En İyi 12 Erkek Yürüyüş Sandaleti Önerisi

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 6 Aralık 2020
  • 1.246 okunma

Yürüyüş en sevilen ve sağlıklı yaşam için en etkili spordur. Yürümek bizleri zinde tutar. Hatta sadece fiziksel değil psikolojik olarak da olumlu olarak etkilidir. Tabi yürüyüş için spor kıyafetler ve spor bir ayakkabı gereklidir. Yürürken spor ayakkabıları her zaman ilk tercih olur. Ancak yaz aylarında, çok sıcak havalarda spor ayakkabı giymek bazen zorlayıcıdır. Bu sebeple böyle sıcak havalarda yürüyüş sandaletleri her zaman en doğru seçimdir. En doğru yürüyüş sandaletini seçerek sağlıklı ve en verimli şekilde yürüyüşlerinizi gerçekleştirirsiniz. Peki en iyi erkek yürüyüş sandaleti için ne gibi özellikler olmalıdır? En iyi sandalette her zaman güçlü bir zemin kavrayışına sahip olmalı ve ayağınızı kaydırmayan yapıda olmalıdır. Kauçuk tabanlı sandaletler kaymayan yapıdadır. Ayrıca darbelere karşı EVA (Etilen Vinil Asetat) bileşeni olmalıdır. Bunların dışında kolay giyip çıkarabileceğiniz ve suya dayanıklı olmalıdır.

Bu özellikleri taşıyan erkekler için en iyi erkek yürüyüş sandaletleri neler sizler için araştırdık ve listeledik.

1- Keen - Keen Newport H2 Sandalet

keen newport

Yaz ayları için gönül rahatlığıyla kullanacağınız en iyi yürüyüş sandaletlerinden biridir. Bu sandaletle yürüyüş yapabilir, denize girilebilir, çoraplı ya da çorapsız kullanabilirsiniz. Daha fazla taban desteğiyle uzun süreli kullanımlarda da yüksek konfor sağlar. Polyester sentetik file üst malzemeli olan bu sandaleti makinede soğuk suda yıkayabilirsiniz. Hızlıca kuruyan yapıya sahiptir. Güvenli, sabit ve lastikli bağcık sistemi ile koşarken ayağınızdan çıkacakmış hissi yaratmaz. Zemini sıkı kavrayan, kaymaz taban özelliği sayesinde adımlarınızı güvenli bir şekilde atarsınız. Güçlü tabanı sayesinde sadece düz yerlerde değil engebeli yerlerde de kullanabilirsiniz. Çok hafif (405 g) yapısıyla gün boyu rahat ve özgürce yürümenizi sağlar. Ayağınızda olabilecek terleme ve mantar oluşumuna karşı anti-mikrobiyal malzemeye sahiptir. Bu sayede ayaklarınızda sağlık problemi asla oluşmayacaktır. Ayrıca ayak kokusunu önleyici anti-odor malzemesi ile ayaklarınız çok daha güven içerisindedir.

2- QUECHUA - Arpenaz 120 Doğa Yürüyüşü Sandaleti

quechua arpenaz

Çok işlevli ve dayanıklı olan bu sandalet ile yaz ayı boyunca çok rahat edeceksiniz. Darbelere karşı koruyan EVA tabanı sayesinde engebeli arazilerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabanı Crosscontact’tır. Yer tutuş özelliği ile adımlarınızı güven içerisinde atarsınız. Gövde ve tabanındaki deri bileşeni mükemmel hijyen sağlayarak ayaklarınız sağlıklı ve temiz olur. Tokası sayesinde sandaletlerinizi kolayca giyebilir ve çıkarabilirsiniz. 2 tane cırt cırtı vardır. Bunları kullanarak sandaleti ayaklarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Dış tabanı %70 kauçuk ve sentetik, %30 etilen vinil asetattır. Üstü %100 deri, sığır, yarmadır.

