En İyi Dizi İzleme Siteleri İçin 12 Tavsiye

  • Minik Tospik yazdı.
  • 6 Ağustos 2021
  • 1.772 okunma

Son yılların en popüler hobilerinden biri haline gelen dijital yayınlar üzerinden dizi izleme keyfini, meraklısına, en iyi; en farklı; en tercih edilir biçimde sunmaya çalışan yerli-yabancı çok sayıda platform var. Eski diziler, yeni diziler, dramalar, komediler, belgeseller ya da aile dizileri gibi seçeneklerle üye sayılarını da günden güne arttırıyorlar. Sansür ve kesinti sorunu olmaksızın, ücretli üyeliklerde reklam problemi yaşatmaksızın giderek daha fazla hayatımızda yer etmeye başlayan bu platformların iyisi de var kötüsü de… Biz de bu yazı içeriğimizde yerli ya da yabancı ülkemizde dijital yayın hizmeti veren ve en iyi dizi izleyebileceğiniz siteleri sizin için derledik.

1. Amazon Prime Video

Amazon Prime Video

2006 yılında kurulan Amazon Pirime Video platformu aynı zamanda dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Zengin arşive sahip olup, ücretlidir. Devamlı olarak yeni yapımları içeriğine eklemektedir. Bu arada prodüksiyonu kendine ait olan yapımlara da imza atmaktadır. Mobil uygulama hizmetiyle daha fazla alanda izlenme imkânı da sunuyor. Akıllı telefonlarda, tabletlerde ve bazı televizyonlarda bu uygulamalar yüklenebilmektedir. Aile paketi üyeliği ile farklı cihazlardan eş zamanlı olarak izlenebilmektedir. 

2. BeIN Connect

BeIN Connect

Ara ara gözden düşer gibi olsa da hemen sistemine yeni yapımlar ekleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu platform 2013 yılında hizmete girmiştir. Digiturk kuruluşuna ait olan bu platform da ücretli olup, üyelik sistemiyle kullanılabilmektedir. Denemek isteyenlere kısa süre (1 ay) ücretsiz olarak da hizmet sunmaktadır. Tv izleme olanağı da bulunan BeIN Connect, geniş arşivi bulunan dizi izleyebileceğiniz sitelerindendir. Kaliteli yapımlarıyla dikkat çeken site, meraklıları için ideal platformlardandır.

Ayrıca IMDb Puanı En Yüksek 40 HBO Dizisi adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

3. Turkcell Tv Plus

Turkcell Tv Plus

2014 yılında kurulmuş olan platform, son zamanlarda adını artık iyiden iyiye duyurmuştur. Tüm tv kanallarına da ulaşma olanağı sunmaktadır. Oldukça zengin yerli ve yabancı film-dizi film arşivine sahiptir. Tüm benzerleri gibi ücretli olan site üyelerine iki türlü abonelik seçeneği sunuyor. Akıllı cihazlarda kullanılabilen aboneliğin yanı sıra televizyonda kullanılabilen paket seçeneği de mevcuttur.

4. Blutv

Blutv

İstanbul’da kurulan platform, 2015 senesinde yayın yapmaya başlamıştır. Masum ve Sıfır Bir gibi orijinal içeriklerinin yanı sıra eski-yeni yapımlara da yer vermektedir. Son dönemlerin en çok rağbet gören dizi izleme sitelerinden biri olmayı başarmıştır. Tüm dünyada ilgi gören yabancı yapımlardan Vikings, The Walking Dead gibi yapımlara da yer veriyor. Bu siteyi de diğerleri gibi ücretli üyelikle izlemek mümkün. Zengin arşiviyle beraber belirli tv kanallarını da canlı olarak takip edebiliyorsunuz. Blutv de mobil uygulaması olan platformlardan. İçerikleri akıllı cihazınıza yükleyerek çevrim dışı şekilde de dizi film izleme olanağı bulabilirsiniz.

