Daha Rahat Sürüş Sağlayacak 12 En İyi Araç Kamerası Önerisi

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 2 Eylül 2020
  • 678 okunma

Her ne kadar dikkatli bir sürücü olunsa da trafik her zaman risklerle dolu olduğu için en iyi araç kamerası çeşitleri tercih etmek olası ya da beklenmedik tehlikelerden sakınmak için yararlı olabilmektedir. Kazanın nereden geleceği belli olmamasına rağmen araç kameraları sayesinde kazanın nereden geleceğini görmek çok daha mümkün hale geliyor.

Anytek A78 Full HD Araç Kamerası

anytek a78

Araç kamerası alanında uzman olan Anytek tarafından geliştirilen model, zengin özellikler ile araçlarda üstün performans gösteriyor. 1080p çözünürlüğü ve F1.8 diyafram açıklığı ile hem gündüz hem de geceleyin net görüntüler kaydetmeye olanak tanıyan sistem, bu özellikleri ile kamera tercihinde bulunmak isteyenlere hitap ediyor. 3,0 inç boyutlu IPS ekranı ise araç içinde kolay yönetim sağlarken döngüsel kayıt özelliği de hafıza kartında yer kalmadığı durumlarda eski kayıtların üzerine kayıt edebiliyor ve böylece sürücülerin işlerini daha kolay hale getiriyor. Pil ile çalışmasının yanında araç içinde bulunan çakmak girişinden de güç olarak çalışmaya uygun olan model kolay montajı ve kullanımı ile birlikte öne çıkıyor.

Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası

xiaomi 10 mai

Zarif tasarımı ile araç içinde neredeyse hiç yer kaplamayan ve belli olmayan ürün, böylece daha doğal çekimler yapmak ya da misafirlerini ağırlamak isteyenlere, özellikle Youtuber’lara hitap ediyor. Giriş seviyesinde kamera sistemlerinden birisi olmasına rağmen doyurucu özelliklere sahip bulunuyor. Sony IMX307 sensörü sayesinde 1080p çözünürlüğe ve 30 FPS hıza sahip görüntüler kaydetmeyi mümkün kılan ürün 130 derece geniş görüş açısı sayesinde de video kaydedebiliyor. F2,2 diyafram açıklığı ile birlikte gece sürüşlerinde de net görüntüler elde etmeyi sağlayan model, aynı zamanda G Sensör özelliği ile birlikte aracın çalışmaya başlaması ile birlikte otomatik olarak kayda da başlayabiliyor. Wi- Fi bağlantısının olması ise görüntülerin herhangi bir kabloya gerek kalmadan farklı cihazlara aktarılmasına da olanak tanıyor.

Xiaomi Yi Car 1080P Akıllı Araç Kamerası

xiaomi yi car

Yine Xiaomi’ye ait olan model fiyat performans odaklı kullanım isteyenlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. 1080p kayıt kalitesi ile dikkat çeken ürün A12 yongaseti sayesinde de yüksek çözünürlükteki kayıtlarını 60 FPS gibi yüksek hızlarda gerçekleştirebiliyor. Yüksek kare hızlarda kayıt yapabilmesi sayesinde özellikle kaza anlarında tüm detayların görülmesini de olanaklı hale getiren model gerçek hayat akıcılığının da sağlanmasını sağlıyor. F1,8 diyafram açıklığı ile geceleri de net kayıtlar yapan model, G sensörü sayesinde ise sarsıntıları da bir nebze engelleyebiliyor. Android ve İOS destekleri sayesinde de farklı cihazlar ile rahatlıkla bağlantı kurabiliyor.

Xiaomi DDPAI Mini One 32 GB Hafızalı Araç Kamerası

xiaomi ddpai mini one

Pratik araç kamerası kullanmak isteyenlere hitap eden ürün, şık tasarımı ve kompakt yapısı ile dikkat çekiyor. Ön cama rahatlıkla monte edilecek kamera 3,5 metreyi bulan kablosu ile birlikte satışa çıkıyor. En büyük avantajlarından birisi de dahili 32 GB hafızaya sahip olması bu sayede kullanım sırasında herhangi bir hafıza kartı gerekmiyor ancak tercihe göre hafıza kapasitesi arttırılabiliyor. 1080p kalitesinde ve 30 FPS hızlarda video kaydı yapabilen ürün döngüsel kayıt yapabildiği gibi Wi Fi desteği sayesinde de görüntülerin farklı cihazlara kolaylıkla aktarılmasını sağlıyor.

Xiaomi 70Mai Pro Akıllı Araç Kamerası

xiaomi 70mai pro

Daha gelişmiş özelliklere sahip olan model en iyi araç kamerası modelleri arasında 1944p gibi yüksek bir çözünürlük ile kendisine yer buluyor. 24 saat koruma fonksiyonu ve aynı zamanda adaptif sürüş desteği gibi özellikler de sunan kamera, böylece güvenli kayıt yapma özelliklerine sahip bulunuyor. Sadece sürüş esnasında değil aynı zamanda park halindeyken güvenlik kamerası olarak da kullanılmaya uygun olan model 140 derece görüş açısı ile geniş bir çerçeve imkânı da sağlıyor.

