Çay Keyfinize Keyif Katacak En İyi 10 Çaycı Modeli

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 23 Ağustos 2020
  • 965 okunma

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak ya da gün içinde yorgunluğu gidermek için çay içmeyi sevenlere özel olarak üretilen en iyi çaycı modelleri sayesinde canınızın istediği her an çay içebilirsiniz. Pratik ve ergonomik kullanımları sayesinde çay demlemeye ayrı bir lezzet ve kolaylık katan ürünler tüm bu özellikler ile birlikte çay severlerin vazgeçilmezi oluyor.

HOMEND Royaltea 1701 Konuşan Çay Makinesi

homend royaltea

Konuşan çay makinesi olarak bilinen model beyaz rengi ve cam demliği ile birlikte harika bir şıklık sunuyor. Kullanılan her alana uyum sağlayacak görünümü sayesinde alana estetik açıdan da değer katabilecek olan ürün 1 litre cam demlik ve 1,9 litre su haznesi sayesinde kesintisiz çay keyfi sunuyor. Paslanmaz çelik çay filtresi ve yine paslanmaz çelikten imal edilmiş çelik gizli rezistansı da kullanım kolaylığı sunuyor. En yüksek elektrik tüketimi de 1800 watt olan model tüm bu özellikleri ile öne çıkıyor olsa da asıl becerisini sesli uyarı sisteminde gösteriyor. Isıttığı suyun durumu hakkında konuşarak sahibini bilgilendiren ürün böylece günümüz teknolojisine de ayak uyduruyor. Konuşma özelliği aynı zamanda istendiğinde devre dışı bırakılarak kullanıcıların tercihine sunuluyor. Ayrıca sadece çay demleme için değil aynı zamanda bitki çayı ya da kahveler için de gerekecek sıcak su ihtiyacını özel dereceleri ile karşılayan ürün tüm bu özellikleri ile birlikte eşsiz bir kullanım vaat ediyor.

PHILIPS HD7301/00 Daily Collection Çay Makinesi

philps daily collection

Tüm aile üyelerinin istedikleri kadar çay içmelerine olanak sağlayacak olan model su sıcaklığını otomatik olarak ayarlıyor ve her zaman istenen sıcaklığa kendisini getiriyor. 0,9 litre cam çaydanlığı doğal ve çayın lezzetinin değişmediği tatlar sunarken 1,9 litre hacimli geniş su ısıtıcı haznesi de tek seferde yeteri kadar su ısıtmanızı mümkün kılıyor. Gizli paslanmaz çelik malzemesi sayesinde de hızlı kaynama ve kolaylık temizleme özellikleri sunan ürün 1700 watt enerji tüketimi sayesinde de çevreci tasarımı ile öne çıkıyor. Ayrıca kireç önleyici filtresi çayın tadının değişimini de engelliyor ve daha sağlıklı bir kullanım sunuyor.

Ayrıca bilgisayar ekranlarının zararlarından korunmak için 6 yöntem yazımıza da bakabilirsiniz.

ARÇELİK K3280 Tiryaki Çaycı Çay Makinesi

arçelik k3280

0,7 litre demliği ile sunulan model 1,8 litre su kapasitesi sayesinde ihtiyaç duyulan çay isteklerini en iyi şekilde kesintisiz bir halde sağlıyor. En fazla güç sarfiyatı 1600 watt olan model böylece enerji tasarrufu olarak kullanım imkânı da yaratıyor. Dahili halde bulunan kireç filtresi nedeniyle kireçli suların hem sağlık hem de tat açısından oluşturacağı zararları engelleyen ürün böylece daha lezzetli bir çay keyfi yaşatıyor. İkili ısıtma sistemi ise suyu daima sıcak tutarken suyun belirli bir ısının altına düşmesi halinde otomatik olarak devreye girerek her zaman ideal sıcaklık değerlerinin oluşumunu sağlıyor. Ergonomik tasarım sunan kolay kontrol sunan düğmeleri ise kullanıcısına daha büyük kolaylıklar veriyor.

ARZUM Mystique Cam Demlikli Cam Semaver

arzum mystique

Semaver keyfini teknoloji ile buluşturan ürün çay keyfinden hiçbir zaman vazgeçemeyenler için en iyi çaycı çeşitleri arasında yer alıyor. 1,2 litre kapasiteli cam demlik lezzet ve sağlık açısından ideal değerleri sunarken çok geniş hacme sahip cam su ısıtıcısı da 3 litre suyu tek seferde içime hazır hale getirmenize olanak veriyor. Bu bakımdan kalabalık ailelerin ya da ofislerin de rahatlıkla tercihi olabilecek ürün, akıllı sensör sistemi sayesinde de suyu sürekli olarak sıcak tutuyor ve sesli kaynama uyarısı ile birlikte otomatik açılıp kapanma özelliğine de sahip bulunuyor. Kaynatma sırasında 1500 watt enerji tüketen ürün bu bakımdan yüzde 90’a varan enerji tasarrufu da sağlıyor. Ayrıca emniyet sistemi susuz çalışma ya da benzeri riskli durumlara karşı da güvenlik sağlıyor.

