Özellikleriyle Birlikte En İyi 10 Bebek Mama Sandalyesi

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 9 Aralık 2020
  • 602 okunma

6. aya yaklaşan bebeğiniz artık anne sütü ya da mama dışında ek gıdaya ihtiyaç duyar. Bebeğinize ek gıda verirken hem konforlu hem de güvenilir bir alan gerekir. Bunun için en doğru tercih mama sandalyesidir. Bebekleriniz için oldukça önemli bir eşyadır. Oldukça da kullanışlı olan mama sandalyelerinde sizler masanızda yemek yerken bebeğiniz de sizin yanınızda, kendi masasında güven içerisinde size eşlik eder.

Bebekleriniz için en kullanışlı ve aynı zamanda ergonomik biberon modellerini  ya da bebeğiniz için en kullanışlı bebek arabalarını incelemek isterseniz, linkteki yazılarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğiniz için mama sandalyesi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalardan önce yapmanız gereken şey bütçenizi uygun ve bebeğiniz için en sağlıklı olana yönelmektir.

Ayakları geniş ve sağlam ürünleri tercih etmelisiniz. Böylece bebekleriniz için mama sandalyesinin devrilmesi gibi korkutucu şeyler yaşamazsınız.

Eğer eviniz küçükse katlanabilir bebek masaları tercih edebilirsiniz.

Bebekleriniz yemek yerken sürekli mama sandalyesini kirleteceği için kolaylıkla kılıfı çıkan ve makinede yıkanabilen ya da kolaylıkla bez ile silinebilen mama sandalyeleri tercih etmelisiniz. Aynı şekilde mama sandalyesinin tepsisi çıkan ve makinede kolaylıkla yıkanabilen ürünleri tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı ve sizin için pratik olacak ürünleri tercih etmelisiniz.

Mama sandalyesinin boyunun ayarlanabilir olması ve bebeklerinizin oturdukları koltuk kısmının yumuşak olması bebekleriniz için çok daha sağlıklı olacaktır.

En İyi Mama Sandalyeleri Neler?

Birbirinden kaliteli ürünlerle üretilip yukarıdaki şartları taşıyan mama sandalyelerini sizler için araştırdık. Araştırırken ebeveynlerin en çok tercih ettiği markaların ürünlerini uygun fiyatlıdan pahalıya göre sıralayarak ve hepsinin ürün özelliklerini tanıtarak listeledik.

1- Babyhope Mama Sandalyesi

Babyhope Mama Sandalyesi

Maksimum taşıma kapasitesi 20 kg olan bu mama sandalyesi uygun fiyatlı ve oldukça da kullanışlıdır. Katlanması ve taşınması oldukça kolay olduğu için kullanılmadığı zaman evinizde istediğiniz yere kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Sırt kısmını 3 aşamalı şekilde bebeğinizin rahat edebileceği seviyede ayarlayabilirsiniz. Yüksekliğini de 6 aşamalı şekilde istediğiniz şekilde kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Tekerleklerinin 360 derece dönebilmesi sayesinde kolaylıkla istediğiniz yere de sürükleyebilirsiniz. Ayrıca frenleme sistemine sahiptir. Koltuk kılıfını ve mama masasını çıkartabilirsiniz. Masa sandalyesinin altında geniş oyuncak sepeti bulunmaktadır ve bu çok işinize yarayacaktır. Buraya ıslak mendil, birkaç oyuncak, mama önlüğü gibi elinizin altında bulunmasını tercih edebileceğiniz eşyaları koyabilirsiniz.

2- Fisher Price Mama Sandalyesi

Fisher Price Mama Sandalyesi

Eğlenceli tarzıyla bebeklerinizin ilgisini çekecek olan bu mama sandalyesi sayesinde bebekleriniz yemek yerken oldukça keyifli vakit geçirir. 3 farklı mesafe ayarıyla mama masasını bebeğiniz için en ideal şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çok kolay bir şekilde çıkararak temizleyebilirsiniz. 3 farklı pozisyonda ayarlanabilir yüksekliği ve 3 farklı şekilde ayarlanabilir sırt yatış sistemiyle bebekleriniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. Tekerlekler aracılığıyla istediğiniz yere kolaylıkla sürükleyebilirsiniz.