3- Nike ISPA OverReact

Nike ISPA OverReact

Sandaletin farklı tarzıyla kesinlikle kendi tarzınızı zirveye taşıyacağınız bir model. Çok daha zorlu, engebeli arazilerde yürümeyi sevenler gönül rahatlığıyla kullanabilir. Sıcak havalar için çok idealdir. Nike ISPA OverReact, ultra yastıklamalı orta tabanıyla rahat bir stildir. Nike React teknolojisi, kusursuz ve hızlı tepki veren bir deneyim sunan hafif ve dayanıklı bir köpüktür. Bu ayakkabının tasarımcıları, yastıklamayı ihtiyaç duyulan her noktalara yerleştirmek için verilerden faydalandı. Sandaletin üst kısmındaki iç içe geçmiş katmanlar, hareket ederken ayağını sabit tutmaya yardımcı olur. Listedeki en pahalı ama en iyi sandaletlerden biridir.

4- Columbus - Men Navy Blue Solid Sports Sandals

Columbus - Men Navy Blue Solid Sports Sandals

Erkekler için en rahat sandaletlerden biri diyebiliriz. Her mevsim için rahatlıkla giyilebilir. Yağmurlu havalarda bile tercih edebilirsiniz. Yapısı gereği çabuk yıkanabilen ve yine çabuk kuruyan bir özelliği vardır. Yastıklı iç yapısı sayesinde ayaklarınız sandaletin içinde çok rahat eder. Bu sayede yürüyüşlerinizde enerjiniz hemen azalmaz. Cırt cırtlıdır (velcro). Bu sayede ayaklarınız için en uygun şekilde ayarlama yaparak ayağınızı tamamen kavrar. Böylece adımlarınızı güvenle atarsınız. Tabanı kauçuktur. Tozlandığında temiz ve kuru bir bez ile silebilirsiniz. Sentetiktir.

5- Lumberjack - Almond Modeli Sandalet

Lumberjack - Almond Modeli Sandalet

Yaz mevsimleri için en iyi erkek sandaletlerinden biridir. Üzerinde 2 tane cırt cırt vardır. Bu sayede ayaklarınıza göre ayarlama yapabilirsiniz. Yumuşak iç yapısı sayesinde yürürken attığınız adımlarda enerjiniz hemen azalmayarak yorulmazsınız. Tabanının yeri iyi sarması sayesinde adımlarınızı güven içerisinde atarsınız. Ayrıca uygun fiyatına göre oldukça da kalitelidir.

6- Nike Canyon

Nike Canyon [CI8797-300]

Keşif yürüyüşleri yapmayı sevenler için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir üründür. Kalın dış tabanı sayesinde adımlarınızı güvenle atabilirsiniz. Ayrıca yumuşak orta tabanlıdır. Sağlam tabanları sayesinde nehir kenarında ya da engebeli bir arazi için en uygun yürüyüş sandaletlerinden biridir. Üst kısmı nefes alabilir ve dayanıklıdır. 3 adet cırt cırtı vardır. Bunları ayaklarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Çift yoğunluklu köpük tabanı sayesinde gün boyu ayaklarınıza yumuşak ve rahat hissettirir. Enerjiniz tükenmeden saatlerce yürüyebilirsiniz. Burun ve topuktaki kauçuk olması sayesinde sandalet tutuş ve dayanıklılık kazandırır. Bastığınız her adımda zemini sımsıkı kavrar.

7- Keen - Keen Clearwater CNX Sandalet

Keen Clearwater CNX Sandalet

Hem yürüyüş yapabilecek hem de denize girebilecek bir sandalet arıyorsanız bakmanız gereken model işte budur. Lastikli bağcık sistemi ile güvenli ve ayağınızda sabit durur. Patentli Keen Protect burun koruma sistemi sayesinde parmaklarınız her giyişinizde güvendedir. Zemini sıkı kavrayan ve kaymaz taban özelliği ile adımlarınızı güven içerisinde atabilirsiniz. Ayrıca güçlü taban yapısı sayesinde hem doğada hem şehirde rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Hafif (238 g) yapısıyla özgür ve enerjik adımlar atarsınız. Hidrofobik file astar sayesinde mikroplara karşı ayaklarınız korunur. anti-mikrobiyal malzemesi sayesinde ayaklarınız terleme ve mantar oluşumuna karşı korurken, anti-odor malzemesi sayesinde ayak kokularını önleyen yapıya sahiptir. Polyester sentetik file sayesinde çamaşır makinesinde soğuk su ile yıkanabilir. Ayrıca sentetik file sayesinde hızlı kurur.

