UPS Kargo Takip, Kargom Nerede Sorgulama

  • Tugba yazdı.
  • 28 Nisan 2023
  • 163 okunma

UPS Kargo takip ve sorgulama işlemleri ile online olarak gönderiye ilişkin detaylara ulaşmak mümkündür. UPS Kargo hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmetlerini sürdüren bir firmadır. Firmanın Türkiye genelinde yaygın bir şube ağı vardır. Böylece şubeden teslimat, gönderi teslimi gibi işlemler konusunda hizmet alabilirsiniz. UPS Kargo takip ve sorgulama işlemleri sayesinde gönderinizin ne zaman şubeye ulaştığını da öğrenebilirsiniz.

UPS Kargo uluslararası gönderi için de sıklıkla tercih edilir. Yurt içinden farklı ülkelere gönderilerinizi, UPS Kargo aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Firmanın gönderim fiyatları, paket ağırlığına ve niteliğine göre değişiklik gösterir. Gönderilerinizle ilgili problemler olması halinde müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Böylece kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz.

UPS Kargo'nun avantaj sağlayan farklı gönderim seçenekleri de vardır. Bunlardan biri zaman aralığı belirtilmiş teslimattır. Bu teslimat türünde gönderinin ne zaman ilgili adrese ulaşacağını siz belirlersiniz. Telefon ihbarlı ve randevulu teslimat gibi seçenekler de vardır. Bu sayede gönderinin muhatabının teslimat sırasında adresinde bulunması sağlanır. Kimlik kontrollü teslimat, SMS hizmeti, ek uğrama gibi seçenekler de UPS'nin size sunduğu ek avantajlardır.

UPS Kargo Takip Nasıl Yapılır?

UPS  Kargo takip için ups.com.tr adresine giriş yapmanız gerekir. Bu adreste birçok işlemi yapabilir ve birçok konuda bilgi edinebilirsiniz. Bu adrese girdikten sonra ekranın sol tarafında bulunan gönderi takip alanlarına gönderi numaranızı yazmalısınız.

UPS Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekranda sol kısımda "Yurt İçi" yazan alanda Türkiye'deki gönderileriniz için sorgulama yapabilirsiniz. Bu kısma gönderi numarasını yazmalısınız. "Yurt Dışı" yazan kısımdan da Türkiye dışına gönderdiğiniz kargolar için sorgulama yapabilirsiniz.

Sorgulama için farklı bir yol da deneyebilirsiniz. Üst kısımda bulunan "UPS Online" kısmına tıklayarak ardından "Gönderi Takibi" linkinden sorgulama yapabilirsiniz.

UPS Kargo Takip Nasıl Yapılır?

"Gönderi Takibi" yazan yere tıkladığınızda yurt içi ve yurt dışı sorgulama kısımları karşınıza çıkar. Bu kısımlara da takip numarası yazarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

UPS Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Sorgulama sonuçlarına göre size kargo hareketleri, gönderi bilgileri gösterilir. Dağıtımın hangi aşamada olduğunu saat ve tarih bilgileriyle beraber görebilirsiniz. Kargo aşamaları; dağıtımda, aktarmada gibi farklı şekillerde görülür. Dağıtımda görünen kargolarınız aynı gün içerisinde size teslim edilir.

UPS Kargo Canlı Takip Olanağı Var mı?

UPS Kargo Canlı Takip Olanağı Var mı?

UPS canlı takip olanağı gibi farklı imkanlar sunar. Global düzeyde hizmet veren firmanın özel bir takip sistemi vardır. Bu sayede hem yurt içinde hem de yurt dışında gönderiler kolayca izlenebilir. Canlı takibin yanı sıra gönderi takibinin UPS Kargo internet sitesinden de yapılması sayesinde gönderinin detaylarına farklı yollardan ulaşılabilir.

UPS Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

UPS Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

UPS Kargp müşteri hizmetleri numarası 0850 255 00 66 şeklindedir. Bu numarayı arayarak gönderilerinizin durumunu takip edebilir ve yaşadığınız sorunların çözülmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kargonuz geciktiyse müşteri hizmetleri numarasından bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda gönderinizin evinizden alınmasını istiyorsanız ya da şube açılış, kapanış saatlerine ihtiyacınız varsa gerekli bilgileri müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

UPS Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

UPS Gönderi Takip sitesinde sol kısımda bulunan "Sanal Müşteri Temsilcisi" kısmından yaşadığınız sorunlarla ilgili öneri formu gönderebilirsiniz. Bu kısımda başvuru sebebiniz; talep, araştırma, şikayet ve teşekkür olabilir. Formda yer alan bilgileri eksiksiz şekilde doldurarak taleplerinizi iletebilirsiniz. Bu kısımda sizden ad, soyad, adres, şehir ve ilçe gibi bilgiler istenir. Aynı zamanda takip numarası, telefon, mail ve geri dönüş şekli gibi bilgileri de seçebilirsiniz.

