Garip Adam Mario Balotelli'nin Hayat Hikayesi ve Olayları

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 5 Kasım 2020
  • 1.592 okunma
  • 1 beğeni

Mario Balotelli, Gana kökenli bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Mario’nun bebeklik yılları oldukça zorlu geçti. Bebekliğinde fazla hastalanan Mario'nun doktorlar tarafından uzun yaşayamayacağına kanaat getirilmişti. Demir işçisi olan babası, Mario’nun hastane masraflarını karşılayamaz hale geldi. Aile oldukça zor ve hüzünlü Mario’yu evlatlık verme kararını aldılar.

mario balotelli ırkçılık

Sosyal Hizmetler, Mario 2 yaşına basınca zengin bir aileye evlatlık verir. Mario Balotelli zengin bir ailenin yanında olmasına rağmen başından zorlu olaylar geçer. Okul yıllarında sürekli ırkçılığa maruz kalır ve engel olamaz. Mario baskılara dayanamaz ve bir gün okulda kavga eder. Temelde haklı olmasına rağmen okul müdürü tarafından Mario suçlu bulunur.

Mario Balotelli Öz Anne Ve Babasını Affetmedi

mario balotelli öz anne ve babasını kabul etmedi

Mario yaşadığı sıkıntıları kimseye anlatmaz ve içine atar. Bu durum saha içi ve saha dışında yaşadığı hararetli olayların temelini oluşturmuştur. 18 yaşına bastığında Mario ilk iş olarak Barwuah soyadını değiştirdi. Üvey ailesinin soyadı olan Balotelli soyadını kabul etti. Daha sonra ise Gana Milli Takımı’nda oynamayı istemedi ve seçimini İtalya Milli Takımı’ndan yana kullandı.

Mario Balotelli biyolojik anne ve babasıyla görüşmeyi her zaman red etti. Ancak kardeşlerine her zaman ilgi gösterdi ve onlara destek çıktı. Kendisiyle görüşmek isteyen babasına ise, “ünlü olunca mı aklınıza geldim.” şeklinde cevap verdi.

Ayrıca nefes meditasyonu nedir, nasıl yapılır? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Her Zaman Yardımsever Oldu

mario balotelli yardımları

Kendi hayatında oldukça zorlu dönemler yaşayan Mario bunları geride bırakarak başka insanlara yardım etmeyi amaçlamıştır. Mario Balotalli’nin bazı yardımları;

  • Futboldan kazandığı paranın yüzde 60’ını Afrika’da ihtiyacı olanlara veriyor.
  • Nedeni yokken benzin istasyonundaki tüm araçların deposunu doldurdu.
  • Yılbaşlarını ailesiz çocuklarla kutluyor.
  • Noel’de Noel kıyafetiyle yanından geçenlere para dağıttı.
  • Manchester Şehir Kütüphanesi’ne borcu olanların borçlarını kapattı.

Yaşadığı Garip Olaylar ve Cezaları

Mario Balotelli farklı eğlence anlayışı ve rahat tavırları ile her zaman dikkatleri çekmeyi başardı. Mario’nun anlam veremediğimiz farklı olayları;

1 - Yasak olmasına rağmen maçtan önceki gün striptiz kulübünde yakalandı ve 400 bin dolar para cezası ödedi.

balotelli striptiz kulübü

2- Striptiz kulübü olaylarından sonra sevgilisinin gönlünü almak için golden sonra “Seni seviyorum Rafaella.” Yazılı t-shirtü açtı.

balotelli raffaella t-shirt

3 - Penceresinden havai fişek atmaya çalıştı. Ancak beceremeyince evini yaktı. Bu olaydan kısa süre sonra havai fişek kampanyası için reklam yüzü oldu.

balotelli havai fişek

4 - Bilerek ve isteyerek rakip takım oyuncusu Scott Parker’ın kafasını kramponuyla ezmeye çalıştı ve dört maçlık cezadan kurtulamadı.

5 - T-shirt üzerine “neden hep ben?” yazdırdı. Ancak kimse nedenini anlayamadı.

balotelli neden hep ben

6 - Forvet olarak çıktığı maçta yaptığı absürt hareketle golü atamadı ve Mancini’yi çileden çıkardı.

7 - Çok çaba göstermesine rağmen idman formasını giymeyi başaramadı.

8 - Aracıyla yolda giderken polis memuru tarafından durduruldu. Polis memuru yan koltuğunda bulunan bol miktarda parayı sordu. Mario Balotelli oldukça rahat tavırlarla; “çünkü zenginim”

mario balotelli polis

9 - İdman sonrasında alt yapı oyuncularına dart attı. Canı sıkıldığı için yaptığını belirti ancak 100 bin dolar cezadan kurtulamadı.

balotelli dart

10 - İnter forması giydiği dönemde, ezeli rakip Milan’ın formasını giydi.

balotelli milan forması

Sıkça Sorulan Sorular

Mario Balotelli 12 Ağustos 1990 doğumludur. İtalya'nın Palermo kentinde dünyaya geldi.

Mario Balotelli gençliğinden itibaren Avrupa'nın önde gelen takımlarında oynadı. Sırasıyla; İnter, Manchester City, Milan, Liverpool, Nice, Marsilya, Brescia formalarını giydi.

İlgili Yazılar