Anytek A3 Gece Görüşlü Araç Kamerası

anytek a3

170 derece görüş açısı ile aracın ön kısmını neredeyse tam olarak görmeyi sağlayan ve üç şeridi birden kayıt altına almayı sağlayan model, gece görüş özelliği sayesinde de gece sürüşlerinde de kayıt yapabiliyor. Aracın park halinde olduğu durumlarda güvenlik kamerası olarak da kullanılabilecek model hareket algılayıcı özelliği sayesinde otomatik olarak kayıt yapmaya başlıyor. 1080p çözünürlükte kayıt yapan yüksek çözünürlüğü de tüm görüntülerdeki en ince ayrıntıları bile fark etmenizi sağlarken opsiyonel GPS desteği de sunuluyor.

Anytek G100 GPS’li Araç Kamerası

anytek g100

Daha gelişmiş araç kamerası almak isteyenlere hitap eden ürün, hem sürüş hem de park esnasında tüm güvenlik ihtiyaçlarına fazlasıyla yanıt veriyor. Detaylı özellikleri ile harika bir kullanım yaratan ürün, 160 derece geniş kamera açısı sayesinde bulunduğu açının detaylı bir şekilde görülmesini sağlarken aynı zamanda 1080p ve 30 FPS video kaydı yapabiliyor. Yüksek ışık duyarlılığına sahip olması ile gece ya da gündüz fark etmeksizin kayıt yapan model, döngüsel kayıt özelliği sayesinde de 24 saat kayıt yapabilme özelliğine sahip. En büyük avantajı ise dahili GPS özelliği ile gitmek istediğiniz noktalara daha hızlı şekilde ulaşmanıza da yardım ediyor.

HP f870g + HP RC3 Ön ve Arka Araç Kamerası Seti

hp f870g

Gelişmiş sürüş güvenliği sunan ürün hem ön hem de arka kısımda kayıt altına alma özelliği ile sürücünün her noktadan aracına hakim olmasını sağlıyor. 3 inç LED ekranı ile gerekli ayarlamaların kolaylıkla yapılabildiği modelde şerit takip sistemi de bulunuyor. Buna göre ilerlediğiniz şeritten ayrıldığınızda kamera otomatik olarak sizi uyarıyor ve böylece istenmeyen kazaların da önüne geçebiliyorsunuz.

Viofo A129 PRO 4K Gps’li Akıllı Araç Kamerası

viofo a129

Suya ve tozlanmaya karşı dayanıklı yapısı ile yüksek kalitede görüntü kaydetmeye yardımcı olan model, bu sayede hem gece hem de gündüz süreleri boyunca kaliteli görüntüleri elde etmeye yardımcı oluyor. 256 GB’a kadar MicroSD kart desteği sunarak depolama alanında da kullanıcıları tatmin eden ürün 3840 x 2160p ile ultra HD görüntü almanızı sağlıyor.

Everest EverCar X18 Full HD Araç İçi Kamera

everest evercar

Daha ekonomik bir kamera kullanmak isteyenlere hitap eden model HD kalitesinde görüntü elde etmenize olanak sağlıyor. HD kalitesine rağmen fiyat performans açısından listede yer almayı başaran ürün, aynı zamanda ergonomik tasarımı ile kullanıldığı camda neredeyse hiç yer kaplamıyor ve görüş açısını da engellemiyor.

PHILIPS ADR610S 1080P Full HD Araç Sürüş Video Kaydedici

philips adr610s

120 derece geniş açısıyla kör noktaları en iyi şekilde yakalayabilen ürün 1080p Full HD kalitesinde görüntü kaydedebiliyor. Gündüz ve gece çekimleri için ideal olan üründe dört farklı kayıt modu bulunuyor ve otomatik kayıt ya da otomatik zoom gibi özellikleri sayesinde de farklı alanlardaki kullanımları en iyi şekilde karşılıyor.

Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç İçi Kamerası

anytek t900

Sıradışı tasarıma sahip olan model, hem dikiz aynası olarak hem de geniş görüş açısıyla ön kısmın tamamını kayıt edecek bir kamera olarak tercih edilebiliyor. Arka tarafa takılacak ikinci kamerası sayesinde geri görüş kamerası olarak da kullanılabiliyor. Elbette tüm görüntüler dikiz aynasına yansıtılabiliyor ve bu sayede sürücünün bakışı da daha iyi açıya kavuşuyor ve gelişmiş özellikleri ile en iyi araç kamerası önerileri arasında kendisine yer bulabiliyor.

İlgili Yazılar