Samsung Galaxy Z Fold2’nin Özellikleri ve Fiyatı

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 3 Ocak 2021
  • 176 okunma

Samsung bu sefer telefon piyasasına farklı ve çok etkileyici giriş yaptı. Galaxy Z Fold2 katlanabilir özelliğiyle bugün dünyanın her yerinde ve ülkemizde popüler konumda. Bu teknoloji harikası hem telefon hem de tablet olarak kullanılabiliyor. Samsung Galaxy Z Fold2’nin şuan ki fiyatı 19,999 TL’dir.

İkiye Ayrılma Özelliğiyle Bir Başyapıt

İkiye Ayrılma Özelliği

Dünyada şuan en popüler katlanabilir telefon olan bu cihazı ikiye ayıran gizli menteşe özelliği piyasada yer alan en gelişmiş teknolojiyle sunulmuştur. Bu telefonun kapak ekranında da yine en sağlam ve kaliteli cam teknolojisi - Corning Gorilla Glass teknolojisiyle sunuyor. Ayrıca esnek cam özelliklerinin yer aldığı Infinitive Flex modu bulunuyor. Bu esnek yapısıyla telefonu istediğiniz gibi farklı açılarda tutabilir, katlayabilir ve kilitleyebilirsiniz.

Galaxy Z Fold 2 tasarımlı telefonda patentli süpürge teknolojisi bulunuyor. Telefonu her katladığınızda orada yer alan lifler ara kısmı temizler ve zarar görmesini engeller.

Bu telefonda iki farklı uygulamayı aynı anda kullanma özelliğinin yanı sıra tablet özelliğine geçişte de üç farklı uygulamayı kullanıma sunar. Bunun yanında o an çalışan uygulamalar birden fazla ekranda açılabiliyor.

Telefonu elinize almanız ekran kilidinin açılmasında etkindir. Parmak izi teknolojisi ekrana gömülü değildir.

Galaxy Z Fold 2 Ekran Kalitesiyle Zirvede

Ekran Kalites

Samsung Galaxy Z Fold2, 6.23 inçlik büyüklüğündeki ekranıyla kullanıma her daim hazır bulunur. 816 x 2260 piksel ekranı da super AMOLED teknolojisiyle muhteşem kalitede görüntü sunuyor.

Samsung Galaxy Z Fold2 açılıp tablet haline büründüğünde ise 7.6 inçlik büyük ekrana sahip olurken 1768 x 2208 piksel çözünürlüğe sahip oluyor. Ayrıca AMOLED 2X ekran özelliği bulunur. HDR10+ ile 120 hz yenileme hızıyla Samsung Galaxy Z Fold2 ekranı ile geniş ve zengin renk kalitesini sizlere sunuyor.

Ekranın katlanma izi gözükmeden kusursuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca ince çizgili kenarlarıyla dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey yoktur.

Güçlü Batarya, Ultra Güçlü Tasarruf

Güçlü Batarya

Hem akıllı telefona hem de tablete yetecek seviyede 4500 mAH bataryaya sahiptir. 25 W hızlı şarj ve 11 W kablosuz şarj özelliği bulunur ve 30 dakika da şarj edilebilir. Bataryanın ultra güçlü tasarruf özelliği sayesinde telefon siyah beyaz ekran moduna geçer ve pil tasarrufu yapar.

Galaxy Z Fold 2, alanının en iyi 5G destekli telefondur. Yonga seti Qualcomm Snapdragon 865+’dır. CPU frekansı 3.1 GHz, CPU çekirdeği 8 çekirdektir.

Samsun’un amiral telefonu konumunda olan Galaxy Z Fold 2 güçlü işlemci özellikleriyle performans açısından başarı gösteriyor.

12 GB RAM ve 512 GB Dahili hafıza yer alıyor. Android 10 işletim sistemi kullanılmıştır ve artırılabilir özellikte olmasada 5G modem teknolojisiyle bulut depolama kullanılabilir.

Ayrıca en iyi ekran kilidi örnekleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

3 Kamerasıyla Başlı Başına Efsane

galaxy z fold 2 3 kamera

Galaxy Z Fold 2’nin arkasında 3 tane kamera bulunuyor ve hepsi 12 MP özelliklidir. Bir tanesi geniş açılı ana kamera, diğeri ultra geniş açılı ve telefoto kamera olarak oluşturulmuştur. FPS özelliklerine sahip 4K, 1080p ve 720p çözünürlükte videolar kaydedebilirsiniz.  Cihazın ön kamerası ise 10 MP ve 2.2 diyafram özelliğindedir. 

Telefon katlıyken bile kamerası kullanılabilir, hatta kamera uygulaması bu esnada ekranı ikiye bölüp ön izleme alanını yukarıya, kontrol butonlarını aşağıya çeker. Ayrıca fotoğraf çekmek için telefonu açmadan sadece elinizle sallamanız yeterlidir.

Galaxy Z Fold 2 En Keyifli An Oyun Oynarken

Galaxy Z Fold 2 En Keyifli An Oyun Oynarken

Oyun severlerin bayılacağı bu telefon da 120 hz hızında tepki veren ana ekran vardır ve çok akıcı hareket yetenekleri sonuna kadar ekranda gerçek zamanlı oyunun keyfini çıkarmak için bluetooth ile oyun konsolları ve kablosuz kulaklarla da kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Samsung Galaxy Z Fold 2’yi farklı kılan tabi ki de tablet olarak kullanılırken katladığınızda telefona dönüşmesidir. Ve bu olurken sorunsuz ve en üst seviye özelliklere sahip olmasıdır.

Samsung Galaxy Z Fold 2’de 3 adet arka kamera bulunmaktadır. Hepsi 12 MP’dir ve biri geniş açılı kamera iken diğeri ultra geniş açılıdır. Bu özellikleriyle çektiğiniz fotoları kusursuz olarak çekebilirsiniz. Ayrıca ön kamerası 10 MP’dir.

İlgili Yazılar