MNG Kargo Takip, Kargom Nerede Sorgulama

  • Tugba yazdı.
  • 1 Mayıs 2023
  • 192 okunma

MNG Kargo takip işlemlerini yapmak için firmanın internet sitesini kullanabilirsiniz. MNG Kargo, Türkiye'nin eski lojistik firmalarından biri olarak uzun yıllardır hizmet verir. Firma, hizmetlerini teknolojik gelişmelere göre günceller. Aynı zamanda şube ağını da genişletir. MNG Kargo takip işlemlerini internet sitesinden yaparak fazla vakit kaybetmeden gönderinin durumunu öğrenebilirsiniz.

MNG Kargo hizmetlerini yurt içi ve yurt dışını kapsayacak şekilde sürdürür. Kargo sürecinde müşterilere kolaylık sunan MNG Kargo, özel hizmetleriyle gönderileri vaktinden çok önce yerine ulaştırır. Firmanın; gün içi teslimat, öncelikli teslimat gibi hizmetleri vardır. Gün içi teslimat hizmeti sadece İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde bazı ilçelerde vardır. Bu hizmet 5 kilograma kadar olan gönderiler için verilir. Öncelikli teslimat hizmetinden yararlanmak isteyenler başvurularını şubeden ya da müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

MNG Kargo bilgilendirme noktasında da müşterilerine en iyi hizmeti verir. SMS bilgilendirme hizmeti sayesinde kargonuzun ne zaman firmaya verildiğini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda dağıtım süreci başladığında da size telefonla bilgi verilir. MNG Kargo yurt dışında da aynı kalitede hizmet verir. MNG Kargo ambalajlama desteği ile gönderilerin varış noktasına kadar emniyette kalmasını sağlar. Doğa dostu koliler, airbox ve hava kabarcıklı zarf desteği ile gönderilerin güvenliği en üst seviyede sağlanır.

MNG Kargo Takip Nasıl Yapılır?

MNG Kargo takip işlemlerini yapmak için mngkargo.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra ana ekranda sorgulama alanları bulunur. Burada hem gönderi takip numaranızla hem de sipariş numaranızla sorgulama yapabilirsiniz.

MNG Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekrandan takip numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz. Gönderi numaranızı yazdıktan sonra Sorgula tuşuna basmalısınız. Bu arada ekranda belirtilen alana doğrulama kodunu girmeyi de unutmamalısınız.

MNG Kargo Takip Nasıl Yapılır?

MNG Kargo size sipariş numarası ile de sorgulama yapma fırsatı sunar. Sipariş numarası ile sorgulama yapmak için önce firma seçimi yapmanız gerekir. Ardından e-ticaret firması tarafından size verilen sipariş takip numarasını girmelisiniz. Doğrulama kodunu da girerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

MNG Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Sorgulama sonuçları yukarıdaki ve aşağıdaki şekilde görünür. Gönderiye ilişkin ilk olarak fatura numarası, tarih, teslimat tarihi detayları görünür. Bunun yanı sıra gönderinin ağırlığı ve teslimat türü de burada belirtilir. Ardından göndericinin adı, soyadı ve adresi ekranda gösterilir. Aynı şekilde alıcının ad, soyad ve adres bilgileri de burada yer alır.

2023/04/post-1680452587-926-mng-4.webp

Gönderi hareketlerini sorgulama ekranında detaylı şekilde görebilirsiniz. Eğer gönderiniz henüz size teslim edilmediyse nerede olduğunu görerek yaklaşık teslimat tarihini tahmin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra olağan dışı gecikmeler ve sıra dışı durumlar da gönderi takibi ile anlaşılabilir. Böylece şubeden ya da müşteri hizmetlerini arayarak bu olağan dışı durumlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

MNG Kargo size mesajla bilgilendirme de yapar. Mesaj, gönderiniz ilk olarak kargo firmasına ulaştığında size mesaj atılır. Bunun yanı sıra dağıtım süreci başladığında da size mesaj gönderilir. Böylece kargo takibi yapmanıza gerek kalmadan gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

Sorgulama işlemlerini e-ticaret platformaları üzerinden de yapma şansınız vardır. Eğer Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi internet sitelerinden alışveriş yaptıysanız sorgulama için bu sitelere üye girişi yapabilirsiniz. Böylece sorgulama sonucunda gönderinin nerede olduğunu ve size ne zaman ulaştırılacağını öğrenirsiniz.

MNG Kargo Takip Numarası Nereden Öğrenilir?

