Romantik Komedi Kore Dizileri En İyi 20 Tavsiye

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 29 Aralık 2020
  • 17.559 okunma

Kore dizisi denildiğinde tabi ki ilk akla gelen romantik komedidir. Hem klişe hem de ilginç konulara sahip olan birbirinden güzel en iyi sayılabilecek romantik komedi Kore dizileri listesini hazırladık.

1. It's Okay To Not Be Okay (Saikojiman Gwaenchanha) – 2020

It's Okay To Not Be Okay

Imdb: 8.8

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Oyuncular: Kim Soo-Hyun, Seo Ye-Ji

Dizi, psikiyatri bölümünde çalışan bir adam ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan bir kadının etrafında dönmektedir. Adamın aşka ayıracak hiç vakti yoktur. Kadın ise aşk hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Ancak, ikisi birbirlerini tanıdıkça yakınlaşır ve aşk sayesinde zorlukların üstesinden gelir. Romantik komedi Kore dizileri arasında puanı ve konusuyla dikkat çekmektedir.

2. The King: Eternal Monarch (The King: Youngwonui Gunjoo) - 2020

The King: Eternal Monarch

Imdb: 8.2

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik

Oyuncular: Lee Min-Ho, Kim Go-Eun, Woo Do-Hwan, Jung Eun-Chae

Dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. İnsanların dünyasında serbest kalan şeytan diğer bir paralel dünyaya geçiş yapmaya çalışmaktadır. Buna karşılık olarak Kore İmparatoru Lee Gon paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışır. Bir diğer paralel dünyada, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.

3. Crash Landing on You (Sa-rang-eui bul-sa-chak) – 2019-2020

Crash Landing on You

Imdb: 8.7

Tür: romantik, Komedi

Oyuncular: Hyun Bin, Son Ye-Jin, Seo Ji-Hye, Kim Jung-Hyun

Dizi, bir Güney Koreli kadın ile bir Kuzey Koreli adamın arasındaki aşk hikâyesini konu almaktadır. Güney Kore'deki bir holdingin mirasçısı olan Yoon Se-Ri yamaç paraşütü yaparken sert rüzgâr nedeni ile Kuzey Kore’ye acil iniş yapmak zorunda kalır. Burada, Kuzey Koreli bir subay olan Lee Jung-Hyeok ile karşılaşır. Lee Jung-Hyeok, Yoon Se-Ri’yi koruyup gizler ve bu süreçte gönlünü Yoon Se-Ri’ye kaptırır. Etkileyici senaryoya sahip yapım romantik komedi Kore dizileri arasında en iyiler arasındadır.

4. Welcome to Waikiki (Eulachacha Waikiki) – 2018

Welcome to Waikiki

Imdb: 8.3

Tür: Romantik, Komedi, Gençlik

Oyuncular: Kim Jung-Hyun, Lee Yi-Kyung, Son Seung-Won, Jung In-Sun

Dizi, Itaewon'daki iflasın eşiğindeki Waikiki konuk evini işleten üç kişi etrafında dönmektedir. Bir gün, kucağında gizemli bir bebek ile bekâr bir anne çıkagelir ve işler karışır.

5. A Korean Odyssey (Hwayugi) - 2018

A Korean Odyssey

Imdb: 8.1

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik

Oyuncular: Lee Seung-Gi, Cha Seung-Won, Oh Yeon-Seo

Dizi, birbirleriyle bir türlü anlaşamayan Son O-Gong ve Woo Ma-Wang’ın kötülüğün her yerde kol gezdiği karanlık bir dünyada gerçek bir ışık aramasını konu almaktadır.

6. Abyss – 2018

Abyss

Imdb: 7.1

Tür: Romantik, Komedi, Hukuk, Fantastik

Oyuncular: Park Bo-Young, Ahn Hyo-Seop, Lee Sung-Jae, Lee Si-Eon

Dizi, 'Abyss' adlı gizemli yuvarlak bir nesnenin sayesinde, ruhlarının güzelliklerine göre dış görünüşleri değişen iki insanın etrafında dönmektedir. Cha-Min bir kaza sonucunda hayatını kaybeder. Kazaya neden olan gizemli güçlere sahip bir varlık, onu 'Abyss'i kullanarak hayata döndürür. Cha-Min hiç çekici biri değilken oldukça yakışıklı birisi olarak başka bir bedende hayata döner. Ayrıca gizemli varlık, 'Abyss'i ona verir. Ertesi gün Cha-Min, 20 yıldır arkadaşı olan Se-Yeon’un bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Dahası cinayetin bir numaralı zanlısı kendisidir

