Netflix Kore Dizileri En İyi 20 Tavsiye

  • Minik Tospik yazdı.
  • 4 Eylül 2021
  • 1.255 okunma

Netflix’te ABD dışında en çok hangi ülkenin film ya da dizi filmlerini izleme olanağı vardır diye sorulsa herhalde büyük çoğunluk aynı cevabı verecektir: Tabi ki Kore yapımı olanlar… Gün geçmiyor ki platforma yeni film ya da dizi filmler eklenmesin Kore’den :) Tamam tamam, abartmayalım hadi ama gerçekten çok sayıda Kore dizisinin Netflix içerisinde izlenebileceğini sanırım meraklısı olan herkes biliyordur.

Bu yazı içeriğimizde meraklıları için en iyi ve IMDb puanı en yüksek Kore dizilerine yer verdik. Gerçi hemen hepsi çok yüksek puanlara sahip…

Büyük çoğunluğu yakın zamanlarda gösterime girmiş ve 1 sezonluk olmakla beraber çarpıcı ve dikkat çekici nitelikteki bu dizileri IMDb’si en düşük olandan en yüksek olana doğru sıralayarak, Bana Fikir Ver takipçileri için hazırladık. İyi seyirler şimdiden…

20. Mystic Pop-up Bar

Mystic Pop-up Bar

IMDb: 8,0

Sezon Sayısı: 1

Yiyecek içecek satılan gizemli seyyar barın sahibi, hizmet verdiği kişilerin rüyalarına dahil olarak sıkıntılarını çözmektedir. Bu barda çalışmaya başlayan sıra dışı yeteneğe sahip genç adam barın gizemini bilir. Bu barın gizemi müşterileri arasında yalnızca yaşayanların değil ölü insanların da olmasıdır. Barın müşterileri burada kendi aralarında dertleşerek iç dünyalarındaki yaraları onarmaya çalışmaktadırlar.

Konuyla ilgili Derinden Etkileyecek En İyi 8 Romantik Komedi Kore Filmleri adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

19. Secret Garden

Secret Garden

IMDb: 8,1

Sezon Sayısı: 1

Genç ve oldukça varlıklı erkek ile genç dublör kadının sarsıcı aşkının anlatıldığı dizidir. Aralarındaki sınıf farkı, kültürel ve geleneksel farklar, erkeğin annesinin bu ilişkiye şiddetle karşı çıkması bu aşka engel olamaz. Ancak erkek ve kadının ruhları tuhaf şeklide yer değiştirdiğinde işler değişir… Karanlıkta kalmış bazı sırlar ortaya çıkar.

18. Start-Up

Start-Up

IMDb: 8,1

Sezon Sayısı: 1

Dizi, genç ve girişimci birkaç kişinin sanal hayallerini gerçekleştirmek üzere çıktıkları yolda başlarına gelenleri anlatıyor. Hayallerinin peşinden koşarken aşkla tanışmaları dizinin can alıcı tarafı. Kore’nin dev teknoloji endüstrisi içinde rekabet etmeye uğraşırken, teknolojinin devi haline getirmek istediği şirket batmaya başladığında genç adam, âşık olduğu kadın sayesinde hayallerini yeniden yeşertecek umudu da yakalar.

17. Legend Of The Blue Sea

Legend Of The Blue Sea

IMDb: 8,1

Sezon Sayısı: 1

Dizide, çok zeki ve kurnaz ama aynı zamanda dolandırıcı olan Heo Joon Jae ile kalbini ona kaptıran Shim Chung adındaki denizkızının aşk hikâyesini izliyoruz. Joseon Krallığı döneminden gelip, bu yüzyılda, Seul’ün göbeğinde ortaya çıkıveren denizkızı Shim’in yolu, geçmişinde var olan biriyle bağlantı kurabileceğine inandığı dolandırıcı Heo’ya çıkar.

16. Romance Is A Bonus Book

Romance Is A Bonus Book

IMDb: 8,1

Sezon Sayısı: 1

Yakışıklı ve başarılı baş editör Cha Eun Ho, çalıştığı yayıncılık şirketinde sakin ve makul tavırlarıyla tanınan biridir. Zamanında popüler metin yazarı olarak tanınan çocukluk arkadaşı tesadüfen yeniden hayatına girer. Kang Dan Yi artık boşanmış, çocuklu ama işsiz biri olarak hayat mücadelesi vermektedir. Geçmişteki mükemmel kariyeri bile iş bulmasına yardımcı olmamaktadır. Umutsuzca iş bulmak üzere başvurduğu şirketlerden birine geçmişi ile ilgili gerçeği saklayarak girer. Geçici işçi olarak çalışmaya başladığı binada Cha Eun Ho da vardır. Cha ve Kang birbirlerinin hayatına girdikçe aralarında da kaçınılmaz aşk hikâyesi gelişmeye başlar.

