How I Met Your Father Dizisi Oyuncuları ve Yayın Tarihi

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 9 Aralık 2021
  • 159 okunma

Amerikan CBS kanalının How I Met Your Mother (HIMYM) dizisi 7 yıldan fazla süre önce ne yazık ki sona erdi. Ancak Ted, Robin, Barney, Lily ve Marshall’ı özleyen; tekrar tekrar bu diziyi baştan sona izleyen hala çok sayıda fan var. Öte yandan Hilary Duff’ın başrolünü üstlendiği Disney+’ın Lizzie McGuire dizisinin yeniden başlatılmamasına üzülen hayranlar da mevcut. Bu iki faktör düşünüldüğünde How I Met Your Father gelişi daha da heyecanla bekleniyor. İşte sabırsızlıkla beklediğimiz How I Met Your Father dizisi oyuncuları, konusu ve yayın tarihi…

1. How I Met Your Father Yaratıcılar, Yapımcılar ve Pilot Bölüm

How I Met Your Father Yaratıcılar, Yapımcılar ve Pilot Bölüm

How I Met Your Father’ın pilot bölümü, How I Met Your Mother’ın neredeyse tüm bölümlerini (196 bölüm) yöneten yönetmeni Pam Fryman tarafından çekilecek. Orijinal dizinin pek çok hayranı finalle alakalı sorunlar yaşasa da yeni projenin arkasında aynı yaratıcı gücün olduğunu bilmek kesinlikle onları mutluluk sebebidir. How I Met Your Mother yaratıcıları Carter Bays ve Craig Thomas’ın yanı sıra Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger şovun öncüleri olacak.

Deadline dergisine How I Met Your Father ile ilgili konuşan Thomas ve Bays şunları söylemiştir:

‘’Çocuklar, size inanılmaz bir hikaye anlatacağım (Tanıdık geldi değil mi?!): Bu, iki yazarın dokuz sezon süresince hayallerindeki TV dizisini yapma şansına sahip olmasının ve şimdi meşaleyi inanılmaz yetenekleriyle ilham veren yeni yaratıcı ekibe devretmesinin hikayedir, How I Met Your Father’ın hikayesi… Yeni yaratıcı ekibin tutkuları ve vizyonlarından onur duyuyoruz ve efsanevi yeni hikayelerini anlatmalarına yardımcı olmak için sabırsızlıkla bekliyoruz. Bunu bekleyen tüm HIMYM hayranlarına teşekkürler.’’

2. Hilary Duff ve Diğer Oyuncular

Hilary Duff ve Diğer Oyuncular

Hilary Duff, yedi sezon süren Younger dizisinin bitmesinden beri yaptığı ilk dizide, Hulu’da yayınlanacak olan 10 bölümlük durum komedisi dizisi How I Met Your Father’da başrol olarak yer alıyor. Duff, dizinin kahramanı ve anlatıcısı Sophie’yi oynayacak ve oğluna babasıyla nasıl tanıştıklarının hikayesini anlatacak. Hikaye 2021’den başlayacak ve Sophie, hepsi New York’ta yaşayan sıkı sıkıya bağlı arkadaşlarıyla tasvir edilecek. How I Met Your Father konusu orijinalinden çok da farklı değil gibi…

Hilary Duff aynı zamanda dizinin yapımcıları arasında! Ve bununla ilgili şunları söylüyor:

‘’Kariyerimde harika karakterleri oynadığım için inanılmaz şanslıydım ve Sophie rolünü de üstlenmek için sabırsızlanıyorum. Büyük How I Met Your Mother hayranı olarak, Carter ve Craig’in gözbebeğinin devamı konusunda bana güvendikleri için onur duyuyorum, hatta biraz da gerginim. Yeni yaratıcılar Isaac ve Elizabeth harikalar ve onların tüm dehasıyla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum. Hulu Originals ve 20th families’e katılmak için biraz fan-girl’lük yapıyorum. Bu sorumlulukların doldurulması gereken büyük ayakkabılar kadar devasa olduğunun farkındayım ve minicik ayaklarımı oraya soktuğum için heyecanlıyım.’’

Öte yandan, sonunda Sophie’nin çekirdek arkadaş grubunu kimlerin tamamlanacağı biliniyor. How I Met Your Father oyuncularından ilki Francia Raisa; Sophie’nin yakın zamanda Londra Moda Haftası’nda New York’a dönen ve Charlie isminde yeni İngiliz erkek arkadaşı edinen ev arkadaşı ve stilisti Valentina’yı canlandıracak. Valentina’nın dürtüsel ve maceracı özelliklere, ayrıca Sophie’nin üzgün anlarında onu kolaylıkla neşelendirme yeteneğine sahip olduğu söyleniyor.