3- Sunny Baby Mama Sandalyesi (107 Taffy)

Sunny Baby Mama Sandalyesi (107 Taffy)

3 farklı pozisyona ayarlanabilen sırt dayanağı ve 6 kademeli ayarlanabilir koltuk yüksekliği sayesinde bebeğiniz için uygun ayarlamayı yaparak rahatlıkla yemeğini yemesini sağlayabilirsiniz. 5 noktalı emniyet kemeri sayesinde bebekleriniz güven içerisinde oturabilir. Çıkarılabilir ve farklı pozisyonlara ayarlanabilen çift tablalı tepsisi kirlendikçe kolaylıkla yıkayabilirsiniz ve yine aynı şekilde PVC kumaşını da kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu mama sandalyesini pratik ve hızlı bir şekilde katlanarak evinizde az yer kaplar. Maksimum taşıyabildiği kapasite 15 kg’dır.

4- Baby Plus Gourmet Mama Sandalyesi

Baby Plus Gourmet Mama Sandalyesi

Baby Plus Gourmet mama sandalyesi geriye doğru 3 kademe yatırılabilir ve 5 noktadan bebeğinizi kavrayan emniyet kemerleri sayesinde oldukça güvenliklidir. Ön tarafındaki tekerlekleri sayesinde evinizde istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlayan üst tepsisini bulaşık makinasında yıkayabilirsiniz. Ayrıca tepsiyi kademeli olarak öne doğru bebeğinize göre ayarlayabilirsiniz. Oturma ünitesi de kolaylıkla silinebilir. Taşıma kapasitesi 15 kg’dır.

5- Beneto Mamma Mama Sandalyesi

Beneto Mamma Mama Sandalyesi

3 farklı yükseklik ayarıyla istediğiniz seviyede ayarlama yapabilir, 5 noktalı emniyet kemeri sayesinde bebeğinizi güvenle oturtabilirsiniz. Kolaylıkla katlayabilir, katlandığında istediğiniz yere kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Ayrıca tekerlekli sistemi ile istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Altındaki geniş hacimli sepete isteğinize göre bebeğin eşyalarını koyabilir ya da ihtiyaç duymadığınız durumda da bu sepeti çıkarabilirsiniz.

6- Kraft Monza Mama Sandalyesi

Kraft Monza Mama Sandalyesi

Bu ürünü bebeğiniz 3 yaşına gelene kadar kullanabilirsiniz. Sırt dayanağını 5, ayak desteğini 3 farklı pozisyona ayarlayabilirken, yüksekliğini de 7 farklı kademe de kullanabilirsiniz. Bu mama sandalyesinin masasını çıkararak, sırt dayanağını yatırıp ayak desteği kısmını da yukarı doğru aldığınızda yeni doğan bebeğiniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen dönemde de masayı çıkarıp bebeğiniz için sandalye gibi de kullanabilirsiniz. Tepsisi çift tablalıdır ve 3 farklı tepsi konumu vardır. Tepsileri bebeğinize çok yakın, orta yakınlıkta ya da biraz uzakta tutabilirsiniz. Ayrıca tepsisinin özel emniyet sistemi de bulunmaktadır. Gizli arka tekerlekleriyle kolayca taşıyabilirsiniz. Kumaşı kirlenince temizlemesi de oldukça kolaydır.

7- Peg Perego Prima Pappa Diner Follow Me Mama Sandalyesi

Peg Perego Prima Pappa Diner Follow Me Mama Sandalyesi

İtalya’da ve EN 12790 güvenlik standardına göre üretilmiştir. Sırt desteğini 5 farklı pozisyonda kullanarak bebeğiniz için uygun açıda ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ayarlanabilir 7 farklı yükseklik kademesi ile istediğiniz seviyede ayarlama yapabilirsiniz. Yeni doğan bebekler için mevcut olan ayağı sayesinde onlar için de kullanabilirsiniz. Tepsinin bebeğe olan uzaklığını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Maksimum taşıma kapasite 15 kg’dır. 5 noktalı emniyet kemeri sayesinde bebekleriniz güven içerisinde yemeklerini yiyebilirler. Çok pratik bir şekilde mama masasını çıkarmadan katlayabilirsiniz. Anatomik yapısıyla bebekleriniz oldukça konforlu ve sağlıklıdır.

