Hametan Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı

  • Tugba yazdı.
  • 6 Ekim 2022
  • 1.022 okunma

Hametan kremin kullanım amacı oldukça çeşitlidir. Kullanım amacı; yanık, pişik, kızarıklık ya da kuruluk gibi sebepler olabilir. Krem özellikle annelerin aşina olduğu bir üründür. Birçok anne bebeklerinin pişikleri için bu kremi kullanır. Hametan kremin kullanım amacını öğrendiğiniz takdirde aklınızda şüphe kalmadan kremi cildinize sürebilirsiniz. Detaylı bilgiler paylaştığımız bu yazımız sayesinde zararlı sayılabilecek kullanımlardan da kaçınırsınız. Saklama sıcaklığı koşulları, kullanıcı kitlesi gibi pek çok bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Size iyi gelecek ve merak ettiğinizi bildiğimiz konulardan biri olan Hametan kremi, çok sayıda faydası ile öne çıkar. Örneğin pişik giderici etkisi, annelerin işini ciddi anlamda kolaylaştırır. Bu sayede anneler bebeklerinin huzursuz ağlaması olmadan vakit geçirebilir.

Hametan Krem Nedir?

hametan krem nedir

Hametan krem, hamamelis virginiana distilatı, setil alkol ve sorbik asit karışımıdır. Bu karışım size 30 gram ağırlığında olan tüplerde sunulur. Kremi çocukların ulaşamayacağı bir alanda saklayarak ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanabilirsiniz. Her evde bulunması gereken türden bir krem olan Hametan'ın yan etkileri neredeyse yok gibidir. Fakat yine de kullanım öncesi bir dermatoloğa danışmakta fayda vardır.

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır?

Hametan kremin kullanım amacı, kanamayı durdurmak ya da iltihap gidermek olarak sıralanabilir. Kremin içeriğinde bulunan hamamelis virginiana distilatı, kanamanın durdurulması ve iltihabın giderilmesi noktasında başarılı sonuçlar verir. Sorunlu cilt yüzeyinin üzerinde kalınlaştırıcı bir etki yaratır. Aynı zamanda kanamayı durdurur ve iltihap oluşumlarını yok eder.

Hametan Kremin Faydaları Nelerdir?

Hametan kremin faydaları oldukça fazladır. Özellikle bebek ve çocuklarda oluşan pişikler, bu krem sayesinde kolayca giderilir. Güneş yanıkları üzerine sürüldüğünde hem acıyı hafifletir hem de derinin daha rahat bir şekilde kendine gelmesine yardımcı olur. Yüzeyde meydana gelen kesiklerde ya da çok derin olmayan çiziklerde, Hametan kullanılabilir.

Emzirme döneminde memede meydana gelen çatlaklarda Hametan kullanılabilir. Hametan çatlak kısmı onararak hem acıyı giderir hem de iyileşmeyi hızlandırır. Hametan kremin kullanım amacı kuru ve çatlak cildi rahatlatmak da olabilir. Yarılan parmak araları ya da aşırı kuruluk söz konusu olduğunda Hametan yardımınıza koşar.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan kullanımı oldukça kolaydır. Gün içerisinde birkaç defa sorunlu olan bölgeye Hametan uygulayabilirsiniz. Hametan için bir süre kısıtlaması yoktur. Bu sayede kreminizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım sırasında göze temastan kaçınmalısınız. Krem cilde ince bir tabaka olarak sürülür. Meme başlarına emzirme sonrası uygulanmalı aradan belirli bir süre geçtikten sonra durulanmalıdır.  Kremi kullanmayı unuttuğunuzda normal sürdüğünüzden daha fazla Hametan sürerek açığı kapatmaya çalışmamanız gerekir. Aynı zamanda fazla miktarda krem kullanımı halinde hemen hekime danışılmalıdır.

Hametan Kremin Yan Etkisi Var mıdır?

Hametan kremin yan etkisi belirli durumlarda ortaya çıkar. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmanız için kremin içeriğinde yer alan maddelerden birine alerjiniz olması gerekir. Böyle durumlarda deride pullu görünüm, vücudun farklı noktalarında şişme ortaya çıkar.

Hametan Krem Nasıl Saklanmalıdır?

Hametan krem saklanırken ilk önce çocukların ulaşamayacağı bir yer seçmek gerekir. Böylece çocuklarınızı kimyasal içerikli ürünlerden uzak tutabilirsiniz. Saklama alanının sıcaklığı ise 25 dereceyi geçmemelidir.

Hametan Kullanmaması Gereken Kişiler Kimlerdir?

Hametan kullanmaması gereken kişiler şeklinde herhangi bir sınırlama yoktur. Çocuklar, yaşlılar Hametan kullanabilir. Ancak beklenmeyen bir etki ile karşılaşıldığında hemen hekime danışılmalıdır. Hametan kremin kullanım amacını bilmeyenler de bu ürünü kullanmaktan kaçınmalıdır. Yazımızı okuyarak ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda ürün prospektüsünü de okumalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hametan krem; pişik, yara gibi durumlarda kullanılır.

Hametan krem gün içerisinde birkaç defa kullanılabilir.

Kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjiniz varsa yan etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

İlgili Yazılar