Balık Burcu Ünlüleri

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 8 Haziran 2022
  • 331 okunma

Zodyak kuşağında 19 Şubat ve 20 Mart aralığına denk gelen Balık burcu yönetici gezegeni Neptün ile kişilere manevi, fantastik, sezgisel, psişik ve büyülü dünya sunmaktadır. Dolayısıyla Zodyak’ın en hayal aleminde yaşayan burcu Balık’tır. Balık burcuna sahip kişiler çoğunlukla romantik, duyarlı ve şefkatlidirler. Bu nedenle duygularını sanatın herhangi bir formuna dönüştürmekte hiç zorlanmazlar. Hatta birer şair, yazar, oyuncu veya müzisyen olmasalar bile bu kişilerin içerisinde sanatçı yattığını iddia etmek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla, empati yeteneği son derece yüksek olan, biraz da psişik güçleri bulunan bu hassas kişiler arasında pek çok ünlü olduğunu söylemek mümkün. Her ne kadar kimi zaman karmaşık olsalar da, trip atıp söylenseler de bu onların harika birer insan oldukları gerçeğini değiştirmez. O halde bakalım Balık burcu ünlüler kimlermiş…

1. Rihanna

Rihanna

20 Şubat 1988 tarihinde Saint Michael, Barbados'da dünyaya gelen dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna'yı daima asi yanıyla hatırlıyor olabiliriz ama aslında o, konserlerinde bizzat kendi şarkılarını söylerken bile ağlayabilecek kadar duygusal!

2. Justin Bieber

Justin Bieber

Neredeyse çocuk yaşında tanıdığımız, çağımızın dünyaca ünlü isimlerindenJustin Bieber 1 Mart 1994’te Ontario, Kanada'da hayata gözlerini açmıştır. Çocuk yaşında mücadele edemediği şöhretiyle sorunlar yaşasa da zamanla onun asi ve kötü birinden çok, kırılgan ve duygusal biri olduğunu anladık.

3. Beren Saat

Beren Saat

Sosyal medyada yaptığı duygusal paylaşımlarda sıklıkla gündem olan Beren Saat'in Balık burcu olduğuna şaşırmak imkansız! 26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da doğan başarılı sanatçı, en ufak hareketlerinden bile hassas ve kırılgan yapısı hakkında ipuçları veriyor.

4. Murat Boz

Murat Boz

Balık burcu ünlüler listemizin en nadide isimlerinden Murat Boz'u duygusal şarkılarıyla yakından tanıyoruz. 7 Mart 1980'de Karadeniz Ereğli'sinde dünyaya gelen Boz, katıldığı programlardan son derece eğlenceli olduğu da belli ederek burcunun tüm özelliklerini taşıyor.

5. Gülse Birsel

Gülse Birsel

11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da doğanGülse Birsel, komedi içerikli başarılı dizi ve filmlerinin yanı sıra köşe yazılarıyla da sıklıkla gündeme geliyor. İşte tam anlamıyla Balık burcu zekasının örneği!

6. Hidayet Türkoğlu

Hidayet Türkoğlu

19 Mart 1979'da İstanbul'da dünyaya gelen Hidayet Türkoğlu'nun basketbolla ilgisi olmayan kişilere bile kendini sevdirebilmesi sizce de tam anlamıyla Balık olduğunu kanıtlamıyor mu?

7. Nejat İşler

Nejat İşler

Neredeyse her zaman melankolik hallerde gördüğümüz Nejat İşler, 29 Şubat 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. E tabii, Balık burcuna mensup olduğu için doğum tarihiyle ruhsal durumu birbiriyle alakalı gibi duruyor!

8. Hayko Cepkin

Hayko Cepkin

Sanatçı yönü gelişen, hayal gücü son derece derin Balık burcu için en güzel örneklerden diğeri de 11 Mart 1978'de İstanbul'da doğan Hayko Cepkin'dir. Sonuçta gizemli dünyasını yazıp çizip söyleyerek dışa vurabilmek ancak Balık burcunun işi olabilir!

9. Aybüke Pusat

Aybüke Pusat

Samimi gülümsemesiyle içimizi ısıtan Aybüke Pusat, hiç şüphesiz ki Balık burcu olduğunu bağırıyor. 25 Şubat 1995'te Ankara'da dünyaya gelen başarılı oyuncu hem sanat yeteneği hem de doğallığıyla burcunun özelliklerini yansıtıyor.

10. Beyazıt Öztürk

Beyazıt Öztürk

Balık burcu ünlüler arasında yine hiç şaşırtmayacak isimlerden biri de Beyazıt Öztürk’tür. Tatlı ve esprili dilinin yanı sıra başkalarının acılarıyla da en çok o empati kurabildiği için, muhtemelen 12 Mart 1969 doğum tarihiyle en Balık burcu ünlümüz kendisidir!

Sıkça Sorulan Sorular

Her koşulda romantik ve tutkulu halleriyle tanınan Balıklar, duygusal ilişkilerde en çok Yengeç ve Akrep burçlarıyla anlaşabilirler.

Genellikle çoğu ortama uyumlu ve anlayışlı oldukları bilinen Balık burçlarının Oğlak, Kova ve Aslan burçlarıyla çatışma yaşama ihtimalleri yüksektir.

İlgili Yazılar

Aslan Burcu Ünlüleri

  • 8 Haziran 2022

Koç Burcu Ünlüleri

  • 8 Haziran 2022