En İyi Kıvanç Tatlıtuğ Dizileri Tavsiyesi

  • Minik Tospik yazdı.
  • 13 Mayıs 2021
  • 290 okunma

Arnavut ve Boşnak kökenli bir baba ile Edirne’li bir annenin beş çocuğundan biridir Kıvanç Tatlıtuğ. Profesyonel basketbol oyuncusu olarak en son Beşiktaş’da oynadığı dönemde bir antrenman sırasında sakatlanmasının ardından basketbol kariyeri son bulur. O sıralarda annesinin bir marketin camında gördüğü mankenlik ilanı üzerine, fotoğrafını şirkete göndermesiyle, mankenlik yolculuğu başlar.

2002 Best Model of Turkey manken yarışmasına katılarak birinci olur ve Best Model of the World'e katılmaya hak kazanır. Best Model of the World yarışmasını da kazanan oyuncu, böylece uluslararası arenada da tanınan bir isim olur. Bir Fransız mankenlik ajansından gelen teklifi değerlendirerek Paris'e gider. O dönemde, arka arkaya gelen dizi teklifleri üzerine Türkiye'ye döner ve oyunculuk eğitimleri alır.

Sonrasında da oyunculuk kariyeri başlar. Önemli sinema filmlerinin yanı sıra bol reytingli ilgi çeken tv dizilerinde de rol alan yarattığı karakterlerle oyunculuk alanında da çeşitli ödüller kazanan başarılı bir oyuncu olur. Biz de unutulmayan Kıvanç Tatlıtuğ dizilerine bir göz atalım istedik…

1. Gümüş - Mehmet Şadoğlu

Gümüş - Mehmet Şadoğlu

2005-2007 yılları arasında yayımlanan bu dizi Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğa ilk adım attığı yapımdır. Henüz 22 yaşında ve yakışıklılığının doruğundadır. Haliyle çoğunluğu genç kızlardan oluşan bir hayran kitlesini ekran başına çekmeyi başarmıştır. Fakat bununla kalmamış oyunculuğu ile göz doldurmayı da başarmıştır.

Yakışıklı ve mütevazı Mehmet Şadoğlu ve eşi Gümüş (Songül Öden) arasındaki dramatik ilişkinin giderek tutkulu bir aşka dönüşmesini izlediğimiz dizideki ilk oyunculuk deneyimi ile beklenenin üzerinde bir başarı sergileyen Tatlıtuğ, dizi ve sinema sektöründe aranan isimlerden biri olmuştur.

Ayrıca Ailece İzlenebilecek Puanı Yüksek En İyi 11 Dizi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

2. Menekşe ile Halil - Halil Tuğlu

Menekşe ile Halil-Halil Tuğlu

2007-2008 yılları arasında yayımlanan dizidir. Menekşe (Sedef Avcı), Almanya'da yaşayan gurbetçi bir ailenin kızıdır. Aynı pastanede birlikte çalıştığı Halil'le birbirlerini severler. Ailesinden çekinen Menekşe, masum aşkını gizli saklı yaşıyordur.

Dizi beklenen etkiyi yaratamamış ve uzun ömürlü olmamıştır. Fakat Tatlıtuğ’un oyunculuk kariyerini perçinlemesi ve yoluna devam etmesi gerektiğini ortaya koyması bakımından önemlidir. Nitekim devamında önemli projeler gelmiştir.

3. Aşk-ı Memnu - Behlül Haznedar

Aşk-ı Memnu-Behlül Haznedar

2008-2010 sezonlarında yayımlanan ve fırtınalar kopartan dizinin eğlenceye düşkün, çapkın ve haylaz Behlül’ü olarak hem çok kızılan hem çok sevilen ama sonunda derin bir hüzünle veda edilen karakteri başarıyla canlandırmıştır.

Behlül, aynı evde yaşadığı manevi amcasının eve gelin gelen genç eşi Bihter (Beren Saat) ile tutkulu fakat yasak bir aşkı yaşar. Dizi, final bölümüyle televizyon izleyicilerinin yaklaşık %74’ ünü ekran başına çekerek Türk dizi tarihinin en yüksek izlenme oranına sahip dizi bölümü olarak tarihe geçmiştir.

4. Ezel - Sekiz

Ezel-Sekiz

Ezel dizisinin 2. Sezonunda, 34-37. bölümlerde konuk oyuncu olarak gördük kendisini. Dizinin ana karakterlerinden Ramiz’in (Tuncel Kurtiz) torunu olarak çıkar sahneye. Ramiz'in torunu küçük yaşta kaçırılarak dedesine düşman bir katil olarak yetiştirilir. Sekiz son anlarda gerçeklerin farkına varırsa da görevine sadık kalır.

Sekiz gibi sıra dışı bir karakteri başarı ile canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ da kısa bir zaman diliminde de olsa muhteşem bir oyunculukla göz doldurmuştur. Kariyerinin bundan sonrasında artık klasik başrollerden farklı kastlar için de önemli bir aday olmuştur.

5. Kuzey Güney - Kuzey Tekinoğlu

Kuzey Güney-Kuzey Tekinoğlu

2011'de başlayan dizide Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel ile başrolleri paylaşmıştır. Dizi 2013 sezon sonunda final yaparak veda etmiştir. Kardeş olan Kuzey (Kıvanç Tatlıtuğ) ve Güney’in (Buğra Gülsoy) hayatın kötü bir sürpriziyle düşman kardeşlere dönmesi ve bu döngünün içinde sıkışmış bir de aşk hikâyesi…

Dizide yarattığı Kuzey tiplemesi ile kendi oyunculuk kariyerinde deyim yerindeyse level atlamıştır Kıvanç Tatlıtuğ. Ses tonu, konuşma şekli, beden dili hatta telefon tutuşu olay olmuş ve fenomen haline gelmiştir. Bu dizi ile oyunculukta vardığı nokta tartışmasız zirve noktasıdır.

6. Kurt Seyit ve Şura - Kurt Seyit Eminof

Kurt Seyit ve Şura-Kurt Seyit Eminof

2014 yılında yayımlanan dizi, Kırımlı bir asker olan Kurt Seyit (Eminof) ile soylu Rus bir ailenin kızı olan Şura'nın (Farah Zeynep Abdullah) aşkını konu alan aynı adlı romandan uyarlanmıştır. Geleneklerine çok bağlı bir Kırım Türk ailesinden olan Seyit, Rus ordusunun da gözde subaylarından biridir. Zamanı gelince bir Türk kızı ile evlenmesi beklenen Seyit, güzeller güzeli bir Rus kızı olan Şura’ya âşık olur. İki âşığın yaşadıkları Çarlık Rusya’daki siyasal değişim dönemine rast gelince aşk hikâyesi çetrefilli bir konuya döner.

Reyting almadığı öne sürülerek 21. Bölümde yayımlanmasına son verilen dizi aslında tanıtım filmleri ile büyük ilgi görmüştür. Ne var ki iyi bir prodüksiyon ve başarılı bir oyuncu kadrosu da bazen televizyon izleyicisinin beklentileriyle örtüşemeyebiliyor. Kurt Seyit gibi iddialı, kaliteli ve çok iyi çekilmiş büyük bir projenin yayından kalkması ile kaybeden Kıvanç Tatlıtuğ değil televizyon dizi sektörü olmuştur bize göre…

7. Cesur ve Güzel - Cesur Alemdaroğlu

Cesur ve Güzel-Cesur Alemdaroğlu

10 Kasım 2016- 22 Haziran 2017 tarihleri arasında 1 sezon yayımlanan dizide Cesur isimli gizemli ve yakışıklı bir adam, Korludağ isimli bir kasabaya geldiği an her şey değişmeye başlar. Burada Sühan (Tuba Büyüküstün) isimli güzel bir kadına aşık olan Cesur’un kasabaya asıl geliş nedeni ise geçmişten alınacak bir intikamdır.

Cesur ve Sühan aşkı ile beraber, olaylar çok daha farklı bir yönde gelişir. Tatlıtuğ’un performansı göz doldursa da dizi beklenen başarıyı yakalayamamıştır.

Ayrıca Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Türk Dizisi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

8. Çarpışma - Kadir Adalı

Çarpışma-Kadir Adalı

Bir yıllık planlanan ve plana uygun olarak; 2018 yılı Kasım ayında yayımlanmaya başlayan ve 30 Mayıs 2019 tarihinde final yapan dizi, çarpıcı anlatımı ve yüksek temposuyla ortalığı kasıp kavurmuştur. Dört farklı yönden gelen dört aracın bir kavşakta birbiriyle çarpışması sonucu hayatları kesişen dört kişinin hikâyesidir anlatılan.

Bir terör saldırısında karısını ve kızını kaybetmiş ölümü göze alarak bir göreve gitmekte olan baş komiser Kadir; eşinin mafyaya olan borcuna karşılık kaçırılan kızını kurtarmak için çalıştığı bankayı soyarak yola düşen banka müdürü Zeynep (Elçin Sangu); azılı bir hırsız olan en yakın arkadaşı ile yaptıkları soygun sırasında istemeden de olsa bıçakladığı kızı kurtarmak için geri dönmeye çalışan Kerem (Alperen Duymaz); bıçaklanan ve sesini kimseye duyuramayarak, arabasıyla hastaneye gitmeye çalışan Cemre (Melisa Aslı Pamuk).

Feci bir çarpışma ile başlayan dizi, tüm oyuncu kadrosu ve Kıvanç Tatlıtuğ’un ustalık mertebesinde sergilediği performans ile sezon boyunca büyük ilgiyle izlenmiş ve hazin bir sonla final yapmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Dizinin internet dizisi olarak Netflix’te 2021 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor. Çekimlerine İzmir Foça’da başlanan dizinin yönetmeni Tolga Karaçelik.  Kıvanç Tatlıtuğ’a Özge Özpirinçci'nin eşlik ettiği aksiyon ve dram türündeki dizi merakla bekleniyor. Netflix’de Kıvanç Tatlıtuğ’u görmek muhteşem olacak.

2019 yılında yayımlanan Organize İşler 2- Sazan Sarmalı filmindeki ‘Sarı Saruhan’ rolüyle 24. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde (2020) “Komedi Dalında Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görülmüştür.

İlgili Yazılar