7. Hotel Del Luna – 2019

Hotel Del Luna

Imdb: 8.3

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik

Oyuncular: IU, Yeo Jin-Goo

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu 'Hotel del Luna' adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

8. Strong Woman Do Bong-Soon

Strong Woman Do Bong-Soon

Imdb: 8.2

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik

Oyuncular: Park Bo-Young, Park Hyung-Sik, Ji Soo

Dizi, fiziksel olarak güçlü bir kadın olan Do Bong-Soon (Park Bo-Young) ile CEO olan An Min-Hyuk (Park Hyung-Sik) arasındaki aşkı anlatmaktadır.

9. Oh My Venus – 2015-2016

Oh My Venus

Imdb: 7.9

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: So Ji-Sub, Shin Min-A, Jung Gyu-Woon, Yu In-Young

Dizi, çocukluk zamanından kalma bazı psikolojik yararlardan dolayı zor zamanlar geçiren inanılmaz derecede mükemmel kişisel antrenör Kim Young-Ho ve lise yıllarında zayıf ve güzelliğiyle nam salmış ama ünivesiteden sonra aldığı aşırı kiloları ile başı dertte olan ilk aşkını bir takıntı haline getirmiş Kang Joo-Eun arasındaki gelişen romantik ilişkiyi anlatmaktadır. Romantik komedi Kore dizileri arasında yüksek puanı ile dikkat çekmektedir.

10. Goblin (Guardian: The Lonely and Great God) – 2016-2017

Goblin

Imdb:8.6

Tür: Romantik, Fantastik, Komedi, Dram

Oyuncular: Gong Yoo, Kim Go-Eun, Lee Dong-Wook, Yoo In-Na, Yook Sung-Jae

Bir goblin olan Kim Shin sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüz yılardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnezyadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

11. The Heirs (The Inheritors) – 2013

The Heirs

Imdb: 7.5

Tür: Romantik, Dram, Komedi, Gençlik

Oyuncular: Lee Min-Ho, Park Shin-Hye, Kim Woo-Bin, Choi Jin-Hyuk

Dizi, genç zengin mirasçıların ve sıradan, fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.

12. Oh My Ghost – 2015

Oh My Ghost

Imdb: 8.1

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik

Oyuncular: Park Bo-Young, Jo Jung-Suk, Kim Seul-Gi

Baş şefin yardımcısı olan Na Bong-Sun kendine karşı güvensizdir ve hiç arkadaşı yoktur. Çocukluğundan itibaren şaman olan büyükannesi yüzünden hayaletleri görebilmektedir. Bir gün küstah ve çekici bir hayalet olan Shin Soon-Ae onun bedenini ele geçirir. Bu arada, baş şef Kang Sun-Woo, Bong-Sun'un ani değişiminden sonra onun farkına varmaya başlar.

13. Touch Your Heart – 2019

Touch Your Heart

Imdb: 7.7

Tür: Romantik, Komedi, Hukuk

Oyuncular: Lee Dong-Wook, Yoo In-Na

Dizi, bir avukat olan Kwon Jung-Rok ile ünlü bir kadın oyuncu olan Oh Yeon-Soo’nun arasındaki romantik hikâyeyi konu almaktadır. Bir şirket sahibi ailenin oğlu ile adı bir skandala karışan Yeon-Soo’nun hayatı dibe vurmaya başlar. Ancak berbat olan imajını tekrar düzeltmeye ve ünlü bir senaristtin yeni bir dizisinde rol almaya kararlıdır. Ancak berbat bir oyunculuğu vardır. Bu yüzden, karakterine daha iyi bürünebilmek için bir avukatın yanında sekreter olarak çalışmak zorunda kalır. Böylece daha iyi bir oyunculuk sergileyip, izleyicinin gönlünü almayı planlamaktadır.

14. Suspicious Partner – 2017

Suspicious Partner

Imdb: 7.9

Tür: Romantik, Komedi, Hukuk

Oyuncular: Ji Chang-Wook, Nam Ji-Hyun, Choi Tae-Joon, Nara

Dizi, üzerinde kalan katil damgasını temizleyebilmek için gerçek katilin peşine düşen Eun Bong-Hee ve ona yardım eden No Ji-Wook'un etrafında dönmektedir. Çok geçmeden ikili bu kovalamacanın içinde birbirine âşık olur.

15. The Secret Life of My Secretary – 2019

The Secret Life of My Secretary

Imdb: 7.3

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: Kim Young-Kwang, Jin Ki-Joo, Kim Jae-Kyung, Koo Ja-Sung

Dizi, soğuk kalpli bir iş adamı olan Do Min-Ik ile onun sıcak kalpli sekreteri Jung Gal-Hee arasındaki aşk hikâyesini konu almaktadır. Bir gün, Do Min-Ik bir kaza geçirir ve bu olaydan sonra ona yüz körlüğü teşhisi konur. Yüzleri birbirinden ayırt edemediği için film endüstrisinin etkili bir figürü olan Veronica Park sandığı Gal-Hee’ye âşık olur. Romantik komedi Kore dizileri içerisinde dikkatleri çekmektedir. Ayrıca ailece keyifle izlenebilecek yüksek puanlı 17 film yazımızı da inceleyebilirsiniz.

16. She Was Pretty – 2015

She Was Pretty

Imdb: 7.7

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: Hwang Jung-Eum, Park Seo-Joon, Go Joon-Hee, Choi Si-Won

Ji Sung-Joon gençken çirkin birisidir ancak çirkin ördek hikayesindeki gibi büyüyünce bu görünümden kurtulup yakışıklı birisi haline gelir. Kim Hye-Jin ise Sung-Joon'un tam tersi gençken güzel birisidir ancak büyüdükçe güzelliğini fazlasıyla kaybeden birine dönüşür. Ji Sung-Joon ilk aşkını bulmaya çalışır.

17. Clean With Passion For Now – 2018-2019

Clean With Passion For Now

Imdb: 6.5

Tür: Romantik, Komedi, Gençlik

Oyuncular: Kim You-Jung, Yoon Kyun-Sang, Song Jae-Rim

Dizi, mysophobia (mikrop korkusu) olan bir adam ile kirliliğe aldırmayan bir kadının aşk hikâyesini konu almaktadır.

18. What’s Wrong with Secretary Kim – 2018

What’s Wrong with Secretary Kim

Imdb: 8.1

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: Park Seo-Joon, Park Min-Young

Dizi, narsist bir kişiliğe sahip başkan yardımcısı ile işinde oldukça başarılı olan onun sekreteri arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır.

19. Secret Garden – 2010-2011

Secret Garden

Imdb: 8.2

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik

Oyuncular: Ha Ji-Won, Hyun Bin, Yoon Sang-Hyun

Dizi, dublör olan Gil Ra-Im ile üst düzey bir alışveriş merkezi CEO'su Kim Joo-Won arasındaki fantastik bir Cinderella hikâyesini anlatmaktadır.

20. Coffee Prince

Coffee Prince

Imdb: 8.2

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: Gong Yoo, Yun Eun-hye

Bir kız kardeşi ve dul annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan, genç yaşına ve bir kız olmasına rağmen ağır hayat şartları nedeniyle kız olduğunu saklayarak çalışmak zorundadır. Hayatı boyunca bol yaşamış ve iyi bulmuş olan Choi Han Kyul ise onu yola getirmek isteyen büyük annesinin uğraşlarına karşı direnmekte ve bir kaçış yolu aramaktadır. Tesadüfi bir şekilde, bir erkek gibi görünen Co Eun Chan ile yolu kesişen Choi Han Kyul'un hayatı da bundan sonra hızla değişecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Romantik komedi ve fantastik türde oldukça Kore dizileri vardır. En güncel 2020 yılında çıkmış fantastik türünde The King: Eternal Monarch tavsiye edebiliriz. Bunun dışında izleyiciler tarafından çok beğenilen Hotel Del Luna ve A Korean Odyssey ve 2016’dan beri halen zirveden inmeyen Goblin’i kesinlikle tavsiye ederiz. Ayrıca tatlış bir romantik komedi ve fantastik isterseniz de Strong Woman Do Bong-Soon kesinlikle önerebileceğimiz bir dizidir.

Kore dizileri arasında imdb puanı yüksek olan diziler arasında 8,8 puanla It's Okay To Not Be Okay şu an için zirvede diyebiliriz. İkinci olarak 8,7 puanla Crash Landing on You, üçüncü olarak da 8,6 puanla Goblin’i sıralayabiliriz.

İlgili Yazılar