Öğretmenler Günü Hediye Fikirleri - Öğretmeninize Yaratıcı 13 Hediye Önerisi

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 20 Nisan 2021
  • 340 okunma

“Öğretmenler mum gibidir, kendisi eriyip tükenirken etrafını aydınlatır.” Öğretmenlerimizin emeğini ifade eden bu söz ne kadar gerçekçi ve anlamlı değil mi? Bir çocuğun anne ve babasından sonra örnek aldığı ve hayatında karşısına çıkan ilk rehberi olan öğretmenler, kimi zaman aileden kaynaklı bazı boşluklara ve sorunlara da eğilen yanlarıyla hayatın yükünü paylaşmayı üstlenmiş neferlerdir. Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü, sevgiyi ifade etme anlamında bir öğretmen ve öğrencisi arasında kurulmuş bağı temsilen gerçekleşmektedir. Kuşkusuz toplumun şekillenmesinde katkısı çok önemli olan öğretmenlerimiz, geleceğin de mimarları arasında yer alır.

Cefakar öğretmenlerimiz için ne düşünsek az elbette. Öğretmenler Günü için o özel güne has, sevgisini ifade etmek isteyen öğrenciler için bizler de bazı hediye fikirlerini size sunmayı düşündük. Öğretmenler Günü hediye fikirleri için alternatif bazı önerilerimiz.

1. Kravat

Kravat

Günümüzde her ne kadar klasik giyinme konusunda esneklik sağlanmış olsa da öğretmenlerimiz için şık görünümlü kravat zevkli seçim olması halinde gayet uygun hediye olabilmektedir. Klasik giyinmeyi seven bir öğretmenin stili hakkında fikir sahibiyseniz çocuğunuzun hediye kravat seçiminde kendisine destek olabilirsiniz.

2. Tablo

tablo

Üzerinde öğretmeninize olan sevginizi ifade eden not içeren küçük ebatlarda tablo hiç fena fikir sayılmaz. Yazılı ifadelerin özellikle kalıcı etkisi düşünüldüğünde baktıkça öğretmeninizi gülümseten anlamlı hediye önerebileceğimiz başka öğretmenler günü hediyesidir.

3. Duvar Saati

Duvar Saati

Kuşkusuz günümüzde tasarım yönünden çok çeşitli ürünler ortaya konabilmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi olarak çocuğunuzun öğretmeninin sürekli kullanabileceği, öğretmen sözleri içeren duvar saati hediyesi hem esprili, sempatik hediye hem de kullanışlı bir eşya olarak önerilebilir.

4. Öğretmen Sözleri Olan Bardak

Öğretmen Sözleri Olan Bardak

Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz elbette. Hele ki öğrenciden gelen hediye olunca öğretmen için en büyük sevinç kaynağı bu ince düşünceye sahip olması ve kendisini hatırlamasıdır kuşkusuz. Öğretmen sözleri içeren kupa bardaklar da günümüzde oldukça popüler hediyeler arasında yer almaktadır. “Yoklamayı alıyorum.” , “ Kim cevap vermek ister?” gibi mizahi cümlelerin de yer aldığı kupa bardaklar, öğretmeninizin keyfini arttırmaya yönelik sizi hatırlatacak önerilesi bir fikirdir.

Ayrıca askere giden sevgiliye alınabilecek hediye fikirleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

5. Deri Cüzdan veya Kemer

Deri Cüzdan veya Kemer

Deri cüzdan veya kemer de şık bir aksesuar olarak öğretmenlerin kullanıma gereksinim duyabileceği ve hoşuna gidebilecek Öğretmenler Günü hediye fikirleri arasında yer almaktadır.

6. Çiçek

Çiçek

Bir buket veya aranjman veya tek dal çiçek türü ne olursa olsun, öğretmeni mutlu eden hediyeler arasında yer alır. İnceliğin ve sevginin önemli göstergesi sayılan çiçeklerden günümüzde en fazla güller ve papatyalar tercih edilmektedir.

7. Kitap Okuma Gözlüğü

Kitap Okuma Gözlüğü

LED ışıklı kitap okuma gözlüğü de geceleri kitap okuyan biri için önerilebilen gözü yormayan gözlük olarak tavsiye edilebilir. Günümüzün ilginç örneklerinden olan ve fazla da bilinmeyen bu şık tasarımlı gözlük, hediye fikri olarak Öğretmenler Günü için ideal bir seçim olacaktır.

8. Resim Çerçevesi

Resim Çerçevesi

Resim çerçevesi yaygın bir şekilde hediye olarak tercih edilen bir ürün. Ahşap kare biçiminde özelliğiyle resim çerçevesi hediye etmeyi düşünüyorsanız, içinde siz ve öğretmeninizin yer aldığı resmi de eklemeniz hoş bir düşünce olarak tavsiye edeceğimiz hediye fikridir.

9. Kalpli Oyuncak Ayı

Kalpli Oyuncak Ayı

Çocuk hediyesi gibi gözükse de aslında çocuktan alınmış güzel bir yetişkin hediyesi olarak da dikkat çekmektedir. Özellikle kadın öğretmenlerin oldukça beğenisini kazanan üzerinde “I Love You” yazılı kalp olan oyuncak ayı da önerebileceğimiz hediye fikirlerinden olmaktadır.

10. Kalpli Çikolata

Kalpli Çikolata

Çikolata her zaman favori tatlılar arasında olmaya devam ediyor. Kalp şeklinde bir ambalaja ve şekle sahip olan çikolata da tatlı yiyip tatlı konuşma anlamında güzel hediye fikridir.

11. Bambu Kalemler

Bambu Kalemler

Öğretmenler günü için öğretmeninize hediye edebileceğiniz bambu kalemler günümüzde set halinde kutu içerisinde de satılmaktadır. Üzerine isim dahi yazılabilen bu şık görünümlü kalemler de zevkinizin inceliği ve samimiyetiniz hakkında öğretmeninizde hoş fikirler uyandıracaktır.

12. Gömlek

Gömlek

Öğretmenlere ne hediye versek az kuşkusuz fakat öğrencinin vereceği hediyenin büyüğü küçüğü olmamakla birlikte onlardan alınan hediye daha anlamlı olabilmektedir çoğu zaman. Öğretmeninizin gömlek numarasını takriben hesaplayarak onun zevk ve tercihlerine uygun bir seçim yaparak gömlek hediye etmeniz güzel fikir olarak önerebileceklerimiz arasında.

13. Kişiye Özel Yastık

Kişiye Özel Yastık

Öğretmenler Günü hediyelerinin en güzel yanı da kuşkusuz kişiye özel hissettiren hediyelerin tasarımlarda yer almasıdır. Öğretmeninizin isim ve soy isminin yer aldığı, koltuk kenarı için uygun ebatta, dekorasyona uygun şık tasarımlı dilerseniz sevginizi içeren sözlere sahip dilerseniz yılın en iyi öğretmeni yazısı içeren özellikte yastık hediyesini öneriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğretmenler günü ülkemizde her sene 24 Kasım tarihlerinde kutlanmaktadır. Ancak dünyanın çoğu ülkesinde bu tarih 5 Ekim’dir. Bazı Asya ve Güney Amerika ülkelerinde ise bu tarihler değişmektedir.

Ülkemizde Öğretmen Günü ilk olarak Başöğretmen M. Kemal Atatürk’ün 100. doğum yılı 1981 senesinden itibaren karara bağlanmıştır. Her yıl ülkemizde 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Gününe dair kutlamalar Resmi Gazete’de 26 Kasım 1992 senesinde yönetmelikler çerçevesinde devam etmektedir.

İlgili Yazılar