5. Puhutv

Puhutv

Doğuş holding tarafından kurulan ve yayın hayatına 2016’da başlayan yerli platformlardandır. Diğerlerinden farklı olarak, bu platform tamamen ücretsizdir. Bol reklam verse de kaliteli dizi ve sinema filmlerini bulup izleme olanağına sahip olabilirsiniz. Yayın hayatına geçtiğinde Şahsiyet, Fi gibi çarpıcı yapımlarla dikkatleri çok kısa sürede üzerine çekmeyi başarmıştır. Yerli içeriklere çok daha fazla yer verdiğini söyleyebiliriz. Ancak yabancı dizileri ve sinema filmlerini de bulabiliyorsunuz. Puhutv’nin de mobil uygulaması mevcut olup, en iyi dizi izleme sitelerindendir.

6. Netflix

Netflix

Ülkemizde yayın hayatına geçmesi ise 2016 yılında gerçekleşmiş olan Amerikan teknoloji ve medya şirketi Netflix 1997 yılında California’da kurulmuştur. Amerika’da kullanımı çok yaygın olan dijital platform uygulaması ülkemizde “Netflix Türkiye” adıyla hizmet vermektedir. Şurası gerçek ki Netflix ‘İnternetten dizi film ya da sinema filmi izleme’ dendiğinde ülkemizde akla ilk gelen isim olmayı başarmıştır!

Aslında Netflix neredeyse tüm dünya ülkelerinde televizyona ciddi anlamda darbe yapmış ilk dijital kanallardandır. Özellikle son yıllarda tv izleme alışkanlığını alt üst etmiştir. En zengin film arşivine sahip olduğunu söylersek yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Orijinal içerikleriyle de çok başarılı ve çarpıcı yapımlar sunan Netflix; yerli yabancı pek çok yapımın yayın hakkını satın alıp sürekli olarak arşivini genişletmektedir. Yerli yapım orijinal içeriklere de önem veren sitede Hakan: Muhafız, 50m², Atiye, Fatma, Aşk 101, Bir Başkadır gibi yapımları tüm dünyaya sunmuştur. Ücretli üye olunabilen sitenin mobil uygulaması da kullanılabilmektedir.

7. Dmax

Dmax

Çok farklı onlarca dizi ve sinema filmi içeren ve 2018 yılında kurulan Dmax’e ülkemizden de ulaşım sağlamak mümkün. Belgesel tarzı yapımların daha çok dikkat çektiği sitelerdendir. Bu yönüyle diğer dizi film izleme sitelerinden ayrıldığını düşünmek mümkünse de kullanıcıların eğlenceli bulduğu, zengin ve kaliteli yapımlardan oluşan arşiviyle öne çıktığını söyleyebiliriz.

8. Disney Plus

Disney Plus

2019 yılında kurulan kısa sürede milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan platform Pixar, Star Wars ve Marvel serileri ile can alıcı biçimde ilgi çekmeyi başarmıştır. Her zaman popüler yapımlara yer veren site yeni yapımlara ağırlıklara yer vermesi nedeniyle de bu ilgiyi hak ediyor. 2021 yılı içerisinde 103,6 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklanan site Türkiye’de de ilgi odağı olmayı başarmıştır.

9. YouTube

YouTube

Aslında video yayın platformu iken, son yıllarda YouTube üzerinden yayın yapan kanallar vasıtasıyla pek çok sinema filmi ve dizi filmi de bu platform üzerinden izlemek mümkün hale gelmiştir. 2005 senesinde ABD’de kurulan YouTube yayın hayatı bitmiş dizi filmleri izleme imkanı sunuyor. Pek çok canlı yayını da izleyebileceğiniz platform çok farklı içeriklerde ve çeşitli kategorilerde binlerce dizi filmi bünyesinde barındırıyor. Herkesin kullanımına açık olan siteden, ayrıcalıklı üye olarak yararlanmak da mümkündür. Bu sayede reklamsız olarak istediğiniz kadar video izleyebiliyorsunuz. YouTube Premium adını alan ve ücretli üye olunan abonelik sisteminde dizi filmleri ve sinema filmlerini cihazınıza indirip çevrim dışı olarak da izleme olanağına sahip oluyorsunuz.

10. FoxPlay

FoxPlay

Televizyon kanalı FOX Tv'nin online içerik platformu olan FoxPlay 2019 yılından itibaren FoxPlay Türkiye adıyla ülkemizde hizmet vermektedir. Dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan platform o tarihten bu yana dizi izleme platformu olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır. Televizyonda izleyemediğiniz ve aklınıza takılan eski dizileri izlemek istediğinizde FoxPlay aklınıza gelebilecek ilk seçeneklerden biri olabilir. Kaliteli olarak dizi izleme imkânı bulunmaktadır. Zengin arşivi ve kaliteli yapımları sayesinde çok sayıda kullanıcıya hitap etmektedir ve tamamen ücretsizdir.

Ayrıca İzlemeye Doyamayacağınız En İyi 10 Marvel Dizisi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

11. Gain

Gain

2019 yılında Beyn Danışmanlık bünyesinde kurulan Gain’in sahibi Gözde Akpınar’dır. Daha çok mobil uygulama yoluyla izlenmesi amaçlanmıştır. Eğitici, yenilikçi ve eğlendirici içeriklere sahip mini videolarla işe başlayan kanal sonrasında mini diziler; kısa filmler; mini belgesel diziler, spor, müzik vb. içeriklerle yayın yapmaya başlamıştır. Bu yeni nesil video içerik platformu tanıtım amacıyla başlangıçta ücretsiz olarak hizmet verdikten sonra 2021 yılı itibariyle üyelik ücretli hale gelmiştir. Yakın dönemde özgün içeriğe sahip ve Gain için yapılan diziler de yayımlanmaya başlamıştır. Sektörde çok sesliliği mümkün kılmak, orijinal üretimlere yer vermek gibi sıra dışı yayın anlayışı ile kullanıcı sayısını günden güne arttırmaktadır.

12. Exxen

Exxen

Ülkemizdeki en yeni dijital içerik platformu! Acun Medya tarafından kurularak içinde bulunduğumuz 2021 yılı başında yayın hayatına başlamıştır. Platform için iki tip üyelik seçeneği vardır; reklamlı ve reklamsız. Her ikisi de ücretli olup, reklamsız olanın üyelik ücreti diğerine göre daha fazladır. Site içerisinde pek çok kategori bulunmaktadır. Dizi filmler, yarışmalar, çocuk programları, belgeseller ya da reality showlar gibi çok çeşitli yayınlara ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar, yayın hayatına başladıktan çok kısa süre sonra oldukça kaliteli ve beğeni toplayan yepyeni özgün dizileri de bu platformda izleme olanağı bulmuşlardır.

Sıkça Sorulan Sorular

YouTube, yasal olarak pek çok dizi filmin yayınlandığı mecralardan biri olduğundan beri ücretsiz şekilde filmlerini yayınlamak üzere kanal oluşturan kuruluşlardan ilk anda bulduklarımız şunlardır: BKM, Avşar Film, Fanatik Film, 25 Film, TAFF Pictures, The Documentary Network, Arzu Film, Erler Film, Yılmaz Erdoğan, Özen Film, Mint, Filmacass, Ekip Film.

Disney+! Henüz ülkemizde yayın hayatına başlamamakla beraber, fiyatı hakkında tahminler geliyor. Disney Plus adlı platformun ülkemizde 49 TL üyelik ücreti alacağı konuşuluyor ki böyle olursa diğer platformlar içerisinde en yüksek üyelik ücreti bu siteye ait olacak gibi görünüyor.

İlgili Yazılar