BluTV Özellikleri - 2021 BluTV Üyelik Ücretleri

 • Cahil Uzman yazdı.
 • 3 Mart 2021
 • 372 okunma

Film izleme tutkusu ve sinemanın büyülü dünyasını keşfetmek pek çok insan için kültürel yetkinlik de kazandıran bir unsur. Öyle ki artık çağı yakalamak biraz da trend olan sanatsal ögeleri, sanat niteliği taşıyan yapıtları da bilmekten geçiyor. Sosyal hayatın içinde var olan insan, müzik, sinema gibi ilgi alanlarıyla kendisini tanımlamada yardımcı bir ögeyle de var olabilmektedir. Biz de trend olan uygulamalarla ilgili bilgileri sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün sizlere Ülkemizin yerli internet televizyonu olarak da anılan BluTV’den bahsedeceğiz. Doğan grubu tarafından 2015 senesinde yayın hayatına başlamış olan BluTV, Türkçe yayın yapan, Türkiye’nin İnternet Televizyonu sloganıyla kurulmuş bir internet yayın akışına sahip kanaldır. İnternet yayını yapan BluTV kanalının payının bir bölümünü Discovery kanalı üstlenmiştir. BluTV, normal bir TV ekranında görebileceğimiz canlı yayınlar, dizi filmler, filmler, röportajlar, belgeseller, aktüalite ve yetişkinlere uygun tarzda yerli- yabancı pek çok türde yapımı ekranlara getirebilmektedir. Birçok internet dizisine de ev sahipliği yapmış olan BluTV’nin özelliklerine sayfamızda biraz daha değinmek istiyoruz.

BluTV Özellikleri

BluTV Özellikleri

BluTV bünyesine kattığı ilgi çeken filmler, canlı yayınlar ve konularıyla günümüz Netflix uygulamasına rakip gösterilmeye başlanan bir  internet televizyonu projesi. Medya akışını 2015 senesinden beri üstlenen BluTV, gerçek zamanda yapmış olduğu yayın sistemi ile ilgiyi kendisinde toplamıştır. BluTV kullanımının ayrıcalıklarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Reklamsız yayın takip etme anlamında sorunsuz bir yayın politikası ile hareket eden BluTV’nin abonelerine sağladığı bir avantaj, yabancı ve yerli pek çok dizi yapımına da kolaylıkla erişebilme özelliği sağlaması. BluTV’nin özel müşterileri için yayına hazırladığı program seçenekleri de aynı şekilde içeriğin keyif katan unsurlarından bir tanesi.
 • BluTV üyelik hususunda kararsızlık yaşayan kullanıcıları için 7 günlük bir deneme süresi başlatmıştır. Aynı içeriğe ücret ödemeyi düşünmeyen kullanıcılar için yenilenen içeriklere ait seçeneklere dair güncelleme yapmanız durumunda tercih seçeneğiniz artmaktadır.
 • Yalnızca bilgisayar üzerinde Web ortamından değil aynı zamanda tüm mobil akıllı cihazlar, tablet, MAC, dizüstü, Apple TV ve akıllı TV gibi cihazlarda izleyebileceğiniz BluTV çok sayıda platformda kullanılan bir uygulamadır.
 • BluTV, sansürsüz izlenebilen yapımları, kaliteli dublaj ve alt yazı özelliğiyle izleyenlere kesintisiz, reklamsız bir yayın hizmeti sağlamaktadır.
 • Beğendiğiniz ve vaktiniz nedeniyle izlemeyi sonradan düşündüğünüz film veya programı indirebilir sonrasında kaydettikleriniz içinden seçip çevrim içi izleme şansına ulaşırsınız.
 • İçeriklerin sürekli güncellenmesi, planlarınıza uygun zengin içerikler arasından seçim yapmanıza yardımcı olur.
 • Türkçe dublaj ve alt yazı desteğinin yanı sıra sansüre uğramış ekranlarda gösterilmeyen pek çok yapıma ulaşmanız kolaydır.
 • Taahhüt unsurunun yer almadığı BluTV aboneliğinin iptali söz konusu olduğunda cayma bedeli gibi bir miktar ödemesi söz konusu değildir. Ödeme yaptığınız süre dolduğunda aboneliğiniz sona ermiş olur.
 • Türlerine ayrılmış pek çok önemli film, dizi ve programları avantajlı bir fiyatla izleme şansına sahipsiniz. BluTV’nin abonelik ücreti ayda 9.99 TL ile abonelik planını yıllık olarak seçenler için belirlenmiştir.
 • Yayın akışı takip edilerek hangi program, canlı yayınların ne zaman ekrana geleceğini görebilirsiniz.
 • Uygulamayı açtığınız zaman yarım kalan içeriklerinizi görebilir, video oynatıcı kısmıyla kaldığınız yerden devam etme şansını yakalarsınız. Takılma, duraksama problemleri yaşamazsınız.
 • Her ay güncellenen versiyonlarıyla 100 adet yerli yabancı film, dizi eklenmektedir. İndirdiğiniz yapımı istediğiniz yerden offline izleme şansınız vardır.
 • BluTV’de izlediğiniz filme ait alt yazı büyütme ve rengini ayarlayabilme özelliği de vardır.

