Koç Burcu Ünlüleri

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 13 Mayıs 2022
  • 211 okunma

21 Mart - 20 Nisan dönemiyle Zodyak sıralamasına ilk sıradan girerek önderlik eden Koç, haliyle en çok liderlik özelliğiyle tanınmaktadır. Ateş grubunda da ilk sırada yer aldığından bu burca sahip kişiler genellikle kıpır kıpır, enerjik ve her konuda atılgan olurlar; dikkatleri üzerlerine çekmeyi de severler. Merak ettikleri konuları detaylıca araştıran, hırslı ama bazen de dikkatsiz ve egoisttirler. Yine de son derece üretken olduklarını söylemek gerek. Üretken yapılarının kaynağı cesur ve girişimci ruhlarından gelir. Ama kimi zaman da başladıkları işten çabuk sıkılırlar. Ayrıca Koç burcuna sahip birinin neşesi ne kadar dolu doluysa öfkesi de o kadar enerjiktir. Zıtlıklarla dolu bu karakter döngüsü size bir yerlerden tanıdık geliyorsa, belki de tanıdığınız ünlülere bakmanız gerekiyordur. İşte Koç burcu ünlüleri

1. Lady Gaga

Lady Gaga

28 Mart 1986’da ABD’nin New York eyaletinde dünyaya gözlerini açanLady Gaga’yı her zaman herkesin sesi olmaya çalışan, aykırı ve cesur stiliyle dikkat çeken kişiliğiyle tanıyoruz. Mesleğinde de hayli başarılı olan güzel sanatçı Grammy ve Oscar dahil olmak üzere pek çok ödülün de sahibi oldu!

2. Emma Watson

Emma Watson

Çocukluk zamanlarına aşina olduğumuz başarılı oyuncuEmma Watson 15 Nisan 1990 tarihinde Paris, Fransa’da dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla Koç burcu olan Watson her zaman göz kamaştıran stili, cesur kararları ve aktivist yanıyla burcunun özelliklerini sonuna kadar taşıyor diyebiliriz.

3. Kristen Stewart

Kristen Stewart

ABD’nin Los Angeles eyaletinde 9 Nisan 1990’da doğanKristen Stewart, burcunun asi yanını en çok gösterenlerden! Zira jüri olarak bulunduğu Cannes Film Festivali’nde kadınların topuklu ayakkabı giymesi mecburiyetine tepki olarak kırmızı halıda çıkardığı ayakkabıları unutulacak gibi değildi…

4. Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

Koç burcu ünlüleri arasında olanRobert Downey Jr. 4 Nisan 1965’te New York, ABD’de dünyaya geldiğini sanki biraz belli ediyor gibi… Eğlenceli ve duyarlı kişiliği sık sık ortaya çıkan başarılı aktörün canlandırdığı Ironman karakteri bile muhtemelen Koç burcuydu!

5. Şebnem Ferah

Şebnem Ferah

Ülkemizin nadide Koçlarına gelecek olursak aklımıza gelecek ilk kişilerden biri 12 Nisan 1972’de Yalova’da doğan Şebnem Ferah olacaktır. Türk rock müziğinin olağanüstü seslerinden biri olan Ferah, aynı zamanda yazdığı hem çarpıcı hem duygusal şarkı sözleriyle burcunun her iki tarafını da yansıtıyor!

6. Okan Bayülgen

Okan Bayülgen

Okan Bayülgen’i televizyonda, sahnede veya sokakta bir kere bile görmek onun ne kadar Koç burcu olduğunu anlamanıza yetecektir. 23 Mart 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Bayülgen keskin zekası ve yüksek enerjisiyle Koç burcundan beklenen her şeyi tüm benliğiyle sağlayabilir.

7. Nurgül Yeşilçay

Nurgül Yeşilçay

Koç burcu ünlülerimiz arasından burç özelliklerini asla inkar etmeyen diğer kişi de 26 Mart 1976’da Afyonkarahisar’da doğan Nurgül Yeşilçay’dır. Türk yapımlarının en cesur kadınlarından olan güzel sanatçı, oynadığı dizi ve filmlerden seçtiği rollere kadar her alanda dikkat çekmeyi başarıyor!

8. Ezgi Mola

Ezgi Mola

Kıpır kıpır halleri ve enerjik kahkahalarıyla Koç burcu olduğunu adeta kanıtlayan Ezgi Mola, 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ancak samimi kişiliği ve içten gülüşüne kanmamak gerek; zira burcundan aldığı cesaretle lafını da asla esirgemez!

9. Bensu Soral

Bensu Soral

Girdiği her ortamda ve yapımda ışıltısıyla dikkatleri üzerine çekenBensu Soral’ın Koç burcu olduğuna inanmak güç değil! 23 Mart 1991’de Bursa’da doğan başarılı sanatçının sektördeki özgüvenli ve cesur duruşu burç özelliklerini pekiştirir nitelikte…

Sıkça Sorulan Sorular

Enerjik ve asi yapıya sahip olabilen Koçların sakinliğiyle ön plana çıkan Boğalar ya da beraber eğlenebilecekleri Aslanlarla iyi anlaşmaları mümkündür.

Yönetmeye eğilimli ve girişken özellikleriyle dikkat çeken Koç burcunun yönetilmekten hoşlanmayan Terazilerle anlaşabilmesi pek mümkün değildir.

İlgili Yazılar