15. Itaewon Class

Itaewon Class

IMDb: 8,2

Sezon Sayısı: 1

Eski mahkûm arkadaşlarıyla beraber, Seul-Itaewon'daki cadde üstü mekânda sokak barı açarlar. Hayallerini gerçekleştirmek konusunda iddialıdırlar ve bunun için savaştıkları rakip güçlüdür. Ancak eski mahkûm aynı zamanda babasının ölümünden sorumlu olan aileden de intikam almak arzusundadır.

14. My Love From The Star

My Love From The Star

IMDb: 8,2

Sezon Sayısı: 1

Bilim Kurgu türündeki nadir Kore dizisinde anlatılan “uzaylı”nın hikâyesidir.  Bundan 400 yıl önce Dünya’ya gelen, mükemmel görünüme sahip uzaylı Do Min Joon’a 3 ay içerisinde geldiği gezegene dönme fırsatı doğmuştur. Kibirli ve burnu havada olan, insanlardan uzak duran bu uzaylı, modern Dünya’nın güzel ve ünlü aktrisi Cheon Song Yi ile karşılaşıp ona âşık olunca işler karışır.

13. Coffee Prince

Coffee Prince

IMDb: 8,2

Sezon Sayısı: 1

Kafe sahibi Han Kyul mekânın imajını değiştirmeye karar verir ve bunun için yakışıklı erkekleri işe almaya başlar. Ancak işe aldığı kişilerin içinde öyle biri vardır ki… Han’ın kafası erkek diye işe aldığı ‘çocuk’ için farklı şeyler hissetmeye başladığında işler karışır. İşini kaybetmemek uğruna bu aldatmacayı sürdüren genç kız ise erkek zannedilmesine mecburen izin verecektir.

12. Vagabond

Vagabond

IMDb: 8,3

Sezon Sayısı: 1

Yeğeni uçak kazasında ölünce olup bitenin arkasında ne olduğunu araştırmak isteyen dublör Cha Dal-geon, gizli ajan Go Hae-ri’nin yardımına başvurur. Bu sıradan genç adam kendisini bir anda büyük yolsuzluk skandalının ortasında buluverir.

11. The King: Eternal Monarch

The King: Eternal Monarch

IMDb: 8,3

Sezon Sayısı: 1

İki farklı paralel dünyada geçen dizide; insanların dünyasında serbest kalan şeytan, öteki paralel dünyaya geçmeye; Modern Kore imparatoru Lee Gon da buna engel olmaya çalışır. Gizemli portaldan geçerek diğer paralel dünyaya giren imparator burada cesur polis dedektifi Jeong Tae Eul ile tanışır.

10. My Country: The New Age

My Country: The New Age

IMDb: 8,3

Sezon Sayısı: 1

Goryeo Hanedanlığı'nın son döneminde Joseon Hanedanlığı'nın başlangıç dönemine kadar olan süreçte sevdiklerinin hayatını koruma mücadelesi veren üç kişi etrafında dönüyor. Aslında iki yakın dost olan Seo Hwi ile Nam Sun-Ho ülkeleri konusundaki görüş ayrılığı yüzünden karşı karşıya gelirler.

9. Arthdal Chronicles

Arthdal Chronicles

IMDb: 8,4

Sezon Sayısı: 1

Dizinin konusu Antik Çağ'da Arthdal denen yerde geçer. Arthdal’da insanlar farklı ırklarla iç içe yaşamaktadırlar. Nweantal denilen ırk insan ırkına göre çok daha gelişmiş ve çok daha güçlüdür. Eski çağlarda uygarlıkların, ulusların doğuşunu tasvir eden dizide Arth adı verilen sanal ülkede yaşayan kahramanların, mücadeleleri ile birlik ve sevgilerinin öyküsü anlatılmaktadır.

