En İyi Oyuncu Kulaklıkları ve Özellikleri - 12 F/P Oyuncu Kulaklığı Önerisi

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 21 Şubat 2021
  • 894 okunma

Oyun tutkusu bizleri bazen öylesine heyecanlı ve etkili kurguların içine dahil eder ki bu anın keyfini bozacak hiçbir şeye tahammülüm olmaz. Kimi zaman bu heyecanın diğer katkı unsurları görsel efektler gibi ses efektleri de bazen istemsizce kapıldığımız oyunun adeta içinde yaşadığımız bir hisse ulaşmamıza katkı sağlar. Bugün sizlere bilgisayar oyunları için ayrılmaz aksesuardan olan oyuncu kulaklıklarının en iyi modellerini  tanıtmaya çalışacağız. Bütçemizden belki ayırdığımız miktarı, kalite anlamında çekinmeden kullanmamızı sağlayan en iyi oyuncu kulaklıkları ve özellikleri yazımızda anlatacağız. Karar vermeden önce sayfamıza bir göz atmanızda şimdiden yarar görüyoruz.

1. Asus Rox Strix Fusion 300 7.1

Asus Rox Strix Fusion 300 7.1

Oyuncu kulaklıkları arasında çoklu platform ortamı için tercih edebileceğiniz Asus Rox Strix, Hybrid özelliğine sahip, ses yalıtımlı kulak yastıkları ile dinleme zevkinizi en üst noktalara taşıyor. Sesin 7.1 kalite düzeyine ulaşmasını sağlayan bu kulaklığın kulak kısmına uygunluğu oval yapısıyla güçlü bir etki gösterir. PUBG gibi oyunlarda özellikle bass seslerindeki kaliteye önem verenler için Asus Rox Strix Fusion önereceğimiz markalar arasında.

Samsung Galaxy Z Fold 2 Özellikleri ve Fiyatı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

2. Logitech G332

Logitech G332

İster PC ister mobil uygulamalar için kullanmak arzusunda olun Logitech G332 oyuncu kulaklığı, konforu sağlayan tasarımı, dayanıklılık özelliği ile tercih edilmekte olan markalardandır. Mikrofon ayarlarını kulaklığa monte edilmiş kollar aracılığıyla rahatça yapabileceksiniz. Ayrıca ses ayarlamasında hareketinizi etkilemeyecek kulak kısmında yer alan butonla konsantreniz bozulmadan kolay şekilde seviyeleri aşabileceksiniz. Bass ve Tiz seslerin kolayca fark edilişi sayesinde duyumla ilgili sorunsuz bir keyif anı yaşanmaktadır. Kaliteli bir kablo ve kulaklık ile uzun süre kullanabileceğiniz şık tasarımlı bir ürün olarak tavsiye edilmektedir.

3. Rampage Miracle X 3 Plus RGB 7.1

Rampage Miracle X 3 Plus RGB 7.1

Fiyatı uygun olsun ama aynı zamanda işimi görsün, sorun yaratmasın diyen kişilerdenseniz eğer, Rampage Miracle X 3 Plus RGB oyuncu kulaklığı bu konuda önerebileceklerimiz arasında. Gece aydınlatma özelliği olan  RBG özelliğine sahip kulaklığın verdiği ses kalitesi de fiyatına rağmen oldukça iyi boyuttadır. Düzeyindeki 7.1 özelliğiyle seste sorun yaşanmaması ve sesin etkisinin güçlü hissedilmesi mümkündür. Oyun ve müzik keyfinizi tamamlayacak bir kulaklık olarak Rampage Miracle X3 tavsiye edeceğimiz ürünler arasındadır.

4. Gamepower Medusa 7.1 Pro

Gamepower Medusa 7.1 Pro

Oyuncuların özellikle oyunlarda kullanırken önem verdiği ses düzeyi ve kalitesini koruma anlamında 7.1 etkisine sahip Gamepower Medusa Pro önereceklerimizden bir diğeri. Pratik ve kolay kullanıma sahip şık tasarımlı bir kulaklıktır. Yüksek ses kalitesi ve fiyatındaki uygunluk nedeniyle rakipleri arasında ön plana çıkmaktadır. Renklerindeki çeşitlilikle dikkat çekmiş olan bu kulaklık, Gamepower’in ileri modelleri arasında ilgi çeken bir üründür.

5. Razer Kraken V2 7.1

Razer Kraken V2 7.1

PC ve oyun konsollarının vazgeçilmez modellerinden biri olarak tasarlanmış Razer Kraken V2, çıkarılabilir mikrofon özelliği ve çoklu platforma göre ayarlanmış yapısı ile ilgi görmektedir. Yüksek ses kalitesi ve hızı, üst düzey etkilere sahiptir. Bass özelliği sesin titreşimine etki eder. Oval biçimde kulağa uygun tasarlanmış Razer Kraken V2, konfor ve ses kalitesi isteyen kullanıcılar için önerebileceğimiz markalar arasındadır.

