Hangi Doğal Taşlar Birbirleriyle Takılmaz?

  • Minik Tospik yazdı.
  • 22 Temmuz 2021
  • 3.749 okunma

Bazı doğal taşları birlikte kullanmak bu taşların öz enerjilerini düşürebilir ya da gereğinden çok taşı bir arada kullanmak mevcut enerjiye fazla gelerek rahatsızlık verebilir. Boynunuza farklı doğal taşlardan oluşan kat kat kolyeler takmak havalı görünse de günün sonunda sırtınızda tuğla taşımış kadar ağırlık hissedebilirsiniz ki bu da iyi değildir. Kendinizin farkında olmak ve neyi başarmaya çalıştığınızı bulmak yapılacak ilk şeydir.

Sakinleşmek mi yoksa enerjiyi yükseltmek mi istiyorsunuz? Enerjiyi yükselten ve sakinleştiren taşları beraber kullanmak, içlerinden birinin etkisini yok etmenize neden olabilir ve bunun farkına bile varamayabilirsiniz.

Taşların da enerji ve frekansları olduğu biliniyor. Doğal olarak onları bir araya getirmek içlerinden bazılarının etkilerini ortadan kaldıracaktır. Dolayısıyla birbirinin enerjisini kötü etkileyecek birleşimlerden kaçınmak gerekir.

Taşınız Sizi Nasıl Etkiliyor?

Taşınız Sizi Nasıl Etkiliyor

Doğru biçimde bir araya getirilmiş pek çok taş birlikte gerçekten de iyi çalışabilir. Ancak, bazı taşlar beraber kullanılmamalıdır.  Örneğin, duygusal olarak zayıf hissettiğinizde enerji veren taşlar yerine sakinleştirici etkisi olan soğuk renklere sahip kristal kuvars ve malakit gibi taşlar dikkatli kullanım gerektirir.

Malakit, her türlü enerjiyi yükselten oldukça güçlü taşlardandır. Yüksek enerjiyi daha yükseğe çıkardığı ve düşük enerjiyi de daha aşağı çektiği söylenmektedir. Zaten düşük olan enerjiyi daha da düşürebilir. Kristal kuvars da enerji arttırıcıdır. Bu nedenle, düşük enerjinin artmasına neden olduğu için kendinizi daha düşük hissedebilirsiniz. Dolayısıyla açık mavi soğuk renk taşlar düşük enerji için şifalı sayılmazlar.

Kristal kuvars taşı çoğu insanın enerjisini arttırır; kendini zayıf hissetse bile taş onun mutlu hissetmesini sağlar. Bu durum, malakit ve diğer taşlar için de böyledir.

Ayrıca Doğal Taş Boyama Yöntemleri Ve Gerekli Malzemeler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Taşa Neden İhtiyacınız Olduğunu Düşünün

Taşa Neden İhtiyacınız Olduğunu Düşünün

Birlikte kullanıldıklarında karnelyan taşı enerjiyi yükseltir ama mavi akik taşı enerjiyi baskılar. Böylelikle, birbirlerinin enerjilerini yok ederler. Çünkü beraber kullanıldığında evrene şaşırtmacalı sinyal göndermiş olurlar. Bu da enerjiyi arttırmak mı yoksa sakinleşmek mi istediğinizi bilmediğiniz anlamına gelir.

Karnelyan taşını yaratıcı enerjiyi arttırmak ve mavi akik taşını daha iyi iletişim kurmak için kullanmadığınız sürece birlikte kullanmak hiç anlamlı değildir. Bu açıdan, taşlara neden ihtiyacınız olduğunu ve taşların ne işe yaradığını bilmeniz gerekir.

Örneğin, ruhsal yönden korunma sağlamak için kullanmanız gereken taşlarla iletişimi güçlendirmenize yardımcı olacak taşlar farklı enerjilere sahiptir. İkisinin beraber kullanılması evrene gönderilen mesajı karmaşık hale getirir.

Ruhsal Korunma İçin Kullanılabilecek Taşlar

Ruhsal Korunma İçin Kullanılabilecek Taşlar

Ruhsal korunma açısından taşların renk frekansları esas alınır. Bu nedenle renklerin ve renk tonlarının psişik etkilerine bakılmalıdır:

Sıcak renkler (sarı, turuncu ve kırmızı gibi) güçlendirici ve enerji yükseltici özelliğe sahiptir. Motive ederler. Sıcak renk tonları, harekete geçmenize ve kıvılcımı çakmanıza yardımcı olur.

Yeşil ve tonları dengeleyici olduğundan her zaman sakinleştirici etkilere sahiptir. Ayrıca açık mavi, menekşe rengi gibi soğuk renkler de sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliktedir. Soğuk renk tonları, daima huzuru bulmayı sağlar ve yavaşlamayı mümkün kılar.

Ayrıca Taşlarla Oynanan Nostaljik Oyun Önerileri adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Taşların Yanlış Kullanılması

Taşların Yanlış Kullanılması

Zaten enerjik olan bedeniniz için gereğinden fazla taş kullandığınızda, sizde yaratacağı olumsuz etkileri anlamanız çok zor değildir. Yolunda gitmeyen şeylerin olduğunu ve şifa bulmadığınızı hissedersiniz. Halsizlik, yorgunluk ve rahatsızlık duyarsınız. Olağandan daha sinirli davranır, çevrenizdeki insanlara; sevdiklerinize veya herhangi birine karşı saldırgan tutumlar gösterirsiniz.

Çeşitli doğal taşlardan oluşan çok sayıda kolye takmak şık gösterebilir. Fakat bunu yapmanız çoğu kez yorucu hissetmenize de neden olabilir.

Sıraladığımız durumlardan herhangi birini fark ettiğinizde bilin ki, daha az doğal taş kullanmalısınız. Hangi taşların sizin enerjiniz için fazla geldiğini belirlemek için taş birleşimlerinizi değiştirerek denemeler yapın.

Özetle; doğal taşlardan şifa bulmak söz konusu olduğunda, neye niyet ettiğiniz çok önemlidir. Enerji veren ya da sakinleştiren enerjiyi daha yakından tanımak niyetinizi belirlemenize ve doğal taş birleşimleri üzerinde kendi deneyimlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Şunu hiç unutmamak gerekir ki, güçlü birleşimler olması için çok sayıda taş kullanmaya ya da bunları üzerinizde taşımaya ihtiyaç yoktur.

Sıkça Sorulan Sorular

Ametist taşı, strese karşı çok güçlü etkilere sahiptir. Telaş, sinir ya da huzursuzluk gibi duygulara karşı yatıştırıcı özelliği bulunur. Ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu olup saldırgan tutumları yumuşatır.

Zebercet, kalp çarpıntılarına şifa verir ve korkuların giderilmesine yardımcı olur. Lapis Lazuli, zihnin berraklaşmasını sağlar. Kehribar taşı bronşit, astım, guatr ve alerji için şifalıdır. Mercan, solunum yollarını açar. Opal taşı sevgi ve şefkat simgesi olup ruha şifa verir ayrıca eklem iltihaplarına da iyi gelir.

İlgili Yazılar