8. Prison Playbook

Prison Playbook

IMDb: 8,4

Sezon Sayısı: 1

Beysbol oyuncusu Kim Je-hyeok, 1. Lige çıkma hazırlığında başarılı sporcudur. Bunun için Amerika’ya gitmesine çok az zaman kalmışken, kız kardeşini cinsel saldırıdan korumaya çalıştığı için hüküm giyer ve hapse gönderilir. Yıldız top atıcı Kim, bu yeni ve zorlu dünyada kendi yolunu bulmak ve yeni hayatına alışmak zorunda kalacaktır. 

7. Stranger

Stranger

IMDb: 8,6

Sezon Sayısı: 2

Çocukken geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında oluşan duygu eksikliği yüzünden, duygudaşlık yetisi olmayan soğuk ve yalnız savcı Hwang Shi-Mok, güçlü karakteri olan ve cesur kadın dedektif Han Yeo-Jin ile siyasi oyunların gölgesinde kalan önemli cinayet olayını çözmeye çalışacaktır.

6. Signal

Signal

IMDb: 8,6

Sezon Sayısı: 1

Geçmiş ve geleceği bir araya getiren dizide geçmişten gelen dedektif ile günümüzde yaşayan profil uzmanı zaman ötesi telsiz yardımıyla iletişime geçerek adaletsizlikle ve suçlarla mücadele etmek üzere güçlerini birleştirirler. İlk iş uzun zamandır çözülemeyen davayı çözmek olacaktır.

5. Crash Landing On You

Crash Landing On You

IMDb: 8,7

Sezon Sayısı: 1

Güney Kore’li zengin kadın yamaç paraşütü yaptığı sırada hortuma yakalanır ve kazara Kuzey Kore’ye düşer. Onu bulan ve askersiz bölgede saklanmasına yardım etmeye karar veren Kuzey Kore subayı genç kadına âşık olur. Gizli kalması gereken bu aşk hikâyesi mutlu sona ulaşır mı dersiniz?

4. It's Okay Not to Be Okay

It's Okay Not to Be Okay

IMDb: 8,8

Sezon Sayısı: 1

Psikiyatri kliniğinde çalışan özverili koğuş bekçisi ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu bulunan çocuk kitapları yazarı kadın… Kadının aşk hakkında bildiği hiçbir şey yoktur. Ancak bu iki insan zaman içinde birbirlerini yakından tanıyarak yakınlaşmaya başlarlar. Tabi ki aşk tüm zorlukları kolaylaştırır. Aralarındaki ilişki iyileşmeye giden yolu açacaktır.

3. Mr. Sunshine

Mr. Sunshine

IMDb: 8,8

Sezon Sayısı: 1

Dizi 1900'lerin başlarında, Kore'nin Japon işgalinden önceki dönemde geçer. Amerika Birleşik Devletleri’nin 1871 tarihinde gerçekleştirdiği Joseon seferi sırasında, Joseon’lu genç Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılarak Amerika'ya götürülür. Genç büyüyüp yetişkin olduğunda yurduna geri döner. Tarihi açıdan dönüm noktası olacak dönemde geldiğinde burada soylu aile mensubu kadına âşık olur.

2. Hospital Playlist

Hospital Playlist

IMDb: 8,8

Sezon Sayısı: 2

Dizi, 1999 yılında tıp fakültesine girdiklerinden bu yana çok yakın arkadaş olan doktorların hikâyesini anlatmaktadır. Beş doktor her gün sıra dışı vakalar yaşamaktadır. Tabi ki hastaları da sıra dışıdır. Bu hastanede doğum, ölüm ve ikisi arasında kalan ne varsa iç içedir.

1. My Mister

My Mister

IMDb: 9,1

Sezon Sayısı: 1

Hayatın omuzlarına bindirdiği ağırlığı yüklenerek ayakta kalmaya çalışan iki insanın öyküsü anlatılır dizide. Kendilerine iyi davranılmayan bu dünyada yirmili yaşlardaki genç kadın ile kırklı yaşlarındaki adam birbirlerine yardım etmek isterler. Onları yakınlaştıran bu durum huzuru ve aradıkları sıcaklığı da beraberinde getirecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dramafever, AshianCrush, Hulu Tv, Viki, Dramago, New Asian Tv gibi film platformlarından ulaşmak mümkündür.

Kore draması veya popüler adıyla “K-drama” yapımı Güney Kore’ye ait, çoğu kez mini dizi olarak üretilen ve Kore dilinde gösterime giren dizilere verilen isimdir.

İlgili Yazılar