TEFAL Tea Expert Cam Demlik Çay Makinesi

tefal tea expert

0,7 litre cam demliği sağlıklı ve lezzetli çayları yapmayı sağlarken 1,8 litre hacme sahip su haznesi de yeterli miktarda sıcak suyu hazır tutmanızı sağlıyor. En fazla güç sarfiyatı 1650 watt olan ürün böylece enerji tasarrufu konusunda da öne çıkıyor. Gizli rezistansa sahip olan model, 360 derece dönebilen taban sistemi ile her açıdan rahatlıkla kullanım ve kontrol etmeyi sunarak dikkat çekiyor.

Korkmaz A331-01 Çaytema Çay Makinesi

korkmaz çat tema

Dahili çay filtresi ile birlikte ekstra demlik gerektirmeyen modelin demlik kapasitesi 0,9 litre ve ısıtıcı su haznesi ise 1,7 litre ile çay ihtiyacınızın en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı oluyor. Çok satan çaycı modellerinden olan ürün otomatik kapanma özelliğini su ısısı belirli bir dereceye ulaştığında kendiliğinden devreye sokuyor ve böylece enerjiden tasarruf yapılmasını, suyun daha fazla kaynamamasını sağlıyor. Susuz çalışma emniyetine sahip olması nedeniyle de olası risklerin önüne geçen model, ayrıca göz alıcı renkleri sayesinde de bulunduğu ortama farklı bir hava katmayı başarıyor.

Arzum Harman Ar 3060 Se Çay Makinesi

arzum harman

Pratik çaycı kullanımı isteyenlere sade tasarımı ile hoş bir alternatif olan model 1 litre cam demliğe ve 1,7 litre su ısıtıcısına sahip. En yüksek kullanımlarda 1650 Watt enerji harcayan model bu sayede enerji kullanımında da ideal değerlere sahip bulunuyor. Otomatik kapanma özelliği de bulunan model aynı zamanda susuz çalışma emniyeti ile desteklenerek daha güvenlikli bir yapıda bulunuyor.

Altus AL-790 P Porselen Demlikli Çay Makinesi

altus porselen demlikli

Daha uygun fiyatlı model isteyenler için tam bir fiyat performans ürünü olarak tercih edilen ürün, görünümü sayesinde dikkat çekiyor. Gövde olarak plastik malzemeye sahip olmasına rağmen demlik olarak porselenden üretildiği için çayın lezzetinin en iyi şekilde sunuyor. Porselen demliği 0,7 litre ve su ısıtıcı kapasitesi de 1,9 litre ile çay severlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde. Üstelik modelde kaynama derecesini görmek için kaynama göstergesi bulunuyor, susuz kaldığında kendisine ve etrafa zarar vermemesi için otomatik kapanma özelliği de bulunuyor. Bunun yanında daha kolay temizlik ve lezzetli çay içimi için kireç filtresi de bulunan model tüm bu özelliklerini hoş bir tasarım ile tamamlıyor.

Arçelik K 3284 Gurme

arçelik k3284

Daha fonksiyonel çaycı modeli arayanlar için işlevsel yapısı ile öne çıkan model, ilk olarak yüksek fiyatı ile dikkat çekiyor ancak çay severlere neredeyse tüm çayları rahatlıkla demleme imkanı yaratıyor. Gelişmiş teknik özellikleri arasında farklı dereceler ayarlama, çay demlenmesini hafif, normal ya da sert olarak ayarlama, ısı derecesinin istendiği gibi ayarlanması, farklı çay türlerini demlemeye imkan vermesi gibi özellikler bulunuyor. Zamanlayıcıya sahip olması nedeniyle tıpkı kahve makinelerinde olduğu gibi demleme saatini de ayarlamak mümkün oluyor. Böylece sabahları uyandığınız saatte çayınızı hemen hazır edebilirsiniz.

Fakir Teatime

fakir teatime

Kullanışlı ürün isteyenler için geliştirilmiş olan modelin demliği cam iken su ısıtıcısı kısmı plastik aksama sahip. Demlik boyutu 0,7 litre ile yeterli bir kullanım sunarken aynı zamanda sıcak tutma özelliği sayesinde çayın tazeliği ve tadı da uzun saatler boyunca muhafaza edilebiliyor. Ayrıca otomatik kapanma özelliği sayesinde de belirli ısılar üzerine cihaz çıktığında kendiliğinden kapanıyor ve bu özellikleri ile birlikte en iyi çaycı ürünleri arasında kendisine yer buluyor.

İlgili Yazılar