8- HRX by Hrithik Roshan

HRX by Hrithik Roshan

Klasik tarzda bir sandalet arayanların kesinlikle beğeneceği bir modeldir. En iyi yürüyüş sandaletleri arasına koymamızın sebebi sadece yürüyüş yaparken değil günlük kombinlerinizde de kullanabileceğiniz şık bir ayakkabıdır. Yastık tabanı sayesinde ayaklarınız ağrımadan saatlerce ayağınızdan çıkarmadan yürüyüş yapabilirsiniz. Nefes alabilen örgülü yapısı sayesinde ayaklarınızın terlemesini önler. Ayağınızı çorap gibi saran cırt cırtlı ama ve kapatma sayesinde ayaklarınızı çorap gibi sarar. Böylece adımlarınızı çok daha rahat atarsınız. Daha kalın dokuma kayışlar ile ayaklarınız sabitlenir ve ayak ile topukta mükemmel denge sağlanır.  Darbelere karşı koruyan EVA tabana sahiptir. Hafif yapısıyla her adımınızda özgür hissedersiniz.

9- QUECHUA - NH110

QUECHUA - NH110

Sıcak ve kuru havalar için uygun olan bu sandaleti hobi olarak yapacağınız yürüyüşlerde kullanabilirsiniz. EVA çift taban sayesinde yürürken alacağınız darbelerden korur. Kaymayan kauçuk sayesinde kaymadan güven içerisinde yürüyüşlerinizi yapabilirsiniz. Sıcak havalarda mikro delikli iç taban sayesinde ayaklarınız rahat ve sağlıklı olur. 2 tane cırt cırtlı ayarlama sistemiyle ayaklarınızı kavrar. Bu sayede adımlarınızı güven içerisinde atarsınız. Termoplastik kauçuk tipi olması sebebiyle maksimum dayanıklılık sağlar. Toprak ya da patika yollar için uygundur. Asfaltta uzun süre kullanırsanız erken aşınma olasılığı artabilir. Suda ve dağda kullanılmaz. Bu listedeki tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı ürünlerden biridir. Dış tabanı %60 kauçuk ve sentetik, %40 etilen vinil asetattır (EVA).

10- Woodland - Men Khaki Leather Sandals

Woodland - Men Khaki Leather Sandals

Yaz kış, çoraplı çorapsız bu ürünü çok rahat bir şekilde giyebilirsiniz. Yastıklı tabanı sayesinde ayaklarınız sandaletin içerisinde çok daha rahat eder ve yürürken yorulma hissi oluşmaz. Kauçuk dış tabanı ile adımlarınızı güvenle atabilirsiniz çünkü kauçuk kaymayı engelleyen bir yapıya sahiptir. 2 tane cırt cırtlı ayarlanabilir sistem ile ayaklarınız için en ideal ayarlamayı yaparak sarabilirsiniz. Malzemesi deridir.

11- The North Face - MEN’S HEDGEHOG SANDAL III

The North Face - MEN’S HEDGEHOG SANDAL III

The North Faces her zamankinden daha dayanıklı ve yüksek performanslı olan Hedgehog sandaletiyle yine muhteşem olmayı başardı. Cırt cırt sistemi ile ayağınıza en uygun şekilde sarabilir, giyebilir ve çıkartabilirsiniz. Sıcak havalarda ayağınızı terletmeden sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Kabartma yüzeyi Northotic, orta taban EVA malzemeden yapılmıştır. Tabanı bastığınız alanı sımsıkı tutar. Üst yüzeyi tekstil ve suni nubuk malzemeden yapılmıştır.

12- ASOS Unrvlld Supply trainer sandal with straps

ASOS Unrvlld Supply trainer sandal with straps

Asos marka bu sandalet yaz aylarında kullanabileceğiniz en iyi yürüyüş sandaletlerinden biridir. Dayanıklı kauçuk dış tabanı sayesinde adımlarınızı kaymadan güvenle atabilirsiniz. Markalı lastikli ve ayarlanabilir bantları ayrı bir hava katmaktadır. Şık tarzıyla günlük giyim kombinlerinde de kullanabilirsiniz.

Ayrıca en iyi erkek koşu ayakkabısı önerilerini de inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi erkek sandalet markaları içerisinde; QUECHUA, Nike, Columbus, The North Face yer almaktadır.

İlk olarak sandaletin kullanılacağı araziye dikkat edilmelidir. Sandaletlerin birçok çeşitleri mevcuttur. Kullanacağınız araziye göre seçim yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar