Ege Bölgesi'nde Tatile Uygun En İyi Kamp Alanları

  • Minik Tospik yazdı.
  • 16 Mayıs 2021
  • 776 okunma

İster karavan, ister çadırda olsun, doğayı sevenlere özgü bu alternatif için bizim de sizlere önerebileceğimiz bazı alternatifler olacak elbette. Ege bölgesinde tatile uygun en iyi kamp alanları nereleridir? Önerilerimiz için sayfamıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Akdeniz Camping

Akdeniz Camping:

Muğla’nın Köyceğiz Gölü kenarında, gün batımı ve gün doğuşunun güzelliğini bile izlemek için kamp fikri ideal bir sebep olabilmektedir. Sultaniye köyüne bağlı bir nokta olan Akdeniz Camping, geniş alanda yer bulmuş yeşil alandır. Restoran olarak hizmet veren işletmenin bahçesini kampçılar için düzenlediği bu mekan, biraz salaş olarak düşünülse de doğayla baş başa kalmak isteyenler için bire bir.

Kuşadası - Önder Camping

Kuşadası- Önder Camping:

Kuşadası’nın deniz ve doğa ile iç içe olan özelliğini bilirsiniz. Antik eserlerin yer aldığı tarihi mekanlarıyla da bilinen Kuşadası, tatil için özellikle son zamanlarda yerli yabancı turistlerin yanı sıra kampçıların da ilgisini çekiyor. Temiz havayı soluyabilecekleri, kamp alanına özgü promosyonlardan yararlanabilecekleri imkanlarıyla kişilerin kamp tercihlerinden biri de Önder Kamp Alanı diyebiliriz.

Kaz Dağları - Hızır Kamp Alanı

Kaz Dağları- Hızır Kamp Alanı:

Tatil, huzur ve keyif arayışınıza Hızır Kamp Alanı, hızır gibi yetişiyor. Kazdağları’nın güzelliğini anlatmaya kelimelerin yetmediğini hepimiz biliyoruz. Mehmet Alan Köyü yerlilerinin işlettiği bu güzel tesis, ideal bir kamp alanı olmakla beraber, konaklamak isteyeceğiniz evler içinde taş, ahşap, ağaçtan evler olarak size öneriler de sunabilmekte.

Çadırda kalarak da doğanın tadını çıkarabileceğiniz bu güzel atmosferde, bölgenin yöresel yemekleri ve köylü teyzelerimizin yaptığı mantı ve gözlemelerle keyfi iki katına çıkarmaktadır. Hızır Kamp Alanı, manzaraya yakın teraslarda anı ölümsüzleştirmek isteyenler için uygun mekanlardandır.

Muğla - Köyceğiz Kamp Alanı

Muğla- Köyceğiz Kamp Alanı:

Turunçgillerin güzelliğinin fark edildiği ve endemik pek çok bitki türünün yer aldığı bölge olan Köyceğiz Kamp Alanı, tatilini Ege bölgesinde doğanın koynunda geçirmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Dinlence ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyen kişiler, gece 12.00’ye değin eğlenceli müzik ve dansları bazen kamp bölgesinde yapılan partiler sebebiyle fark edebilirler. Ailece de kalınmasında sorun olmayan nadide bir yerleşim bölgesi olan Köyceğiz’de mavi-yeşil huzuru tadabilirsiniz.

Fethiye - Babakamp

Fethiye- Babakamp:

Taş veya bungalov tipi evlerde konaklama fikri olanlar için ideal seçim olabilen Fethiye’nin Karaağaç platosunda yer alan Babakamp, karavanıyla gezip kendilerine alan seçmek isteyenler için ideal tatil bölgesidir.

Kamp içerisinde yer alan birçok aktivite programına da katılarak sosyalleşme imkanınız söz konusu olabilmektedir. Bunlar arasında, doğa gezintileri, yoga dersleri, kütüphane etkinliklerini sayabiliriz. İşletmenin kendi ürünü olan sebzelerle hazırlanan akşam yemekleri eşliğinde hoş bir günbatımını yakalamak mümkün. Karavanda ya da çadırda kalma konusunda karar size ait.

Ayrıca Karaburun'da En İyi 7 Kamp Alanı Tavsiyesi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Muğla - Fethiye Küçük Kargı Orman Kampı

Muğla- Fethiye Küçük Kargı Orman Kampı:

Nezih bir tatil bölgesi olan Muğla’nın Fethiye ilçesi, Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi ile dikkatleri de üzerine çekmektedir. Fethiye’de yer alan orman kampı olan Küçük Kargı, doğanın güzelliğini derinlemesine yaşamanız için size fırsat sağlıyor.

Konukları için ihtiyaca yönelik eksik bir unsurun olmadığı bölge, güzel bir çevre, doğa ve macera ruhlu insanların tatil keyfiyle dingin ve keyifli bir ortam oluşması adına bire bir.

Gökçetepe Orman Kampı

Gökçetepe Orman Kampı:

Kuş cıvıltıları arasında ağaçların dalları arasından yansıyan güneş ışığını hissederek uyandığınız anı hayal edin sadece iki dakika. Süreyi daha da uzatmak istediğinizi hisseder gibiyiz. Tıpkı bu an gibi güne keyifle gerinerek başlamak için kampın gözdesi olabilecek bir noktayı da alternatiflerimiz arasına ekledik.

Gökçetepe Orman Kampı, yeşil ve mavinin buluştuğu noktaya sizi davet ediyor. Şehrin gürültüsünden, trafiğinden, kalabalığından yorulduysanız burada kimse sizi rahatsız edemez :)

Datça - Ilıca Kamp Alanı

Datça- Ilıca Kamp Alanı:

Doğamız gerçekten harikulade, özellikle yaz aylarında ağaçların, çiçeklerin, denizlerin hareketlendiği dönemlerde kamp yapmak, akla gelen en güzel kaçamaklardan biri olabilmektedir.

Rüzgar sörfü yapanlar, yelkenliyle açılanlar, doğadan ilginç taşları toplayan ve yürüyüş, tırmanma gibi aktiviteleri de sevenler için düşünülmüş kamp alanı, Ilıca Camping. Kamp için gelenlere yönelik olanakların çeşitli olduğu Datça Yarımadasına bağlı Ilıca Kampı hoş manzaralarıyla ilgi çekicidir.

Kalyoncu Kamp Alanı

Kalyoncu Kamp Alanı:

Ege’de kamp yapma alışkanlığı olan kişilerin de iyi bildiği ve tatil için önerdiği mekanlardan biri olan Kalyoncu Kamp Alanı, dilerseniz karavanla gezmeyi tercih edip konaklamanız için dilerseniz de çadır kampı kurmak isteyenler için konuklarına sağladığı avantajlarla ilgiyi çekmektedir. Güneşi, kumu ve plajın tadını çıkarırken güvenli ve temiz bir bölgede kamp yapmanın özgürlüğünü yaşamanız için idealdir.

Bodrum Kaya Kamp Alanı

Bodrum Kaya Kamp Alanı:

Bodrum, yerli ve yabancı  birçok tatilcinin de gözdesi. Beyaz taş evleri, envaiçeşit çiçekleri ve ışıl ışıl denizi ve kalesiyle Bodrum, aşk ve romantizmin merkezi de sayılan tatil beldesidir. Bodrum’da kamp yapma amacıyla gelenler için önerimiz ise, Güvercinlik köyünde yer alan Kaya Kamp Alanı’dır.

Ulaşım açısından oldukça elverişli konumdadır. Burada karavanla kamp yapma fikrini ateşleyecek imkan ve alternatifler sayesinde doğanın ve denizin tadını çıkarmanız da mümkün olacaktır.

Hisarönü Kamp Alanı

Hisarönü Kamp Alanı:

Muğla’da yer alan doğa dostu ve sessizliği sevenlere özgü Hisarönü Kamp Alanı, Datça Yarımadasına yakın bir mesafede özgürlüğün deneyimlenebilecek en hoş noktalarından birinde yer alır. Huzuru tatilin ilk şartı sayan kişiler için etkili bir dinlence olan Hisarönü Kamp Alanı, doğasındaki güzelliğini ziyaretçileriyle paylaşan bir konumda yer almaktadır.

İzmir Dereli Kamp Alanı

İzmir Dereli Kamp Alanı:

İzmir’i tatil bölgesi olarak seçen kampçılar için de iyi bir fikrimiz var. Dereli Kamp Alanı, nefis doğasıyla beraber, şehirden tam uzak kalmadan kamp kurmanız için uygun lokasyonda yer almaktadır.

Efes’de Antik Kenti ziyaret etme düşüncesi olanlar için de yakın bir mesafe bu kolaylığı sağlamaktadır. Karavan ve çadırla dinlence için kendine uğrak bir yer arayışında olanlar İzmir Dereli Kamp Alanı’nı tercih edebilir.

Ayrıca Türkiye’deki En İyi Karavan Kamp Merkezleri ve Özellikleri adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Muğla - Akbük Orman Kampı

Muğla- Akbük Orman Kampı:

Çam ağaçları altında tertemiz suyu ve havasıyla Muğla Akbük Orman Kampı, konumuyla dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Mavi ve yeşilin coşkusunu hissettiren bölgeye yakın, restoranlar ve kafeler, sosyal platformlarıyla hem dinlendirici hem de keyiflidir. Karavanla yolculuk eden, çadırda kalmak isteyenlere has olan bu tesisin konumu Muğla’nın Akyaka ilçesine bağlı bir bölgedir.

Fethiye - Kabak Koyu Kampı

Fethiye- Kabak Koyu Kampı:

Kabak Koyu bölgesinde yer alan tesislerden istediğiniz özelliklere sahip bir alanda konaklamak ve kamp yapmak düşünebileceğiniz bazı alternatiflerden olabilir. Yeşil ve mavi doğasının güzelliği, Ölüdeniz’e yakınlığı ile gözde bir kamp alanı olan Kabak Koyu, tatilciler için birçok imkanı da beraberinde sunmaktadır.

Gündüzü ve gecesi ayrı güzellikte olan Kabak Koyu’nda konaklayanlara özgü aktiviteler de yer almaktadır. Yüksek tepelerden ve yamaçlardan geniş bir panoramayı ayaklarınıza getiren bu doğa harikası, patika yürüyüşünü sevenler, karavanda ya da çadırda kamp düşünenler için gayet hoş seçimdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kamp için temel malzemelerin temin edilmesi sorunsuz bir tatil için önemlidir. Bu malzemeler, çadır, uyku tulumu seti, mat, kamp mutfağı, şişme yatak, çanta, ilk yardım seti, yastık ve battaniye, sırt çantası, su filtresi, işlevli çakı, soğutucu, fener, katlanır masa, sandalye, pil, yağmurluk ve mataradır.

İster karavanda konaklama fikriyle ister bir bungalovda kalma fikriyle olsun bir kamp alanı seçerken, çadır yeri seçimi önemlidir. Hava koşulları, iklim özelliği, fırtına ve rüzgarın durumu hakkında düşündüğünüz yer için araştırma yapmanız önerilir. Temiz bir alan, kırık camların ya da çöplerin olmadığı, kaldığınız yerin konforunu kaçırmayacak yer seçimi mühimdir. Şehre veya merkeze olan uzaklığı, ihtiyacınız halinde bilmeniz gerekebilir. Evcil hayvanınız varsa prosedürü sormanız ve ayrıca kamp için belirlediğiniz mekanda yer alabilecek komşularınızı izlemeniz önerilir.

İlgili Yazılar