MNG Kargo takip numarasını öğrenmek için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. MNG Kargo takip numaranızı size mesaj olarak bildirir. Böylece sorgulama yapmak istediğinizde size gönderilen numarayı kullanabilirsiniz. Takip numarasının yer aldığı mesajı silmeniz halinde şubeden ya da müşteri hizmetleri numarasından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Takip numarasını aldıktan sonra saklamanızda fayda vardır. Bu numaraya gönderiniz elinize ulaşıncaya kadar ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bir e-ticaret gönderisi bekliyorsanız takip numarası olmadan sa sorgulama yapma şansınız olur. Sipariş numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. Birçok e-ticaret firması için MNG Kargo takip ve sorgulama yapılabilir. Sipariş numarasını e-ticaret sitesine üye girişi yaparak öğrenebilirsiniz.

MNG Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

MNG Kargo müşteri hizmetleri numarası 0850 222 06 06 şeklindedir. Bu numaradan gönderim sürecinde yaşadığınız problemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda gönderi teslimi, iade işlemleri gibi farklı süreçler için de müşteri hizmetlerine erişebilirsiniz. Online olarak gönderi takibi yapma fırsatınız yoksa bu işlemi müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz.Evinden kargo teslimatı yapmak isteyenler bu taleplerini müşteri hizmetlerinden iletebilir.

MNG Kargo Kaç Günde Gelir?

MNG Kargo teslimat süresi mesafeye başlı olarak değişiklik gösterir. Bazı şehirlere ertesi gün teslimat yapılması mümkündür. Örneğin Ankara'dan İstanbul'a hızlı bir şekilde teslimat yapılabilir. Ancak İstanbul'dan Şanlıurfa gibi uzak şehirlere teslimatların ulaşması zaman alabilir. MNG Kargo'nun gün içi ve öncelikli teslimat gibi seçenekleri vardır. Böylece belirli şehirlerde daha hızlı bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

MNG Kargo şubelerinin bulunmadığı yerlerde haftanın sadece belli günlerinde teslimat yapabilir. Bu durum genelde merkeze uzak yerlerde bulunan küçük ilçeler için söz konusudur. Uzak yerlerde bulunan ilçelerin dağıtımı haftanın sadece bir ya da iki günü yapılabilir. Bu durumda teslimatlarınız için bu günleri beklemelisiniz.

MNG Kargo Hasar Kayıp Bildirimi Nasıl Yapılır?

MNG Kargo hasar kayıp bildirimi yapmak için internet sitesinde yer alan formu doldurabilirsiniz.

MNG Kargo Hasar Kayıp Bildirimi Nasıl Yapılır?

Bu kısımda sizden gönderi numaranız istenir. Aynı zamanda talebin gönderici mi yoksa alıcı mı tarafından yapıldığını belirlemelisiniz. Bu kısımdan daha önce yaptığınız hasar-kayıp bildirimini de sorgulayabilirsiniz. Bu sayede talebinize nasıl yanıt verildiğini öğrenebilirsiniz. Hasar, kayıp bildirimi kargonuzun elinize ulaşmaması ya da hasarlı ulaşması durumunda yapılır. Hasarın nedeni eğer kargo firmasından kaynaklanıyorsa gerekli zararınız tazmin edilir. Kayıp durumunda da para iadesi yapılır. Ancak bu durumların her biri kargo firmasından kaynaklı olmalıdır.

MNG Kargo ile Evden Gönderim Yapılır mı?

MNG Kargo ile evden gönderim yapılması mümkündür. Evden gönderim için gerekli başvuruyu da internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

MNG Kargo ile Evden Gönderim Yapılır mı?

Gönderim için önce ana sayfada yer alan Kurye Çağır seçeneğine tıklamalısınız. Daha önce oluşturduğunuz kurye çağırma taleplerini de burada görebilirsiniz. Kurye çağırmak için öncelikle tarih seçimi yapmanız gerekir. Ardınden Devam tuşuna basarak ad, soyad, adres ve telefon bilgilerinizi girmelisiniz. MNG Kargo talep ettiğiniz tarihte kargonuzu sizden alır ve alıcıya ulaştırmak üzere transfer sürecini başlatılır. Süreç hakkında hem alıcıya hem de göndericiye gerekli bildirimler yapılır.

MNG Kargo Saat Kaça Kadar Dağıtım Yapar?

MNG Kargo'nun dağıtım süresi şubenin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. MNG Kargo dağıtımlarını hafta içi genellikle saat 18.00'e kadar tamamlamaktadır. Ancak bazı durumlarda dağıtımlar daha geç saatlere sarkabilir. MNG Kargo cumartesi ise saat 15.30'a kadar dağıtım yapmaktadır. Cumartesi günü yetişmeyen teslimatlar pazartesiye sarkar. Gönderinizin ne zaman dağıtıma çıktığı size mesaj ile bildirilir.

Dağıtım sırasında adresinizde olmadığınız takdirde göndericiye iade yapılır. Ancak bunun öncesinde gönderiniz şubede üç gün bekletilir. Üç gün boyunca şubeden gönderinizi teslim alabilirsiniz. MNG Kargo takip ve sorgulama işlemini yaparak gerekli anda adresinizde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar