike Owaysis

Nike Owaysis sade yapısıyla herkes için tercih edilebilir bir sandalettir. Kadın ayağı için özel olarak tasarlanan sportif stiliyle, yürüyüş için yaptığınız kombinlerinizi daha da tarz hale getirebilirsiniz. Çift yoğunluklu ve köpüklü yapısıyla hareketli esnek oluklarla bir araya gelir ve gün boyu rahatlık ve modern bir stil kazandırır. Sentetik üst kısım ile nefes alabilir. Ferah tasarımıyla ayaklarınıza yumuşaklık hissi verir. Ayarlanabilir topuk bandı sayesinde ayaklarınıza uygun şekilde ayarlama yaparak adımlarınızı daha güvenle atabilirsiniz. Çok rahat giyilebilir ve çıkarılabilirdir.

7- Keen Clearwater CNX Kadın Sandalet

Keen Clearwater CNX Kadın Sandalet

Yürüyüşlerinizi sağlıklı ve mutlu şekilde yapacağınız bu sandaletle denize de girebilirsiniz. Polyester sentetik file üst malzemesi sayesinde soğuk suda yıkayabilirsiniz. Hızlı kuruyabilen yapısıyla da yıkadıktan sonra ya da denizden çıktıktan sonra çok beklemenize gerek kalmaz. Mikroplara karşı koruyan hidrofobik file astarı sayesinde ayaklarınız her zaman sağlıklı olur. Zemini sıkı kavrayan, kaymaz tabanı ile adımlarınızı özgürce atarsınız. Ayrıca sağlam ve güçlü tabanı sayesinde hem doğada hem de şehirde rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Yürüyüşleriniz bu sandaletin hafif (214 gr) oluşu sayesinde çok daha enerjik olur. Terleme ve mantar oluşumuna karşı antimikrobiyal malzeme ve ayak kokusunu önleyici antiodor malzeme kullanılmıştır. Bu malzemeler sayesinde ayaklarınız temiz ve sağlıklı kalır.

8- Skechers Max Cushioning Slay 

Skechers Max Cushioning Slay 

Yürüyüşleriniz için tercih edilebilir sandaletler arasında kesinlikle yer alması gerekir. Biri arka bilek diğeri ön bilekte olmak üzere 2 tanede önde olan cırt cırtlı yapısıyla ayaklarınız için uygun sıkılıkta ayarlayabilirsiniz. Böylece sağlam adımlarla rahat yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

9- QUECHUA - NH100

QUECHUA - NH100

NH100 sıcak ve kuru havalarda gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz muhteşem bir ayakkabıdır. Doğal zeminlerde gönül rahatlığıyla doğa yürüyüşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hafif engebeli kolay patikalar için kullanıma uygundur. EVA ara taban ile darbelere karşı ayaklarınız ve ayakkabınız çok sağlıklı bir şekilde korunur. 1 tane bulunan cırt cırtlı bant sayesinde ayaklarınızı kolayca ve etkili bir şekilde kavrar ve ayaklarınıza uygun gelecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Yumuşaklık sunan mikrofiber üst taban ile ayaklarınızda rahatlık hissini giydiğiniz andan itibaren hissedersiniz. Yürüyüşlerinizde enerjiniz asla düşmez. Dış tabanında kullanılan termoplastik kauçuk ile aşınmaya karşı maksimum dayanıklılık ve doğal zeminlerde mükemmel kaymazlık sağlar. Termoplastik kauçuk ile sandaletinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu sandaleti kayalıklı sahil ve patika yollarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak asfalt yollarda ayakkabının tabanı zamanla aşınabilir. Dış tabanı %70 kauçuk ve sentetik, %30’u etilen vinil asetattır. Üstü %50 poliüretan, %50 etilen vinil asetattır.

10- Keen Rose Sandalet

Keen Rose Sandalet

Sadece yürüyüşlerde değil günlük de kullanabileceğiniz bu sandalet güzel bir modele sahiptir. Suya dayanıklı oluşuyla sulak arazilerde de güvenle kullanabilirsiniz. Cırtı cırtlı oluşuyla ayaklarınıza uygun hale getirerek güvenle yürüyüşlerinizi yapabilirsiniz. İç astarı Hidrofobik örgüdür. Terleme yapmayan yapısıyla ayaklarınız her zaman tertemiz kalır. Bu yumuşacık astarıyla ayaklarınız çok daha rahat eder. Dış Materyal, 100% polyesterdir. Taban materyali de 100% kauçuktur. Tabanının kauçuk olması sayesinde ıslak ve kaygan zeminlerde daha rahat adımlar atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yürüyüş sandaletlerindeki en önemli özelliklerden bir tanesi ayarlanabilir kayışları olmasıdır. Bu sayede sandaleti, çevre ve hava koşullarına göre istediğiniz ayarda kullanabilirsiniz. Bir diğer önemli özellik ise tabanında kullanılan malzemedir. Bu malzemelin engebeli, zor arazilerde ve uzun yürüyüşlerde ayağı yormayacak, destekleyecek bir kalitede olması gerekir. Eğer sandaletlerinizi ıslak arazilerde ya da suda kullanacaksanız, suya dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

İlgili Yazılar