6. Corsair HS35

Corsair HS35

Stereo oyun kulaklığı Corsair HS35 kulaklığı, şık ve yüze uyumlu yapısıyla dikkat çekmektedir. Hem PC hem oyun konsollarında kullanıma uygun olan ürün, ses kalitesini yüksek bir seviyeye taşımaktadır. Pratik kullanımı ve kulaklık üzerinde yer alan ses düğmeleri ile açma kapamaya dair zahmetsiz bir kulaklıktır. Çoklu platform desteği kullanımını daha geniş bir alana yaymıştır. Çıkarılabilir mikrofon özelliği ile pratik olup yapay deriden rahatsız olanlar için uygun kulaklık yastığı mevcuttur. Bass ve tiz seslerini rahatça ayırt edebileceğiniz Corsair HS35, kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören ürünler arasındadır.

7. James Donkey 711

James Donkey 711

Ses kalitesini 7.1 düzeyinde hissettiren oyuncu kulaklıkları arasında ilgi gören bir markadır.  Aydınlatma özelliği de olan 50 mm ses sürücüsü özelliğindeki bu kulaklık, kulak yastıklarındaki deforme olmayan peluş yastıklar ile oyun keyfini konforlu hale getirir. Esnek, hareket ettirilebilir mikrofon özelliği ve sürücüsü üzerinde yapabileceğiniz yazılım ayarlarıyla ses etkilerinde değişiklik yapabilirsiniz. Fiyatı, kalitesine kıyasla gayet uygun olan James Donkey markası da oyuncu kulaklığı arayışındakiler için önerilerimiz arasında.

8. James Donkey 712

James Donkey 712

James Donkey mikrofon ve kulaklıklarının ileri versiyonu olan James Donkey 712 kullanıcılar tarafından oldukça rağbet gören bir model. RGB ışıklandırma özelliği, 7,1 düzeyine ulaşan etkili ses kalitesi, uzunluğu 3 metreye ulaşan kablosu ve donanımsal özelliğiyle konforu ikiye katlayacak ürünlerdendir. Dış sesleri izole etme anlamında etkin bir ürün olan James Donkey 712, oyun ve müzikseverler için düşünülmüş, kullanıma uygun tavsiye edeceğimiz bir modeldir.

Ayrıca ısınan laptoplar için en iyi 10 soğutucu önerisi listesine de bakabilirsiniz.

9. Gamepower Mihawk

Gamepower Mihawk

Hem fiyat hem kalite yönünden kullanıcılara konforu sağlatan Gamepower Mihawk oyuncu kulaklığı, ses ayarı ve efekti üzerinde değişiklik yapabileceğiniz driver özelliğiyle tercih edilmektedir. 7.1 ses özelliğinin yanı sıra ses titreşimlerini hissetmek ve driver kullanarak istediğiniz ayarları yapmak için düşünülmüş performansı etkili yormayan bir kulaklıktır.

10. Rampage RM-K9

Rampage RM-K9

Kulağı dolduran ergonomik tasarım ve konfor özelliğini yalıtım anlamında üst noktalara taşıyan bir üründür. Kulak yastıkları, sıkmayan ve yormayan hafif materyal barındırmaktadır. Yüksek ses kalitesi ve mikrofon özelliğiyle oyunları kesintisiz sürdürmenize olanak sağlar. Bünyesinde bulunan RGB ışıkları aydınlatma etkisini güçlendirir, kontrol kumanda işlemiyle gerekli ayarlamaları da kablo üzerinden kolayca yapabilirsiniz. 7.1 ses özelliğiyle oyun ve müzik zevkinizi katlayacaktır.

11. Steel Series Arctis 1

Steel Series Arctis 1

Şık endüstriyel tasarımı ve rahat kullanım özelliği olan Steel Series Arctis model kulaklık, kafa bandı ve kulak yastığının yüze uygun oluşu ve dış etkilere karşı yalıtımı ile ilgi çekicidir. PC ve tüm oyun konsolları için rahatça kullanımı olan bu modelin, ses kalitesindeki etkisi dikkat çekicidir. Uyum ve konfor arayan oyuncular için önerebileceğimiz bu model müzikseverler için de gayet güzel bir tercih.

12. Kingston Hyper X Cloud II

Kingston Hyper X Cloud II

Popüler birçok oyun için de oyuncuların tercihlerinde önem kazanmış bir ürün Kingston Hyper X, hoş bir oyun deneyimi yaşarken aynı zamanda en hassas sesleri de duyabilmenin hazzını yaşatmakta öncü oyuncu kulaklıkları arasındadır. Mikrofon sesini yansıtma kalitesi, 7.1 ses düzeyini karşılayan ses gücü ve uygun fiyatı, bu markayı ciddi bir rekabetin içine dahil etmiştir. Güçlü ve titreşimli bass ve tiz sesleri, ses kalitesine uyumlu kafa bandı ve rahat kullanım özelliği içermesi yönünden bu model yine tavsiye edeceğimiz en iyi oyuncu kulakları arasında yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncu kulaklığı almaya karar verdiğinizde PC veya diğer oyun konsollarında kullanıp kullanmayacağınıza göre seçim yapabilirsiniz. Kullanım amacı yanında oyuncu kulaklığının beklentinizi karşılayan özelliklere sahip olup olmadığını, Online mağazalardaki kullanıcı yorumlarına bakarak da önceden anlayabilirsiniz.

Online mağazaların kendi içinde yaşadıkları rekabetin de etkisiyle fiyatlarda indirim birçok ürün gibi oyuncu kulaklıkları için de geçerli olabilmektedir. Trendyol, GittiGidiyor ve N11 gibi mağazalarda bu konularda araştırma yapmanızı öneririz.

İlgili Yazılar