Yurtiçi Kargo Takip, Kargom Nerede Sorgulama

 • Tugba yazdı.
 • 29 Nisan 2023
 • 200 okunma

Yurtiçi Kargo takip işlemleri, internet üzerinden basit birkaç adım ile gerçekleştirilebilir. Yurtiçi Kargo, Türkiye'nin en eski lojistik firmalarından biridir. Firmanın her şehirde, bazı ilçelerde şubelerinin bulunması sayesinde birçok kişi için kolay ulaşılabilir bir hizmet almanın yolu Yurtiçi Kargo'dan geçer. Yurtiçi Kargo takip işlemleri neticesinde gönderilerin akıbetini sorgulamak, son derece kolay olur. Öte yandan gerekli durumlarda şubelere müracaat etmek de son derece kolaydır.

Yurtiçi Kargo'nun takip sürecini kolaylaştıran işlemlerden biri de mobil uygulama kullanımıdır. Yurtiçi Kargo'nun mobil uygulamasını kullanarak, sorgulama işlemlerini daha kolay hale getirebilirsiniz. Akıllı telefonunuz yanınızda olduğu sürece kargonuzla ile ilgili tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo'nun teslimat sürecini kolaylaştıran ek hizmetleri vardır. Alıcı ön bilgi, teslimat bilgi hizmeti gibi ekstra hizmetler ile takip işlemleri daha rahat yapılabilir. Yurtiçi Kargo'nun farklı şehirlerde kargo dolapları vardır. Kargo dolapları sayesinde evde olmasanız bile gönderinizi dolaplardan teslim alabilirsiniz. Teslimat seçeneğini bu şekilde belirleyerek size en yakın dolaptan gönderinize ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo takip işlemleri yurticikargo.com adresinden yapılabilir. Bu adrese girdikten sonra ana sayfada sorgulama ekranı yer alır. Bu ekranda gönderi kodunuzu yazarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekrandan gönderi kodunu yazarak sorgulama yapabileceğiniz gibi şube sorgulama, fiyat hesaplama ve kurye çağırma işlemlerini de yapabilirsiniz. İlk olarak gönderi takip yaptığınızda, karşınıza aşağıdaki şekilde bir ekran gelir.

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo sorgulama ekranı yukarıda gösterildiği gibidir. Son derece kolay anlaşılan ve ilgi çekici bir ekran üzerinden Yurtiçi Kargo sizi bilgilendirir. Göstergede yer alan ibre, kargonuzun durumu değiştikçe hareket eder. Teslimat yapıldığı takdirde ibre son noktaya gelir. Henüz teslimat yapılmadan önce kargo aracının hareketlerini görebilirsiniz. Aynı zamanda gönderen ve alıcıya ilişkin detaylara da ulaşma şansınız vardır.

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Gönderi durumu dağıtımda, teslimat şubesinde, yolda gibi farklı aşamalarda görünür. Adresinizde olmadığınız için teslimatın yapılamaması gibi durumlar da burada görünür. Böylece kargonuzu teslim almak için şubeye gidebilirsiniz. Farklı bir aksilik olması halinde de şubeyle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip Kodu Hangisi?

Yurtiçi Kargo takip numarasını öğrenmek için farklı yollar deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri e-ticaret siteleri üzerinden sorgulama yapmaktır. Bu sorgulama sadece e-ticaret sitelerinden satın aldığınız bir ürün varsa yapılabilir. E-ticaret sitesine kendi üyelik bilgilerinizle giriş yaparak kargo takibi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede takip numarasını alarak Yurtiçi Kargo'nun internet sitesinde ayrı bir sorgulama yapmanıza gerek kalmaz.

Yurtiçi Kargo sitesi üzerinden sorgulama yapmak istiyorsanız size mesaj ile bildirilen takip numarasını kullanabilirsiniz. Size gönderilen takip numarasını, internet sitesinde belirtilen alana girerek sorgulama yapabilirsiniz. Takip numarasını şubeden ya da müşteri hizmetlerinden de öğrenebilirsiniz.

Takip kodunu bildiğiniz sürece kolayca sorgulama işlemlerini gerçekleştirme şansınız olur. Böylece adresinizde ne zaman bulunmanız gerektiği konusunda bilgi edinirsiniz. Aynı zamanda sık yaşanan kargonun göndericiye iade edilmesi gibi durumlar da başınıza gelmez. Düzenli takip zahmetsizce gönderinize ulaşmanızı sağlar. Özellikle acil bir gönderi bekliyorsanız takip numaranızı her zaman sorgulama için kullanabilirsiniz.

Yurtiçi T.C. Kimlik No İle Kargo Sorgulama Yapılır mı?

Yurtiçi Kargo T.C. kimlik no ile kargo sorgulama yapılması mümkün değildir. Bu işlemin online olarak yapılması mümkün olmasa da şubeden kimlik numaranızı kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. Şube yetkililerine kimlik numaranızı vererek, Yurtiçi Kargo takip sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Kimlik numarası ile sorgulama işlemi telefonla da yapılabilir. Müşteri hizmetleri yetkilisine kimlik numaranızı vererek, sorgulama yapmanız mümkündür. Kargo sorgulama işlemleri sırasında, T.C. kimlik numaranız yerine takip kodunu kullanmak işlemlerinizi kolaylaştırır. Takip kodunu bildiğiniz takdirde online olarak da sorgulama işlemini gerçekleştirme şansınız olur. Bu nedenle kargo takip numarasını kullanmak size avantaj sağlar.

