Anestol Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı

  • Tugba yazdı.
  • 11 Ekim 2022
  • 975 okunma

Anestol kremin kullanım amacı; yanık, çatlak, kaşıntı ve ağrıları gidermektir. Anestol krem 30 gram ağırlığında olan ambalajıyla satışa sunulur. Beyaz rengi ve homojen yapısıyla krem, her uygulamada sorunu hafifletici bir etki yaratır. Bölgesel uyuşturucu ve kaşıntı giderici olarak kullanılan ilacın bazı durumlarda dikkatli kullanılması gerekebilir. Aynı zamanda kullanıma bağlı olarak bazı yan etkiler de söz konusu olabilir. Yazımızın devamında bulabileceğiniz bilgilere dikkat ederek herhangi bir sorun yaşamadan ve Anestol kremi kullanım amacının dışına çıkmadan vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Anestol Krem Ne İşe Yarar?

anestok-krem-ne-ise-yarar

Anestol kremin kullanım amacı, kaşıntıyı gidermek ve ağrıyı hissetmemek için uyuşturucu bir etki elde etmektir. Yaygın olarak yanıklar söz konusu olduğunda Anestol krem kullanılır. Yanığın derecesine göre hekiminiz tarafından Anestol kremin uygun olup olmadığına karar verilir. Kaşıntı durumuna göre de Anestol krem kullanılabilir. Bunun yanı sıra anüste, meme ucunda ve dudakta meydana gelen çatlaklar bu kremle tedavi edilir. Cerrahi operasyonlar sırasında soluk borusuna tüp konulması durumunda kaydırma etkisi için de Anestol kullanılır. Krem her ne kadar bu rahatsızlıklar söz konusu olduğunda kullanılsa da hekiminizin önerilerini her zaman dikkate almalısınız.

Anestol Kremin İçeriğinde Ne Vardır?

Anestol kremin içeriğinde etken madde olarak lidokain yer alır. Bunun yanı sıra metil ve propil paraben, polietilen glikol 1500 ve 6000, propilen glikol ilaçta yer alan diğer maddelerdir. Bu maddeler kullanım amacına uygun şekilde ürün içeriğine eklenir. Bu sayede istenilen fayda kolayca elde edilir.

Anestol Kremin Zararları Var mıdır?

Anestol kremin zararları, kullanım amacının dışına çıkıldığında ve fazla miktarda uygulandığında söz konusu olabilir. Aynı zamanda ilacın içeriğindeki maddelere alerjiniz varsa farklı yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Anestol kremin kullanım amacı net olsa bile bazı yan etkilerden bahsetmek mümkündür. Bunlar:

  • Sinirlilik
  • Baş dönmesi
  • Görme kabiliyetinde bozulma
  • Titreme ve nöbet gelişimi

Yaygın olmayan belirtiler arasında kullanılan bölgede aşırı duyarlılık ortaya çıkabilir. Yaygın olarak görülen yan etkiler ise alerji ve kaşıntıdır. Aynı zamanda cilt üzerinde döküntü meydana gelebilir. Yan etkilerle karşılaştığınız takdirde hemen hekiminize danışmalı ya da eczacınıza giderek durumu bildirmelisiniz.

Anestol Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Anestol Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Anestol kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler son derece önemlidir. Bu önemli detaylara dikkat ederek kullanım sürecini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Ürün günde birkaç kez ilgili bölgeye uygulanabilir. Ancak tek seferde 5 gramın üzerine çıkılmamalıdır. Günlük kullanımda ise 20 gramın üzerine çıkılmamalıdır. Çok geniş yüzeylerde kullanımı sırasında duyarlılık gelişebileceğinden hekim tavsiyesine uygun şekilde hareket edilmelidir.

Uygulama noktasına kremi iyice yedirmeniz önemlidir. Çocuklara yapılacak uygulamalarda doz miktarı daha düşük tutulmalıdır. Yaşlılarda da miktar azaltılarak uygulama yapılmalıdır. Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastaların bu durumu hekimlerine bildirmesi gerekir.

Anestol Krem Cinsel İlişki Sırasında Kullanılır mı?

Anestol kremin cinsel ilişki sırasında kullanılması sık rastlanılan bir durumdur. Erkekler ilişki sırasında geciktirici olarak kadınlar ise ağrıyı önlemek amacıyla Anestol kremi kullanır. Kremin uyuşturucu etkisi, ilişki sırasında meydana gelen ağrıyı önler. Penisin alt kısmına doğru uygulanması halinde 15 dakika beklenmelidir. Bu şekilde erken boşalma önlenir. Kadınlar ise içerisine denk gelmeyecek şekilde vajina çevresine kremi sürebilir. Bu tür kullanımlar öncesinde mutlaka hekime danışılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen yan etkiler söz konusu olabilir. Anestol krem kullanım amacı dışında kalan durumlar çok fazla tercih edilmemelidir. Ancak hekiminiz bu konuda bir sakınca olmadığını belirtirse cinsel ilişki sırasında Anestol kremi kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Anestol krem kaşıntı ve ağrı hissini azaltmak için kullanılır.

Anestol krem tek seferde 5 gramı, günlük olarak 20 gramı geçmeyecek şekilde kullanılmalıdır.

Anestol kremin yan etkileri fazla kullanım ya da hatalı kullanım durumunda söz konusu olabilir.

İlgili Yazılar