Aslan Burcu Ünlüleri

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 24 Mayıs 2022
  • 318 okunma

23 Temmuz-22Ağustos aralığında doğanlar, Zodyak yıldızı Aslan burcunda dünyaya gelmiş olurlar. Güneş gezegeninin yöneticiliğindeki burç insanları özgüveni yüksek, olayları mübalağa edebilen, sevdiği insanlar söz konusu olunca aşırı korumacı olabilen, bencil yönleri olmakla beraber, yakınlarına yönelik olarak son derece cömert ve sevgi dolu olabilirler. Her şekilde, ilgi odağı olmayı başarmakta üstlerine yoktur. Hata yaptıkları ya da onaylanmadıkları zaman modları çabuk düşse de hayallerini hayata geçirmek için en hevesli insanlar olduklarını söylemek yanlış olmaz. Aslan insanı dışardan bakıldığında kibirli görünebilir çünkü benmerkezci yönleri baskındır. Teşekkür etmeyi pek bilmez, sürekli ilgi bekler ve beklentileri karşılanmadığında küsebilirler. Aslan burcunun spesifik özelliği doğuştan lider olması ve her zaman ilginin merkezinde olmayı sevmesidir. Hal böyle olunca Aslan burcu insanlarının şöhretle aralarının iyi olması kaçınılmazdır. Bunca bilgiden sonra bakalım bu yüksek nitelikli burçta doğan ünlüler kimlermiş…

1. Sandra Bullock

Sandra Bullock

Gizli duygusal, hırçın güzel, tüm zamanların en Aslan burcu kadınlarından… Yakın dönem Bird Box, The Unforgivable gibi filmlerdeki performansıyla ve güçlü kadın imajıyla kariyerinin zirvesindeki Amerikalı-Alman güzel oyuncuSandra Bullock, 1964 yılı doğumlu ve doğum günü de 26 Temmuz.

2. Ben Affleck

Ben Affleck

Son zamanlarda Jennifer Lopez ile yaşadığı doludizgin aşkla adından sıkça söz ettiren, Hollywood’un doğuştan lider ruhlu oyuncusuBen Affleck, 15 Ağustos 1972 tarihinde California’da dünyaya geldi. Aslan burcunun karizmatik erkek temsilcileri arasında...

3. Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

17 yıl sonra ilk aşkı Ben Affleck ile yeniden aşka yelken açan, keskin bakışlı, dimdik duruşuyla her zaman lider! Jennifer Lopez hem müzik hem sinema dünyasında adından söz ettirmeyi her zaman başarmıştır. İlgi odağı olmaktan keyif alan güzel, 1969 yılı 24 Temmuz doğumlu olup Aslan burcunun en güzel kadın ünlülerindendir.

4. Jason Momoa

Jason Momoa

Game of Thrones denince akla gelen ilk isimlerden biridir. Aslan gibi iri gövdesi yele gibi dağınık saçları Aslan burcunun ipuçları gibi ortada duruyor. Hawaii doğumlu Jason Momoa’nın doğum tarihi 1 Ağustos 1979. Alkışlanınca dünyalar onun olmuyor mu?

5. Mila Kunis

Mila Kunis

Keskin ve güzel hatlarıyla harikulade Aslan kadını örneğidir Mila Kunis. 14 Ağustos 1983 doğumlu güzelin aslen Ukraynalı olduğunu biliyor muydunuz? 38 yaşındaki güzel oyuncu Siyah Kuğu filmindeki performansıyla hafızalara kazınmıştı.

6. Charlize Theron

Charlize Theron

Monster/Cani filmindeki sarsıcı performansıyla biliriz kendisini. Charlize Theron için Hollywood'un en yetenekli ve aynı zamanda en ışıl ışıl gözlere sahip kadın oyuncularından desek abartmış olmayız. Girdiği ortamda hemen göze çarpacak tipik Aslan kadınlarından… Güney Afrika doğumlu güzel aktrisin doğum tarihi 7 Ağustos 1975.

7. Berna Laçin

Berna Laçin

Yemyeşil gözleriyle yürekleri fetheden fakat damarına basarsanız pençelerini çıkarmaya hazır desek… Türk tiyatrosunun ve televizyon dizilerinin vazgeçilmezlerinden biri olan başarılı sanatçı Berna Laçin de Aslan burcunun temsilcilerinden. 20 Ağustos 1970 İzmir doğumlu güzel oyuncu en son Maske Kimsin Sen adlı TV şovunda rol almıştır.

8. Engin Altan Düzyatan

Engin Altan Düzyatan

İzmirli yakışıklı oyuncu da Aslan burcunu temsilen listemizde yer alıyor. 26 Temmuz 1979 tarihinde doğan ve yeni nesil oyuncular içinde havalı, karizmatik görünümüyle kalpleri fetheden ama bakışları sert ve mağrur duruşuyla Engin Altan Düzyatan tipik Aslan burcu gerçekten de.

9. Gupse Özay

Gupse Özay

Zeki, hırslı, güldürürken dahi karizmasından ödün vermeyen Gupse Özay Mizah yaparken karizmatik duruşunu elden bırakmayan Gupse Özay da 30 Temmuz 1984 İzmir doğumlu. Yalan Dünya isimli TV dizisindeki Nurhayat rolü ile gönülleri fethederek hayatımıza girdi; giriş o giriş!

10. Murat Dalkılıç

Murat Dalkılıç

“Söz veremem yarına” (Kasaba isimli şarkısı) diyerek müzik dünyasında boy göstermeye başlayan havalı mı havalı Murat Dalkılıç da tesadüf o ki hem İzmirli hem de Aslan burcu erkeği ünlülerden… Genç şarkıcı 7 Ağustos 1983 doğumlu.

11. Neslihan Atagül

Neslihan Atagül

Aşkını gözler önünde yaşamaktan çekinmeyen, cesur ve yetenekli oyuncu Neslihan Atagül de tam olarak Aslan Burcu kadını. Önemli projelerde rol alarak özellikle TV dünyasında fırtına gibi esen ve eşi Kadir Doğulu ile yaşadığı aşk ile de adından söz ettiren oyuncu listemizin en genç ünlüsü ve 20 Temmuz 1992, İstanbul doğumlu…

Sıkça Sorulan Sorular

Aslan burcunun aşk uyumu söz konusu olunca pek sınırları olmasa da İkizler ve Kova burçlarından insanlarla fırtınalı dediğimiz aşklar yaşayabilirler. Daha güvenli aşk eşleşmesi içinse Yengeç ve Terazi burçları biçilmiş kaftandır.

Boğa, Akrep ve Kova! Zira bu burçların insanları Aslan insanını kendini beğenmiş olarak görmektedir.

İlgili Yazılar