Yurtiçi Kargo İletişim Numarası Kaçtır?

Yurtiçi Kargo iletişim numarası 444 99 99 şeklindedir. Bu numarayı arayarak gönderinizle ilgili işlemleri yapabilirsiniz. Gönderinizin gecikmesi, yanlış adrese teslim edilmesi, kaybolması gibi durumlarda bu numaradan bilgi alma şansınız vardır. İletişim numarasını kullanarak sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. Böylece kargonuzun nerede olduğunu telefonla da öğrenme şansınız olur.

Yurtiçi Kargo Şubeleri Nerededir?

Yurtiçi Kargo şubelerinin nerede olduğunu firmanın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Şubeleri Nerededir?

Yurtiçi Kargo ana sayfasında ekranın alt kısmında "Şubelerimiz" sekmesi yer alır. Bu kısımdan Yurtiçi Kargo'nun, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde bulunan şubelerinin adreslerine ve telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Şubeleri Nerededir?

Bu kısımdan size en yakın şubeyi öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bölge müdürlüklerini de öğrenme şansınız vardır. Yurtiçi Kargo'nun Türkiye'deki tüm şehirlerde şubesi bulunur. Bunun yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de şubeleri vardır. Şubelerden çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kargo gönderimi, takibi gibi işlemleri buradan yapabilirsiniz. Yaşadığınız sorunları ve tüm taleplerinizi şube yetkililerine ulaştırabilirsiniz.

Çok ciddi problemler, bayilik başvuruları gibi işlemler için bölge müdürlükleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ana sayfada bulunan "Öneri ve Şikayet" kısmından da firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Şubeleri Nerededir?

İletişim formunda sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Bu bilgiler arasında; ad soyad, kimlik numarası, adres, e-posta gibi bilgiler vardır. İletişim formunda firmanın müşterisi olmak isteyenlere yönelik bir link de bulunur. Bu sayede ticari olarak firma ile anlaşmak isteyenler de buradan yetkililerle iletişim kurabilir.

Yurtiçi Kargo Şubeleri Nerededir?

Formdaki gerekli alanları doldurduktan sonra kişisel veriler ile ilgili metni okumalısınız. Ardından onay kutucuğunu tıklamalı ve "Gönder" yazan kısma tıklamalısınız.

Yurtiçi Kargo Evden İade Alıyor mu?

Yurtiçi Kargo evden iade alma hizmeti veren bir firmadır. Bu sayede şubeye gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kurye çağırma başvurusu için Yurtiçi Kargo internet sitesine girmelisiniz. İnternet sitesinden Online Servisler yazan kısma tıklamalısınız. Ardından Kurye Çağır yazan kısma tıklamanız gerekir.

Yurtiçi Kargo Evden İade Alıyor mu?

Kurye çağırma alanında sizden ad ve soyad, kimlik no ve cep telefonu numarası bilgileri istenir. Bu bilgileri girdikten sonra onay kutucuğunu işaretlemeli ardından "Devam Et" yazan kısma tıklamalısınız.

Yurtiçi Kargo İnternet Sitesinden Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Yurtiçi Kargo internet sitesinden yapılabilecek işlemler sayesinde gönderilerinizi daha kolay izleme şansınız olur. Aynı zamanda farklı işlemleri de ister internet sitesinden ister mobil uygulamadan yapabilirsiniz. İnternet sitesinden yapılabilecek işlemler şunlardır:

 • Gönderi sorgulama
 • Şube sorgulama
 • Kargo dolabı sorgulama
 • Kolay iade
 • Fiyat hesaplama
 • Kurye çağırma
 • E-fatura
 • E-arşiv fatura
 • HS Kodu sorgulama

Hem bireysel hem de ticari gönderisi olanlar, bu işlemler ile gönderileri ile bilgilere daha kolay şekilde erişebilir. Böylece ticari faaliyetleri yürütmek ya da e-ticaretle alışveriş yapmak daha kolay hale gelir.

Yurtiçi Kargo Kaç Günde Gelir?

Yurtiçi Kargo'nun teslimat süresi, şehirler arası uzaklığa göre değişiklik gösterir. 600 km altı yerlere en geç iki iş gününde teslimat yapılır. 1200 km'ye kadar olan uzaklıklarda teslimat süresi 3 iş gününü bulabilir. Daha uzun mesafeli yerlerde ise teslimat süresi uzayabilir. Öte yandan şube ve firma yoğunluğuna bağlı olarak da süreler uzayabilir. Yurtiçi Kargo takip sorgulama işlemleri ile ne kadar sürede gönderinizi teslim alacağınızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargonuzun nerede olduğunu internet sitesinden sorgulama işlemlerini yaparak öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo takip numarasını şubelerden ve müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo'nun teslimat süresi şehirler arası mesafeye göre değişir.

İlgili Yazılar