How I Met Your Father diğer oyuncularından biri ise Sex and the City ile gönüllerimize taht kuran Kim Cattrall! Tabii ki yine son derece büyük rolüyle… Söylenenlere göre Cattrall, Hilary Duff tarafından canlandırılan Sophie’nin gelecekteki versiyonunu oynayacak ve çocuklarına babalarıyla nasıl tanıştığını anlatacak. Yani orijinal diziye göre düşünürsek Duff ve Cattrall, Bob Saget ve Josh Radnor gibi olacaklar.

Tom Ainsley ise, muhafakazar ve aristokrat ailenin oğlu olarak ‘tüm hayatı süresince zengin insan balonunda’ yaşayan model Charlie’yi, yani Valentina’nın erkek arkadaşını canlandıracak.

Diğer bir How I Met Your Father oyuncusu, Chris Lowell: En yakın arkadaşıyla beraber yaşayan Uber sürücüsü ve hevesli müzisyen Jesse rolünü üstlenecek. Suraj Sharma ise bar sahibi ve Jesse’nin ev arkadaşı olan Sid’i canlandıracak.

Tien Tran, karısıyla ilişkisini bitirmesinin hemen ardından küçük çiftçi kasabasından uçağa atlayarak New York’a gelen ve Jesse’nin evlatlık kız kardeşi olan Ellen rolünü üstlenecek.

Hilary Duff’ın oynayacağı dizide eski çocuk yıldızların olmasını beklemek yanlış olmaz. Josh Peck de bunlardan biri! Drake & Josh sayesinde şöhretini kazanan başarılı oyuncu, How I Met Your Father dizisinde Jesse’nin okulundaki yakışıklı müdür yardımcısı Drew’e hayat verecek.

Ashley Reyes, Los Angeles’ta cerrahi asistanı ve Sid’in uzun mesafeli kız arkadaşı olan Hannah rolünü üstlenecek.

Son olarak, Daniel Augustin’in Sophie’nin Tinder eşleşmesi Ian olarak kadroda yer alacağı söyleniyor.

3. How I Met Your Father Formatı ve Konusu

How I Met Your Father Formatı ve Konusu

How I Met Your Father konusu orijinal diziden çok da farklı olmayacağını daha önce belirtmiştik. Dizi hem çok kameralı hem de tek kameralı yöntemleriyle orijinali gibi çekilecek. Ted Mosby (Josh Radnor) çocuklarına Manhattan’da geçen hayatını, flört etmenin, çalışmanın ve kalıcı dostluklar kurmanın iniş çıkışları arasında dolaştırırken, Sophie de aynı şekilde oğluna nasıl yaşadığını anlatacak. Yani değişen tek şey zaman ve cinsiyetler olacak; tabii aradan geçen kısacık zaman bile bizi hüsrana uğratmazsa… Çünkü hikaye sosyal medya ve flört uygulamaları çağında geçiyor.

Dolayısıyla How I Met Your Father’ın 2021’deki ilk gösterimi, How I Met Your Mother’ın 2006’daki lansmanından son derece farklı görünecek. Ki bu da akıllara başka sorular getiriyor. Örneğin Covid-19’dan bahsedilecek mi? Sophie New York City yolculuğunda çocuklarına pandemiden bahsedecek mi? Buna henüz cevap veremiyoruz ancak Sex and the City ve Gossip Girl gibi yeniden başlatılan yapımların çoğu New York’u ve tüm dünyayı harap eden pandemiden bahsetti. Haliyle How I Met Your Father için de aynı şeyi beklemek yanlış olmaz.

4. Dizinin Yayın Tarihi

Dizinin Yayın Tarihi

Hulu, 17 Kasım’da How I Met Your Father yayın tarihi 18 Ocak 2022 olduğunu ve oyuncu kadrosunu açıklayan videosunu yayınladı. Yayın tarihi hayranların beklediğinden çok daha yakın ancak dizi yalnızca Hulu’da yayınlanacak. TVLine’ın haberine göre 18 Ocak’ta ilk iki bölüm aynı anda gösterime girecek ve ardından her hafta yeni bölümler gelecek.

Sıkça Sorulan Sorular

Yayınlanan resmi oyuncu kadrosuna göre orijinal diziden hiçbir oyuncu How I Met Your Father dizisi kadrosunda yer almıyor. Ancak zaman neler gösterir bilinmez, belki ilerleyen bölümlerde sürprizler yapılabilir.

Hulu, resmi olarak Türkiye’ye henüz gelmedi. Bu platformun yapımlarını izlemek için VPN değiştirerek ABD konumlu bilgisayarlarla giriş yapmak gerekiyor.

İlgili Yazılar