Ayrıca Spotify özellikleri ve ücretleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

BluTV Aboneliği Nasıl Yapılır?

BluTV Aboneliği Nasıl Yapılır?

BluTV abonesi olmayı düşündüğünüz zaman, öncelikle kendinize ait bir e-mail adresi ve şifresiyle giriş yapmanız gerekir. Ardından karşınıza gelecek ödeme ekranı ile tercih yapmak istediğiniz aboneliği seçip kart bilgilerinizi girerek aboneliğinizi başlatmış olursunuz. İlk hafta deneme süreci olarak bir haftalık abonelik kullanıcılara ücretsiz sunulmaktadır.

BluTV Güncel Abonelik Ücretleri

BluTV Güncel Abonelik Ücretleri

BluTV abonelik ücreti kullanıcılar için ayda 22.90 TL’dir. Bu miktara vergiler de dahil edilmiştir. Eğer Apple kullanıcısı olarak hizmetten yararlanmak isterseniz Apple uygulamalarında abonelik ücreti 24.99 TL olarak belirlenmiştir. Yurt dışından üyelik gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar içinse aylık abonelik 5.90 €’dir. Tahsilat, Türk parası üzerinden yerli banka kredi kartlarında, Euro üzerinden ise yabancı banka kartları üzerinden yapılmaktadır. Güncel aboneliğinize dair bilgilerinizi Hesabım bölümünden izleme imkanınız vardır.

Ayrıca BluTV, kampanya kapsamında üniversite öğrencilerine özel %25 indirim imkanını sunmaktadır. Yani öğrenciler kayıt yaptıktan sonra edindiği kampanya kodu bilgisiyle 22.90 TL yerine 17.90 aylık ücretle bu kampanyadan faydalanabilirler.

Ayrıca Youtube Premium özellikleri ve abonelik ücretleri bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BluTV İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

BluTV İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

BluTV abonelik iptali yapmayı düşündüğünüzde ana sayfada yer alan ayarlar bölümünden hesaplar kısmına dokunduğunuzda karşınıza abonelikler ve abonelikleri yönet bölümleri çıkacaktır. Abonelikler arasından BluTV’yi seçip “İptal Et” seçeneğine dokunduğunuzda abonelik işleminiz sonlanmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Blu TV, kimi zaman kullanıcıları için hafta sonu sınırsız şekilde ücretsiz izleme şansına erişmeleri için kampanyalar yapabilmektedir. İnternet adresi üzerinden e-mail adresinize gelen kod ile bu hafta sonu kampanyalarıyla film ve dizilere ücretsiz erişim imkanı sağlayabilirsiniz.

İnternet yayın platformu Blu TV’nin güncel rakamlarla hali hazırda 4.2 milyon abonesi olduğunu söyleyebiliriz.

Blu TV, geniş film ve dizi yelpazesiyle eski ve yeni pek çok popüler yapımı bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar arasında, “Games Of Thrones”, “Sex and The City”, “Six Feet Under”, “Shameless” gibi yabancı yapımların yanında “Behzat Ç”, “Alef”, “Yarım Kalan Aşklar” ve “Aynen Aynen” gibi yerli yapımları da sayabiliriz.

İlgili Yazılar