8- Chicco Polly Mama Sandalyesi

Chicco Polly Mama Sandalyesi

Bu mama sandalyesini bebeğiniz henüz 6 aya gelmeden de sırtını yatırıp ayağını yükselttiğinizde ayaklı bir ev tipi ana kucağı haline getirerek gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz oyuncak barı takarak bebeğinizin keyif almasını da sağlayabilirsiniz. 6. aydan itibaren de mama sandalyesi olarak kullanabilirsiniz. Ayak desteğini 3 farklı kademede ayarlayabilir, bebeğinizi 8 farklı yükseklikte oturtabilirsiniz. Önünde bulunan tekerleklerle kolayca istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Masayı da kolaylıkla çıkartabilir ve bu masa sandalyesini pratik bir şekilde katlayabilirsiniz. Ayrıca bu sandalyenin 5 noktalı emniyet kemeri bulunmaktadır. Maksimum taşıyabileceği kapasite 15 kg’dir.

9- Prego Trio Mama Sandalyesi

Prego Trio Mama Sandalyesi

Bu listedeki tek müzikli mama sandalyesidir. Bu mama sandalyesini bebeğinizin doğumundan itibaren salıncak olarak, 6. aydan itibaren de mama sandalyesi olarak kullanabilirsiniz. Elektrikli otomatik sallanabilen oturma ünitesi sayesinde bebekler için ekstra bir konfor sağlarken onları oyaladığı için de sizin adınıza oldukça konforludur. Koltuğu 6 farklı kademeye, sırt kısmını da 4 farklı kademeye ayarlayabilirsiniz. 6 farklı yüksekliğe ayarlanabilir mama sandalyesiyle bebeğinizi istediğiniz yüksekliğe taşıyabilirsiniz. Kılıfı kolay temizlenebilir, aynı şekilde masası da kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Portatif oyuncaklı ön barına bebeğinizin ilgisini çekebilecek oyuncaklar koyabilirsiniz. USB girişi vardır ve buraya telefonunuzu bağlayarak bebeğinizin sevdiği çocuk şarkılarını açabilirsiniz. Kolaylıkla katlayarak evinizde istediğiniz alana kolayca yerleştirebilirsiniz. Mama sandalyesi için kullanım kapasitesi maksimum 15 kg, salıncak için kullanım kapasitesi 0 – 12 ay ve maksimum 9 kg’dır.

10- Joie Multiply Mama Sandalyesi

Joie Multiply Mama Sandalyesi

Listenin en pahalı ve en kullanışlı ürünü olan Joice Multiply mama sandalyesinin sahip olduğu 5 yükseklik ayarı, 3 farklı sırt dayanağı ile bebeğinizi rahat edebileceği şekilde oturtabilir ya da yatırabilirsiniz. Ayrıca 4 farklı pozisyonda kullanabileceğiniz geniş tepsisini ilerleyen zamanlarda çocuk oyun masası haline getirebilirsiniz. Küçük bebekler için olan daraltıcı minderini makinede yıkayabilirsiniz. Ön tekerlekleri ile istediğiniz yere sürüklerken, kolay katlanabilir özelliğiyle de kolayca evinizde bir köşeye kaldırabilirsiniz.  Her mama sandalyesinde olduğu gibi 5 noktalı emniyet kemeri sayesinde bebeğinin güvenliği sağlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tercih edebileceğiniz birçok kaliteli mama sandalyeleri vardır. Chicco, Kraft, Baby Plus gibi markalar ebeveynlerin en çok tercih ettikleri mama sandalyeleri markaları arasındadır.

Bebeğinizin güvenliği açısından mama sandalyesinin devrilmemesi için geniş ayaklı, tekerleklerinin kaymaması için de frenleme sisteminin olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca temizlik çok önemli olduğu için kumaşı silinebilen ya da çıkartılarak makinede yıkanabilen olmalı, masası da kolaylıkla çıkarılarak el de ya da makine de yıkanabilmelidir. Bunların yanında kolayca katlanabilen mama sandalyeleri oldukça avantaj sağladığı için aranabilecek özellikler içinde sayabiliriz.

İlgili Yazılar