UPS Kargo Takip Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

UPS Kargo Takip Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

UPS Kargo takip numarasını öğrenmek için size firma tarafından gönderilen mesajları takip edebilirsiniz. E-ticaret gönderisi bekliyorsanız ilgili sitede yer alan hesabınızdan takip numaranızı öğrenebilirsiniz. E-ticaret gönderileri için ilgili siteden sorgulama yapma şansınız da vardır. Kargo firmaları, e-ticaret siteleri ile takip ekranlarını paylaşır. Bu sayede UPS Kargo'nun sitesine girmeden sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem ürünün kargoya verilip verilmediğini görebilir hem de gönderinizin nerede olduğunu anlayabilirsiniz.

Takip numarasını öğrenmek için müşteri hizmetlerine de ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra  şubeye giderek de numarayı öğrenebilirsiniz. Takip numarasını öğrenmek, sorgulama işlemlerini rahat bir şekilde yapabilmek noktasında önemlidir. Takip numarası ile yaptığınız düzenli takip sayesinde kargonun durumundan anında haberdar olabilirsiniz.

UPS Kargo Çağırmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

UPS Kargo çağırmak için ups.com.tr adresinden gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için go.ups.com.tr/kuryecagir adresinden gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

UPS Kargo Çağırmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bu kısımda karşınıza bir form çıkar. Formda sizden ad-soyad, cep telefonu, firma adı ve adres gibi bilgiler istenir. Aynı zamanda şehir, semt, paketi teslim edecek kişi gibi bilgilere de ihtiyaç vardır. Formda gönderi türü seçilmelidir. Yurt içi ya da yurt dışı olacak şekilde seçim yapmalısınız. Eğer standart gönderi dışında bir teslimat yapacaksanız ekspress ve ürün iade seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Gönderiye ilişkin ödemeleri gönderen yapabilir. Bunun yerine alıcı ödemesi de tercih edilebilir. Gönderi ve alıcıdan bağımsız olarak üçüncü bir firma tarafından da ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Ödeme nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirilebilir. Alım zamanını hazır olarak seçmek mümkündür. Öte yandan belli bir tarihe de rezervasyon yapılabilir.

Devamında gelen ekranda paket tipi ve adet seçilmelidir. Paket tipi; dosya, koli ve palet olarak seçilebilir. UPS ile anlaşmanız varsa bunu formda belirtmelisiniz. Ekstra notlarınız varsa bunu da verilen kısma yazmalısınız. Son olarak güvenlik kodunu girmeli ve metin onaylarını yapmalısınız. Kaydet seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

UPS gönderinizi kargo yetkilisine evden teslim ederek zahmetsiz bir kargolama süreci yaşayabilirsiniz. Bu sayede şubeye gitmenize gerek kalmaz. Kısa sürede teslimatı yaparak gideceği yere kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

UPS Kargo Detaylı Sorgulama Nasıl Yapılır?

UPS Kargo detaylı sorgulama işlemleri ups.com.tr/gonderi_takip.aspx adresinden yapılır. Bu adrese girerek sol kısımda bulunan "Detaylı Sorgu" seçeneğine tıklamalısınız.

UPS Kargo Detaylı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Detaylı sorgu için yukarıdaki formu doldurmalısınız. Bu kısımda gönderen kodu, irsaliye no, başlangıç-bitiş tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekir. Aynı zamanda alıcı kodu, alıcı referans numarası gibi bilgilere de ihtiyaç vardır.

UPS Kargo Şube Adresleri Nasıl Öğrenilir?

UPS Kargo şube adresleri, ups.com.tr adresinden öğrenilebilir. Bu adrese girdikten sonra Şubelerimiz kısmından sorgulama yapabilirsiniz.

UPS Kargo Detaylı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu kısımdan şehir seçimini yaparak o şehirde yer alan şubelerin adres, telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gerekli adresleri öğrendikten sonra şubeden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda telefon numaraları üzerinden de şubelere ulaşabilirsiniz.

UPS Kargo Kaç Günde Gelir?

UPS Kargo'nun gelme süresi, firmanın yoğunluğuna ve şehirler arası mesafeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Yılbaşı, bayram gibi zamanlarda kargo firmalarının yoğunluğu fazladır. Bu nedenle kargolarınız geç teslim edilebilir. Öte yandan bazı şehirlere ertesi gün teslimat yapılabilir. Şehirler arası uzaklık fazla olduğu takdirde yine teslimatta gecikmeler yaşanabilir.

Gönderinin gecikmesinin nedeni kargo firmasına geç ulaşması da olabilir. E-ticaret siteleri bazen size vadettikleri sürede gönderim yapmayabilir. Bu durum bazı müşteriler tarafından kargo kaynaklı bir gecikme olarak algılanır. Ancak durum tamamen e-ticaret firması ile alakalıdır. Böyle sorunları öğrenmek için e-ticaret sitesi üzerinden sorgulama işlemlerini yapmalısınız. UPS Kargo takip ve sorgulama işlemlerini, gönderiniz kargo firmasına ulaştıktan sonra yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

UPS Kargo'nun gelme süresi yoğunluğa bağlı değişiklik gösterir.

UPS Kargo takip numarasına müşteri hizmetlerini arayarak ulaşabilirsiniz.

UPS Kargo sorgulama UPS Kargo internet sitesinden yapılabilir.

İlgili Yazılar