Güvenliğinizi Sağlayacak En İyi 12 Havalı Tabanca Modeli

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 21 Ekim 2020
  • 3.013 okunma

Sıkıştırılmış hava yardımı ile saçma atabilen tabanca çeşidi olan havalı tabancalar, güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılan silah çeşitleridir. Kendi içlerinde karbondioksit tüp, yaylı pistonlu ve PCP sistemleri olarak ayrılan en iyi havalı tabancı modelleri bu sayede güvenliğin sağlanması amacıyla tercih edilmektedir.

1) Ekol ES66 Parlak Beyaz Havalı Tabanca

ekol es66 parlak beyaz havalı tabanca

Yerli üretim olması sebebiyle havalı tabanca modelleri arasında öne çıkan model, yüksek gelişmiş özelliklere sahiptir. Tetik hassasiyeti ve isabet oranında beklentileri fazlasıyla karşılayan model, dünyaca bilinen Belçika Browning modelinin tasarımına sahiptir. Karbondioksit tüp ile çalışan model, ortalama bir tüp ile 60 – 70 atış yapabilmektedir. Tüp bittiğinde ise yenisi ile değiştirmek gerekmektedir. Parlaklığı, ağırlık hissi ve işlevsel yapısı ile havalı tabanca arayanlara hitap etmektedir.

2) ASG Steyr M9-A1 Havalı Tabanca

asg steyr m9 a1

Avusturya menşeli olan model, güç odaklı üretimi ile dikkat çekmektedir. Çıkış hızı en yüksek olan havalı tabanca modelleri arasında yer almaktadır. Güç odaklı oranı 3,3 olup havalı tabancalar arasında görülebilecek en yüksek değeri işaret etmektedir. Toplam çıkış hızı ise 449 fps olup en yüksek değerlere ulaşan model aynı zamanda da 530 gram ağırlığı sayesinde de çok rahat bir kullanım imkânı yaratıyor. 19 adet bilye kapasitesi sayesinde de tek seferde ihtiyacı en iyi şekilde görüyor.

3) SIG SAUER 1911 We The People Blowback Havalı Tabanca

sig sauer 1911

En çok tercih edilen ve en iyi havalı tabancalar arasında yer alan Sig Sauer, piyasaya çıktığından itibaren büyük bir beğeni toplamaktadır. Karakteristik özelliği olarak kabzasının her iki yanında bulunan yıldız kabartmaları ile dikkat çeken modelde aynı zamanda paslanmaz çelik sürgü ve gövde yapısı ile zorlu hava şartlarında da kullanım imkânı yaratıyor. Her iki elde de rahat kullanımı ve emniyetli yapısı sayesinde her yerde kullanım için uygun olan model ayrıca koleksiyonerler tarafından da tercih ediliyor. Yarı otomatik atış modu, 320 fps çıkış hızı ile birlikte sınıfının en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor.

4) KWC Beretta M92 Blowback Havalı Tabanca - 4.5 mm

kwc baretta m92

Blowback özelliği de bulunduğu için ilgi çeken model, tamamı metal malzemeden üretilmiş ve yüksek kaliteye sahiptir. Daha kolay kullanım için tam otomatik seçenek de sunan model bu sayede seri atış yapabilmektedir. Gerçekçi silah söküm süreci sayesinde de gerçek tabancalardan hiçbir farklı olmayan model, kullanım sırasında gerçek silah kullanım hissi yaratmaktadır. Tasarımının gerçekçiliği ve kolaylıkla değiştirilebilen atış modları sayesinde havalı tabanca kullanmak isteyenlere hitap eden model atış becerileri ve ağırlığı ile profesyoneller için de uygun özellikler taşıyor.

Ayrıca insanların hayatlarını değiştiren icatlar ve öyküleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

5) Glock 19 BB Black Havalı Tabanca 4.5mm

glock 19 bb

Dünyaca bilinen Glock modelinin replikası olan bu model, metal kızak ve polimer gövdeye sahiptir. Gerçekçi kilit sistemi sayesinde de emniyetli bir kullanım sunmaktadır. CO2 tüp ile çalışan model 6 mm’lik çelik bilye atmaktadır. Çıkış hızı olarak 130 fps hız sunan model, 12 bilyeyi şarjöründe tutabiliyor.

6) KWC M11 Mini Uzi Havalı Tabanca KM55HN

kwc m11 uzi

Tayvan menşeli olan model, Uzi silahların birebir replikasıdır. 12 gram CO2 tüp ile birlikte 50 – 70 arasında atış kapasitesine sahiptir. Metal plastik malzemeden üretilmiş olup yüksek dayanıklılık sunmaktadır. Yarı otomatik olmasına rağmen hızlı atış yapabilmektedir. Gerçekçi silah söküm süreci sayesinde de kullanım sırasında gerçek silah kullanım hissi yaratmaktadır. Tabancanın namlu çıkış hızı 393 fps olurken ağırlığı da sadece 531 gramdır. En önemli avantajı ise enerjinin tamamının saçmaya aktarılması nedeniyle daha yüksek bir namlu çıkış hızının yakalanmasıdır. Diğer bir önemli özelliği ise ileri geri sistemde oluşacak sorunları ortadan kaldırmasıdır.

7) UMAREX Glock 19X Desert Havalı Tabanca 4.5mm

umarex glock 19x

Orijinal Glock 19 lisansı ile üretilmiş olan model, metal alaşım ve polimerden yapıldığı için yüksek kalite malzeme dayanıklılığına sahiptir. 19 çelik bilye kapasitesine sahip olup 107 m/s ulaşan bir atış hızı ile alanında iddialı modeller arasında yer almaktadır. Uzun kabza sistemi sayesinde estetik olarak da dikkat çekici olan model, kolay kontrol edilebilir yapısı, hafifliği ve çevikliği sayesinde de tercih edilir modeller arasında bulunuyor.

8) KWC Makarov CO2 Havalı Tabanca, KM44DHN

kwc makarow co2

Görünümü ile havalı tabanca modelleri arasında dikkat çekici model olan ürün, metal polimer yapısı ile yüksek dayanıklılık sunmaktadır. Model ayrıca tüm aksamlarında dayanıklılık sergilemektedir. Yarı otomatik yapısına rağmen hızlı atış yapabilen model, silah söküm sürecinde de birebir gerçekçilik hissi vermektedir. Aynı zamanda namlu çıkış hızı 120 m/s olurken ağırlığı da 800 gramdır. Fps değerleri ise 393 olan model görünümü sayesinde silah koleksiyonerleri tarafından da tercih edilmektedir.

9) KWC Luger P08 Blowback Havalı Tabanca

kwc luger p08

İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman askerleri tarafından en sık kullanılan tabanca modeli olan Luger P08, havalı tabanca modelinde CO2 tüp ile çalışmakta ve 50 – 70 arası atış kapasitesine sahip bulunmaktadır. Modelde ayrıca Blowback özelliği de bulunmakta ve bu sayede enerjiyi tam olarak kontrol edebilmektedir. Gerçekçi silah söküm tasarımına da sahip olan model böylece kullanım sırasında gerçek silah kullanım hissi yaratmaktadır. Modelin namlu çıkış hızı 90 m/s olurken ağırlığı da sadece 834 gram olmaktadır. Aynı zamanda fps değerleri olarak da 295 fps değerine sahiptir.

10) KWC Colt CO2 Havalı Tabanca 4.5 mm

kwc colt co2

En çok bilinen ve tercih edilen tabanca modellerinden olan Colt 1911’in birebir replikası olan model 50 – 70 arasında atış kapasitesine sahiptir. CO2 ile çalışmaktadır. Tamamı metal malzemeden üretilmiştir ve hem kullanım için hem de görünümü ile yüksek kaliteye sahiptir. Ağırlığı ile birlikte gerçek modeline yakın bir izlenim yaratmaktadır. Modelin namlı çıkış hızı 115 m/s iken ağırlığı da 863 gramdır. Fps olarak da sınıfına göre yüksek değerlere, 377 oranına sahiptir. Ayrıca model enerjiyi tamamen saçmaya aktararak çok daha kuvvetli bir çıkışın olmasını sağlamaktadır.

11) KWC Mauser Blowback Havalı Tabanca KMB18DHN

kwc mauser blowback

Görünümü ile dikkat çeken model, 50 – 70 arası atış kapasitesine sahiptir. Blowback özelliği bulunan model tamamen metal malzemeden üretilmiştir ve yüksek kalitesi sayesinde uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Yarı otomatik olan model gerçekçi silah söküm süreciyle kullanım için de gerçek silah hissi yaratmaktadır. Namlu çıkış hızı 95 m/s ve ağırlığı da 900 gramdır. Özellikle 1900’lü yılların başında kullanılan modelin gerçekçi replikası olan tabanca bu sayede koleksiyonerlerin de ilgisini çekecektir.

12) UMAREX Colt SAA 5.5 Inch Nikel Havalı Tabanca

umarex colt saa

Magnum olarak bilinen tabancaların birebir replikası olan model yüksek namlu çıkış hızı ve görünümü ile birlikte havalı tabanca arayanların ihtiyaçlarına doğru yanıt veriyor. 125 m/s namlu çıkış hızı ve gerçekçi 867 gram ağırlığı ile birlikte olağanüstü bir performans sergiliyor. Daha çok kovboy filmlerinden bilinen model yarı otomatik sisteme sahiptir. CO2 tüp ile çalışan model ses hissiyatı olarak da tatmin edici düzeydedir. Gerek kullanım gerekse de koleksiyon için en iyi havalı tabanca çeşitleri arasında kendisine yer bulabiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Havalı tabanca sıkıştırılmış hava ile saçma atan modellerdir.

Havalı tabancalar genellikle yarışma ve atıcılıkta kullanılmaktadır.

Havalı tabancalar pnömatik ve CO2 tüplü olmak üzere ikiye ayrınlır.

Normal standartlara uygun olarak üretilen havalı tabancalar insan öldüremez, ancak ciddi zararlar verebilir.

İlgili Yazılar