Youtube Premium Özellikleri - 2023 Yılı Youtube Abonelik Ücretleri

 • Cahil Uzman yazdı.
 • 23 Şubat 2021 | Güncelleme: 2 Kasım 2023
 • 892 okunma

Günümüzün etkin sosyal video izleme platformu olan Youtube, Kasım 2014 senesinden bu yana hayatımızın önemli bir bölümünü işgal ediyor. İlk olarak abonelik sistemiyle çalışan Youtube kanalı, Music Key servisi ismiyle platformda yer almış, 2015’te Youtube Red adını alarak içeriğini zenginleştirmiştir. İzlenme oranları ve beğenilerin takibinin daha iyi ölçümlendiği ve etkileşime girilen bu platform, görsel açıdan müzik kliplerini, konser kayıtlarını, film ve dizilerin izlenişini tek bir çatı altında geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Youtube yayın kanalı 17 Mayıs 2018 tarihine kadar, kesintisiz gösterime sunduğu pek çok video, konser, film, söyleşi ve canlı yayınları bu tarihten itibaren reklamlı olarak göstermeye başladı. Tabi reklamların süresi değişken olup, yeri geldiğinde 3 dakika da olabilmektedir. Kesintisiz izlenme keyfini bölen bu uygulama, platformun etkinliğinden faydalanmak isteyen şirketler, tanıtım amacı güden ticari kuruluşlara verilen reklam desteğinden ötürü de olabilmektedir. Bu gibi duruma karşı konsantrasyonu etkilemeyecek bir seyir keyfi yaşamak adına Youtube, adına Premium özelliğini dahil ederek Youtube Premium adıyla markalaşma yoluna gitti. 17 Mayıs tarihinden itibaren, Youtube Premium abonelik uygulaması kullanıcılar için gerek PC üzerinde gerek mobil uygulamalarda reklamsız video uygulamasını başlattı. Belli bir aylık ücrete tabi olan bu uygulamada, kullanıcılar Netflix gibi özel içerikleri izleyebilme, Youtube Music kanalını izleme şansına sahip olmaktadır. Tabii Youtube Premium özelliğini kullanmanın avantajları yalnızca bunlarla sınırlı değil. Bu sayfamızda sıkça karşımıza çıkan Youtube Premium’un kullanıcıya artı avantaj getiren özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Peki, Youtube güncel premium fiyatları ne kadar? İşte detaylar...

Youtube Premium Özellikleri

Youtube Premium Özellikleri

Ülkemizde de artık kesintisiz yayın servisine başlayan Youtube Premium’un abonelik sisteminin kullanıcılara dönük başlıca avantajları ise şunlardır:

 • Kullanıcılar istedikleri takdirde, izledikleri bir Youtube kanalına ait videoyu indirme şansına sahiptir. Ayrıca dilediği zaman dahili hafızaya aldığı videoyu izleme şansına yine sahip olurlar
 • Premium abonelik sisteminin bir diğer güzel yanı ise, kullanıcılar abone oldukları bir kanala ait en güncel videoları görebilir ve otomatik indirme özelliğinden faydalanabilir.
 • Belki birçok kullanıcı için en önemli unsurlardan biri, yani video keyfini herhangi bir bölünme yaşamadan reklamsız sınırsız bir şekilde izleme şansı olması
 • Bir müzik çalma listesine kolayca sahip olmak ve arka plana ekleyebileceğiniz kayıtlar oluşturmak için Youtube Müzik uygulaması, Spotify uygulamasına rakip bir uygulama olarak avantajlarınız arasındadır.
 • Youtube Originals adı üzerinde orijinal kayıtlar ve Netflix tarzına özgü, içerik anlamında geniş bir yelpaze sunan, özel içeriklere erişim sağlayabileceğiniz bir alandır.
 • Sıradan Youtube özelliği olan video görsellerini, resim kareleri halinde iç içe sunan bir hizmet olan Picture in Picture yani resim içinde resim uygulaması da gezintinizde size kolaylık sağlayabilecek avantajlardan bir diğeri.
 • İnternet bağlantısına gerek kalmadan, müzik indirme keyfine sahip olmak.
 • Video oynatma listesi oluşturma ve yine internetsiz video indirme özelliği.
 • Google Play Music mobil cihazınıza indirebileceğiniz müzik ve videolara internetsiz 30 gün boyunca erişme şansı.
 • Ayrıca Youtube oyunları, Youtube Gaming, Youtube Kids gibi çocuklar için bilhassa ayrılmış platformlar için reklamsız ve internetsiz bir kullanım kolaylığı da avantajlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca en iyi oyuncu kulaklıkları ve özellikleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Youtube Premium Aboneliği İçin Yapılması Gerekenler

Youtube Premium Aboneliği İçin Yapılması Gerekenler

Abonelik için Youtube’nin ana sayfasından sol kısımda yer alan menüden Youtube Premium kısmını seçerek, ücretli üyelikler sayfasına ulaşabilirsiniz. Mobil bir cihazdan bağlanıyorsanız eğer, sağ üstte yer alan profil bölümünden ücretli üyelikler sekmesini görüp oradan da seçenekleri inceleme şansı elde edebilirsiniz. İlk 1 ay ücretsiz deneme şansınızın olduğu Premium özelliğine listeden seçmiş olduğunuz paketle birlikte banka veya kart bilginizi girdiğinizde aboneliğinizi başlatmış olursunuz.

Youtube Premium Aboneliği Fiyatları

Youtube Premium Aboneliği Fiyatları

Youtube Bireysel Paketi: Youtube'nin bireysel kullanıcılar için sunduğu paketin üyelik ücreti 54.99 TL'dir.

Youtube Premium Aile Paketi: Aynı evde yaşayan 5 kişiye kadar her bireyin kullanımı için düşünülmüş Premium Aile Paketi ayda 115.99 TL’dir.

Premium Öğrenci Paketi: Öğrenciler için düşünülmüş olan Premium Öğrenci Paketi ise aylık 37.99 TL'dir.

Youtube Premium Üyelik Paketi İptali

Youtube Premium Üyelik Paketi İptali

Youtube’nin Premium özelliğine sahip aboneliğinizi iptal etmek düşündüğünüzde, Youtube sayfanızda yer alan Profil resminiz üzerine tıklayarak, ücretli üyelikler kısmına geçiş yaparsınız. İptal etmeyi düşündüğünüz üyeliğinizi seçerek, iptal et kısmını tıklar, iptal nedeninizi belirterek ileri sekmesiyle birlikte iptal işlemi kolayca gerçekleşmiş olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube Originals, ödüllü aktörlerin ve filmlerin gösterildiği, dikkat çekici yapımlar ve dünyaca ünlü starların hayat hikayelerine, röportajlarına yer verdiği videoları da kullanıcılarıyla paylaşır. Ünlü Youtuberler ve onlara ait güncel içeriklerden, erişim özelliği zaman alan pek çok videoya kadar, görsel pek çok yapım, dizi Youtube Originals özelliğiyle avantaja dönüşmektedir.

Youtube Premium aboneliği, zamanını internette sıklıkla geçiren kişiler için uygun bir platformdur. Özellikle video, müzik, film ve dizileri internet üzerinden takip etmeyi sevenler için reklamsız, kesintisiz özellik ve dahili hafızaya alıp izleme fırsatı söz konusudur. Bireysel veya aile paketine dönük uygulamalar ile internetsiz video indirerek daha önce harcadığınız zaman ve maliyeti karşılayacak hesaplı bir tarifeyi kullanmak size avantaj sağlayabilmektedir.

İlgili Yazılar