Kırışıkları Kolayca Giderecek En İyi Ütüler İçin 10 Tavsiye

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 8 Ağustos 2020
  • 669 okunma

Ütü yapmak çoğu zaman zorlu ve uğraştırıcı olduğu için pek çok kimsenin sevmediği uğraşlar arasında yer alır. Ancak gelişen teknoloji sayesinde en zorlu kırışıkları bile kolayca giderecek en iyi ütü modelleri ile ütü yapmak çok daha kolay ve pratik bir hale dönüşüyor. Farklı yapıda ve buhar güçlerinde bulunan ütüler, böylece ütü yapmayı zahmet olmaktan çıkarıyor.

Tefal FV-9915 Freemove Kablosuz Ütü

Tefal FV-9915 Freemove Kablosuz Ütü

Gelişmiş özellikleri ile öne çıkan model özellikle inatçı ve sinir bozucu kırışıkları gidermek için yüksek basınçta buhar özelliği sunarak en iyi kullanım değerlerini yaratıyor. Kablosuz olması sayesinde kablolu ütülerde sık görülen kablo kopması ya da kablo takılması gibi sorunların da üstesinden gelen model aynı zamanda uzun süreli kullanmaya uygun şarjı sayesinde de tek seferde ütüleme işlemlerinizi yapabilmenize imkân tanıyor. Hafif yapısı ve özel geliştirilmiş kaygan tabanı sayesinde tüm kıyafetlerde en iyi sonuçları elde etmeye neden olacak model son derece kaliteli özellikler barındırıyor. Dikey buhar durumunda bile güçlü buhar çıkışı sağlayan ütü bu sayede katı kumaşlarda hemen ütüleme yapmak isteyenlere hitap edebiliyor.

Rowenta DW9217 2750W Ütü

Rowenta DW9217 2750W Ütü

Alman kalitesinin her aşamasında kendisini gösterdiği model yüksek buharlı ütüler arasında bulunuyor. Üzerinde bulunan tuşlar vasıtasıyla son derece kolay kullanım imkânı sunan model böylece herkesin rahatlıkla ütü yapmasını da mümkün hale getiriyor. Taban kısmında yer alan 400 mikro delik çok güçlü buhar çıkışına sebep olarak en zorlu ve inatçı kırışıkların bile üstesinden gelmeyi başarıyor. Kısa sürede ısınması sayesinde hem enerji tasarrufu hem de hemen kullanım imkânı yaratan modelin uç kısım tasarımı da düğme aralığı gibi ulaşılması zor alanlara da rahatlıkla ulaşarak ütü yapabilmenizi sağlıyor.

Philips GC5037/80 Azur Elite Optimaltemp Teknoloji Buharlı Ütü

Philips GC5037/80 Azur Elite Optimaltemp Teknoloji Buharlı Ütü

Ev ortamında profesyonel bir kullanım yaratmak için tasarlanmış olan bu teknoloji harikası ütü, gelişmiş özellikleri sayesinde en iyi ütü çeşitleri arasında kendisine yer bulabiliyor. Optimaltemp teknolojisi sayesinde yanık riskini tamamen ortadan kaldıran ütü dikey ya da yatay pozisyonlarda belirli bir süre bırakıldığında otomatik kapanma özelliği ile birlikte kullanıcıların güvenliğini en iyi şekilde sağlıyor. Kaygan özel geliştirilmiş taban ise en sert kumaşların üzerinde bile rahatlıkla kullanım imkânı yaratarak ütü yapmayı daha da kolay hale getirerek en kırışık bölgelerde bile etkili çözümler sunuyor.

Tefal FV9785 Ultimate Kireç Avcısı 3000W Buharlı Ütü

Tefal FV9785 Ultimate Kireç Avcısı 3000W Buharlı Ütü

3000 watt gibi yüksek buhar gücü ile öne çıkan model, bu bakımdan en inatçı kırışıkların bile rahatlıkla giderileceğini haber veriyor. Özellikle ütü yapmaya çok zaman ayırmak istemeyen ve günlük yaşamı da buna elvermeyen kimselerin daha hızlı ütü yapması için geliştirilmiş olan ütü, hızlı ısınma ve kolay kayan tabanı sayesinde hemen ve pratik bir şekilde ütüleme işlemlerinizi tamamlamanızı mümkün kılıyor. Su haznesinin de geniş olması sayesinde tek seferde ihtiyaç duyduğunuz kadar ütüleme yapabilmenizi olanaklı kılan model, aynı zamanda kireç önleme sistemi ile buhar deliklerinin kapanmamasına ve kullanım sonrasında kolay şekilde temizlik yapılabilmesine de etki ediyor.

Rowenta DW8080 Pro Master Buharlı Ütü

Rowenta DW8080 Pro Master Buharlı Ütü

Ergonomik tasarımı ve ekstra büyük tutulmuş su deposu ile birlikte profesyonel tarzda ütü yapmak isteyenlere hitap eden model, tüm kumaş türlerinde rahatlıkla kullanılmaya uygundur. Özel yapışmaz yüzeyi en narin kumaşlarda bile daha güvenli bir şekilde ütü yapmayı mümkün kılar. Kumaş kalitesinde herhangi bir bozukluğa yol açmaması için aynı zamanda damlatmama sistemine de sahip olan model bu özellikleri ile birlikte ütü yapmayı kolay hale getirmek isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Arzum AR 690 Tripper Seyahat Ütüsü

Arzum AR 690 Tripper Seyahat Ütüsü

Yolculuklarınızda yanınızda daha pratik şekilde kullanılacak bir ütü taşımak ve kuru temizlemeye gitmekten kurtulmak istiyorsanız tercih edeceğiniz model, ergonomik kullanımı sayesinde evinizde olmadığınız anlarda ütü yapmayı çok pratik bir hale getiriyor. Sadece 680 gram ağırlığında olan ütü, şok buhar özelliği de taşıdığı için inatçı kırışıklıkların bile giderilmesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Aynı zamanda güvenli yapısı sayesinde giysilerinizin yanmasını da önlüyor.

TEFAL FV3970 2400W Easygliss Durilium Taban Buharlı Ütü

TEFAL FV3970 2400W Easygliss Durilium Taban Buharlı Ütü

Uygun fiyatı ve performans özellikleri ile tercih edilen model şok buhar gücüne sahip olması sayesinde inatçı kırışıklıkların giderilmesinde aktif bir rol oynuyor. 150 gram ağırlığı sebebiyle de çok rahat bir şekilde kullanım imkânı sunan model, aynı zamanda kireç önleme ve su damlatmama özelliğine de sahip bulunuyor. Otomatik kapanma özelliği ise belirli süreler boyunca dikey ya da yatay bir şekilde hareketsiz kaldığında giysilerin yanmasını önlemek için devreye girerek ütü yapmayı güvenli ve pratik bir halde tutuyor.

Philips GC4909 60 3000W Azur Buharlı Ütü

Philips GC4909 60 3000W Azur Buharlı Ütü

Şok buhar çıkışı ile birlikte inatçı lekelere karşı etkili çözümler sunan model, dakikada 250 grama varan şok buhar çıkarma özelliklerine sahip bulunuyor. Şok buhar kapasitesi ile dikkat çeken ürün bu sayede en inatçı lekelerin bile çok kolay bir şekilde giderilmesine yardımcı oluyor. Yüksek watt seviyesi sayesinde çok kısa sürelerde ısındığı için de zamandan ve enerjiden tasarruf yapmayı sağlayan model aynı zamanda hızlı kireç çözme sistemine de sahip olduğu için kullanım sonrasında pratik bir şekilde temizlenmeyi mümkün kılıyor. Etkili, pratik ve hızlı ütü yapmak istiyorsanız modele şans verebilirsiniz.

Philips GC2994 / 20 Power Life Steamglide Tabanlı 2400W Buharlı Ütü

Philips GC2994 / 20 Power Life Steamglide Tabanlı 2400W Buharlı Ütü

Daha uygun fiyatlar ile yüksek performansta ütü kullanımı isteyenlerin tercihi olan model yükseğe yakın şok buhar özelliği ile ev tipi kullanımlarda ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılıyor. Dakikada 150 gram şok buhar özelliği çoğu kırışıklığı kolayca giderirken aynı zamanda dakikada 40 gram normal buhar çıkışı da ütü yapmayı kolay hale getiriyor. Damlama önleyici teknolojisi ise çamaşırların su ve kireç lekelerinden uzak durmasını sağlarken, aynı zamanda kirece karşı dayanıklı yapısı da ütüyü daha uzun süreli sağlıklı bir şekilde kullanmayı mümkün hale getiriyor.

Philips 5 Bar Hı5916/20 Buhar Kazanlı Ütü

Philips 5 Bar Hı5916/20 Buhar Kazanlı Ütü

Daha sık ütü yapanlar için kolay ve tüm kırışıkları ortadan kaldırmak için tasarlanmış olan bu modelin en büyük özelliği buhar kazanına sahip olması. Dahili halde 1,1 litre su haznesine sahip olan model böylece tek seferde istediğiniz kadar çamaşırınızı ütülemeyi mümkün kılıyor. Dakikada 100 gram sürekli buhar özelliği ise neredeyse şok buhara gerek bırakmayarak çamaşırlardaki kırışıklıkların kolayca giderilmesine etki ediyor. Ergonomik ve güvenli kullanımı sayesinde de en iyi ütü önerileri arasında kendisine özel bir yer buluyor.

İlgili Yazılar